עזרה תינוקת שלא רוצה לשכב על הגב..

• פותח הנושא nomi
  • פורסם בתאריך

מלפפון

משתמש סופר מקצוען
דיברתי עם אחות טיפת חלב לגבי מחקרים של שינה על הגב שאינם מגובים.
היא אמרה לי:
התמותה בכל העולם ירדה לאחרונה באחוזים ניכרים.
בישראל לא. אולי כי הישראלים אינם ממושמעים.
אמרתי לה שהירידות ארעו בשל התפתחות הטכנולוגיה בעולם, ירידה בעישון וכאלו,
והיא ענתה:
נכון שלא הוכח,
אבל מה שבטוח זה שתינוק שישן על הבטן, ישן שינה חזקה.
תינוק שישן על הגב, מזיז מדי פעם את הידיים (נראה לי שקוראים לזה אפקט מורו),
וזה מעיר אותו.
לכן ממליצים להשכיב על הגב כי השינה פחות חזקה.

נערך לאחרונה ב:

shani 2712

משתמש רשום
גם אצלנו היה ככה עד גיל חודשיים התעוררה כל הזמן כשישנה על הגב וישנה בעיקר בנדנדה, אחרי טיפול אצל ד"ר סופר ראינו נפלאות וקיבלתי ילדה חדשה, מומלץ!
אשמח לשמוע פרטים על ד"ר סופר באיזה אופן הטיפול שלו?

chanaf

משתמש מקצוען
אשמח לשמוע פרטים על ד"ר סופר באיזה אופן הטיפול שלו?
ד"ר סופר הוא אוסתאופט.
גם אני ממליצה מאוד ללכת אליו (או לאוסתאופט אחר מומלץ) עם תינוקות לא רגועים.
הלכתי עם 2 ילדים כאלה (אחד לד"ר רייז בבני ברק ואחד לד"ר סופר) ואצל שתיהם קיבלתי ילד חדש ורגוע!!

נערך לאחרונה ב:

shani 2712

משתמש רשום
ד"ר סופר הוא אוסתאופט.
גם אני ממליצה מאוד ללכת אליו (או לאוסתאופט אחר מומלץ) עם תינוקות לא רגועים.
הלכתי עם 2 ילדים כאלה (אחד לד"ר סופר בבני ברק ואחד לד"ר סופר) ואצל שתיהם קיבלתי ילד חדש ורגוע!!
יש לך טלפון שלו?

אחת111

משתמש סופר מקצוען
הנדסת תוכנה
חשוב מאד
לגבי סלקל וטרמפולינה שהרבה נוטים להשאיר את התינוקות זמן ארוך(גם אני בעצמי עד שקראתי על הסכנה בכך) מה לגבי עגלת דונה? אני לא יודעת, לאור הדברים שכתובים כאן- שלקחתי ממקורות מוסמכים- שווה בדיקה האם מומלצת

חשוב לדעת כי השכבה על שיפוע של יותר מעשר מעלות מגבירה את הסיכון לחנק בשינה ולמוות פתאומי אצל תינוקות
קיימות שתי סיבות רפואיות לכך שסלקל אינו תחליף ראוי לעריסה או למיטת תינוק:
1. הישיבה בסלקל זקופה וחדה, לעומת הזווית שנקבעה בתקן כבריאה לתינוק צעיר. רק כדי לסבר את האוזן, הזווית הפנימית היא כ-110 מעלות לעומת 150 מעלות ומעלה בעגלות המתאימות מגיל 0. בזווית חדה זו, בה בית החזה מכופף כלפי הרגליים, מתקשה התינוק לנשום ביעילות ובבדיקות שנעשו בתינוקות רכים, נמצאו רמות חמצן נמוכות יותר בדם המסופק למוח ודופק איטי מדי.
2. הסלקל המקבע את הגוף היטב מטעמי בטיחות, כדי שלא יתעופף או ייחבט במרכב הרכב תחת עצמת הכוחות העצומים בתאונה, מונע מהתינוק להניע את גפיו בחופשיות ולהתמתח, פעולות החשובות מאוד להתפתחות התקינה של השלד והשרירים.

לתשומת ליבכן

וייס

משתמש פעיל
כשהבכור שלי היה תינוק גם אני רציתי להשכיב על הגב בגלל הסיכון וכך עשיתי. הוא בכה ובכה ובכה ואנחנו יחד איתו... ילד ראשון, יולדת טריה וכו'.
כשהגיע המוהל, יומיים לפני הברית לראות אותו הוא גילה תינוק צורח ואמא (ואבא) חסרת אונים . הוא הפך אותו על הבטן ותוך שניה(!) הוא נרדם ל-7! שעות רצופות!!! מאז אין אצלי על הגב אפילו שאני רועדת מפחד, אני מנסה מחדש עם כל אחד וזה כמובן לא הולך...
אז עם הרבה תפילות וביטחון בה' שישמור לי על הילד, אני משכיבה על הבטן תמיד,
וכך כולנו רגועים :)
ולא, אל תשלחו לי רווחה הביתה:eek:
כנ"ל, התיאור תואם בדיוק את מה שעברנו ועשינו.
ונראה לי שרווחה שולחים כששומעים צרחות של תינוק לא רגוע..

חגית קרמר

בניית אתרים ברמה בינלאומית
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
UX UI
D I G I T A L
נקודה שחשוב לשים אליה לב אצל תינוקות:
יש תינוקות שמעדיפים לסובב את הראש רק לצד אחד, ככה עלול להיווצר צד אחד שטוח בגולגולת.
יש לסובב מדי פעם את הראש בעדינות גם לצד השני - עד שהתינוק מתרגל להניע את הראש בחופשיות לשני הכיוונים, בנוחות.

אחת111

משתמש סופר מקצוען
הנדסת תוכנה
נקודה שחשוב לשים אליה לב אצל תינוקות:
יש תינוקות שמעדיפים לסובב את הראש רק לצד אחד, ככה עלול להיווצר צד אחד שטוח בגולגולת.
יש לסובב מדי פעם את הראש בעדינות גם לצד השני - עד שהתינוק מתרגל להניע את הראש בחופשיות לשני הכיוונים, בנוחות.
זה יכול גם להעיד על טורטיקוליס, בעיה פשוטה שניתנת לטיפול בתינוקות אם הבעיה לא חולפת תוך כחודש וחצי חודשיים למרות הטיית ראש התינוק בעדינות ועידודו לכך- יש לפנות לרופא ילדים

חגית קרמר

בניית אתרים ברמה בינלאומית
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
UX UI
D I G I T A L

יעלי1

משתמש מקצוען
גם אצלי הבן שלי לא הסכים לישון על הגב ואחרי הרבההההה בכיות וימים ולילות קשים
התחלתי להשכיב על הבטן
התפללתי עליו כל היום ,ובגיל 3 וחצי חודשים כבר התהפך מהבטן לגב כך שאמרו לי שפחות מסוכן
אגב מה שהיה לו זה טונוס שרירים גבוה (עדיין יש לו רק שהיום הוא בן שנתיים אז זה פחות מורגש)
הוא פשוט היה מכווץ מאד ולא יכל להרדם על הגב

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק כ

א לַמְנַצֵּחַ מִזְמוֹר לְדָוִד:ב יַעַנְךָ יְהוָה בְּיוֹם צָרָה יְשַׂגֶּבְךָ שֵׁם אֱלֹהֵי יַעֲקֹב:ג יִשְׁלַח עֶזְרְךָ מִקֹּדֶשׁ וּמִצִּיּוֹן יִסְעָדֶךָּ:ד יִזְכֹּר כָּל מִנְחֹתֶךָ וְעוֹלָתְךָ יְדַשְּׁנֶה סֶלָה:ה יִתֶּן לְךָ כִלְבָבֶךָ וְכָל עֲצָתְךָ יְמַלֵּא:ו נְרַנְּנָה בִּישׁוּעָתֶךָ וּבְשֵׁם אֱלֹהֵינוּ נִדְגֹּל יְמַלֵּא יְהוָה כָּל מִשְׁאֲלוֹתֶיךָ:ז עַתָּה יָדַעְתִּי כִּי הוֹשִׁיעַ יְהוָה מְשִׁיחוֹ יַעֲנֵהוּ מִשְּׁמֵי קָדְשׁוֹ בִּגְבֻרוֹת יֵשַׁע יְמִינוֹ:ח אֵלֶּה בָרֶכֶב וְאֵלֶּה בַסּוּסִים וַאֲנַחְנוּ בְּשֵׁם יְהוָה אֱלֹהֵינוּ נַזְכִּיר:ט הֵמָּה כָּרְעוּ וְנָפָלוּ וַאֲנַחְנוּ קַּמְנוּ וַנִּתְעוֹדָד:י יְהוָה הוֹשִׁיעָה הַמֶּלֶךְ יַעֲנֵנוּ בְיוֹם קָרְאֵנוּ:
נקרא  5  פעמים

אתגר AI

אשליה אופטית • אתגר 48

לוח מודעות

למעלה