דיון תינוקת בת שנה וחצי שלא אוכלת כלום

ר"ד

משתמש צעיר
אשמח לרעיונות מה אפשר לתת לתינוקת עקשנית שלא אוכלת כמעט,
התזונה שלה כוללת - בייצים, (ביצה קשה או חביתה, אם זה חביתה עם חתיכות לחם אז אחרי כמה ביסים אין על מה לדבר....)
תפו"א מכל סוג שהוא, גרבר וביסקויטים, ירקות ממרק ותוספות - קוסקוס ופתיתים
עם צהריים אני עוד מסתדרת אבל בוקר וערב זה ממש סיוט....
פשוט אין לי מה להאכיל אותה ארוחת ערב..... (אחרי שאכלה ביצה בבוקר)

ר"ד

משתמש צעיר
לא בכלל לא, רק לאחרונה הצלחנו להרגיל אותה לשתות מים מבקבוק.
היא לא לוקחת מוצץ וגם בקבוק היא לא לוקחת בכיף, מעדיפה לשתות מכוס....

נחמי3

משתמש מקצוען
היא לא חייבת לאכול לחם בארוחת ערב
קורנפלקס עם חלב
פריכיות עם תפוח
אורז או פתיתים
גם טוב!!!
גם לי יש ילדים עקשנים, ומשתדלת למצוא לכל אחד משהו שבכל זאת ישביע אותו

חילזון

משתמש מקצוען
גם לי יש ילדה שלא אוכלת לחם בכלל.
מכינה לה לביבות גבינה או פנקייק או וופל בלגי או פסטה. לפעמים חביתה או בננה. טוסט בזמן האחרון גם הולך. לחמניה בלי כלום לפעמים מסכימה.
כמובן בנוסף לסלט או ירוקת חתוכים

ר"ד

משתמש צעיר
אורז או פתיתים
זה נורמלי שתאכל אורז או פתיתים שלוש פעמים ביום? (צהריים, אחר הצהריים וערב?) זה מה שקורה היום מדי פעם אבל זה נשמע לי מוגזם
לגבי וופל בלגי - אתמול באמת הכנתי, והיא הסכימה לאכול רק מה שהיה עם סירופ שוקולד בנדיבות! אם היא לא רואה על זה את הצבע חום היא לא מסכימה להכניס לפה!
גם מעדנים - אוהבת רק מה שבצבע חום
זה נשמע לי לא נורמלי להאכיל ככה תינוקת בכזה אוכל עתיר סוכרים וחסר ערך תזונתי

קוראים לי #C

משתמש מקצוען
הנדסת תוכנה
זה נורמלי שתאכל אורז או פתיתים שלוש פעמים ביום? (צהריים, אחר הצהריים וערב?) זה מה שקורה היום מדי פעם אבל זה נשמע לי מוגזם
לגבי וופל בלגי - אתמול באמת הכנתי, והיא הסכימה לאכול רק מה שהיה עם סירופ שוקולד בנדיבות! אם היא לא רואה על זה את הצבע חום היא לא מסכימה להכניס לפה!
גם מעדנים - אוהבת רק מה שבצבע חום
זה נשמע לי לא נורמלי להאכיל ככה תינוקת בכזה אוכל עתיר סוכרים וחסר ערך תזונתי
סורי ששלחתי לך סמיילי מחייך זה באמת עצוב :( ;)
אבל זה כזזזההה חמוד שילדה (תינוקת?) בת שנה וחצי יודעת בדיוקקקק מה היא רוצה לאכול
איזה ממי!!!!!!!!!!1

נקודת זינוק

משתמש פעיל
לפעמים מחסור בברזל גורם לחוסר תאבון, והרבה פעמים אחרי מעבר מדייסה/הנקה לאוכל מוצק, כשניתנת לתינוק האפשרות לבחור לעצמו את מזונו, נוצר חוסר.
המלצה שלי: תני טיפות ברזל, יום יום בלי לוותר, יתכן שתוך שבוע שבועיים כבר תראי תוצאות.
ועוד משהו: במקביל להקפדה על נתינת ברזל, אל תרדפי אחריה עם אוכל מותאם אישית, כדי שלא תצטרכי לעשות לה את זה כל החיים... תושבי אותה לאכול יחד עם כולם, תני לה לאכול מתוך צלחת בעצמה, מתפריט המשפחה. גם אם בהתחלה היא לא תאכל כמעט, אל תיבהלי, לא מתים מרעב כל כך מהר, תני לתאבון הבריא שלה להתפתח בעצמו.
מנסיון (עשיר ב"ה... :))

נערך לאחרונה ב:

חנמה

משתמש סופר מקצוען
איור וציור מקצועי
מה עם חלבונים?
היא אוכלת רק ביצה פעם ביום?

אחת111

משתמש סופר מקצוען
הנדסת תוכנה
אולי סלט ירקות, הבן שלי בן שנה ורבע גם לא אוכל כמעט כלום ואת זה הוא ממש אוהב, ובכלל באופן כללי את צריכה פשוט לנסות, כי מה שהכי יראה לך לא הגיוני שתאכל דווקא את זה היא תרצה כל הזמן, תנסי לגוון ותופתעי

המימד הנוסף

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
מהנסיון שלי
להמנע מאד מנתינת אוכל ממותק ואפילו ביסקוויטים, אחרי שהם טעמו את זה זה נורא קשה.... אבל זו דרך בטוחה לאכילה יותר מאוזנת...
כמה ימים קשה אבל הם לומדים וטוב מוקדם ממאוחר....

נאום אמא לבן שנה פלוס שכרגע ההנחיה בבית לא לתת לו שום דבר 'טעים'.... וזה קשה אך מתגמל .....

שועלית

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
סאונד והפקות אולפן
הצורה היחידה שבת השנתיים שלי אוכלת לחם זה לחם מטוגן (ושיהיה מטוגן רק קצת שישאר עדיין רך ממש) עם תלולית גבינה בצלחת שהיא טובלת את הלחם בעצמה בגבינה. (כמובן שעל הדרך טובלת גם את עצמה ואת כל האזור ;) )

בנברקית

משתמש מקצוען
מהנסיון שלי
להמנע מאד מנתינת אוכל ממותק ואפילו ביסקוויטים, אחרי שהם טעמו את זה זה נורא קשה.... אבל זו דרך בטוחה לאכילה יותר מאוזנת...
כמה ימים קשה אבל הם לומדים וטוב מוקדם ממאוחר....

נאום אמא לבן שנה פלוס שכרגע ההנחיה בבית לא לתת לו שום דבר 'טעים'.... וזה קשה אך מתגמל .....
מדויק!
אני ממש נלחמת (ורעה :rolleyes:) לדודים ולפעמים גם אבא ;) הנחמדים שרוצים לתת לה דברים טעימים
אני מסבירה להם שזה רק בגלל שאני מאוד אוהבת ודואגת לה
למלוח אני לפעמים מוותרת בשבתות..
(בבקבוק רק מים, כמה שאני מסבירה להם פעם אחר פעם ומנסים לפנק במיץ בבקבוק והיא פולטת וזורקת על הריצפה :))

ועוד משהו, סורי שאני מאריכה (שלי גם בת שנה וחצי)
אבל אני מאוד מאוד מראה לה התלהבות מהאוכל
"ואוו את יודעת מה אמא מביאה לך עכשיו? כזה טעים!" תפוח/בננה/דייסה/קציצות/ירקות מהמרק
אני ממש קוראת לזה "טעימי" "אמא מביאה טעימי טעימי לשפריצה".. ואם היא מעקמת את האף "את לא רוצה? אז אמא אוכלת.." ואני אוכלת ומראה התלהבות כמה שזה טעים
וגם דייסת קוואקר, תמיד היא אהבה אבל עדיין אני ממש עושה לה התלהבות כשאני מכינה לה.. "אמא מכינה דייסי טעיםםםם" ואז מוסיפה "בשי" טעים (דבש) (את אולי יכולה להוסיף קקאו למראה שוקולדי) והיא בכלל בעננים מכל הצומי..:cool: ככה היא ממש נמשכת, אצלי ב"ה זה מהלידה אבל קורה שהיא נחשפה למשהו שאולי קיבלה בגן ואת זה רוצה לאכול אז אני צריכה לנער קצת עניינים
אבל הם יצורים מאוד חברותיים התינוקות הללו, אולי דרך כך תצליחי להאהיב עליה את המזון הטוב.
המון נחת בריאות והצלחה!
שבת שלום!

ניו פייס

משתמש מקצוען
עיצוב ואדריכלות פנים
תגידי תודה על כל מה שהיא כן אוכלת.
הבת שלי לא נוגעת בביצה ירקות כלום!!!!!
לא עוף!!! לא פתיתים לא אורז שום דבר חם הכל חייב להיות קר.
ארוחת צהריים כלום!!!!
בוקר בגן היא אוכלת 2 פרוסות לחם ובבית היא לא נוגעת בזה. וופלים. סה טו...
מה שניסינו...
מה שמעניין זה כשהיא הולכת לחמותי או לאימי היא כן אוכלת קצת אבל גם ממש קצת.

ר"ד

משתמש צעיר
סורי ששלחתי לך סמיילי מחייך זה באמת עצוב :( ;)
אבל זה כזזזההה חמוד שילדה (תינוקת?) בת שנה וחצי יודעת בדיוקקקק מה היא רוצה לאכול
איזה ממי!!!!!!!!!!1
נכון מאוד זה באמת מותק ואנחנו מתמוגגים.....
אבל מה לעשות שזה גם מתסכל שהיא לא מסכימה לאכול?
תודה תודה לכל העונות כאן, באמת בעניין הברזל אני צריכה יותר להקפיד, אני לא מספיק עקבית בזה,
ולבנברקית - את זה אני דווקא כן עושה, מתלהבת לה עד השמיים מהאוכל, אבל היא רק מעבירה מבטים בין ההורים וצוחקת על ההצגות שלנו, היא מוכנה להאכיל אותנו.....
ב"ה שכל לא חסר לה והדעות שלה מתחזקות מיום ליום.....

קומבינה

משתמש מקצוען
איור וציור מקצועי
1. כמעט כל דבר שילד לא מוכן לאכול, ייכנס לפה שלו כשיש ספר מעניין מולו ואמא מספרת בקול מסתורי ומרתק. (ראי מקור מוסמך בסיפור "תודה ליונה" מאת שרה קיסנר ולאה פריד...)
2. חפשי ב"יש חסד" באיזור הדגנים, יש מאכל שנקרא וויטביקס (הכיתוב הוא באנגלית, קופסא צהובה) באירופה יש ארצות שזה מאכל בסיס! זה בא באריזה של 24 יחידות, שמים את זה בחלב וזה מתפרק ומתרכך. אפשר להוסיף קצת דבש/סילאן/סוכר להמתיק. (או כמה גרגרי קקאו בשביל הגוון החום;)) אפשר לשים גם חתיכות קטנות של פירות או מה שבא לך.
הילדים שלי אוהבים את הימים שזו ארוחת ערב!

מלכי וולף

מהמשתמשים המובילים!
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
אולי אפשר לנסות להכניס חתיכות לחם קטנטנות ולערבב לה במעדן?

או קמח מצה.

ר.רוטלוי

משתמש צעיר
הבת שלי לא מוכנה לגעת בלחם לא משנה עם מה...
רק לחם מטוגן! תנסי.. בגלל שזה מטוגן זה לא נראה לה כ"כ לחם וככה היא מוכנה לאכול,
ואז את מרויחה את הלחם וגם את החביתה- ואפשר לטבול גם בקצת חלב...

ברכת מרום

משתמש מקצוען
וואוי אני באותה בעיה.
הבת שלי אוכלת רק אוכל מבושל או לחם
אבל לא ביצים בכל צורה שהיא ולא ירקות ולא פירות (גרבר כן) לא דגים (טונה כן) ולא עופות
כך שכל היום היא אוכלת פחמימות והיא רצה אחרי מהרגע שאני חוזרת מהעבודה מחפשת לינוק
אני משתגעת מזה
היא גם מאוד אלרגית כל יום יוצא לה פריחה מפחידה במקום אחר כך שאני מפחדת לנסות מאכלים חדשים
וגם את האוכל המבושל יש לה סלקציה על דברים שהיא רוצה וזה צריך להיות פושר עד קר
היא מפחדת מאוכל חם
בקיצור אני מקווה לצאת לחופש ולגמור עם ההנקה ואולי אז היא תתחיל לאכול
ליבי איתך זה סיוט שאני לא רגילה אליו היא כבר בת שנה וחצי

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קלא

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת לְדָוִד יְהוָה לֹא גָבַהּ לִבִּי וְלֹא רָמוּ עֵינַי וְלֹא הִלַּכְתִּי בִּגְדֹלוֹת וּבְנִפְלָאוֹת מִמֶּנִּי:ב אִם לֹא שִׁוִּיתִי וְדוֹמַמְתִּי נַפְשִׁי כְּגָמֻל עֲלֵי אִמּוֹ כַּגָּמֻל עָלַי נַפְשִׁי:ג יַחֵל יִשְׂרָאֵל אֶל יְהוָה מֵעַתָּה וְעַד עוֹלָם:
נקרא  53  פעמים

אתגר AI

ממה זה עשוי...? • אתגר 16

לוח מודעות

למעלה