תח"צ תחבורת מודיעין עילית - חברת קווים

מצב
הנושא נעול.

sk1203

משתמש מקצוען
היום עלה פה באחד האשכולות דו"ח של משרד התחבורה לגבי שנת 2022, עם ממצאים מרתקים!
בקטגוריית אי ביצוע, דהיינו קווים שלא יצאו - במקום הראשון חברת מטרופולין עם הקווים שלה בשרון, במקום השני דן בת"א (לכאורה כולל ב"ב). קווים אלעד במקום הרביעי, קווים מו"ע במקום השביעי.
אגב הקווים ממו"ע עם אחוז אי הביצוע הגבוה יותר הם הקווים לב"ב, מעניין.
בציון כללי שנותן משרד התחבורה לחברות המפעילות נמצאת קווים מו"ע במקום הרביעי, מלמטה.
במקום הראשון מלמטה נמצאת קווים אלעד.
מדובר על תקופה שהתחילה לפני שנה
דרך אגב, אף פעם לא נתקלתי בסקר של קווים.
בקשר לדו"ח:
קווים עם הציון הנמוך ביותר
אי ביצוע באשכול חשמונאים - כמעט 3.5%
אבל קח בחשבון שזה כולל את מודיעין - שם הביצוע (מחוויה, לא מידיעה) הוא שואף ל 100%
שזה נראה לי יוצא כמעט הכפלה של אי ביצוע במ"ע
מלבד זאת - מהכרות עם אנשים רבים באלעד, בביתר, ובמודיעין עילית - במודיעין עילית יש הרבה פחות תלונות מבמקומות אחרים, בטח ביחס לכמות האי יציאת אוטובוסים
קווים 210, 220 ו- 240 מסומנים כשלושה מתוך עשרת הקווים עם אחוז אי הביצוע הגבוה ביותר - וזה בגלל שאף אחד כמעט לא מדבר על האוטובוסים העירוניים
חצי (5) מעשרת הקווים עם האחוז הגבוה ביותר של אי תאימות ללו"ז (הקדמה, איחור ואי ביצוע) הם אוטובוסים בינעירוניים במ"ע; 210, 220, 230, 240, 330
אחוז הממצאים הלא תקינים מתוך האוטובוסים שבבקרה אלקטרונית (ז"א לא כולל קבלניים או כאלה שסתם הלך להם הGPS) בקווים הוא למעלה מ6%, כשמתוך זה 3.41% זה אי ביצוע ועוד 3.23% זה איחור
1687880428202.png

וזה כשאני לא נתקלתי באף סקר.
משום מה יש לי חשד שהם חילקו את הסקרים אולי במודיעין
או שלחו סמסים שמי שיש לו זה הרוב המוחלט או לא קסניקים או נוסעים ברכב

יוסי ב.ק

משתמש סופר מקצוען
באתר הרשמי של משרד התחבורה גם מופיע שההסכם עם קווים נחתם ב2013, ולא מופיע הסכם חדש
אם היו מאריכים היה צריך לעלות לאתר הסכם מסודר
בכל מקרה הסדרנים לא דווקא יודעים, מי שיודע זה אנשים מסויימים שיושבים במשרדי החברה (לא עמדות 'על הקו' אלא משרדי החברה)
למיטב זכרוני הם זכו במכרז לשש וחצי שנים (בערך)
ואז לאפשרות של שתי הארכות של שלוש שנים (אולי קצת יותר בכל הארכה)
ככל ויהיו יותר תלונות, הסיכוי שהחברה תקבל הארכה נמוך יותר

sk1203

משתמש מקצוען
למיטב זכרוני הם זכו במכרז לשש וחצי שנים (בערך)
ואז לאפשרות של שתי הארכות של שלוש שנים (אולי קצת יותר בכל הארכה)
ככל ויהיו יותר תלונות, הסיכוי שהחברה תקבל הארכה נמוך יותר
נכון, אבל הם זכו עד 2020 (סוף 2019 ליתר דיוק), לא הייתה שום הארכה, ובכל זאת כבר עברנו חצי מ 2023
אם היתה הארכה זה היה צריך להיות מופיע באתר של משרד התחבורה

דוכסוסטוס

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
המכרז שהתחיל ב-2013 היה למשך 6 שנים ו-9 חודשים, עם שתי אופציות הארכה שכל אחת מהן ל-3 שנים. כשגם לאחריהן יש אופציה להארכה של עד 12 חודשים.
הארכה לא דורשת הסכם חדש, אלא כלולה בהסכם הקיים (בכל שנה יש חידוש רישיון אבל זה עניין אחר).
1687881041436.png

כפי הנראה קווים קיבלה כבר הארכה שנייה של 3 שנים, הוי אומר עד 2025.
בכל מקרה המכרז הקודם פורסם כבר בספטמבר 2011, ויש להניח שגם המכרז הקרוב יפורסם יותר משנה וחצי לפני מועד ההחלפה בפועל.
בקיצור, לא תראו מחר בבוקר מפעיל חדש ברחובות העיר, גם לא בעוד שנה.

sk1203

משתמש מקצוען
המכרז שהתחיל ב-2013 היה למשך 6 שנים ו-9 חודשים, עם שתי אופציות הארכה שכל אחת מהן ל-3 שנים. כשגם לאחריהן יש אופציה להארכה של עד 12 חודשים.
הארכה לא דורשת הסכם חדש, אלא כלולה בהסכם הקיים (בכל שנה יש חידוש רישיון אבל זה עניין אחר).
צפה בקובץ המצורף 1408849
כפי הנראה קווים קיבלה כבר הארכה שנייה של 3 שנים, הוי אומר עד 2025.
בכל מקרה המכרז הקודם פורסם כבר בספטמבר 2011, ויש להניח שגם המכרז הקרוב יפורסם יותר משנה וחצי לפני מועד ההחלפה בפועל.
בקיצור, לא תראו מחר בבוקר מפעיל חדש ברחובות העיר, גם לא בעוד שנה.
לא צריך להיות הסכם חדש, אלא אזכור כלשהו באתר משרד התחבורה.
ובינינו, הם לא באמת עומדים במכרז ומשרד התחבורה יודע את זה מצוין.
על זה שלא תהיה חברה אחרת מחר בבוקר אני מסכימה איתך לגמרי, לצערי

כנגן המנגן

משתמש פעיל
מוזיקה ונגינה
המצב בכל חברות התחבורה לא טוב.
חבל לחשוב שאם מחר האוטובוסים בעיר יהיו צבועים בצבע של חברה אחרת, כל הבעיות יעלמו.

נבחר

משתמש סופר מקצוען
עריכה תורנית
חבל לחשוב שאם מחר האוטובוסים בעיר יהיו צבועים בצבע של חברה אחרת, כל הבעיות יעלמו.
ממש לא, בדרך כלל כל מכרז משפר משמעותית את השירות
עיין ערך בית שמש אקספרס (ביחס לסופרבוס), החברות החדשות בירושלים, תנופה ועוד

נועה מ

משתמש מקצוען
ממש ממש לא

אני נוסעת כל יום לקרית ספר
ומשתמשת יומית באוטובוסים בירושלים
נכון פעם בירושלים האוטובוסים היו זוועה
אבל היום הם השתפרו ממש מאז שהכניסו עוד חברות
אני לא יודעת מה הפתרון אני גם לא יושבת
במשרד התחבורה
אבל מה שיש במודיעין עילית זה מתחת לכל ביקורת

sk1203

משתמש מקצוען
תגידו גם אתם נתקלתם באוטובוסים ללא מזגן בחום הנורא הזה???
נתקלנו, נתקלנו גם באוטובוסים (כמובן בינעירוניים, ללא מזגן) עם ריח של XXXXX, מושבים שמרגישים יותר כמו קרשים, ומנועים שמרעידים את כל האוטובוס (שלא לדבר על הרעש...)
אה, והם גם ללא חלונות.
לכי תתמודדי עכשיו עם הדבר הזה במשך שעה נסיעה + שעה פקק.
אופססס... יש תאונה ב446, תוסיפי עוד איזה שעה - שעתיים פלוס:(

גיטיgiti

משתמש מקצוען
הפקות ואירועים
מישהו מוסמך או סתם איזה סדרן ??

צוובנר ??
זה לא מקור
באתר הרשמי של משרד התחבורה מופיע שהשנה יצא המכרז
בנוסף יש באתר את ההסכמים של החברות, לא מופיע שם שום הסכם הארכה (בשונה מחברות שהאריכו שחתמו הסכם מסודר)
באתר הרשמי של משרד התחבורה גם מופיע שההסכם עם קווים נחתם ב2013, ולא מופיע הסכם חדש
אם היו מאריכים היה צריך לעלות לאתר הסכם מסודר
בכל מקרה הסדרנים לא דווקא יודעים, מי שיודע זה אנשים מסויימים שיושבים במשרדי החברה (לא עמדות 'על הקו' אלא משרדי החברה)

אין צורך לשכנע אותי שטעיתי
אני כתבתי מה שאני יודעת ממקור מוסמך
כל אחד שיעשה כהבנתו בקבלת הדברים

דוכסוסטוס

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
אין צורך לשכנע אותי שטעיתי
אני כתבתי מה שאני יודעת ממקור מוסמך
כל אחד שיעשה כהבנתו בקבלת הדברים
לא לגמרי טעית.
חברת קווים התחילה להפעיל את אשכול חשמונאים בתאריך 24.05.2013.
התקופה הראשונה של המכרז הסתיימה ב-23.02.2020.
תקופת ההארכה הראשונה הסתיימה ב-23.02.2023.
תקופת ההארכה השנייה תסתיים ב-23.02.2026.
אם תינתן תקופת ההארכה שלישית היא תסתיים ב-23.02.2027.

יכול להיות שהחברה כבר יודעת היום שהיא תקבל תקופת הארכה שלישית.
הרי המכרז יוצא לדרך הרבה לפני התחלתו בפועל. המכרז הקודם פורסם ב-09.2011 (כמובן שהעבודה על כתיבת 415 עמודי המכרז התחילה הרבה לפני כן). זכייתה של חברת קווים פורסמה ב-13.08.2012.

אם לא מתוכננת הארכה שלישית, זה אומר שכתיבת המכרז הבא כבר בשיאה, וסביר מאוד שהמפעיל הקיים מודע לפעילות כזו אם ישנה.

דוכסוסטוס

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
נראה שעכשיו הזמן המתאים ביותר לתלונות במשרד התחבורה, אם עומדת להתקבל החלטה בעניין הארכה שלישית עד 2027.
שימו לב שלרשותכם מגוון רחב של אפשרויות תלונה גם על דברים שלא תמיד חשבתם להתלונן, כמו שילוט קו לא תקין, או היעדר אמצעי תיקוף.
1687893152972.png

1687893230398.png

1687893257585.png

הסכומים צמודים למדד ונכתבו לפי המדד ב-2009,.
1687893357157.png

צדיקה נסתרת

משתמש פעיל
נתקלנו, נתקלנו גם באוטובוסים (כמובן בינעירוניים, ללא מזגן) עם ריח של XXXXX, מושבים שמרגישים יותר כמו קרשים, ומנועים שמרעידים את כל האוטובוס (שלא לדבר על הרעש...)
אה, והם גם ללא חלונות.
צודקת בכל מילה
אבל היום זה נגמר אחרת!
בקשתי יפה וכשלא עזר צעקתי על הנהג שידליק מיזוג
וכמובן הוא אמר שמקולקל ועוד שלל תירוצים
אז קבעתי לו עובדה שיוריד את הנוסעים כי אי אפשר לנסוע נסיעה כזו ארוכה לירושלים בלי טיפת מזגן!!!
הוא הוריד את הנוסעים בטרמפיאדה של חפץ חיים
מיד התקשרנו לקווים ואימנו עליהם שאם לא יגיע אוטובוס חילופי מיד! אנחנו מזמינים משטרה
תוך כמה דקות הם שלחו אוטובוס חילופי עם מזגן
אני כותבת את זה כאן כדי שתפסיקו כבר לשתוק ותצעקו ותדרשו את מה שמגיע לכם!!!
הם מזלזלים ומתעללים בנו כי הם יודעים שאנחנו נסתום את הפה גם אם.....
כמובן שכשהגיע האוטובוס החילופי האברכים באו להגיד לי תודה רבה
אבל למה אתם הגברים שותקים ואני זו שצריכה לצעוק ולהשתולל
ולעשות את מה שאתם הייתם צריכים לעשות???

רפ

משתמש סופר מקצוען
אה, והם גם ללא חלונות.
תיאור מדויק של נסיעה שלי מלפני מספר שבועות,
פלוס טפטוף לאורך כל האוטובוס כך שאפשר לשבת רק במושבים הפנימיים,
פלוס פקק בכביש 1 (בנוסף לפקק בכביש 446) שגרם לנהג לשנות את המסלול ולהסתובב בכל הארץ, הרבה אחרי שהפקק בכביש 1 השתחרר.

דה סנטיס 2024

משתמש מקצוען
עריכה תורנית
היום עלה פה באחד האשכולות דו"ח של משרד התחבורה לגבי שנת 2022, עם ממצאים מרתקים!
בקטגוריית אי ביצוע, דהיינו קווים שלא יצאו - במקום הראשון חברת מטרופולין עם הקווים שלה בשרון, במקום השני דן בת"א (לכאורה כולל ב"ב). קווים אלעד במקום הרביעי, קווים מו"ע במקום השביעי.
אגב הקווים ממו"ע עם אחוז אי הביצוע הגבוה יותר הם הקווים לב"ב, מעניין.
בציון כללי שנותן משרד התחבורה לחברות המפעילות נמצאת קווים מו"ע במקום הרביעי, מלמטה.
במקום הראשון מלמטה נמצאת קווים אלעד.
לא יודע אם לצחוק או לבכות
המלומדים שם לא חשבו על הנושא של נגישות הגשת התלונות?

כהן אמיתי

משתמש פעיל
הסיבה המרכזית היא שמודיעין עילית מסונפת לאשכול חשמונאים הכולל את מודיעין שוהם רמלה לוד
ובשכלול התלונות מאשכול חשמונאים קטן בהרבה מהתלונות באלעד
אולי בגלל זה המכרז ג''כ מתעכב כי לערים הנ''ל אין שום ענין בהוצאת חברת קוים הם מקבלים שירות מעולה של VIP

פרידא

משתמש מקצוען
מישהי סיפרה לי סיפור שנשמע הזוי
היא עלתה על אוטובוס לירושלים. הנהג החליט באמצע הדרך ש"חנוק לו" וצריכים לפתוח את החלונות בכל האוטובוס!!! היה חורף ונשים אמרו לו שיש תינוקות קטנים באוטובוס וממש קר. אז הוא דומם את האוטובוס ירד וממנו 40 דקות ולא הסכים לנסוע!! התקשרו לקווים והם אמרו שהם מטפלים בזה... אחרי 40 דקות פתחו חלונות והלכו להגיד לו שיכול לעלות חזרה, הוא עלה ואמר שלא הכל פתוח ועדיין חנוק לו!! פתחו את כל החלונות ורק אז הסכים לנסוע!

יוסי ב.ק

משתמש סופר מקצוען
נראה שעכשיו הזמן המתאים ביותר לתלונות במשרד התחבורה, אם עומדת להתקבל החלטה בעניין הארכה שלישית עד 2027.
שימו לב שלרשותכם מגוון רחב של אפשרויות תלונה גם על דברים שלא תמיד חשבתם להתלונן, כמו שילוט קו לא תקין, או היעדר אמצעי תיקוף.
צפה בקובץ המצורף 1409034
צפה בקובץ המצורף 1409038
צפה בקובץ המצורף 1409039
הסכומים צמודים למדד ונכתבו לפי המדד ב-2009,.
צפה בקובץ המצורף 1409040
הטבלה המצורפת היא ישנה ולא רלוונטית
מ-2019 הפיצויים לכל מקרה נמוכים בהרבה לפחות בחלק מהקטגוריות. מדובר בעשרות עד מאות שקלים בודדים לכל הפרה.
מה שכן כל הנסיעות מנוטרות. כך שאם בעבר פקח של משרד התחבורה היה מתעד שאוטובוס לא יצא, החברה היתה נקנסת ב-2000 ש"ח. היום הכל מתועד ובשביל קנס על אי יציאה אין צורך בפקח, אלא שהקנס נמוך בהרבה ותלוי לפי ביצועי החברה באחוזים.
יחד עם זאת לתלונות הנוסעים יש חשיבות רבה:
1. אם נוסע מתלונן החברה נקנסת בסכום נוסף (למיטב זכרוני ב-150 ש"ח נוספים), ובשנה אחרונה לפעילות במסגרת המכרז הקנס מוכפל.
2. יש הפרות שלא מתועדות ע"י מערכות המידע. אי יציאה מתועדת, אבל אי עצירה לנוסע לא מתועדת באופן אוטומטי, כי אין דרך למערכות נמידע לדעת שבתחנה מספר 12 של הקו עמד נוסע. רק תלונות הנוסעים יעזרו במקרה כזה.
3. יש השפעה לתלונות הנוסעים על הניקוד של החברות במכרזים עתידיים.

מצב
הנושא נעול.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכח

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת אַשְׁרֵי כָּל יְרֵא יְהוָה הַהֹלֵךְ בִּדְרָכָיו:ב יְגִיעַ כַּפֶּיךָ כִּי תֹאכֵל אַשְׁרֶיךָ וְטוֹב לָךְ:ג אֶשְׁתְּךָ כְּגֶפֶן פֹּרִיָּה בְּיַרְכְּתֵי בֵיתֶךָ בָּנֶיךָ כִּשְׁתִלֵי זֵיתִים סָבִיב לְשֻׁלְחָנֶךָ:ד הִנֵּה כִי כֵן יְבֹרַךְ גָּבֶר יְרֵא יְהוָה:ה יְבָרֶכְךָ יְהוָה מִצִּיּוֹן וּרְאֵה בְּטוּב יְרוּשָׁלִָם כֹּל יְמֵי חַיֶּיךָ:ו וּרְאֵה בָנִים לְבָנֶיךָ שָׁלוֹם עַל יִשְׂרָאֵל:
נקרא  42  פעמים

לוח מודעות

למעלה