תוסף ישראלי למניעת ספאם

trew

מהמשתמשים המובילים!
עיצוב גרפי
מוזיקה ונגינה
הדמיות בתלת מימד
D I G I T A L
הדבקה מהחתול הטכני

אחת התופעות המעצבנות ביותר שמכיר כל בלוגר מתחיל היא תגובות הזבל בבלוג. בוטים של ספאם מתחילים לשלוח עשרות תגובות ביום. התגובות באנגלית, ברוסית, בסינית וכל מה שמעניין את הספאמרים האלה הוא להכניס קישורים לאינטרנט.
גם עלי לא פסחה התופעה המעצבנת הזו ולכן בדקתי תוספים רבים שהיו אמורים לסנן את תגובות הזבל. לצערי אף תוסף לא הצליח לעצור את השטף אלה רק לצמצם אותו. בשבועות האחרונים הפעלתי תוסף שחסם תגובות באנגלית אבל גיליתי שיש גם לא מעט ספאם ברוסית וסינית. חלק מהתוספים אף הגדילו לעשות וסימנו תגובות ראויות בתור ספאם. בסוף החלטתי לגייס את הכישורים שלי ולכתוב תוסף משלי שיחסום את הספאם סופית.
החלטתי להתבסס על כך שהתגובות אצלי הן כמעט תמיד בעברית ותגובות הזבל הן בשפות אחרות. בשלב הראשוני התוסף אפשר תגובות בעברית בלבד. אח״כ הוספתי בדיקות נוספות כדי לאפשר תגובות בשפות נוספות וכדי שהתוסף יתאים גם למשתמשים שאינם דוברי עברית.
אם התגובה אינה מכילה תווים עבריים התוסף בודק האם למגיב יש עוגיות של וורדפרס. למגיב שאין לו עוגייה אני מנסה לשלוח כזאת כשהוא מגיב. בוטים לא יכולים לקבל עוגיות ולכן לא יעברו את הבדיקה הזו. מי שמשום מה בוחר להגדיר את הדפדפן שלא לקבל עוגיות (ופוגע תוך כדי כך בחוויית הגלישה שלו באתרים רבים) יכול להגיב באנגלית בכל זאת אם יוסיף לתגובתו קוד שיוצג לו.

את שאר הכתבה והלינק לתוסף השארתי באתר

KingYes

משתמש צעיר
למה נראה לך(או לו) שבוטים לא מקבלים עוגיות?
כתבתי כבר כמה בוטים שעובדים כמו בני אדם לכל דבר..

trew

מהמשתמשים המובילים!
עיצוב גרפי
מוזיקה ונגינה
הדמיות בתלת מימד
D I G I T A L
קדימה לך תכניס לו (הוא כבר קיבל תגובה כזאת באתר, נראה שהולך להתפתח שם דיון מעניין)
אגב זה לא התוסף הראשון שהוא מפתח, שווה לרסס

KingYes

משתמש צעיר
אין לי כזה זמן לשטויות.. רק שלא יתבסס על דברים שאין לו מושג על מה הוא מדבר.

hatul

משתמש חדש
אני שמח לראות שהתוסף שלי מתפרסם גם כאן.
בוטים בדרך כלל לא מקבלים עוגיות ובטח שלא מריצים JS.
אותו דבר כתוב גם בפוסט ששלומי קישר אליו (למרות שרוב ההצעות שם לא מעשיות).

ואין מה לפחד להגיב בבלוג שלי, אני מעדיף לנהל את הדיון שם.

trew

מהמשתמשים המובילים!
עיצוב גרפי
מוזיקה ונגינה
הדמיות בתלת מימד
D I G I T A L
היי טוב לראות אותך

KingYes

משתמש צעיר
את העוגיות אתה שולח דרך JS? אם כן, מה לא עושים אנשים בשביל למנוע ספאם..
אבל תמיד אפשר להריץ סימולציה דרך דפדפן אמיתי, ולראות איזה נתונים המערכת רוצה לקבל (קרה לי גם עם REF פעם אחת).

ועוד דבר, אם באמת אתה שולח עוגיות דרך ה-JS.. מה יעשו אנשים שמשתמשים ב-noscripts?

hatul

משתמש חדש
תקרא את הפוסט ותדע את כל הפרטים.

אני לא חושב שמישהו יתאמץ כל כך כדי להכניס לי ספאם שהוא יחקור את הבלוג, הוא ילך לבלוגים אחרים.
תגובות בעברית לא עוברות בדיקה, הסינון הוא כרגע רק לתגובות בשפות אחרות. ויש גם מעקף למוזרים שחוסמים JS.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קלב

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת זְכוֹר יְהוָה לְדָוִד אֵת כָּל עֻנּוֹתוֹ:ב אֲשֶׁר נִשְׁבַּע לַיהוָה נָדַר לַאֲבִיר יַעֲקֹב:ג אִם אָבֹא בְּאֹהֶל בֵּיתִי אִם אֶעֱלֶה עַל עֶרֶשׂ יְצוּעָי:ד אִם אֶתֵּן שְׁנַת לְעֵינָי לְעַפְעַפַּי תְּנוּמָה:ה עַד אֶמְצָא מָקוֹם לַיהוָה מִשְׁכָּנוֹת לַאֲבִיר יַעֲקֹב:ו הִנֵּה שְׁמַעֲנוּהָ בְאֶפְרָתָה מְצָאנוּהָ בִּשְׂדֵי יָעַר:ז נָבוֹאָה לְמִשְׁכְּנוֹתָיו נִשְׁתַּחֲוֶה לַהֲדֹם רַגְלָיו:ח קוּמָה יְהוָה לִמְנוּחָתֶךָ אַתָּה וַאֲרוֹן עֻזֶּךָ:ט כֹּהֲנֶיךָ יִלְבְּשׁוּ צֶדֶק וַחֲסִידֶיךָ יְרַנֵּנוּ:י בַּעֲבוּר דָּוִד עַבְדֶּךָ אַל תָּשֵׁב פְּנֵי מְשִׁיחֶךָ:יא נִשְׁבַּע יְהוָה לְדָוִד אֱמֶת לֹא יָשׁוּב מִמֶּנָּה מִפְּרִי בִטְנְךָ אָשִׁית לְכִסֵּא לָךְ:יב אִם יִשְׁמְרוּ בָנֶיךָ בְּרִיתִי וְעֵדֹתִי זוֹ אֲלַמְּדֵם גַּם בְּנֵיהֶם עֲדֵי עַד יֵשְׁבוּ לְכִסֵּא לָךְ:יג כִּי בָחַר יְהוָה בְּצִיּוֹן אִוָּהּ לְמוֹשָׁב לוֹ:יד זֹאת מְנוּחָתִי עֲדֵי עַד פֹּה אֵשֵׁב כִּי אִוִּתִיהָ:טו צֵידָהּ בָּרֵךְ אֲבָרֵךְ אֶבְיוֹנֶיהָ אַשְׂבִּיעַ לָחֶם:טז וְכֹהֲנֶיהָ אַלְבִּישׁ יֶשַׁע וַחֲסִידֶיהָ רַנֵּן יְרַנֵּנוּ:יז שָׁם אַצְמִיחַ קֶרֶן לְדָוִד עָרַכְתִּי נֵר לִמְשִׁיחִי:יח אוֹיְבָיו אַלְבִּישׁ בֹּשֶׁת וְעָלָיו יָצִיץ נִזְרוֹ:
נקרא  21  פעמים

אתגר AI

תקווה לעתיד טוב יותר • אתגר 17

לוח מודעות

למעלה