תוכנית הכשרת גברים להייטק "מיגו"

ynigun

משתמש סופר מקצוען
הנדסת תוכנה
או שכשמישהו 'חפר' לו על 'איך הוא הולך לעבודה מעורבת' - הוא פתאום 'הבין' שמדובר בעבודה מעורבת.
אני הראשון (וכנראה גם אחרון) שדיבר איתו על הנושא, הוא הבין מלמעלה שמן הסתם זה עבודה בחברה חילונית אבל לא הבין את כל המשמעויות.

יענקף

משתמש פעיל
כבוד הרב @ynigun שליט"א
כולנו הבנו שכבודו מתנגד עקרונית לכל עבודה של חרדים במקום מעורב.
בנושא ההלכתי כל אחד ישאל את רבותיו, וכעת אבקש שהאשכול יעסוק בשאלות ענייניות, לטובת אלו שכן מעוניינים להשתלב בעולם ההייטק.

s976

משתמש סופר מקצוען
הנדסת תוכנה
D I G I T A L
מה כל הדיונים והדיוקים על קוצו של יוד בנוסח הפרסומת?....
הדברים ברורים לכל בר דעת. למה זה כל כך משנה עד כמה משרד הפרסום דייק בניסוחים.

ynigun

משתמש סופר מקצוען
הנדסת תוכנה
כבוד הרב @ynigun שליט"א
כולנו הבנו שכבודו מתנגד עקרונית לכל עבודה של חרדים במקום מעורב.
בנושא ההלכתי כל אחד ישאל את רבותיו, וכעת אבקש שהאשכול יעסוק בשאלות ענייניות, לטובת אלו שכן מעוניינים להשתלב בעולם ההייטק.
נראה לי שכתבתי מספיק ברור לעיל שלא באתי לפסוק מה אסור ומה מותר.
רק הערתי שראוי שמנהלי המיזמים האלו יתנו גילוי נאות מה הסגנון של העבודה בהמשך, מכיוון שאין חולק אני מקווה על כך שזו שאלת רב לא נראה לי שזה משהו שאמורים לטאטא מתחת לשטיח ולא לדון בו ח"ו.
אה, וגם ראוי לכל מי שממליץ למישהו קח הלוואה ורץ ללימודים שיבדוק קודם האם זה מתאים לו.

ynigun

משתמש סופר מקצוען
הנדסת תוכנה
מה כל הדיונים והדיוקים על קוצו של יוד בנוסח הפרסומת?....
קוצו של יוד? נו באמת?!
הדברים ברורים לכל בר דעת. למה זה כל כך משנה עד כמה משרד הפרסום דייק בניסוחים.
זה לא אי דיוק אלא הדחקה של נושא מהותי
אי דיוק היה אם היו מזכירים את הנושא בחצי מילה איכשהו אבל לא מדייקים

s976

משתמש סופר מקצוען
הנדסת תוכנה
D I G I T A L
קוצו של יוד? נו באמת?!

זה לא אי דיוק אלא העלמה הדחקה של נושא מהותי
אי דיוק היה אם היו מזכירים את הנושא בחצי מילה איכשהו אבל לא מדייקים

אתה מצייר פרופיל של אדם תמים (יותר מדויק, אדם מאוד לא חכם) שהולך ליפול בפח כי הוא לא מבין כלום בחיים ומקבל החלטות גורליות על סמך פרסומות.
אני לא אומר שאנשים כאלה לא קיימים. אבל לא נראה שהם יסיימו את הקורס, ובכל מקרה בשום אופן לא יתקבלו לעבודה. כך שאין מה לחשוש.

ynigun

משתמש סופר מקצוען
הנדסת תוכנה
אתה מצייר פרופיל של אדם תמים (יותר מדויק, אדם מאוד לא חכם) שהולך ליפול בפח כי הוא לא מבין כלום בחיים ומקבל החלטות גורליות על סמך פרסומות.
אני לא אומר שאנשים כאלה לא קיימים. אבל לא נראה שהם יסיימו את הקורס, ובכל מקרה בשום אופן לא יתקבלו לעבודה. כך שאין מה לחשוש.
דווקא ראיתי פוסט בו מדריך מתאר איך מגיעים ליום מיון אנשים תמימים שלא יודעים מימינם ומשמאלם, ומגלים בורות מדהימה בכל מה שנוגע להייטק, מן הסתם לא עברו את המיונים, אבל לא כל אחד שהוא תמים זה אומר שהוא טיפש.

geekית מחשבים

משתמש סופר מקצוען
הנדסת תוכנה
D I G I T A L
מה באמת?
אני ניזון רק משמועות, אשמח לקבל טווח ריאלי
בין מינימום ל25,
הרוב מקבלות בין 12 ל18,
אבל זה פחות משנה, מה שחשוב זה לצבור ניסיון טוב.
ואז אחרי שלוש ארבע שנים מי שמשקיע (לדעתי זה פחות כשרון יותר השקעה) יכול להגיע ל30 שזה השכר הממוצע.

גזעי

משתמש מקצוען
הנדסת תוכנה
D I G I T A L
בתהליך הסינון המועמדים יושבים עם אנשי הייטק ופסיכולוגים, שבודקים גם את הנושא הזה.
אתה מהמר על המקצועיות של הפסיכולוגים ואנשי ההייטק במקום פשוט לפרסם פשוט מה לשאול את הרב.
חבר שלי שהלך לקורס של הצבא לתכנות (והוא ידע לאן הולך) גילה אחרי 3 חודשים של הקורס שמחשבים פשוט לא מעניין אותו, והצבא לא היה מוכן לתת לו לעזוב אחרי שהוא השקיע בו, אז שמו אותו במשהו אחר לגמרי רק כדי לא לבזבז אותו.
והוא עבר את כל הפסיכולוגים ומתכנתים של הצבא בראיונות שלו, אבל גם הם יכולים לטעות.

kaduri

משתמש מקצוען
הנדסת תוכנה
D I G I T A L
אני מסכים עם @ynigun
זה להסתמך על התמימות של הלומדים שלא יודעים איך שוק העבודה מתנהל. צריך להעביר לאלה שהתקבלו את ההבנה הברורה שזה עולם מאוד מאוד פרוץ, לא בכל עבודה נותנים לשים סינון של נטפרי, יש מצבים מאוד לא נעימים.
ומי שלא מוכן לכך - מתרסק!

איך אומר מורנו הרב חיים רבי שליט"א, עדיף לעבוד בזבל או עם מלגזה, ולהיות קדוש וטהור עם שיעורי תורה באוזניים מאשר במקום שאתה יוצא ממנו....

י. הגרשוני

משתמש רשום
עריכה תורנית
הסינון וכו' נחמד אבל זה לא מבטיח ב200% אחוז את ההחזר ההשקעה.
היה הוגן אם היית מציג את כל הסיכונים בהתחלה ולא נותן תחושה שזה עם אפס סיכונים
בפרט שאתה מוזן רק ממה שהם מספרים לך ועדיין לא ראית איך זה נראה ביציאה לתעסוקה, האם קשה למצוא עבודה וכו' למשל יתכן שהוא בסוף לא ימצא עבודה כי הוא יתעקש שלא לעבוד עם נשים חילוניות פרוצות
בוגרי מיגו מיועדים לעבוד במקומות מעורבים יותר מאשר הלומדים תיכנות במקומות או דרכים אחרות?

גזעי

משתמש מקצוען
הנדסת תוכנה
D I G I T A L
בוגרי מיגו מיועדים לעבוד במקומות מעורבים יותר מאשר הלומדים תיכנות במקומות או דרכים אחרות?
לא, אבל זה יכול להישמע שהם מיועדים פחות (גם אם מדובר באדם תמים, זה לא אומר שצריך לזלזל בו בשל תמימותו).

יענקף

משתמש פעיל
לא, אבל זה יכול להישמע שהם מיועדים פחות (גם אם מדובר באדם תמים, זה לא אומר שצריך לזלזל בו בשל תמימותו).
על זה נאמר: אף אחד לא עובד אצלך.

כשראשי הכוללים ידאגו להבהיר לכל אברך שמגיע אליהם שבגיל ארבעים הוא יצטרך להשיג מאות אלפי שקלים מדי שנה לחתונות הילדים, בלי שיהיו לו שום כישורים המתאימים לשוק העבודה -

גם ראשי 'מיגו' ידאגו להבהיר לכל מועמד אודות החששות הרוחניות העומדים בפניו.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קלב

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת זְכוֹר יְהוָה לְדָוִד אֵת כָּל עֻנּוֹתוֹ:ב אֲשֶׁר נִשְׁבַּע לַיהוָה נָדַר לַאֲבִיר יַעֲקֹב:ג אִם אָבֹא בְּאֹהֶל בֵּיתִי אִם אֶעֱלֶה עַל עֶרֶשׂ יְצוּעָי:ד אִם אֶתֵּן שְׁנַת לְעֵינָי לְעַפְעַפַּי תְּנוּמָה:ה עַד אֶמְצָא מָקוֹם לַיהוָה מִשְׁכָּנוֹת לַאֲבִיר יַעֲקֹב:ו הִנֵּה שְׁמַעֲנוּהָ בְאֶפְרָתָה מְצָאנוּהָ בִּשְׂדֵי יָעַר:ז נָבוֹאָה לְמִשְׁכְּנוֹתָיו נִשְׁתַּחֲוֶה לַהֲדֹם רַגְלָיו:ח קוּמָה יְהוָה לִמְנוּחָתֶךָ אַתָּה וַאֲרוֹן עֻזֶּךָ:ט כֹּהֲנֶיךָ יִלְבְּשׁוּ צֶדֶק וַחֲסִידֶיךָ יְרַנֵּנוּ:י בַּעֲבוּר דָּוִד עַבְדֶּךָ אַל תָּשֵׁב פְּנֵי מְשִׁיחֶךָ:יא נִשְׁבַּע יְהוָה לְדָוִד אֱמֶת לֹא יָשׁוּב מִמֶּנָּה מִפְּרִי בִטְנְךָ אָשִׁית לְכִסֵּא לָךְ:יב אִם יִשְׁמְרוּ בָנֶיךָ בְּרִיתִי וְעֵדֹתִי זוֹ אֲלַמְּדֵם גַּם בְּנֵיהֶם עֲדֵי עַד יֵשְׁבוּ לְכִסֵּא לָךְ:יג כִּי בָחַר יְהוָה בְּצִיּוֹן אִוָּהּ לְמוֹשָׁב לוֹ:יד זֹאת מְנוּחָתִי עֲדֵי עַד פֹּה אֵשֵׁב כִּי אִוִּתִיהָ:טו צֵידָהּ בָּרֵךְ אֲבָרֵךְ אֶבְיוֹנֶיהָ אַשְׂבִּיעַ לָחֶם:טז וְכֹהֲנֶיהָ אַלְבִּישׁ יֶשַׁע וַחֲסִידֶיהָ רַנֵּן יְרַנֵּנוּ:יז שָׁם אַצְמִיחַ קֶרֶן לְדָוִד עָרַכְתִּי נֵר לִמְשִׁיחִי:יח אוֹיְבָיו אַלְבִּישׁ בֹּשֶׁת וְעָלָיו יָצִיץ נִזְרוֹ:
נקרא  24  פעמים

אתגר AI

תקווה לעתיד טוב יותר • אתגר 17

לוח מודעות

למעלה