תואר

גומה

משתמש מקצוען
שאלה:
האם תואר כזה:
1597958630580.png

קביל בשביל גננת?
אני רוצה ללמוד בנוות ישראל, ושם אין מסלול מיוחד לתואר בגננות. אמרו לי שהמסלול הזה בסדר גם.
במכללת בית וגן, לעומת זאת, יש תואר ספציפי לגננות.
למה שם יש, ובנוות אין?
האם רק תואר ספציפי לגננת קביל?
ואם לא, וכל תואר בהוראה זה בסדר, למה מכללת בית וגן עושים מסלול כזה?
אשמח לתשובה.

@גננת לשעבר
עד עכשיו נוכחתי לראות שיש לך הרבה ידע :)
אולי גם כאן תוכלי לעזור לי?

גננת לשעבר

משתמש פעיל
הקבלה בעבודה בהתייחס לתור שלמדת, תלוי בחינוך הרשמי במפקחת הישירה, ובמוסדות המוכש״ר בעיקר בבעלות ומעט מאד במפקחת.

אם את רוצה תשובה רשמית קבילה, תשלחי שאלה מסודרת ל״כח אדם בהוראה״.
אני יכולה לענות לך מנסיוני, בלי שום אחריות לשום דבר.

ממה שאני ראיתי, את הבעלויות, בעיקר של גני הילדים, בכלל לא מענין מה שכתוב בתואר, ויש אפילו כאלו שלא מענין אותם מה כתוב בתעודת ההוראה. (שכיח יותר בבעלויות הקטנות).

כשבעלות מגישה בקשה לרשיון, היא מצרפת את התעודות של הגננת, והמפקחת מחליטה אם לאשר.
נתקלתי כבר בבקשות שהוגשו לגננת בגן ילדים עם תעודה של מורה לאנגלית.
ראיתי אפילו שזה אושר.
וראיתי גם בקשה אחרת, שהמפקחת לא רצתה לאשר את הבקשה, והבעלות הגישה תעודה אחרת. זה לא אומר שהגננת לא יכולה לעבוד שם. זה רק בלבול מוח למזכירות הבעלות.

זה לגבי גנ״י מוכש״ר.
לגבי גנים רשמיים, בעיקר ממ״ד, אבל גם ממ״ח, שם זה הרבה יותר מסודר, ותמיד מפקחת תעדיף לשבץ גננת עם רשיון הוראה מסודר התואם לתחום בו היא רוצה לעבוד, או תחייב אותה בשנת סטאז׳, או אם יש לה וותק של 5 שנים והיא מאד רוצה אותה, היא יכולה לבקש בשבילה פטור מסטאז׳

אולי מעניין אותך גם...