קורונה תדפיסו לכל השאננים שעדיין לא הפנימו

mirsch

משתמש מקצוען
לפחות לא להתריס נגד זה שהם לא ממש מסכימים שזה היה הצעד הנכון?
או שהם מביעים מחשבה אולי היתה גם דרך אחרת??
נו נו.
מה זה יתן חוץ ממרירות, זעף, תסכול, עצבים וחוסר אונים.
דחוף למישהו המצרכים האלו? בכבוד. תהנו לכם.

גבעת המורה

משתמש פעיל
הקורונה מתפשטת: "אנשים מתים כמו כלבים; אתם הבאים בתור"
רופאה ישראלית מהעיר פארמה שבצפון איטליה פונה לישראלים ומזהירה: "אנשים מתים בודדים בבתי החולים בלי להיפרד מהמשפחה שלהם, אנשים מתים כמו נמלים, כלב מת בצורה יותר מכובדת" • ומתחננת: "תלמדו מהטעויות שלנו"

עדי וייספינג רופאה ישראלית מהעיר פארמה שבצפון איטליה פונה לישראלים ומבקשת מהם להתעורר לפני שיהיה מאוחר.

"מה עובר עליכם", היא שואלת. "תישארו בבתים שלכם. ללכת לפארקים עם חברים, ללכת לים, לצאת החוצה, להזמין לארוחות בבית אפילו קצת חברים, זה רק עוזר לוירוס הזה. תלמדו מהטעויות שלנו. אני חוזרת ואומרת. גם אנחנו לפני שלושה שבועות היינו רק עם שלושה חולים, מיד סגרו בתי ספר וגנים והמליצו לכולנו להשאר בבתים כמה שיותר.

אבל אנחנו המשכנו את החיים כרגיל יצאנו, צחקנו, טיילנו, זלזלנו, ומה הייתה התוצאה, שעשו לנו סגר כללי אחרי שבועיים, אחרי שבתי החולים קרסו, אחרי שמשאירים אנשים - גם צעירים - למות בביתם.

אנשים מתים בודדים בבתי החולים בלי להיפרד מהמשפחה שלהם, אנשים מתים כמו נמלים, כלב מת בצורה יותר מכובדת. תישארו בבית, אתם לא חסינים, אתם הבאים בתור, אלא אם כן תשנו כיוון מיידית, עכשיו לקום ולהיכנס לבית. אם לא בשבילכם אז בשביל הילדים שלכם, ואם לא בשביל הילדים שלכם אז בשביל השכן שלכם שאולי חולה סרטן סופני, בשביל הסבא והסבתא שלכם שנושקים לשנות השמונים, בשביל ההורים שלכם שצעירים הם כבר לא.

אפילו בשבילנו הרופאים, אנחנו תמיד נהיה שם בשבילכם אבל אל תגרמו לנו לדבר הגרוע ביותר בקריירה של רופא - לבחור מי ימות ומי לא כי אין לנו פשוט מיטה בשבילכם או את הציוד הנדרש בשביל להציל אתכם".

בחדרי חרדים

MACHAK

משתמש מקצוען
עד אז לפחות נשמור על אופטימיות ושמחת חיים.
הרבה יותר קל לשמור על שמחת חיים ורגיעה כשיודעים שעושים כל שבידנו לשמור על חיינו וחיי הסובבים אותנו. ובידיעה שאנחנו בבית מוגנים ומונעים חשיפה והפצה של המחלה.
מטריד ומיאש לחשוב שבחוץ מסתובבים אנשים שממשיכים להתקהל ולהפיץ את הנגיף.

mirsch

משתמש מקצוען
הרבה יותר קל לשמור על שמחת חיים ורגיעה כשיודעים שעושים כל שבידנו לשמור על חיינו וחיי הסובבים אותנו. ובידיעה שאנחנו בבית מוגנים ומונעים חשיפה והפצה של המחלה.
מטריד ומיאש לחשוב שבחוץ מסתובבים אנשים שממשיכים להתקהל ולהפיץ את הנגיף.
זה ממש נוסחת הקסם:
במקום לחשוב שבחוץ מסתובבים אנשים שממשיכים להתקהל ולהפיץ את הנגיף שזה מטריד ומייאש.
כשיודעים שעושים כל שבידנו לשמור על חיינו וחיי הסובבים אותנו. ובידיעה שאנחנו בבית מוגנים ומונעים חשיפה והפצה של המחלה. הרבה יותר קל לשמור על שמחת חיים ורגיעה.

MACHAK

משתמש מקצוען
זה ממש נוסחת הקסם:
במקום לחשוב שבחוץ מסתובבים אנשים שממשיכים להתקהל ולהפיץ את הנגיף שזה מטריד ומייאש.
כשיודעים שעושים כל שבידנו לשמור על חיינו וחיי הסובבים אותנו. ובידיעה שאנחנו בבית מוגנים ומונעים חשיפה והפצה של המחלה. הרבה יותר קל לשמור על שמחת חיים ורגיעה.

זה בציניות?

לאה 22

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
איור וציור מקצועי
צילום מקצועי
זה כל כך נכון!!!!!

yudit10

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
ממש לא. אף אחד לא מזלזל, אבל קשה להתרגש מצרות של חצי מדינה.
משום מה נראה לי שמי שלא מתרגש, הוא מהחצי שלא נפגע...
כל מי שדברתי איתו והוא נפגע קשה בכיס / בקושי של ילד חינוך מיוחד בבית 24/7
היה מרוגש ונסער מאוד

(אם רק הייתי מעיזה לומר שקשה להתרגש מצרות של 30% מהמדינה, קבוצות הסיכון)

תמי טובול

משתמש פעיל
מוזיקה ונגינה
הפקות ואירועים
D I G I T A L
אתם חיבים לצפות:
לשבת אין קורונה - פרשת ויקהל פקודי עם הרב אהרן לוי
תרשמו ותצפו !!!!!

mirsch

משתמש מקצוען
היה מרוגש ונסער מאוד
החצי שלא נפגע? כולם נפגעים! רק חצי מדינה אצלם זה צרות והחצי השני זה מציאות עגומה שנאלצים להתמודד איתה
ומי שעדיין לא נפגע ברור שיפגע בהמשך עם העלאות המיסים הגדולות אחרי הקורונה או עוד חצי שנה.
-----
גילוי נאות: נפגעתי, אפגע, ואני עם הילדים בבית.

גלבוע

משתמש סופר מקצוען
היה מרוגש ונסער מאוד

או שיש אנשים שמסתכלים לטווח יותר רחוק מאשר הקושי המיידי שלהם, וחושבים על הקושי שעלול להיות גרוע יותר בעוד תקופה.
'מבחן המרשמלו' במהדורה של גדולים....

yudit10

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
או שיש אנשים שמסתכלים לטווח יותר רחוק מאשר הקושי המיידי שלהם, וחושבים על הקושי שעלול להיות גרוע יותר בעוד תקופה.
'מבחן המרשמלו' במהדורה של גדולים....
יש לנו ויכוח על המספרים עוד מהעבר

הנה ניתוח של המספרים מכלכליסט:

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכז

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת לִשְׁלֹמֹה אִם יְהוָה לֹא יִבְנֶה בַיִת שָׁוְא עָמְלוּ בוֹנָיו בּוֹ אִם יְהוָה לֹא יִשְׁמָר עִיר שָׁוְא שָׁקַד שׁוֹמֵר:ב שָׁוְא לָכֶם מַשְׁכִּימֵי קוּם מְאַחֲרֵי שֶׁבֶת אֹכְלֵי לֶחֶם הָעֲצָבִים כֵּן יִתֵּן לִידִידוֹ שֵׁנָא:ג הִנֵּה נַחֲלַת יְהוָה בָּנִים שָׂכָר פְּרִי הַבָּטֶן:ד כְּחִצִּים בְּיַד גִּבּוֹר כֵּן בְּנֵי הַנְּעוּרִים:ה אַשְׁרֵי הַגֶּבֶר אֲשֶׁר מִלֵּא אֶת אַשְׁפָּתוֹ מֵהֶם לֹא יֵבֹשׁוּ כִּי יְדַבְּרוּ אֶת אוֹיְבִים בַּשָּׁעַר:
נקרא  34  פעמים

אתגר AI

אחרי החגים • אתגר 13

לוח מודעות

למעלה