שיתוף - לביקורת שקט

+shira

משתמש סופר מקצוען
זה לא נורא. זה בכלל בכלל לא נורא.

יש צרות גדולות יותר, מי כמוה יודעת. וזה לא מתאים לה להתלונן, היא אף פעם לא היתה אישה כזאת.

והיא באמת לא מתלוננת.
היא כבר אמרה לרוחי ושפרל'ה בטלפון שהכל בסיידר ואין מה לדאוג, אבא עוד יכול לבנות סוכה לבד ברוך ה' ואני יודעת להכין שטורדל בלי עזרה של אף אחד. וגם לקופאית הנחמדה שהתעניינה מה הם עושים בחג היא ענתה שמה פירוש מה עושים, הם שמחים ביחד, כמובן. כמו כל עם ישרואל. ואפילו חייכה.

וגם כשבורוך שלה, אחרי שסיים לאכול את החביתה עם הבצל השרוף כמו שהוא אוהב, פלט אנחה והסתכל בה במין מבט כזה, שמזמין לאנחה משותפת, היא רק הניחה את כוס התה על השולחן בחבטה לא אופיינית והפטירה "לבריאות" שלא מותיר מקום לאנחות משום סוג.

עכשיו כשהיא חושבת על זה, אולי הייתה יכולה להוסיף איזה "נו שוין" קטן, שיידע שהיא כן מבינה אותו.

אבל מה, היא לא רצתה שהוא יחשוב שהיא מתלוננת או משהו. היא הרי אף פעם לא הייתה אישה כזאת.

לא התלוננה על הממחטות שהוא אף פעם לא זכר להוציא מהכיס לפני הכביסה, לא על אמא שלו והדאגות שלה, שתהיה בריאה. לא על וגשל מקומה 3 שתמיד משאירים עטיפות ליד הדלת בכניסה.

אפילו כשדויוד שלהם התחיל עם המכנסיים הצרות והעניבות המוזרות האלה, גם אז היא לא התלוננה. אפילו לא לא תלוננת אחת קטנה.

אז מה פתאום עכשיו? רק בגלל שהיא קצת קצת מתגעגעת?
נו, תודה לקודוש בורוך הוא שיש למי להתגעגע. לא ככה?

ובאמת כל יום בבוקר ובערב היא אמרה לקודוש בורוך הוא תודה.

תודה על האריכות ימים, ועל העצמות שמזכירות עד כמה ארכו הימים האלו.
תודה שהם כבר סיימו בורוך ה' לחתן את כולם ועכשיו הם עסוקים בבתים שלהם, ובעבודות. נו, בורוך ה' שיש לכולם פרנסה טובה.
תודה שהם שניהם בריאים, קיין עינהורע, ויודעים איך לשמור על עצמם.
תודה שיש להם דירה כזו גדולה ומרחיבת דעת. באמת עד היום לא שמה לב כמה היא גדולה, כמה חדרים ריקים יש בה.

ואם בין תודה לתודה פורצות לה כמה דמעות על הסידור היא מנגבת אותן בתמיהה, ושותקת.

הוא, הרי מבין טוב מאד את השקט שלה.

נערך לאחרונה ב:

ליאורהA

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
כתיבה ספרותית
D I G I T A L
יפה מאוד. מאוד.
הכי אהבתי את איך שהצלחת להעביר לנו את האפיון של הדמות בכתיבה בגוף שלישי ולא ראשון. מנסה ללמוד ממך... :)
באמת עד היום לא שמה לב כמה היא גדולה, כמה חדרים ריקים יש בה.
עצוב...

+shira

משתמש סופר מקצוען
מיוחד
אהבתי מאד, במיוחד את הסיום.
יפה מאוד. מאוד.
תודה!
הכי אהבתי את איך שהצלחת להעביר לנו את האפיון של הדמות בכתיבה בגוף שלישי ולא ראשון. מנסה ללמוד ממך... :)
בבקשה לא. אני בורה גמורה בכתיבת פרוזה. וכשאני חושבת על זה - זה גם לא ממש גוף שלישי, זה פשוט גוף ראשון מחופש.
במיוחד את הסיום.
טוב, זה סיפור שנכתב רק סביב 2 השורות האחרונות שלו. ובכנות? קשה לי להאמין שזה לא מורגש.
לא רוצה להעיק על עמישרואל בדרישות לביקורת בערב החג. אבל בתכל'ס - כל קטע פרוזה שאני כותבת גורם לי להסמיק כד לשורשי שערותי מהבוסריות והגולמיות שלו. וזה - במיוחד.

סיפור בסדר גמור. אין תלונות..
דווקא יש -

אבל בורוך השם לא מתלוננים.
זה בסיידר, אני מבינה טוב מאד את השקט שלכם.

אנטיפטרוסה

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
וואי, זה יפה!
אהבתי איך בעדינות, בלי דרמות הזויות את מעבירה את ה'לבד' והשקט... נוגע ממש.

אולי מעניין אותך גם...