בקשה שעות הורות שלא שולמו

ח. שושני

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
התחלתי מקום עבודה חדש אחרי לידה, משרה מלאה.
ורק לאחר מספר שנים הבנתי שהייתי זכאית לשעת הורות, ולא קיבלתי ע"כ תשלום כלל.
האם יש לי זכות לתבוע את התשלום על השעות האלו?

Super Lady

משתמש רשום
התחלתי מקום עבודה חדש אחרי לידה, משרה מלאה.
ורק לאחר מספר שנים הבנתי שהייתי זכאית לשעת הורות, ולא קיבלתי ע"כ תשלום כלל.
האם יש לי זכות לתבוע את התשלום על השעות האלו?
בפועל כמה שעות עבדת בחודשים הללו? 9?

ח. שושני

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
בין 8.5 ל9

אני עובדת שעתית, אם זה משנה, ויש לי פירוט מלא על השעות האלו.

rivkar

משתמש מקצוען
אז לא חושבת שמגיעה לך שעת הורות.. כל הרעיון זה לעבוד פחות שעות בחודשים הראשונים ולקבל עוד "שעת הנקה" אבל אם עבדת מלא לא מגיעה לך שעה נוספת..

ח. שושני

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
טעיתי, בדקתי כעת עבדתי קצת יותר מ7 שעות...

כל השאלה האם אפשר לדרוש באיחור.

rivkar

משתמש מקצוען
"אם חלף המועד הקבוע בחוק, הזכות פגה ואינך יכולה לבוא בטענות כלפי המעסיק."

אמא לשלוש

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
נראה לי שאפשר לקבל חצי שנה מאז החזרה מחל''ד וזה 100% על חשבון המעסיק, ואם עבדת שבע שעות זה לא מגיע לך לפי החוק וזה גם לא הוגן לבוא לבקש את זה

ח. שושני

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
נראה לי שאפשר לקבל חצי שנה מאז החזרה מחל''ד וזה 100% על חשבון המעסיק, ואם עבדת שבע שעות זה לא מגיע לך לפי החוק וזה גם לא הוגן לבוא לבקש את זה
מה הכוונה?
מי היה אמור לדאוג לזכותי בענין?
האם זה מחושב לפי יום או לפי סך השעות החודשיות? (כמה הייתי אמורה לעבוד ליום ללא שעת הנקה?)
לא הבנתי את הנוסח "הוגן"... שואלת מה החוק!!

עד מתי

משתמש מקצוען
מה הכוונה?
האם זה מחושב לפי יום או לפי סך השעות החודשיות? (כמה הייתי אמורה לעבוד ליום ללא שעת הנקה?)
ע"פ חוק מי שלא עובדת לפחות 8 שעות ליום
לא זכאית כלל לשכת הנקה
כך שלא הפסדת כלום

אמא לשלוש

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
מה הכוונה?
שעת הנקה זכאית רק מי שעובדת משרה מלאה ככל הידוע לי, ייתכן ואני טועה כי אני כותבת מזכרוני

ברבור1

משתמש מקצוען
הנדסת תוכנה
מה הכוונה?
לא היית זכאית בזמנו לשעת הנקה כי עבדת "רק" 7 שעות ביום, והזכות היא רק לעבודה מ8 שעות ומעלה,
בנוסף גם אם היית זכאית , ולא ניצלת את ההטבה - הבעיה היא שלך ולא של המעסיק (גם מי שכן מנצלת את ההטבה, ועבדה יום אחד 9 שעות כשהיא זכאית לעבודה של שמונה שעות + שעת הנקה, ביום שהיא עבדה 9 שעות , היא לא זכאית וזה לא נחשהב שהיא עבדה 10 שעות....)

ח. שושני

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
עבדתי 7+ כי הייתי זכאית לשעת הנקה.
כעת יותר מובן?

רק בפועל לא קיבלתי אותה..

ח. שושני

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
לא היית זכאית בזמנו לשעת הנקה כי עבדת "רק" 7 שעות ביום, והזכות היא רק לעבודה מ8 שעות ומעלה,
בנוסף גם אם היית זכאית , ולא ניצלת את ההטבה - הבעיה היא שלך ולא של המעסיק (גם מי שכן מנצלת את ההטבה, ועבדה יום אחד 9 שעות כשהיא זכאית לעבודה של שמונה שעות + שעת הנקה, ביום שהיא עבדה 9 שעות , היא לא זכאית וזה לא נחשהב שהיא עבדה 10 שעות....)
לא נראה לי מדויק..
היא לא זכאית לקבל שעות נוספות עבור שעה שנחשבת כשעת הנקה ולא כשעה בפועל.

ברבור1

משתמש מקצוען
הנדסת תוכנה
לא נראה לי מדויק..
היא לא זכאית לקבל שעות נוספות עבור שעה שנחשבת כשעת הנקה ולא כשעה בפועל.
גם אם זה לא שעות נוספות (לצורך הענין אשה שעובדת 8 שעות יומיות , ואחרי שעת הנקה עובדת 7, ומקבלת כאילו עבדה 8, אם היא עבדה 8 היא לא תקבל 8 + שעה נוספת...... - נבדק וזה החוק)

עד מתי

משתמש מקצוען
גם אם זה לא שעות נוספות (לצורך הענין אשה שעובדת 8 שעות יומיות , ואחרי שעת הנקה עובדת 7, ומקבלת כאילו עבדה 8, אם היא עבדה 8 היא לא תקבל 8 + שעה נוספת...... - נבדק וזה החוק)
לפי מה שהבנתי אחרי ההבהרה
היא עבדה 7 במקום 8 כיון שזכאית להנקה. אך בפועל לא קבלה תשלום עבור השעה השמינית- זה יכול לקרות רק בשכר שעתי ולא חודשי .

הבנתי נכון?

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכד

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת לְדָוִד לוּלֵי יְהוָה שֶׁהָיָה לָנוּ יֹאמַר נָא יִשְׂרָאֵל:ב לוּלֵי יְהוָה שֶׁהָיָה לָנוּ בְּקוּם עָלֵינוּ אָדָם:ג אֲזַי חַיִּים בְּלָעוּנוּ בַּחֲרוֹת אַפָּם בָּנוּ:ד אֲזַי הַמַּיִם שְׁטָפוּנוּ נַחְלָה עָבַר עַל נַפְשֵׁנוּ:ה אֲזַי עָבַר עַל נַפְשֵׁנוּ הַמַּיִם הַזֵּידוֹנִים:ו בָּרוּךְ יְהוָה שֶׁלֹּא נְתָנָנוּ טֶרֶף לְשִׁנֵּיהֶם:ז נַפְשֵׁנוּ כְּצִפּוֹר נִמְלְטָה מִפַּח יוֹקְשִׁים הַפַּח נִשְׁבָּר וַאֲנַחְנוּ נִמְלָטְנוּ:ח עֶזְרֵנוּ בְּשֵׁם יְהוָה עֹשֵׂה שָׁמַיִם וָאָרֶץ:
נקרא  15  פעמים

לוח מודעות

למעלה