עדכונים ומבצעים שמעתם על הפונט מווילנא?

brachy 100

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
עריכה והפקת סרטים
איפה זה לא הוגן?
מי שעושה לעצמו פרסומת בפרוג, חייב לקבל באהבה גם ביקורת
נכון, אבל הביקורת היא לא לגמרי עליו, מדברים פה גם בכללי
אולי אפשר לפתוח על זה שרשור חדש.
זאת דעתי

מענדי מ

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי DIP
עיצוב פונטים
עימוד ספרים
אם כבר כתבת. אז יש פה צדק מסוים. פה זה אכן פרסומת בשבילו.
והדיון הוא כללי על עולם הפונטים.

אז אציין שוב.
אני בעצמי רוצה מאוד לקנות את הפונט. פשוט קשה לי עם המחיר.
כתבתי ואכתוב שוב. מדובר בשדרוג אדיר ועבודה מטורפת.
משקלים חדשים שמתאימים היטב. פיצ'רים שמקילים על העימוד מאוד.
אמנות ושירות!

בטוחים שהדיון חייב להיות באשכול הזה?
לא חושבת שזה הוגן כלפי @בית אלף
זה הוגן ביותר. זה מקפיץ את האשכול שוב ושוב. פרסומת מצוינת

אינטקסט

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
עימוד ספרים

בית אלף

בית היוצר לאות העברית
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
עיצוב פונטים
עימוד ספרים
עימוד ספרים
שלום חברים

לאחר התייעצות עם היועמשי״ת של ׳בית אלף׳ ולאחר קבלת אישור ממזכיר ׳וועדת המעצבים לעניני טיפוגרפיה׳ (הרב גולדפונט) החלטתי להיכנס לאירוע...

וכעת ברצינות, נכתבו כאן כמה דברים שמצריכים התייחסות ונעשה זאת בצורה מסודרת ומכובדת, אך לפני הכל ברצוני להביע תודה והערכה לכולם, המשוב והתגובות שלכם נותנים לנו כח להמשיך את המפעל החשוב הזה. רבים ציפו לפונט הזה ורבים שמחו על צאתו לאור. אין עוד הרבה פונטים שמזוהים באופן מובהק עם תורה ותפילה כמו הפונט הזה, אולם יש מישהו אחד שעשה הכל ע״מ לעכב את צאת הפונט הזה לאור עולם - היצר הרע בכבודו ובעצמו... באורח בלתי מוסבר קדמו מניעות ועיכובים למכביר, לצאת הפונט לאור, אולם צלחנו הכל וב״ה בא היום, והאותיות האלו שנוצרו לפני כ-160 שנה הגיעה שעתם להאיר שוב אורם במהדורה חדשה ומלוטשת.
תודה לבורא עולם, ותודה לכולם.
ותודה מיוחדת לאריאל לוי שסייע לי רבות בתכנות ובפיתוח של הפונט הזה.

אמנם אין הנחתום מעיד על עיסתו, אולם אותיות וילנא אינם שלי, הם של כלל ישראל, אני רק ליטשתי אותם, והוספתי עליהם שלל משקלים שחלקם נחוצים ביותר וחלקם מוסיפים הוד והדר, ומוטל עלי להבהיר מה חלקי ומהי מלאכתי.
יתירה מכך, איני מעיד על עיסתי, אלא רק מתאר את עבודתי, את העיסה תעשו אתם, תפקידי רק לספק לכם את חומרי הגלם האיכותיים ביותר.

ועתה נתייחס לכמה נקודות:
סתם שאלה
מה ההבדל בינו לבין הוילנא הישן והנפוץ ?
אם אתה שואל כנראה שזו בעיה שלי שלא הסברתי ונתתי לציבור להבין בעצמו, וכעת אני יבהיר את הענין בקצרה:
1. יש הבדל קטן-גדול ומשמעותי בעצם מבנה האותיות. (דוגמאות בהמשך)
2. מגוון משקלי ביניים: קל - רגיל - בינוני - בולד - כבד
3. ריווח דיפרנציאלי (ע״ע במדריך הסמארטפונט)
4. שני מערכות ניקוד, רגיל ומוגדל

זאת כמובן מלבד יתר הפיצ׳רים הידועים באותיות בית אלף, ומלבד לשלל המעלות בגרסת הסמארטפונט החדשה של בית אלף.

הנה משהו ששלח לי מישהו שטרח לעשות השוואה בין וילנא הישן והנפוץ של יצרן אחר (העליון), לבין וילנא - בית אלף:
בצירוף המילים הבאות:
׳אני לא יודע להסביר מה עשית כאן, זה לכאורה זה אותו הפונט, אבל ההבדל, שמים וארץ...״
CleanShot 2023-04-02 at <לא ניתן לפרסם מיילים באופן פומבי>

חדי עין בוודאי רואים את ההבדל, אבל הוא ניכר גם באופן כללי לקורא המצוי, ההבדל מורגש ומוחשי, ומתבטא בין היתר בנקיות ובבהירות של הטקסט.

והנה כמה דוגמאות להבדלים בצורת האותיות:
האפור - וילנא הישן והנפוץ
הירוק - וילנא החדש - בית אלף

תוכלו לראות בבירור, מה ההבדל בין אותיות שעברו תהליך דיגטציה בסיסי, לבין אותיות ששוחזרו ולוטשו בקפידא תוך הקפדה על קוצו של יו״ד במובן הכי עמוק והכי פשטני של המילה...

לא צריך להיות מעצב גדול, גרפיקאי או מעמד בשביל לראות את ההבדלים האלו, הם ניכרים לעין ולמח גם בפונט בגודל 12, המון הבדלים קטנים יוצרים הבדל אחד גדול.

זה עבודת שדרוג מושקעת ומטורפת.
אני ממש רוצה להשתדרג.
אבל המחיר קצת מופרז ביחס לערך המוסף.
לרובנו יש כבר משקל רגיל ובולד של פלרון שהניקוד והפיצרים מצוינים שם.
זה קצת מבאס לשלם כל כך הרבה בשביל שדרוג בלבד. ואני ממש רוצה לשדרג.
אני יגיד לך מה מבאס... להשקיע עשרות אלפי שקלים על עיצוב ופיתוח של פונט וילנא החדש, על שלל משקליו ולהציע אותו למכירה ב-100 ש״ח למשקל. להשיק אותו במחיר השקה 50% הנחה ואז לשמוע שזה קצת מופרז...

פיתוח פונט עם טעמים דורש תכנות מורכב ומתיש, אין סוף טסטים וניסוי ותעיה, אריאל ואני שוקדים על הפונט הזה למעלה משנה וחצי, עכשיו תכפיל את זה בהרבה פונטים שכל אחד דורש את התכנות שלו, ותכפיל את זה במשקלים נוספים, ועוד לפני שאתה לוקח בחשבון את הענין של ה-סמארטפונט וכל התכונות והתכנותים והפיתוח שהכנסנו לשם - תבין למה עד היום לא קם המשוגע לדבר שעשה פרוייקט כזה, מושקע בזה המון עבודה והמון כסף, וכן, זה לא נעשה באמצעות בינה מלאכותית.
ועכשיו תסביר לי אתה מה ההיגיון למכור את הפונט הרגיל כביכול, בלי הטעמים - 15 משקלים - ב-850 ש״ח

באופן כללי, אומר כמה מילים על ענין המחיר, אני את השכר האמיתי שלי על פרוייקט בית אלף, כנראה שלא אקבל בעולם הזה, אם נראה למישהו שתשלום חד פעמי של 220 ש״ח על פונט שמקנה למשתמש רישיון שימוש לכל החיים הוא תשלום הוגן, שיחשוב שוב, אין קורלציה בין התשלום על הפונט לבין התמורה שניתן להפיק ממנו. השוק מוצף במאות מוצרים שהאותיות של בית אלף (או של כל חברה אחרת) הם מרכיב מרכזי ודומיננטי ביופי ובמהות של המוצר, איש מהיצרנים האלו לא טרח לשפות את יוצרי הפונטים במשהו.
שלא כמו במוזיקה, אין לנו תמלוגים כלשהם...

איני מתלונן חלילה, פרוייקט בית אלף לא הוקם בשביל ביזנס, מי שמכיר אותי, יודע שיכולתי לעסוק באין ספור תחומים מניבים עשרת מונים מאשר יצירת פונטים בעברית. ייסדתי את הבית הזה ומוטלת עלי החובה להחזיק ולקיים אותו לאורך ימים ושנים ולמען יעמוד ימים רבים.
שוק הטיפוגרפיה העברית/אמנותית/יהודית הוא מאד קטן, ומכאן גם נגזרים המחירים, גם אם מישהו ישלם על כל פונט את מחירו המלא - 220 ש״ח אני מוכן להתחייב לו על תמורה מלאה ואף מעבר לכך, שלא לדבר על כל מחירי המבצע והחבילות ומחרי ההשקה וכיוצ״ב.

ההשקעה שלי על פרוייקט ׳בית אלף׳ היא כמליון וחצי ש״ח. וההשקעה נמשכת כל הזמן ללא הרף,
פונט וילנא החדש לדוגמא, עלות פיתוח של הפרוייקט הזה נאמד בכ-60,000 - 80,000 ש״ח,
אריאל לוי ואני שקדנו אין ספור שעות עבודה על הפונט הזה ע״מ להגיש בפניכם מוצר מוגמר, הכי קרוב לשלמות במידת האפשר.

לצערי עדיין לא נמצאה הדרך ליצור פונטים באמצעות בינה מלאכותית...

מי שלא יודע על מה הוא משלם, שלא ירכוש, אין לי רצון למכור בכח, מעולם לא עשיתי זאת.

אספר לכם סיפור, יש לקוח שרוכש מידי פעם משקלים בודדים במחיר מלא דרך האתר, פעם פניתי אליו וכתבתי לו שניתן לרכוש חבילות ולחסוך המון, תארתי לעצמי שהוא לא מודע לענין, הוא השיב לי כך: ״אני רואה את כל הפרוייקט הזה אני רואה את כל ההשקעה שלך אני שמח לשלם לך מחיר מלא על כל פונט ופונט, כל פונט שאני רוכש מחזיר לי את ההשקעה כבר בשימוש הראשון״.

מה אומר לכם, הוא לא מישראל, אבל ירבו כמוהו בישראל...

ומצד חמישי, אחרי שעשית חשבון ומשתלם לך לקנות חבילה, ויש לחבילה גם אופציית רכישת פונטים חדשים
ועד שיוצא סו"ס בתוך מסגרת הזמן של הבחירה מהחדשים,
ו
אתה מגלה שכל משקל 2 קרדיטים במקום קרדיט 1, כלומר מחיר כפול, אז החסכון 50% ממה שחשבת....
לגבי החבילות
במבצעי חנוכה (להודות ולהלל) נרכשו חבילות הכוללות גם את הפונטים שיצאו במהלך החודשים שלאחר מכן, יש פונטים רבים שצריכים לצאת, לצערי הענין לא הסתדר משלל סיבות, על כך הודענו שנאריך את תוקף החבילות כשיצאו הפונטים החדשים אחרי פסח. (לגב פונט וילנא כבר יש מבצע השקה משתלם יותר).

(באופן כללי, עדיין לא מצאתי את הדרך למכור דבר שלא בא לעולם, לא נראה לי נכון למכור פונטים שטרם יצרתי, אני עושה זאת באופן מוגבל, ולא בטוח שזה יימשך לנצח)

לגבי הענין של 2 קרדיטים למשקל בפונט וילנא החדש
באמת נראה לך הגיוני שמחיר החבילה הוא 1500 ש״ח ובמסגרת פרוייקט אות לטובה תוכל לרכוש אותו ב550 ש״ח
כמו בכל חנות גם באתר בית אלף יש מגוון מוצרים בעלי ערך שונה, ומכאן גם נגזר מחירם. פונט דוגמת פונט וילנא לא ימכר בפחות מ-100 ש״ח למשקל המחיר כעת הוא רק לרגל ההשקה, הוא לא יחזור. לא מדובר בעוד פונט, הפונטים בגרסה החדשה הם חצי תוכנה, הם מספקים מגוון רחב של אפשרויות ופתרונות שחוסכים המון זמן וכסף.

וכמו״כ, לא את כל המוצרים באתר ניתן לרכוש בקרדיטים.

טענתי היא קצת שונה.
אני אומר שריבוי המשקלים במשפחה הוא קצת משחק מעצבן.
לוקח זמן להבין את זה. אבל זה משחק.

בפונטביט כשאני משלם אלפי שקלים, אני מקבל עשרות משפחות שונות.
כנל בחבילה שקניתי את פלרון.
פה אני מקבל את אותו הפונט, עם וראיציות.

לגבי ריבוי המשקלים,
א. אין משקל אחד מיותר. יש משקלים בשימוש יותר ויש בשימוש פחות.
2. ריבוי המשקלים לא מעלה את המחיר, ככל שיש יותר משקלים במשפחה המחיר למשקל יורד.
3. יש משקלים ויש ווריאנטים, אפשרויות המשחק שיש למשתמש בתוך הפונט הם אחד החידושים של ׳בית אלף׳

הנה דוגמא לעימוד עם פונט וילנא בלבד:
(הערה: הקווים הנראים במשקל ׳כותרת׳
CleanShot 2023-04-02 at 12.23.52.jpg
הם בתצוגה בסגירה לתמונה בלבד, בפועל הם לא נראים בהדפסה)

‏‏ חוברת ‏‏אוצר השעשועים - לפרסום.jpg

הייתי אומר שזה כמו להחליט איזה רכב לקנות בגלל הריפודי עור, ומערכת מולטימדיה משוכללת.
(וככה באמת זה עובד על אנשים)

עכשיו דמיין שיש לך כבר רכב ב20K, שעושה את מה שרכב עושה - נוסע ומגיע בצורה מצוינת.
ומציעים לך רכב חדש שעושה את אותו הדבר עם פיצ'רים והרחבות מענגות ומעולות. מרווח יותר, מולטימדיה, מרווחים, צבע מבריק, מצלמות, חיישנים אפילו מושב נוסף. שדרוג מטורף. וזה גם היבירידי כך שיחסוך לך כסף! (זמן)
רק מה, שהוא עולה מאה אלף שקל. האם תשדרג?
ואגב יש כאלה שזה יהיה שווה להם, ויקנו.

אתה צודק, בהבדל אחד, פונט לא עולה מאה אלף שקל, בסופו של דבר מדובר על סכום לא גדול שמחזיר את התמורה באופן מיידי.
חוץ מזה יש בפונטים של בית אלף את כל מה שכתבת - מולטימדיה, מרווחים, צבע מבריק, היברידי, חוץ מחיישנים, זה כנראה בגרסה הבאה...

כמו שהלקוח לא יודע מה אנו משקיעים בעימוד כך אנו לא יודעים מה הושקע ביצירת הגופנים.
היוצר מעריך את עבודתו בסכום מסויים שחושב שזה שווה לו על השקעתו בדיוק כמו שאנו מתמחרים את העימוד במחיר שאנו חושבים שהוא מתגמל את ההשקעה.
כמו שיש לקוחות שלא מבינים למה העימוד כ"כ יקר, כך הלקוחות של מעצבי הגופנים לא מבינים למה הם לוקחים כ"כ יקר.
אתה חושב שכל מה שאיתמר עשה זו רק מעטפת ושדרוג. אני מניח שהוא חושב שעשה כאן שינוי מהותי.
מי שמסתפק בפלרון שימשיך להשתמש איתו ויהנה. לא מבין מה המקום לטענות.
ואם אכן יש ערך מוסף - לדעתי שווה לשלם עליו כי הוא מתחלק לכל העבודות שנעשה מכאן ולהבא ועל פי רוב מחזיר את עצמו כבר בעבודה הראשונה.
מה גם שבשאר החברות שילמנו הרבה יותר יקר (פר משקל שימושי) כי מוכרים לנו חבילה שאיננו צריכים כ-90% ממנה.
אמת ויציב!
שלא תבינו לא נכון חלילה, אין לי טענות לאיש. ברור לי שלו הייתם יודעים מה היקף ההשקעה סביב כל הפרוייקט הזה, היינו במקום אחר. אנשים לא מודעים ובצדק, מי שניסה פעם ליצור פונט אחד, יכול להתחיל להבין, כמעט ואין מוצר בשוק החל בדירה וכלה ברכב או בנעליים שאין לו תחליף זול ממנו שמספק את אותה המטרה פחות או יותר, מרצדס מעולם לא טענו שרק הרכב שלהם נוסע ורק לו יש ארבעה גלגלים, זה בכלל לא הסיפור.

איפה זה לא הוגן?
מי שעושה לעצמו פרסומת בפרוג, חייב לקבל באהבה גם ביקורת
נכון, ומי שכותב ביקורת חייב להכיר את המוצר שעליו הוא כותב את הביקורת.

אז אציין שוב.
אני בעצמי רוצה מאוד לקנות את הפונט. פשוט קשה לי עם המחיר.
כתבתי ואכתוב שוב. מדובר בשדרוג אדיר ועבודה מטורפת.
משקלים חדשים שמתאימים היטב. פיצ'רים שמקילים על העימוד מאוד.
אמנות ושירות!
האמת, שקשה לי עם זה שקשה לך, אעשה איתך דיל
קח את הפונט על שלל משקליו ללא עלות - כשתכסה את העלות המקורית שלו (1500 ש״ח) פי שניים, רק אז תשלם עליו.

לסיכום, שוב, תודה לבורא עולם ותודה לכולם

אני כאן כדי לשמוע את דעתכם, ודעתכם מאד חשובה לי. תודה לכל אלו שמקדישים מזמנם וכותבים, כאן או במייל.

הגיע זמן קריאת שמע של שחרית ועדיין לא נתתי תנומה לעיני...

brachy 100

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
עריכה והפקת סרטים
שלום חברים

לאחר התייעצות עם היועמשי״ת של ׳בית אלף׳ ולאחר קבלת אישור ממזכיר ׳וועדת המעצבים לעניני טיפוגרפיה׳ (הרב גולדפונט) החלטתי להיכנס לאירוע...

וכעת ברצינות, נכתבו כאן כמה דברים שמצריכים התייחסות ונעשה זאת בצורה מסודרת ומכובדת, אך לפני הכל ברצוני להביע תודה והערכה לכולם, המשוב והתגובות שלכם נותנים לנו כח להמשיך את המפעל החשוב הזה. רבים ציפו לפונט הזה ורבים שמחו על צאתו לאור. אין עוד הרבה פונטים שמזוהים באופן מובהק עם תורה ותפילה כמו הפונט הזה, אולם יש מישהו אחד שעשה הכל ע״מ לעכב את צאת הפונט הזה לאור עולם - היצר הרע בכבודו ובעצמו... באורח בלתי מוסבר קדמו מניעות ועיכובים למכביר, לצאת הפונט לאור, אולם צלחנו הכל וב״ה בא היום, והאותיות האלו שנוצרו לפני כ-160 שנה הגיעה שעתם להאיר שוב אורם במהדורה חדשה ומלוטשת.
תודה לבורא עולם, ותודה לכולם.
ותודה מיוחדת לאריאל לוי שסייע לי רבות בתכנות ובפיתוח של הפונט הזה.

אמנם אין הנחתום מעיד על עיסתו, אולם אותיות וילנא אינם שלי, הם של כלל ישראל, אני רק ליטשתי אותם, והוספתי עליהם שלל משקלים שחלקם נחוצים ביותר וחלקם מוסיפים הוד והדר, ומוטל עלי להבהיר מה חלקי ומהי מלאכתי.
יתירה מכך, איני מעיד על עיסתי, אלא רק מתאר את עבודתי, את העיסה תעשו אתם, תפקידי רק לספק לכם את חומרי הגלם האיכותיים ביותר.

ועתה נתייחס לכמה נקודות:

אם אתה שואל כנראה שזו בעיה שלי שלא הסברתי ונתתי לציבור להבין בעצמו, וכעת אני יבהיר את הענין בקצרה:
1. יש הבדל קטן-גדול ומשמעותי בעצם מבנה האותיות. (דוגמאות בהמשך)
2. מגוון משקלי ביניים: קל - רגיל - בינוני - בולד - כבד
3. ריווח דיפרנציאלי (ע״ע במדריך הסמארטפונט)
4. שני מערכות ניקוד, רגיל ומוגדל

זאת כמובן מלבד יתר הפיצ׳רים הידועים באותיות בית אלף, ומלבד לשלל המעלות בגרסת הסמארטפונט החדשה של בית אלף.

הנה משהו ששלח לי מישהו שטרח לעשות השוואה בין וילנא הישן והנפוץ של יצרן אחר (העליון), לבין וילנא - בית אלף:
בצירוף המילים הבאות:
׳אני לא יודע להסביר מה עשית כאן, זה לכאורה זה אותו הפונט, אבל ההבדל, שמים וארץ...״
צפה בקובץ המצורף 1349468
חדי עין בוודאי רואים את ההבדל, אבל הוא ניכר גם באופן כללי לקורא המצוי, ההבדל מורגש ומוחשי, ומתבטא בין היתר בנקיות ובבהירות של הטקסט.

והנה כמה דוגמאות להבדלים בצורת האותיות:
האפור - וילנא הישן והנפוץ
הירוק - וילנא החדש - בית אלף

תוכלו לראות בבירור, מה ההבדל בין אותיות שעברו תהליך דיגטציה בסיסי, לבין אותיות ששוחזרו ולוטשו בקפידא תוך הקפדה על קוצו של יו״ד במובן הכי עמוק והכי פשטני של המילה...
צפה בקובץ המצורף 1349474
צפה בקובץ המצורף 1349475צפה בקובץ המצורף 1349477
צפה בקובץ המצורף 1349478צפה בקובץ המצורף 1349479
צפה בקובץ המצורף 1349481צפה בקובץ המצורף 1349482
צפה בקובץ המצורף 1349484צפה בקובץ המצורף 1349485
צפה בקובץ המצורף 1349486צפה בקובץ המצורף 1349487

לא צריך להיות מעצב גדול, גרפיקאי או מעמד בשביל לראות את ההבדלים האלו, הם ניכרים לעין ולמח גם בפונט בגודל 12, המון הבדלים קטנים יוצרים הבדל אחד גדול.

אני יגיד לך מה מבאס... להשקיע עשרות אלפי שקלים על עיצוב ופיתוח של פונט וילנא החדש, על שלל משקליו ולהציע אותו למכירה ב-100 ש״ח למשקל. להשיק אותו במחיר השקה 50% הנחה ואז לשמוע שזה קצת מופרז...

פיתוח פונט עם טעמים דורש תכנות מורכב ומתיש, אין סוף טסטים וניסוי ותעיה, אריאל ואני שוקדים על הפונט הזה למעלה משנה וחצי, עכשיו תכפיל את זה בהרבה פונטים שכל אחד דורש את התכנות שלו, ותכפיל את זה במשקלים נוספים, ועוד לפני שאתה לוקח בחשבון את הענין של ה-סמארטפונט וכל התכונות והתכנותים והפיתוח שהכנסנו לשם - תבין למה עד היום לא קם המשוגע לדבר שעשה פרוייקט כזה, מושקע בזה המון עבודה והמון כסף, וכן, זה לא נעשה באמצעות בינה מלאכותית.
ועכשיו תסביר לי אתה מה ההיגיון למכור את הפונט הרגיל כביכול, בלי הטעמים - 15 משקלים - ב-850 ש״ח

באופן כללי, אומר כמה מילים על ענין המחיר, אני את השכר האמיתי שלי על פרוייקט בית אלף, כנראה שלא אקבל בעולם הזה, אם נראה למישהו שתשלום חד פעמי של 220 ש״ח על פונט שמקנה למשתמש רישיון שימוש לכל החיים הוא תשלום הוגן, שיחשוב שוב, אין קורלציה בין התשלום על הפונט לבין התמורה שניתן להפיק ממנו. השוק מוצף במאות מוצרים שהאותיות של בית אלף (או של כל חברה אחרת) הם מרכיב מרכזי ודומיננטי ביופי ובמהות של המוצר, איש מהיצרנים האלו לא טרח לשפות את יוצרי הפונטים במשהו.
שלא כמו במוזיקה, אין לנו תמלוגים כלשהם...

איני מתלונן חלילה, פרוייקט בית אלף לא הוקם בשביל ביזנס, מי שמכיר אותי, יודע שיכולתי לעסוק באין ספור תחומים מניבים עשרת מונים מאשר יצירת פונטים בעברית. ייסדתי את הבית הזה ומוטלת עלי החובה להחזיק ולקיים אותו לאורך ימים ושנים ולמען יעמוד ימים רבים.
שוק הטיפוגרפיה העברית/אמנותית/יהודית הוא מאד קטן, ומכאן גם נגזרים המחירים, גם אם מישהו ישלם על כל פונט את מחירו המלא - 220 ש״ח אני מוכן להתחייב לו על תמורה מלאה ואף מעבר לכך, שלא לדבר על כל מחירי המבצע והחבילות ומחרי ההשקה וכיוצ״ב.

ההשקעה שלי על פרוייקט ׳בית אלף׳ היא כמליון וחצי ש״ח. וההשקעה נמשכת כל הזמן ללא הרף,
פונט וילנא החדש לדוגמא, עלות פיתוח של הפרוייקט הזה נאמד בכ-60,000 - 80,000 ש״ח,
אריאל לוי ואני שקדנו אין ספור שעות עבודה על הפונט הזה ע״מ להגיש בפניכם מוצר מוגמר, הכי קרוב לשלמות במידת האפשר.

לצערי עדיין לא נמצאה הדרך ליצור פונטים באמצעות בינה מלאכותית...

מי שלא יודע על מה הוא משלם, שלא ירכוש, אין לי רצון למכור בכח, מעולם לא עשיתי זאת.

אספר לכם סיפור, יש לקוח שרוכש מידי פעם משקלים בודדים במחיר מלא דרך האתר, פעם פניתי אליו וכתבתי לו שניתן לרכוש חבילות ולחסוך המון, תארתי לעצמי שהוא לא מודע לענין, הוא השיב לי כך: ״אני רואה את כל הפרוייקט הזה אני רואה את כל ההשקעה שלך אני שמח לשלם לך מחיר מלא על כל פונט ופונט, כל פונט שאני רוכש מחזיר לי את ההשקעה כבר בשימוש הראשון״.

מה אומר לכם, הוא לא מישראל, אבל ירבו כמוהו בישראל...

לגבי החבילות
במבצעי חנוכה (להודות ולהלל) נרכשו חבילות הכוללות גם את הפונטים שיצאו במהלך החודשים שלאחר מכן, יש פונטים רבים שצריכים לצאת, לצערי הענין לא הסתדר משלל סיבות, על כך הודענו שנאריך את תוקף החבילות כשיצאו הפונטים החדשים אחרי פסח. (לגב פונט וילנא כבר יש מבצע השקה משתלם יותר).

(באופן כללי, עדיין לא מצאתי את הדרך למכור דבר שלא בא לעולם, לא נראה לי נכון למכור פונטים שטרם יצרתי, אני עושה זאת באופן מוגבל, ולא בטוח שזה יימשך לנצח)

לגבי הענין של 2 קרדיטים למשקל בפונט וילנא החדש
באמת נראה לך הגיוני שמחיר החבילה הוא 1500 ש״ח ובמסגרת פרוייקט אות לטובה תוכל לרכוש אותו ב550 ש״ח
כמו בכל חנות גם באתר בית אלף יש מגוון מוצרים בעלי ערך שונה, ומכאן גם נגזר מחירם. פונט דוגמת פונט וילנא לא ימכר בפחות מ-100 ש״ח למשקל המחיר כעת הוא רק לרגל ההשקה, הוא לא יחזור. לא מדובר בעוד פונט, הפונטי בגרסה החדשה הם חצי תוכנה, הם מספקים מגוון רחב של אפשרויות ופתרונות שחוסכים המון זמן וכסף.

וכמו״כ, לא את כל המוצרים באתר ניתן לרכוש בקרדיטים.

לגבי ריבוי המשקלים,
א. אין משקל אחד מיותר. יש משקלים בשימוש יותר ויש בשימוש פחות.
2. ריבוי המשקלים לא מעלה את המחיר, ככל שיש יותר משקלים במשפחה המחיר למשקל יורד.
3. יש משקלים ויש ווריאנטים, אפשרויות המשחק שיש למשתמש בתוך הפונט הם אחד החידושים של ׳בית אלף׳

הנה דוגמא לעימוד עם פונט וילנא בלבד:
צפה בקובץ המצורף 1349498

צפה בקובץ המצורף 1349499

אתה צודק, בהבדל אחד אבל פונט לא עולה מאה אלף שקל, בסופו של דבר מדובר על סכום לא גדול שמחזיר את התמורה באופן מיידי.
חוץ מזה יש בפונטים של בית אלף את כל מה שכתבת - מולטימדיה, מרווחים, צבע מבריק, היברידי, חוץ מחיישנים, זה כנראה בגרסה הבאה...

אמת ויציב!
שלא תבינו לא נכון חלילה, אין לי טענות לאיש. ברור לי שלא הייתם יודעים מה היקף ההשקעה סביב כל הפרוייקט הזה, היינו במקום אחר. אנשים לא מודעים ובצדק, מי שניסה פעם ליצור פונט אחד, יכול להתחיל להבין, כמעט ואין מוצר בשוק החל בדירה וכלה ברכב או בנעליים שאין לו תחליף זול ממנו שמספק את אותה המטרה פחות או יותר, מרצדס מעולם לא טענו שרק הרכב שלהם נוסע ורק לו יש ארבעה גלגלים, זה בכלל לא הסיפור.

נכון, ומי שכותב ביקורת חייב להכיר את המוצר שעליו הוא כותב את הביקורת.

האמת, שקשה לי עם זה שקשה לך, אעשה איתך דיל
קח את הפונט על שלל משקליו ללא עלות - כשתכסה את העלות המקורית שלו (1500 ש״ח) פי שניים, רק אז תשלם עליו.

לסיכום, שוב, תודה לבורא עולם ותודה לכולם

אני כאן כדי לשמוע את דעתכם, ודעתכם מאד חשובה לי. תודה לכל אלו שמקדישים מזמנם וכותבים, כאן או במייל.

הגיע זמן קריאת שמע של שחרית ועדיין לא נתתי תנומה לעיני...
וואו
היה מאתגר לקרוא הכל, אבל שווה

hershy sh

עיצוב | מיתוג | פרסום
מנהל
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי DIP
עיצוב גרפי
פרסום וקופי
@איתמר נתן
חזק ואמץ.
פוסט מדהים!!
כתוב ומנוסח טוב, ומעניק הצצה לצד השני.

פסח כשר ושמח. :)

תלמידים

מהמשתמשים המובילים!
מנהל
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי DIP
עיצוב גרפי
עיצוב פונטים
עימוד ספרים
רק עכשיו אני תופס, אולי זה היה לי מובן מאליו, כי אני מכיר את איתמר, אבל תכל'ס, כל אחד אחר (וכנראה גם אני), היה משחרר מזמן גירסה בינונית (רפורמה מרוככת..), או-אז, אם בהמשך זה ייראה משתלם - כולי-האי-ואולי מוציא עוד משהו משופר, והטובים לטייס - שישלמו...

באופן אישי, אני עדיין חושב שזו אכן בשורה גדולה, אבל הבשורה המשלימה (חוץ מעוד כמה חידושי תכנות שלא שמעתם אוזן, לא יודע אם מותר לחשוף), יהיה עם הגילוי הגדול של פונט "צלותנא" סמארטפונט וטעמי מקרא.
יש לי הגדה של פסח מתוכננת לפסח הבא, מקווה שזה יהיה מוכן.
לאט לאט העוצמות שלו מתגלות ע"י חבר המעצבים בע"מ, אבל עם הפיכתו לפונט משוכלל, הוא אמור להיות גילוי-אור-גדול-ונפלא-מאד!

א. סופר

משתמש פעיל
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
עריכה תורנית
איני ראוי ונכון לדבר, אבל... לא אחשה בעד מילי.

"ראה קראתי בשם איתמר וכו' [ולמה נקרא שמו איתמר? לפי שאותיותיו מתוקות כפירות גינוסר...], ואמלא אותו רוח אלדים בחכמה בתבונה ובדעת ובכל מלאכה [עיין לעיל...], לחשוב מחשבות, לעשות בזהב ובכסף ובנחושת, ובחרשת אבן [אם היו יודעים המדפיסים בדפוסי הבלט שיהיה להם כזה מהדיר בהוד (וOld) והדר...], למלאת [את הנשמה בעונג צרוף, בחן ובשמחה עצומה נוכח כבודה של האות היהודית], ובחרושת עץ [כנ"ל...], לעשות בכל מלאכה"

אברכו ברכת הדיוט הנהנה מקרני אותיותיו, שיהי רצון מלפניו יתברך שישלח לו את ברכתו ובכל אשר יפנה ישכיל, יעשה ויצליח, ועוד ימשיך לשמח אלדים ואדם לאורך ימים ושנים מתוך בריאות איתנה ונהורא מעליא, פרנסה בשפע ובכבוד, נחת ושלוה ו...
חג פסח כשר ושמח.

בית אלף

בית היוצר לאות העברית
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
עיצוב פונטים
עימוד ספרים
עימוד ספרים
שלום חברים
שוב, תודה לכולם
בימים הקרובים נשלח עדכון של פונט וילנא החדש לכל רוכשי הפונט.
אם מצאתם תקלה /הצעת ייעול כלשהי נשמח שתעדכנו אותנו ונתקן בעדכון הקרוב.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קל

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת מִמַּעֲמַקִּים קְרָאתִיךָ יְהוָה:ב אֲדֹנָי שִׁמְעָה בְקוֹלִי תִּהְיֶינָה אָזְנֶיךָ קַשֻּׁבוֹת לְקוֹל תַּחֲנוּנָי:ג אִם עֲוֹנוֹת תִּשְׁמָר יָהּ אֲדֹנָי מִי יַעֲמֹד:ד כִּי עִמְּךָ הַסְּלִיחָה לְמַעַן תִּוָּרֵא:ה קִוִּיתִי יְהוָה קִוְּתָה נַפְשִׁי וְלִדְבָרוֹ הוֹחָלְתִּי:ו נַפְשִׁי לַאדֹנָי מִשֹּׁמְרִים לַבֹּקֶר שֹׁמְרִים לַבֹּקֶר:ז יַחֵל יִשְׂרָאֵל אֶל יְהוָה כִּי עִם יְהוָה הַחֶסֶד וְהַרְבֵּה עִמּוֹ פְדוּת:ח וְהוּא יִפְדֶּה אֶת יִשְׂרָאֵל מִכֹּל עֲוֹנֹתָיו:
נקרא  19  פעמים

אתגר AI

ממה זה עשוי...? • אתגר 16

לוח מודעות

למעלה