דרוש מידע שמירת תמונות משפחתיות

גלידה

משתמש מקצוען
הצטבר לי מאד הרבה תמונות שתופסות את כל נפח המחשב, ורציתי לשמור הכל בתוך כונן דיסק חיצוני
שתי שאלות:
1. אשמח לקבל המלצה על סוג טוב של דיסק חיצוני שלא נהרס מהר או שיום אחד יחליט לא להפתח.
2. גם אתם עושים כך או שיש פתרון אחר יותר טוב/בטוח?
תודה רבה

אהבת עולם

משתמש סופר מקצוען
D I G I T A L
1. אשמח לקבל המלצה על סוג טוב של דיסק חיצוני שלא נהרס מהר או שיום אחד יחליט לא להפתח.
עד כמה שאני מכירה , אין דבר כזה, אבל אני אשמח לשמוע מהמומחים אם יש .
לאחרונה נתקלתי בכמה אנשים שאיבדו נתונים ביחד עם הדיסק קשיח, השחזור הוא בעלות 5000 שח פחות או יותר, ולפעמים אפשר רק בחו"ל
פעם אחת זה היה נהג מונית , שבנפילה עדינה(!) מת הדיסק קשיח שהוא העביר בשביל מישהו, במקום לקבל על המשלוח 50 שח הוא היה צריך לשלם את עלות השיחזור, וגם אז לא בטוח שהמידע ניצל.
פעם אחרת , זה היה ועד הבית שהיה צריך לשלוח את הדיסק קשיח לשיחזור בחו"ל, בשביל לשחזר את חובות השכנים לוועד.
במקרה הזה , הוא אפילו לא נפל , סתם מת.

שווה לבדוק כמה אורך החיים שלו, בתור גיבוי יחיד לא הייתי מסתמכת עליו בכלל.

הפתרון הנכון לדעתי זה גיבוי בענן, אפשר להגיע לכמות רצינית בחינם , וליותר מזה אם מקמבנים ופותחים כמה חשבונות
למשתמשים באינטרנט של בזק יש ענן בחינם , ולאחרים יש את מגה, דרייב, ONE DRIVE ועוד
החסרונות - אפשר לפתוח רק כשיש זמינות של אינטרנט, העלאה ארוכה שאורכת זמן , ולא תמיד אפשר ונוח לצפות בקבצים בענן.

לסיכום : מבחינת בטיחות - רק ענן, עבור נוחות - קנו דיסק קשיח, לשניהם : קנו גם וגם .

סביונית

משתמש מקצוען
עד כמה שאני מכירה , אין דבר כזה, אבל אני אשמח לשמוע מהמומחים אם יש .
לאחרונה נתקלתי בכמה אנשים שאיבדו נתונים ביחד עם הדיסק קשיח, השחזור הוא בעלות 5000 שח פחות או יותר, ולפעמים אפשר רק בחו"ל
פעם אחת זה היה נהג מונית , שבנפילה עדינה(!) מת הדיסק קשיח שהוא העביר בשביל מישהו, במקום לקבל על המשלוח 50 שח הוא היה צריך לשלם את עלות השיחזור, וגם אז לא בטוח שהמידע ניצל.
פעם אחרת , זה היה ועד הבית שהיה צריך לשלוח את הדיסק קשיח לשיחזור בחו"ל, בשביל לשחזר את חובות השכנים לוועד.
במקרה הזה , הוא אפילו לא נפל , סתם מת.

שווה לבדוק כמה אורך החיים שלו, בתור גיבוי יחיד לא הייתי מסתמכת עליו בכלל.

הפתרון הנכון לדעתי זה גיבוי בענן, אפשר להגיע לכמות רצינית בחינם , וליותר מזה אם מקמבנים ופותחים כמה חשבונות
למשתמשים באינטרנט של בזק יש ענן בחינם , ולאחרים יש את מגה, דרייב, ONE DRIVE ועוד
החסרונות - אפשר לפתוח רק כשיש זמינות של אינטרנט, העלאה ארוכה שאורכת זמן , ולא תמיד אפשר ונוח לצפות בקבצים בענן.

לסיכום : מבחינת בטיחות - רק ענן, עבור נוחות - קנו דיסק קשיח, לשניהם : קנו גם וגם .
באיזה ענן הכי נוח להשתמש?(חינמי, לא בזק)?

אהבת עולם

משתמש סופר מקצוען
D I G I T A L
אני משתמשת בדרייב, בעיקר בשביל דברים שאני אוהבת לראות , או לשתף עם אחרים - יש שם 17GB
ובמגה בשביל גיבוי תמונות - הם נותנים 50 GB , אי אפשר לצפות בפריטים.
מגה חסומים בנטפרי, אבל אפשר להעלות ולהוריד מחשבון קיים דרך הכלי הזה
בקיצור, הכל חוץ מלפתוח חשבון חדש.
לא ניסיתי אחרים, אבל אני חושבת שהם נותנים הכי הרבה בחינם , ואם רוצים עוד - עדיף לפתוח עוד חשבון במגה, במקום 10 חשבונות במקום אחר.

הא, עוד חסרון במגה - אי אפשר להעלות תיקיות , צריך להעלות בסבלנות, כל פעם תיקיה אחת.
(אני לא יודעת אם זו בעיה של מגה או של הכלי)
ולפעמים יש דברים שמשום מה לא עלו, צריך להשוות בסוף ולהעלות שוב(כנ"ל)

אוריגמי

משתמש סופר מקצוען
עיצוב ואדריכלות פנים
ניסיתי כמה ואני הכי מסתדרת עם דרופבוקס
צריך אנגלית בסיסית
יש 2 GB בחינם ועוד הרבה צורות לקבל עוד
לדוגמא אם את מצטרפת דרך מישהו אז 2 החשבונות מקבלים עוד חצי GB בחינם
אז אם את רוצה לפתוח חשבון אשמח לשלוח לך הזמנה...

הסכת ושמע

משתמש מקצוען
הפקות ואירועים
הצטבר לי מאד הרבה תמונות שתופסות את כל נפח המחשב, ורציתי לשמור הכל בתוך כונן דיסק חיצוני
שתי שאלות:
2. גם אתם עושים כך או שיש פתרון אחר יותר טוב/בטוח?
תודה רבה
עיינו כאן
https://www.prog.co.il/threads/גיבוי-הלכה-למעשה.347047/
בהצלחה

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קל

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת מִמַּעֲמַקִּים קְרָאתִיךָ יְהוָה:ב אֲדֹנָי שִׁמְעָה בְקוֹלִי תִּהְיֶינָה אָזְנֶיךָ קַשֻּׁבוֹת לְקוֹל תַּחֲנוּנָי:ג אִם עֲוֹנוֹת תִּשְׁמָר יָהּ אֲדֹנָי מִי יַעֲמֹד:ד כִּי עִמְּךָ הַסְּלִיחָה לְמַעַן תִּוָּרֵא:ה קִוִּיתִי יְהוָה קִוְּתָה נַפְשִׁי וְלִדְבָרוֹ הוֹחָלְתִּי:ו נַפְשִׁי לַאדֹנָי מִשֹּׁמְרִים לַבֹּקֶר שֹׁמְרִים לַבֹּקֶר:ז יַחֵל יִשְׂרָאֵל אֶל יְהוָה כִּי עִם יְהוָה הַחֶסֶד וְהַרְבֵּה עִמּוֹ פְדוּת:ח וְהוּא יִפְדֶּה אֶת יִשְׂרָאֵל מִכֹּל עֲוֹנֹתָיו:
נקרא  35  פעמים

אתגר AI

ממה זה עשוי...? • אתגר 16

לוח מודעות

למעלה