שם פונט במאקרו

• פותח הנושא tkh
  • פורסם בתאריך

tkh

משתמש מקצוען
עימוד ספרים
עריכה תורנית
כידוע בעת הקלטת מאקרו לא מוקלט כל פעולה, אלא רק הסיכום, לדוגמא אם אפתח תיבת דו שיח "פונט", ואכניס כל מיני פרמטרים, לא יוקלט כל המהלך הזה, אלא רק בעת האישור של תיבת הדו שיח יוקלטו כל הפרמטרים שקיימים באותו רגע.
אולם אני מעוניין להעתיק שם של פונט שכתוב לי בטקסט, לעבור לתיבת דו שיח גופנים, (או בגופנים בסרגל) ולהכניס אותו כשם הפונט. ידנית אין בעיה לעשות א"ז ע"י CTRL+C, CTRLV, אבל במאקרו זה לא יעבוד אלא תמיד יכניס את השם שנכנס בעת ההקלטה.
האם יש פקודה לכתוב אותה ידנית בעריכת המאקרו לבחירת הפונט?

גרפיקנער

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
עריכה תורנית
לא הבנתי הבעיה. אתה יכול לערוך כל מאקרו שהקלטת, ולשנות את כל הפקודות שבו. פשוט לך למאקרו שהקלטת, תלחץ על 'ערוך', ואתה בתוך המאקרו, ויכול לשנות מה שאתה רוצה.

tkh

משתמש מקצוען
עימוד ספרים
עריכה תורנית
יש לי רשימה עם 20 שמות גופנים, ואני רוצה שכל גופן יקבל את העיצוב של שמו.
אני רוצה שהמאקרו יעתיק את המילה של שם הפונט, וידביק אותו בתיבת דו שיח פונט.
וכך להריץ את המאקרו אחד אחד.

צורת הדף

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
עריכה תורנית
לא הבנתי,
שמות הגופנים שלך בעברית?
או שהם גופנים לאנגלית?
אם תעלה רשימה של ב-ג שמות נבין בדיוק במה מדובר

tkh

משתמש מקצוען
עימוד ספרים
עריכה תורנית
שמות באנגלית
כתבתי את השמות אחד אחד בשורות נפרדות
כעת אני רוצה מאקרו שיעבור על כל שם, ויתן לו את העיצוב של הפונט כשמו.
איך???

לייזער

משתמש צעיר
עימוד ספרים
קוד:
[LEFT]    Selection.Font.Name = Selection.Range.Text
    Selection.Font.NameBi = Selection.Range.Text[/LEFT]

איך אתה רוצה לתפוס את השורה בו נמצא שם הגופן - אינני יודע (בשביל זה יש לראות דוגמא איך רשמת את שמות הגופנים (שאז אפשר להתאים לו פקודה שיעבור על כל שורה\פיסקא בפ"ע ולקלוט משם את הטעקסט של שם הגופן -- ראה לקמן הוספה)),
אך בשביל עצם החלת הגופנים על טעקסט לפי מה שרשום בתוך הטעקסט הנבחר (בכל שורה מחדש ע"י מאקרא והדומה) - אפשר להשתמש בא' מב' השורות (או בשניהם) דלעיל.
השורה הראשונה - מחיל את שם הגופן האנגלי (ופעמים - תלוי בנסיבות - גם שם הגופן העברי)
השורה השני' (שים לב להבדל: NameBi) - מחיל את שם הגופן העברי (קאמפלעקס) בלבד

כמדומה שחלק משאלת קרש שי' היתה, מה אתה רוצה בדיוק לעשות - להחיל גופן עברי על טעקסט אנגלי? ומה אם אין הגדרת טעקסט אנגלי בתוך הגופן?

מקווה שהבנתי את כוונתך.

----------
הוספה לאחר זמן:
באם אכן נמצאים אצלך שמות הגופנים - כל אחד בפיסקא בפני עצמה, ותוכן כל פיסקא הוא שם הגופן בלבד (כפי המשתמע מדבריך), יכול הנך להשתמש עם מאקרא דלקמן, וכמדומה שיעשה את המלאכה.
קוד:
[LEFT]Sub FontName()
Dim p As Paragraph
For Each p In ActiveDocument.Paragraphs
    With p.Range
        .MoveEnd Count:=-1
        .Font.Name = .Text: .Font.NameBi = .Text
    End With
Next p
End Sub[/LEFT]

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קלג

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת לְדָוִד הִנֵּה מַה טּוֹב וּמַה נָּעִים שֶׁבֶת אַחִים גַּם יָחַד:ב כַּשֶּׁמֶן הַטּוֹב עַל הָרֹאשׁ יֹרֵד עַל הַזָּקָן זְקַן אַהֲרֹן שֶׁיֹּרֵד עַל פִּי מִדּוֹתָיו:ג כְּטַל חֶרְמוֹן שֶׁיֹּרֵד עַל הַרְרֵי צִיּוֹן כִּי שָׁם צִוָּה יְהוָה אֶת הַבְּרָכָה חַיִּים עַד הָעוֹלָם:
נקרא  19  פעמים

אתגר AI

חיבורים • אתגר 18

לוח מודעות

למעלה