שלושת המימדים, שיטת א'-ב' ומה שביניהם.

א.ר.ז.

משתמש סופר מקצוען
מנהל קבוצה
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי DIP
עיצוב גרפי
פרסום וקופי
אשמח מאד שתעשירו אותי מהידע שלכם.
מה? איך?
עד כמה מועיל?

מה ההבדלים בין השיטות השונות.

אודה לכל מידע.

לבן

משתמש סופר מקצוען
תוסיפי מח אחד, ושני לבבות, ושיטת הג' ד' ודיקור אינדונזי

המשותף ביניהם. תעשו הכל. העיקר לא ללכת טיפול מקצועי.

מכנה נוסף, את כולם קל ומהר ללמוד, לא צריך תואר ולא עמידה בדרישות כל שהן. רק תרשמי למכללת: נוה- שאנן- לטיפול- לא - קונבנציונלי, שמפרסמים בחינמון השכונתי, ותוך שלושה חודשים כבר תנחי סדנאות ותדריכי את הדור הבא של מטפלות השיטה מטעמם.

בהצלחה.

א.ר.ז.

משתמש סופר מקצוען
מנהל קבוצה
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי DIP
עיצוב גרפי
פרסום וקופי
יש"כ.

עוד?

שמואל גרינשטיין

יותר מעצב מגרפיקאי
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי DIP
צילום מקצועי
D I G I T A L
נכתב ע"י לבן;2140306:

מכנה נוסף, את כולם קל ומהר ללמוד, לא צריך תואר ולא עמידה בדרישות כל שהן. רק תרשמי למכללת: נוה- שאנן- לטיפול- לא - קונבנציונלי, שמפרסמים בחינמון השכונתי, ותוך שלושה חודשים כבר תנחי סדנאות ותדריכי את הדור הבא של מטפלות השיטה מטעמם.

בהצלחה.

ועוד משהו קטן ונורא מעניין -
כל בוגרי/ות הקורסים הופכים למנחים ומעבירי השיטה, אף חד לא מטפל.
בקיצור - הכל בלבולי מוח אחד גדול...

חני

63388

משתמש צעיר
כל מילה

נכתב ע"י לבן;2140306:

בהצלחה.

פנינה

א.ר.ז.

משתמש סופר מקצוען
מנהל קבוצה
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי DIP
עיצוב גרפי
פרסום וקופי
יש"כ.

עוד?

פלאפונית

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
לא מסכימה למה שנכתב מעלי .
אני דווקא מכירה את השיטה של שלושת המימדים , אני גם מכירה את יובל לוי
שהוא מייסד השיטה , וזה ממש לא בלבולי מח , אני ממליצה בחם!!!!

לפרטים יותר מפורטים באישי .

טיגר

משתמש מקצוען
באמת לפני שהולכים לכל טיפול שהוא צריך לברר מיהו המטפל ומהי ההכשרה שלו.

ארבע

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
הפקות ואירועים
סליחה שאני תופסת טרמפ
מהי שיטת ה-NLP?
אודה למי שיחכימני.

hadas9

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב ואדריכלות פנים
מצד המטופל
על אף שלא מאמינה בשיטות האלה
והלכתי כי לא היה לי מה להפסיד (טיפלתי בתחום של עצירות אצל ילדים שלא עברה תקופה מ-א-ד ארוכה)
אצל ילד אחד -שלושת המימדים-אחרי 8 טיפולים נפתרה הבעיה
אצל ילד אחר - שיטת א-ב - טיפול אחד, ואחרי שבועיים נפתרה הבעיה

לבן

משתמש סופר מקצוען
נכתב ע"י ארבע;2140469:
סליחה שאני תופסת טרמפ
מהי שיטת ה-NLP?
אודה למי שיחכימני.

שיטה שאין לה שום הוכחה מדעית ואפילו המאסטרים לא יודעים ממש להגדיר אותה וכיצד היא פועלת. הם רק מתעקשים להגיד שהיא פועלת.
בחו"ל השיטה הולכת יחד עם היפנוזה. בארץ ההינוזה אסורה ע"פ חוק אז שינו קצת את השיטה.
הרעיון הוא לשכנע את המוח במשהו ע"י דיקלום של המשהו הזה וחזרה עליו אין ספור פעמים כמו "יהיה לי טוב, יהיה לי טוב, יהיה לי טוב".
החרדים שבמאמנים החליטו לכרוך מצה ומרור כהלל ומקשרים את זה בכל מיני דרכים מופלאות ונשגבות לעיקרי האמונה. שמעתי הרצאה של אחד הבכירים בחרדים המעבירים את השיטה שהוא אומר שאפשר "להכריח" את האלוקים (עפ"ל) לשנות את מידת הדין למידת הרחמים ע"י שחוזרים על הטקסט שהוא מתכתיב מאות פעמים ביום
ולמי שזה לא מצליח הוא אומר "כנראה לא האמנת מספיק במה שאמרת"

כל הנכתב לעיל נבדק.

שמואל גרינשטיין

יותר מעצב מגרפיקאי
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי DIP
צילום מקצועי
D I G I T A L
כבר שמעתי לא פעם ולא פעמים שכל השיטות הללו יש בהם סוג של ע"ז.

הדס, מבטיחה לך, שהעצירות היתה עוברת אחרי שמונה שבועות גם בלי המפגשים הנ"ל...

חני

רמז

משתמש מקצוען
יכול להיות שהשיטה טובה,
אני מכירה מקרוב מאוד מקרה של פגיעה משמעותית, שהמטפל שהשתמש בשיטה [זוזה לא המקרה היחיד של המטפל,[קבל כח של נביא לא?]
והבנתי שזה לא המקרה היחיד שמגיע לרבנים,על מטפלים שונים מידי יום...
אז צריך זהירות גדולה בכל הנושא...

חושב יצירתי

משתמש צעיר
סאונד והפקות אולפן
נכתב ע"י לבן;2140481:
שיטה שאין לה שום הוכחה מדעית ואפילו המאסטרים לא יודעים ממש להגדיר אותה וכיצד היא פועלת. הם רק מתעקשים להגיד שהיא פועלת.
בחו"ל השיטה הולכת יחד עם היפנוזה. בארץ ההינוזה אסורה ע"פ חוק אז שינו קצת את השיטה.
הרעיון הוא לשכנע את המוח במשהו ע"י דיקלום של המשהו הזה וחזרה עליו אין ספור פעמים כמו "יהיה לי טוב, יהיה לי טוב, יהיה לי טוב".
החרדים שבמאמנים החליטו לכרוך מצה ומרור כהלל ומקשרים את זה בכל מיני דרכים מופלאות ונשגבות לעיקרי האמונה. שמעתי הרצאה של אחד הבכירים בחרדים המעבירים את השיטה שהוא אומר שאפשר "להכריח" את האלוקים (עפ"ל) לשנות את מידת הדין למידת הרחמים ע"י שחוזרים על הטקסט שהוא מתכתיב מאות פעמים ביום
ולמי שזה לא מצליח הוא אומר "כנראה לא האמנת מספיק במה שאמרת"

כל הנכתב לעיל נבדק.

אין קשר בין האמור לעיל ל-NLP
כנראה החלפתם בשיטת טיפול אחרת.

לבן

משתמש סופר מקצוען
לא התכוונתי להתערב שוב בדיון. אבל לאור הודעה שקיבלתי באישי.
מישי כתבה לי "את פוסלת את הכל, אז איזה טיפול מקצועי כן מומלץ?"

א. לא הוזכר כאן שום שם של טיפול מקצועי מכל סוג.
ב.מקצועי?
לא חסר. תלוי כמובן לאיזו בעיה.
חרדות- CBT כממוכן אצל מטפל מקצועי ומוכר!!! לא אחת שעברה קורס נחמד בבית המורה :/
בעיות נפשיות רגשיות ועוד פסיכולוג יכול להתאים שיטות טיפול לסוגיהן השונים. בגיל צעיר יש טיפולים שונים כמו תרפיה באמנות, חשוב לדעת שאלו טיפולי עומק שלוקחים המון זמן עד שיש תזוזה. כחצי שנה ויותר!
בעיות קשות יותר חשוב לפנות לפסיכיאטר לאבחון וייעוץ
אפשר כמובן לגשת לטיפול רגשי מומלץ אצל בעלי תואר שני בטיפול.

חסר משהו???
למה ללכת לכל מיני טיפולים שמפרסמים בחינמונים ושווים ככה???
כשבן אדם חולה חלילה בכליות או במעיים הוא הולך לנפרולוג או לגסטרו מומחה, לא למישהו שמפרסם בעיתון שעבר קורס קצר כחובש...
הנפש יקרה מאד מאד.

pessi&chani

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
מצטערת להרוס את החגיגה.
מנסיון רב בשיטת נתיב הא'ב',
השיטה עובדת!!!!
ואין חזק מאשר הוכחות בשטח!
מה שמיוחד בשיטה זו ע"פ שיטות אחרות הוא שהיא מבוססת על המקורות שלנו,
בהתבסס על ערכים בסיסיים ביהדות שהם בסיס השיטה-
הכנעה, אמונה, ביטחון.
לא אמרתי שכל המטפלים שמטפלים בשיטה זו הם מוכשרים ומתאימים כיאות.
מי שחזק ועובד טוב יכול להגיע עם זה רחוק. משיפור איכות החיים ועד לפתרון בעיות קשות.
בהצלחה.

לבן

משתמש סופר מקצוען
נכתב ע"י ורורור;2140510:
אין קשר בין האמור לעיל ל-NLP
כנראה החלפתם בשיטת טיפול אחרת.

זלזול באינטלגנציה.
חקרתי את הנושא המון זמן במסגרת עבודתי. אני לא מתכוונת לשפוך כאן את כל הידע שיש לי כי אנשים יירדמו.
מי שלא יודע מה זה הNLP שיפתח ספרות מקצועית.
בעצם אין ספרות מקצועית בנושא כי הוא לא קיים ולא מוכר אצל בעלי המקצוע.

חושב יצירתי

משתמש צעיר
סאונד והפקות אולפן
נכתב ע"י לבן;2140517:
זלזול באינטלגנציה.
חקרתי את הנושא המון זמן במסגרת עבודתי. אני לא מתכוונת לשפוך כאן את כל הידע שיש לי כי אנשים יירדמו.
מי שלא יודע מה זה הNLP שיפתח ספרות מקצועית.
בעצם אין ספרות מקצועית בנושא כי הוא לא קיים ולא מוכר אצל בעלי המקצוע.

יש ספרות מקצועית בנושא.
השיטה לא מיועדת לטפל בבעיות בריאות, אלא בקשיים רגשיים, כדוגמת סי.בי.טי
הבסיס הקוגניטיבי שלה דומה מאוד לסי.בי.טי. אלא שהיא משלבת טכניקות להשפעה עוצמתית יותר על המטופל, דרך מודלים של שפה ועוד.
היא חפה ממיסטיקה, ומבוססת על יסודות מוכרים והגיוניים.
מה שתיארתם מזכיר את 'הסוד' - שעוסק ב'המשכת שפע' כביכול על ידי שינון והחדרת אמונה.
זה לחלוטין משהו אחר.

לבן

משתמש סופר מקצוען
נכתב ע"י ורורור;2140532:
יש ספרות מקצועית בנושא.
השיטה לא מיועדת לטפל בבעיות בריאות, אלא בקשיים רגשיים, כדוגמת סי.בי.טי
הבסיס הקוגניטיבי שלה דומה מאוד לסי.בי.טי. אלא שהיא משלבת טכניקות להשפעה עוצמתית יותר על המטופל, דרך מודלים של שפה ועוד.
היא חפה ממיסטיקה, ומבוססת על יסודות מוכרים והגיוניים.
מה שתיארתם מזכיר את 'הסוד' - שעוסק ב'המשכת שפע' כביכול על ידי שינון והחדרת אמונה.
זה לחלוטין משהו אחר.

א. בושה להשוות שיטה חסרת בסיס לשיטה מקצועית ומוכרת
ב. מודלים של שפה- חנטריש אחד גדול של הגדרות מעורפלות שבא לחפות על היעדר תוכן.
ג. אין בה שום יסוד הגיוני

מויקפידיה
ביקורת על השיטה

אחת הביקורות שעולות ביחס לשימוש ב- NLP על ידי מי שלא הוכשר כרופא, פסיכולוג, או כאיש טיפול בשדה קרוב (כגון קרימינולוגיה), גורסת שהעוסקים בתחום עשויים להפר את הוראת החוק המגבילה עיסוק במקצועות אלו למורשים בלבד, וכן, ששימוש בכלים פסיכולוגיים רבי-עצמה על ידי מי שאינו בעל ידע מדעי והכשרה פסיכולוגית מקיפה, עשוי לגרור תוצאות קשות, כמו כן, חל איסור על יישום טכניקות פסיכולוגיות, למי שאינו רופא, פסיכולוג, או מטפל מתחום קרוב ובעל רקע אקדמי הולם (כמו למשל מטפל באמוניות) שהוסמך על-פי רשויות הבריאות במדינתו.

על NLP מפי מומחים בתחום- הדברים מובאים כלשונם.
נל"פ הוא תכנות נוירו-לשוני. הגישה אומרת שהאדם קונה מידע חדש דרך החושים. ברוב המקרים דרך שלושת החושים המרכזיים: ראייה שמיעה ותחושה.
כל אדם קולט את העולם דרך חוש מרכזי אחד בצורה חזקה, ודרך עוד חוש בצורה בינונית, ודרך החוש השלישי בצורה מינימליסטית. כדי לקלוט איזה חוש המוביל אנו מתבוננים בשפה של האדם, בתנועות העיניים, תנוחות ותנועות גופו ועוד.
אם נרצה לתכנת את המוח, פירוש, להקנות לו מידע חדש, למידה חדשה, בצורה שיקלוט בקלות ויטמיע במהירות, נדבר איתו בשפה שהוא מכיר. ניתן לו טיפול, תרגילים, שמדברים בערוץ שלו, שמקנים בצורת למידה שהוא מיומן בה.

שבו בנוחות על הכיסא ועצמו עיניים. חישבו על מישהו שאותו אתם אוהבים והתחילו לדמיין את האדם הזה. שימו לב איפה אתם ממקמים אותו או אותה בדמיונכם. האם הדמות נמצאת לפניכם, מאחוריכם, מימין או משמאל? האם הדמות קרובה או רחוקה? האם אתם רואים את הדמות גדולה או קטנה? מהי בהירות התמונה? האם התמונה בצבע או בשחור לבן? האם זוהי שקופית שאינה זזה או סרט שנע
כעת קחו פיזית את יד ימין שלכם ומקמו אותה במקום שבו דמיינתם את האדם האהוב. השאירו את היד שם לדקה.
כעת התחילו לדמיין דמות של מישהו או מישהי שאתם אדישים כלפיו. זה יכול להיות פוליטיקאי, אדם זר, או אדם אחר. ושוב שימו לב למיקום של התמונה, לגודלה, לבהירותה, לצבע ולתנועה. קחו את יד שמאל והצביעו על המיקום של תמונה זו.
פיקחו לרגע את העיניים והסתכלו על ידיכם ועל ידי האחרים.
עצמו שוב את העיניים ודמיינו את שני האנשים ואת המיקומים שלהם וחישבו איך הייתם מרגישים לו הייתם צריכים להחליף בין המיקומים של שתי הדמויות. מי שרוצה/ה יכול/ה לנסות גם ממש להחליף לרגע בין המיקומים של הדמויות, ומי שזה קשה לו שלא יחליף ביניהן, רק יחשוב על כך לרגע.
לאחר שהבנתם מה הייתם מרגישים לו הייתם מחליפים את המיקום של הדמויות ודאו שאתם מחזירים כל תמונה למיקומה הטבעי ופיקחו העיניים.
האם הצלחתם להחליף בין הדמויות? מה הרגשתם?
שימו לב שההנחיה הייתה לשנות רק את המיקום בדמיון וזה כבר השפיע על התחושה.
בדרך כלל כשמשהו משמעותי עבורנו הוא יהיה קרוב יותר, בצבעים חזקים, חד, עם קולות ואולי אף בתנועה. כשמשהו חסר משמעות הוא יהיה דהוי, מטושטש, שקט ורחוק.
חוויתם כרגע את האופן שבו מרכיבי החושים משפיעים עלינו רגשית. בדיוק בידע הזה משתמשים ב-NLP, בדרך שבה המוח בונה תמונות פנימיות כדי לשנות רגשות. אנשי ה-NLP גילו שאם משנים את מרכיבי החושים משנים בכך את הרגשות. וזו הדרך לריפוי.

מי שראה פה הגיון- שילך ללמוד את זה.

חושב יצירתי

משתמש צעיר
סאונד והפקות אולפן
נכתב ע"י לבן;2140537:
א. בושה להשוות שיטה חסרת בסיס לשיטה מקצועית ומוכרת
ב. מודלים של שפה- חנטריש אחד גדול של הגדרות מעורפלות שבא לחפות על היעדר תוכן.
ג. אין בה שום יסוד הגיוני

מויקפידיה
ביקורת על השיטה

אחת הביקורות שעולות ביחס לשימוש ב- NLP על ידי מי שלא הוכשר כרופא, פסיכולוג, או כאיש טיפול בשדה קרוב (כגון קרימינולוגיה), גורסת שהעוסקים בתחום עשויים להפר את הוראת החוק המגבילה עיסוק במקצועות אלו למורשים בלבד, וכן, ששימוש בכלים פסיכולוגיים רבי-עצמה על ידי מי שאינו בעל ידע מדעי והכשרה פסיכולוגית מקיפה, עשוי לגרור תוצאות קשות, כמו כן, חל איסור על יישום טכניקות פסיכולוגיות, למי שאינו רופא, פסיכולוג, או מטפל מתחום קרוב ובעל רקע אקדמי הולם (כמו למשל מטפל באמוניות) שהוסמך על-פי רשויות הבריאות במדינתו.

על NLP מפי מומחים בתחום- הדברים מובאים כלשונם.
נל"פ הוא תכנות נוירו-לשוני. הגישה אומרת שהאדם קונה מידע חדש דרך החושים. ברוב המקרים דרך שלושת החושים המרכזיים: ראייה שמיעה ותחושה.
כל אדם קולט את העולם דרך חוש מרכזי אחד בצורה חזקה, ודרך עוד חוש בצורה בינונית, ודרך החוש השלישי בצורה מינימליסטית. כדי לקלוט איזה חוש המוביל אנו מתבוננים בשפה של האדם, בתנועות העיניים, תנוחות ותנועות גופו ועוד.
אם נרצה לתכנת את המוח, פירוש, להקנות לו מידע חדש, למידה חדשה, בצורה שיקלוט בקלות ויטמיע במהירות, נדבר איתו בשפה שהוא מכיר. ניתן לו טיפול, תרגילים, שמדברים בערוץ שלו, שמקנים בצורת למידה שהוא מיומן בה.

שבו בנוחות על הכיסא ועצמו עיניים. חישבו על מישהו שאותו אתם אוהבים והתחילו לדמיין את האדם הזה. שימו לב איפה אתם ממקמים אותו או אותה בדמיונכם. האם הדמות נמצאת לפניכם, מאחוריכם, מימין או משמאל? האם הדמות קרובה או רחוקה? האם אתם רואים את הדמות גדולה או קטנה? מהי בהירות התמונה? האם התמונה בצבע או בשחור לבן? האם זוהי שקופית שאינה זזה או סרט שנע
כעת קחו פיזית את יד ימין שלכם ומקמו אותה במקום שבו דמיינתם את האדם האהוב. השאירו את היד שם לדקה.
כעת התחילו לדמיין דמות של מישהו או מישהי שאתם אדישים כלפיו. זה יכול להיות פוליטיקאי, אדם זר, או אדם אחר. ושוב שימו לב למיקום של התמונה, לגודלה, לבהירותה, לצבע ולתנועה. קחו את יד שמאל והצביעו על המיקום של תמונה זו.
פיקחו לרגע את העיניים והסתכלו על ידיכם ועל ידי האחרים.
עצמו שוב את העיניים ודמיינו את שני האנשים ואת המיקומים שלהם וחישבו איך הייתם מרגישים לו הייתם צריכים להחליף בין המיקומים של שתי הדמויות. מי שרוצה/ה יכול/ה לנסות גם ממש להחליף לרגע בין המיקומים של הדמויות, ומי שזה קשה לו שלא יחליף ביניהן, רק יחשוב על כך לרגע.
לאחר שהבנתם מה הייתם מרגישים לו הייתם מחליפים את המיקום של הדמויות ודאו שאתם מחזירים כל תמונה למיקומה הטבעי ופיקחו העיניים.
האם הצלחתם להחליף בין הדמויות? מה הרגשתם?
שימו לב שההנחיה הייתה לשנות רק את המיקום בדמיון וזה כבר השפיע על התחושה.
בדרך כלל כשמשהו משמעותי עבורנו הוא יהיה קרוב יותר, בצבעים חזקים, חד, עם קולות ואולי אף בתנועה. כשמשהו חסר משמעות הוא יהיה דהוי, מטושטש, שקט ורחוק.
חוויתם כרגע את האופן שבו מרכיבי החושים משפיעים עלינו רגשית. בדיוק בידע הזה משתמשים ב-NLP, בדרך שבה המוח בונה תמונות פנימיות כדי לשנות רגשות. אנשי ה-NLP גילו שאם משנים את מרכיבי החושים משנים בכך את הרגשות. וזו הדרך לריפוי.

מי שראה פה הגיון- שילך ללמוד את זה.

אז ראשית, לא ראינו כאן שהשיטה מיועדת להשגת הישגים חיצוניים כבריאות, כסף, ו"להחליף את מידת הדין במידת הרחמים"...
הציטוט מויקיפדיה מתאר תהליך של דמיון מודרך, שיטה מוכרת בפני עצמה, שהיא גם חלק מהטכניקות בהן משתמשים בN.L.P במקרים מסוימים. אני בטוח שרבים מאוד, ובמיוחד אלו שמכירים מעט דמיון מודרך, רואים בזה הרבה היגיון.
"חנטריש אחד גדול של הגדרות מעורפלות" - זה כמובן הגדרה מתאימה למי שלא למד את הנושא אלא ניזון מ"חנטריש אחד גדול של שמועות מעורפלות". וכמי שלומד את השיטה, זו התמונה שעולה מדבריכם בנושא.
תכל'ס, השיטה נלמדת לא רק בתור טיפול רגשי, אלא גם לשיפור בתקשורת, העצמה אישית, שכנוע והצלחה במכירות, יכולת השפעה, הנעת עובדים. היא מעניקה תובנות יעילות מאוד בכל תחומי החיים.
גם אם יש פה ושם טכניקות שפחות מתחברים אליהן, כל אחד וטעמו הוא, זה לא מפריע לקחת מהשיטה את הבסיס המצוין שלה.
ואגב, זו שיטה מאוד מוכרת, ותיקה בת קרוב ל-40 שנה. הספרות המקצועית עליה מועטת, כיוון שהיא פחות לימוד של תיאוריה ויותר קניית מיומנויות, ולכן קשה ללמדה מספרים.

אולי מעניין אותך גם...