עזרה שלושת המימדים, מטולטלת, מח אחד, מי מכיר?

אהבת עולם

משתמש סופר מקצוען
D I G I T A L
כאילו חסרים סיפורים על ממציאים של שיטות שהונו תמימים. מי שרוצה להאמין בתאוריות קשר וקונספירנציות מגוחכות שיאמין.
היא צודקת , היה את דן שכטמן למשל, אבל תמיד זה היה לזמן קצר, ותאוריות שלא סותרות את כל הידע המדעי הקיים עד כה

אהרן שטיימן

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
סאונד והפקות אולפן
מוזיקה ונגינה
שלום לכולם...
עכשיו היה זמן קטן להסתכל על התגובות...
אז יקח לי קצת זמן לענות על הכל, אבל לפחות על כמה דברים.

1. בשונה ממה שרבים כתבו, שלושת המימדים נמצא במחקר בבית החולים שערי צדק בירושלים,
מחקר מדעי רפואי לוקח כ 7 שנים, אז התאזרו בסבלנות, בינתיים עברו כ 3 שנים...
2. יש כאן בלבול עצום וטעויות איומות - בהבנה מה זה מדע, ובגלל שאנו אנשים מאמינים, אנו יודעים שהמדע לא יודע הכל, אז לגבי הקב"ה יש לנו תירוצים שהמדע לא חוקר אלוקות וכדו', אבל לגבי שאר הדברים, מה שנוח לנו אנחנו לוקחים או מפרשים בצורה שאנחנו רוצים, אז תדעו שהמדע לא עובד על אמונות בכלל, וגם לא על תוצאות!!! זה הטעות, הוא יכול לראות שיש תוצאות אבל כל זמן שהוא לא בודד את החומר או מדד בכלים שלו, מבחינתו זה תופעה ללא הסבר, ולא יעזור שום דבר אם תגידו לו שתכלס הייתה כאן תוצאה...
סתם בשביל הרעיון, כמה מקרים שמענו על ניסים רפואיים גלויים שלרופאים לא היה שום הסבר חוץ מזה שיש אלוקים, ושההשפעה הייתה בגלל תפילות וחיזוקים רוחניים, ובכל זאת, כמה רופאים ראינו שחוזרו בתשובה בגלל זה, או שהפכו מאתאיסטים למאמינים...משאיר לכם לחשוב...
3. בכל מה שקשור לאנרגייה, - האנרגיה נמדדת בתדרים, כמו בגלי רדיו, וזה נמדד במהירויות וכדו', לכל תא ותא בגוף יש את התדר שלו, וכך אנחנו יכולים להגיע לכל איבר ותא, הדבר נחקר מדעית, וגם הרפואה הקונבנציונאלית התחילה להסכים עם זה, ישנם מכשירי תדרים שיכולים לפעול ולקלוט את התדרי האלו, וישנה רפואה שנקראית "רפואת תדרים" על ההבדל בין זה לשלושת המימדים ארחיב בהמשך...
4. דיברו על אפקט הפלאצבו, אז נדייק קצת, לפי המחקרים אפקט הפלאצבו משפיע ב 30% בלבד, בדיוק כמו נטורופתיה, ולא כמו שכתבו כאן ב 70%, המציאות מראה שבדברים האלו יש יותר מ 30% הצלחה וגם יור מ 70%.
5. גם אני ומשפחתי לא האמנו בהתחלה לכל הדברים האלו, וממש צחקנו על זה והרצנו בדיחות, במיוחד שהייתה לנו במשפחה מישהי שלמדה את זה,
ובתכלס היום, גם אחרוני הסקפטים במשפחתינו כבר לא צוחקים אלא כשצריכים מטפלים בזה,
וזאת לאחר שראינו במו עינינו בהשפעות ברורות ודי מיידיות של הטיפול, אז אל תחשבו שאתם המצאתם את העניין של לא להאמין, גם אני לא מאמין, אני רואה!!!
6.
אם היתה הוכחה פשוטה בתוך הטבע לקיום האלוקות - לא היתה בחירה בעולם , וזו הסיבה שאי אפשר להוכיח אלוקות.

אני מקווה שהקב"ה יסלח לך...
זו בורות ממדרגה ראשונה!!!
יש בטבע הוכחות פשוטות וברורות למציאות אלוקית, וזה לא נושא לשרשור שלנו, מי שממש רוצה להרחיב בזה, יכול לפנות לסמינר של ערכים... עברתי גם שם כמה קורסים...
רק אזכיר פסוק אחד בתהילים "מבשרי אחזה אלוק"...
הסיבה שבכל אופן יש בחירה, זה בגלל שהקב"ה עשה את כל הדברים בצורה מוסתרת של טבע, מדע ועוד, ויש לנו יצר הרע שאומר לנו עזוב, זה לא קשור לאלוקות וכו', זה חוקי טבע ותוצאות של תהליכים אקולגיים סביבתיים או כל מיני שטויות,
ולכן יש לנו בחירה על מה להסתכל ולא להיסחף אחר היצר הרע ובלבוליו,
ולכן גם אומר כמדומני הרמב"ן, - "אין בהם טבע ומנהג עולם כלל, הכל בגזירת עליון..."
ולכן גם צריך לדעת שהאמונה שלנו אינה אמונה עיוורת כמו בדתות אחרות אלא אמונה שבאה לאחר ידיעה, ועיינו בספר אמונה וביטחון לחזו"א שמסביר בדיוק מה זה אמונה,
ולכן כותב הרמב"ם - "יסוד היסודות ועמוד החכמות לידע (לא להאמין) שיש ממציא לכל הנמצאים ובורא לכל הנבראים וכו'..."
בקיצור, יש לנו בחירה למה להאמין ועל מה להסתכל, וגם יש לנו אפשרות לא רק להאמין אלא לדעת, ועינינו רואות איך המון יהודים למרות שנחשפים לחומרים של ידיעה!!! במציאות הבורא ובהשגחתו התמידית למרות זאת אינם חוזרים בתשובה או משנים משהו מאורחות חייהם...
ואותו הדבר לעניינינו..

בעז"ה נמשיך עוד במהלך היום...

אהרן שטיימן

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
סאונד והפקות אולפן
מוזיקה ונגינה

אהרן שטיימן

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
סאונד והפקות אולפן
מוזיקה ונגינה

אהבת עולם

משתמש סופר מקצוען
D I G I T A L
לפני הכל, תודה על ההתיחסות הענינית והלא מתלהמת , לפחות לחלק מהנושאים שהעליתי.
מחכה להתיחסות לכולם.

1. בשונה ממה שרבים כתבו, שלושת המימדים נמצא במחקר בבית החולים שערי צדק בירושלים,
מחקר מדעי רפואי לוקח כ 7 שנים, אז התאזרו בסבלנות, בינתיים עברו כ 3 שנים...
מחכים בסבלנות. (אופס, אבל איפה כל מי שכתב שיש אינטרסים ואין תקציבים ?)
בשונה משלושת המימדים שזה חדש, דיקור סיני, קינסיולוגיה שימושית (האבא של מח אחד) רפלקסולוגיה, כירופרקטיקה, הומופאתיה, רייקי, הילות נחקרו רבות.
בינתיים רוב מובהק של המחקרים האיכותיים הוכיחו שאין השפעה.

זה הטעות, הוא יכול לראות שיש תוצאות אבל כל זמן שהוא לא בודד את החומר או מדד בכלים שלו, מבחינתו זה תופעה ללא הסבר, ולא יעזור שום דבר אם תגידו לו שתכלס הייתה כאן תוצאה
למה טעות?
בהחלט אם המדע ראה תוצאות ולא יודע להסביר אז יש כאן תופעה ללא הסבר, גם אם אני רואה משהו מוזר, ולא יודעת להסביר זו תופעה ללא הסבר.
אבל אנחנו לא בשלב הזה, עד כה לא הוכחה שום תוצאה מובהקת מחקרית בכל התחומים שפירטתי למעלה. אז בוא נניח הסברים בצד , קודם שנוכיח תוצאות ואז נגיע לשלב הבא.

לכל תא ותא בגוף יש את התדר שלו, וכך אנחנו יכולים להגיע לכל איבר ותא, הדבר נחקר מדעית, וגם הרפואה הקונבנציונאלית התחילה להסכים עם זה, ישנם מכשירי תדרים שיכולים לפעול ולקלוט את התדרי האלו
אני דווקא מעודכנת מדעית, ולא שמעתי על הגילוי של התדרים של התאים , אפשר קישור אולי?
זה בטח היה גילוי שעורר הדים בעולם המדע, אז לא יהיה קשה למצוא קישור כזה...
גם המכשירים האלו נשמעים מדהים, אפשר קישור?

דיברו על אפקט הפלאצבו, אז נדייק קצת, לפי המחקרים אפקט הפלאצבו משפיע ב 30% בלבד, בדיוק כמו נטורופתיה, ולא כמו שכתבו כאן ב 70%, המציאות מראה שבדברים האלו יש יותר מ 30% הצלחה וגם יותר מ 70%.

זה שונה בין מחקר למחקר, בגדול פלאצבו הוא משהו שקרוב ל30-40 אחוז (שזה ההחלמה הטבעית של הגוף + הציפיה מטיפול סטנדרטי), אבל כשהוא מגיע עם יחס מתענין , וטיפול אישי הוא יכול לקפוץ ל60% , תלוי כמובן ממה ובמה.

המציאות מוכיחה שאנשים מקשרים שינויים שאינם קשורים לטיפול לטיפול( אפקט פלצבו)
המציאות מוכיחה שאנשים נוטים לפרסם יותר סיפורים שהצליחו מכאלו שלא (הטית פרסום)
המציאות מראה שאנשים נוטים לזכור יותר את המקרים בהם הצליחו ממקרים בהם נכשלו (הטית זיכרון)
המציאות מוכיחה שאנשים נוטים לזכור יותר דברים שמחזקים את אמונתם (הטית האישור)

האם קראת ולמדת את כל ההטיות האלו, ולקחת אותן בחשבון כשאתה כותב מה המציאות הוכיחה?
משום מה, בדרך כלל הטענות האלו מגיעות מאנשים שלא למדו מעולם על הטיות אנושיות, וההבדל בין אנקדוטה (מקרה) לדטה (נתונים )

גם אני לא מאמין, אני רואה!!!
אתה רואה, רק לא יודע מה אתה רואה, כי אתה לא מבין כמה טעויות פרשנות יש בדרך ואיך הן השפיעו על רבים וטובים ממך שלא הכירו אותן.

אני מקווה שהקב"ה יסלח לך...
זו בורות ממדרגה ראשונה!!!
גם אני מקווה..
ייתכן ואני בורה, ועל כן עדיף אולי לא להכנס לזה,
אבל בגדול התכוונתי לכל מה שכתבת - שבראיה פשוטה הגיונית של בן אדם חכם אפשר לראות איך כל הטבע המדהים הזה מעיד על בוראו , כי בהבנה הגיונית לא יכל להיווצר לבד.
מבשרי אחזה אלוק - בדיוק זה.
לדעת בידיעה פשוטה - כי זה הדבר הכי פשוט וטבעי לכל ילד בן 3 שרואה את העולם .
אבל לחפש הוכחה בתוך חוקי הטבע - זה לא קיים למיטב ידיעתי, ולא ראיתי בפסוקים שכתבת משהו שמוכיח את זה.
אבל אני תמיד מוכנה לקבל משהו שלא ידעתי .

אהרן שטיימן

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
סאונד והפקות אולפן
מוזיקה ונגינה
מענין איך הם יצרו אותם......... בטח נדרשו לזה מחקרים רבי היקף.
או , שאולי, הם פשוט ניסו לפי התגובות האנושיות ולא היו מודעים להטיות אפשריות ??

לא דיברתי עם הסינים מלפני 3000 שנה...
אבל יש הטוענים שזה מהמתנות שאברהם אבינו נתן לבני הפילגשים כששילחם קדמה מזרחה... שעפ"י הידוע היום זה סין,
אמנם רש"י מסביר שהוא נתן להם שמות של כוחות הטומאה אבל יש מפרשים שזה שמות שניתן לומר בטומאה ולא חייבים טהרה (שפתי חכמים),
ובכל מקרה ידוע שאכן ישנם בסין עניינים של שמות הטומאה, אבל אין לזה קשר כלל לרפואה הסינית, ואת זה אני יודע מאדם שלמד בסין ממורים זקנים את סודות הרפואה הסינית מעל 10 שנים!!!
ובהחלט ייתכן שזה חלק מהמתנות שנתן להם, למרות שאין לי מושג אם הטענה נכונה או לא...

ולטוענים שהמדע מסתפק גם בתוצאות ללא מדידה - האם לא קראתם את מכתבו של הרב שמאי קהת הכהן גרוס שליט"א,
לדעתי הוא דמות מספיק מהימנה להעיד שראה במו עיניו תוצאות טובות לטיפול הזה!!!

אהבת עולם

משתמש סופר מקצוען
D I G I T A L
http://www.10teva.com/pro/bio-test.shtmlhttp://www.aerotel.co.il/index.php?dir=site&page=content&cs=3098

מצרף קישור לאתר המסביר קצת על התדרים ועל "קונבנצילותם"...
ועוד קישור שגם מסביר מדוע זה לא נכנס לרפואה הקונבנציונלית...
זה נראה מדע, זה מרגיש מדע, זה מעורבב מדע , אבל לא הוכח מעולם = פסאודו מדע

אהרן שטיימן

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
סאונד והפקות אולפן
מוזיקה ונגינה
לדעת בידיעה פשוטה - כי זה הדבר הכי פשוט וטבעי לכל ילד בן 3 שרואה את העולם .
אבל לחפש הוכחה בתוך חוקי הטבע - זה לא קיים למיטב ידיעתי, ולא ראיתי בפסוקים שכתבת משהו שמוכיח את זה.
אבל אני תמיד מוכנה לקבל משהו שלא ידעתי .

זה בדיוק ההמלצה שלי ללכת לסמינר בערכים...

ישנם מגזרים בציבור החרדי (בעיקר החסידי) שמחנכים לכך שלא צריך שתהיה ידיעה אלא אמונה מוחלטת, ולא להיכנס להוכחות וכו'...,
אבל אני ח"ו לא אומר משהו נגד, רק מבחינת המציאות זה באמת להישאר ברמת האמונה וייתכן אפי' של ילד בן 3...
בתכל'ס, ישנם המון הוכחות
ואם תרצו אחת מהן - בבקשה
מראש אומר שהדברים נאמרים מזיכרון וייתכן שאינם מדוייקים אבל ב100% זה הכיוון.
בפיזיקה יש חוק האומר שחומר מתפשט עם הזמן,
ולעומת זאת בכל מערכת הגלקסיות והכוכבים וכו', בכלים המדעיים - רואים שאין התפשטות ויש איזה משהו שכל הזמן עוצר את ההתפשטות הזו, ואין להם הסבר לזה,
זאת אומרת שיש איזה כח עליון שמחזיק כל הזמן את המערכת...
זה נאמר גם בנוגע לטענה שקיימת שכביכול היה בורא לעולם והוא "ברא והשאיר את המפתחות" כלומר כבר לא משגיח באופן תמידי ולא מתערב במערכת אלא הסתלק לו...ח"ו יש לטענה הזאת שם "מדעי" לא זוכר אותה בע"פ כרגע...

אהרן שטיימן

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
סאונד והפקות אולפן
מוזיקה ונגינה

אהבת עולם

משתמש סופר מקצוען
D I G I T A L
לא דיברתי עם הסינים מלפני 3000 שנה...
אבל יש הטוענים שזה מהמתנות שאברהם אבינו נתן לבני הפילגשים כששילחם קדמה מזרחה... שעפ"י הידוע היום זה סין,
למה דווקא זה , ולא עוד אלף דברים שאנשים חושבים שהם עובדים ?

האם בין המתנות היו גם :
טיפול באמצעות חוצנים , תקשור עם עולמות מקבילים ,טיפול בקריסטלים, תטא הילינג, ביו פידבק, קמעות ועוד?

איך נדע מה כן ומה לא ?
האם לפי מה שהגיע למגזר החרדי?
או לפי מה שאנשים טוענים שהוא עובד? להזכירך, בכל אחת מהשיטות שכתבתי למעלה יש אלפי אנשים שמוכנים להשבע שהן עבדו ועבדו עליהם אישית.

אם לא נמצא שיטת חקירה אוביקטיבית שמנקה הטיות, לא נדע.

ולטוענים שהמדע מסתפק גם בתוצאות ללא מדידה - האם לא קראתם את מכתבו של הרב שמאי קהת הכהן גרוס שליט"א,
לדעתי הוא דמות מספיק מהימנה להעיד שראה במו עיניו תוצאות טובות לטיפול הזה!!!
בוודאי , לא הטלתי ספק לרגע,
גם אני בעצמי ראיתי תוצאות מדהימות לדברים דומים, למשל מוח אחד (הייתי פעמיים )
רפלקסולוגיה, הומופאתיה וכל זה מנסיון אישי, זה שכנע גם אותי שהייתי ספקנית בתחילה.

הבעיה היא לא בתוצאות, אלא בפרשנות שלהן.
רק אחרי שקראתי על זה רבות ולמדתי את הנושא לעומק, הבנתי , שהתוצאות המדהימות שראיתי לא נבעו בהכרח מהטיפול, שהציפיה החיובית שלי השפיעה ,
שלא לקחתי בחשבון את הפעמים שזה לא עזר (כשזה מצליח זה תמיד בגלל הטיפול, אבל כשלא, לפעמים צריך כמה פעמים עד שזה משפיע)
שלא היתה תקופה מדודה בה מתמקדת ההשפעה (גם דברים שקרו אחרי חודשים קישרתי, אבל רק דברים טובים קישרתי לטיפול)

בקיצור, זה נושא ארוך מאד, וצריך פשוט להכנס לעומקו וללמוד איך אנחנו לא נעבוד על עצמינו , כי יש למוח שלנו נטיה כזו.

ואני אוסיף בזהירות, שמי שלא לומד על הטיות אנושיות( הרבה לפני שהוא לומד על 3 הממדים)
חוטא לעצמו ולכל מי ששומע אותו, כשהוא מפרסם דברים לא מהימנים.

אהרן שטיימן

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
סאונד והפקות אולפן
מוזיקה ונגינה
מחכים בסבלנות. (אופס, אבל איפה כל מי שכתב שיש אינטרסים ואין תקציבים ?)

את שואלת אותי או אותם???
בהחלט שיש אינטרסים,
ויש תקציבים, השאלה להיכן מפנים אותם...

עוד דבר קטן, לפני כמה שנים ניסה הרב ליצמן להכניס את טיפולי שלושת המימדים לסל הבריאות!!!
כמובן שכולם נעמדו על רגליהם האחוריות ולא נתנו לזה, כיון שזה היה הורס את הפרנסה שלהם...

ידוע לי על רופא מוכר במודיעין עילית כמדומני במאוחדת,
איני יודע את שמו, אבל אני יודע שהוא ה רופא של מודיעין עילית,
ואצלו במרפאה יש אצל המזכירות רשימה של כל המטפלים והמטפלות שיש במודיעין עילית שמטפלים בשלושת המימדים, והוא מפנה לשם בקביעות...

אהבת עולם

משתמש סופר מקצוען
D I G I T A L
אולי הסבר בבקשה?
הסבר מה זה פסאודו מדע, או על כל השטויות שהוא כתב שם באתר ביחד עם ערבובי מדע?

תאמין לי שאין לי גישה למאגרי מחקרים מדעיים, והשיטה שלו כל כך לא מפורסמת שאפילו אין עליה התיחסות של אנשים שבדקו, או ערך בויקיפדיה, אז אני בטח לא הולכת לעשות את הבדיקות בעצמי.
אני פשוט אשער מראש שאין אפילו מחקר אחד איכותי, כי לא מצאתי אפילו מאמר אחד ברשת ממישהו שלא מתפרנס מזה...

ה. בקר

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
את שואלת אותי או אותם???
בהחלט שיש אינטרסים,

עוד דבר קטן, לפני כמה שנים ניסה הרב ליצמן להכניס את טיפולי שלושת המימדים לסל הבריאות!!!
כמובן שכולם נעמדו על רגליהם האחוריות ולא נתנו לזה, כיון שזה היה הורס את הפרנסה שלהם...

ואצלו במרפאה יש אצל המזכירות רשימה של כל המטפלים והמטפלות שיש במודיעין עילית שמטפלים בשלושת המימדים, והוא מפנה לשם בקביעות...
אין כזה רופא במאוחדת.
הוא כבר שנים בכללית.

ויש הרבה אנשים שממש, אבל ממש לא אוהבים אותו ואת השיטות שלו.
והוא ה-רופא של מודיעין עילית רק בעיני קהל מעריציו ויש הרבה שהם בכלל לא מקהל המעריצים שלו ואפילו נגד....

ואם תרצו, אני גם מכירה אנשים שכליותיהם נפגעו מטיפול מוגזם שלו בויטמין D.
אז כבודו במקומו מונח.
הוא אל הוכחה לכלום

אהרן שטיימן

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
סאונד והפקות אולפן
מוזיקה ונגינה
ואני אוסיף בזהירות, שמי שלא לומד על הטיות אנושיות( הרבה לפני שהוא לומד על 3 הממדים)
חוטא לעצמו ולכל מי ששומע אותו, כשהוא מפרסם דברים לא מהימנים.

לא חייבתי אף אחד לקרוא את מה שאני כותב
ואני לא "מפרסם" את זה בשום מקום אפילו לא בתור מאמרים בפרוג
פשוט אני כותב מהידע והניסיון שיש לי
כתבתי בפירוש שאיני מטפל, ואני לא לוקח שום אחריות על מה שאני כותב ופה ושם בהחלט ישנם דברים שאולי אני לא הבנתי נכון או לא כתבתי נכון,
וכל אדם יש לו בחירה האם לקבל את מה שכתוב או לא
בינתיים רוב האנשים פה והפידבקים שאני מקבל מראים שכנראה יש משהו במה שאני כותב...

אהרן שטיימן

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
סאונד והפקות אולפן
מוזיקה ונגינה
אין כזה רופא במאוחדת.
הוא כבר שנים בכללית.

ויש הרבה אנשים שממש, אבל ממש לא אוהבים אותו ואת השיטות שלו.
והוא ה-רופא של מודיעין עילית רק בעיני קהל מעריציו ויש הרבה שהם בכלל לא מקהל המעריצים שלו ואפילו נגד....

ואם תרצו, אני גם מכירה אנשים שכליותיהם נפגעו מטיפול מוגזם שלו בויטמין D.
אז כבודו במקומו מונח.
הוא אל הוכחה לכלום
אוקי
חוזר בי...מעניין הרופא...

אהבת עולם

משתמש סופר מקצוען
D I G I T A L
את שואלת אותי או אותם???
בהחלט שיש אינטרסים,
אני שואלת את @מרחבית שכתבה קודם .
מפנים אותם לכל הכיוונים, עובדה שזה נחקר רבות.

וודאי שכולם נעמדו על הרגליים, כשאדם יקר שלא למד ליבה , לא מבין את ההבדל בין משהו שהוכח למשהו שלא.. גם אני הייתי עושה כל שביכולתי להטעות אנשים מה שפחות.
(גם דרך קופות החולים זה עוול, אבל מה יש אינטרסים..)

אני מכירה הרבה רופאים שמפנים לרפואה אלטרנטיבית,
חלקם מסתמכים על כך שזה מועיל בתוספת לרפואה קונבנציונאלית, וחלקם פשוט אינם מבינים במחקר. רופא אינו חוקר.

ה. בקר

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
לא חייבתי אף אחד לקרוא את מה שאני כותב
ואני לא "מפרסם" את זה בשום מקום אפילו לא בתור מאמרים בפרוג
פשוט אני כותב מהידע והניסיון שיש לי
כתבתי בפירוש שאיני מטפל, ואני לא לוקח שום אחריות על מה שאני כותב ופה ושם בהחלט ישנם דברים שאולי אני לא הבנתי נכון או לא כתבתי נכון,
וכל אדם יש לו בחירה האם לקבל את מה שכתוב או לא
בינתיים רוב האנשים פה והפידבקים שאני מקבל מראים שכנראה יש משהו במה שאני כותב...
או שאלו שלא מסכימים עם הדברים פשוט מעדיפים לא להגיב בכדי לא להיכנס לחיכוכים וויכוחים...

secret

משתמש סופר מקצוען
מי הולך לקרוא לאיינשטיין?
יש פה אשכול מרתק ;)

אהרן שטיימן

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
סאונד והפקות אולפן
מוזיקה ונגינה
וודאי שכולם נעמדו על הרגליים, כשאדם יקר שלא למד ליבה , לא מבין את ההבדל בין משהו שהוכח למשהו שלא..

אני מבין שהצבעת בסבב הקודם ליעל גרמן לתיק הבריאות...
הרב ליצמן בינתיים הוכיח את עצמו בכל מה שקשור לנושא הבריאות והוא מאוד מוערך בקהיליה הרפואית למרות שלא למד ליבה!!!
(האמת שאיני יודע אם הוא לא למד ליבה - הלא הוא גדל באמריקה וייתכן בהחלט שכן למד...)

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכז

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת לִשְׁלֹמֹה אִם יְהוָה לֹא יִבְנֶה בַיִת שָׁוְא עָמְלוּ בוֹנָיו בּוֹ אִם יְהוָה לֹא יִשְׁמָר עִיר שָׁוְא שָׁקַד שׁוֹמֵר:ב שָׁוְא לָכֶם מַשְׁכִּימֵי קוּם מְאַחֲרֵי שֶׁבֶת אֹכְלֵי לֶחֶם הָעֲצָבִים כֵּן יִתֵּן לִידִידוֹ שֵׁנָא:ג הִנֵּה נַחֲלַת יְהוָה בָּנִים שָׂכָר פְּרִי הַבָּטֶן:ד כְּחִצִּים בְּיַד גִּבּוֹר כֵּן בְּנֵי הַנְּעוּרִים:ה אַשְׁרֵי הַגֶּבֶר אֲשֶׁר מִלֵּא אֶת אַשְׁפָּתוֹ מֵהֶם לֹא יֵבֹשׁוּ כִּי יְדַבְּרוּ אֶת אוֹיְבִים בַּשָּׁעַר:
נקרא  37  פעמים

אתגר AI

אחרי החגים • אתגר 13

לוח מודעות

למעלה