התייעצות שלושה שודדים עלו לאוטובוס, ושדדו מקרובת משפחתי 100 שקל בגסות רוח תוך השפלתה

איש הכותל

משתמש פעיל
בערב ראש השנה האחרון אשתי עלתה עם עגלת תאומים לאוטובוס מפוצץ בירושלים ובקושי הצליחה לעלות לאוטובוס. ורצתה לשלם והרב קו היה בידה אבל לא יכלה ואז הגיע הפקח וצעק עליה לעיני כולם שהיא גנבת ואשתי אמרה לו שיש לה חופשי שנתי ושיראה בעצמו שלא יכולה לתקף אז הוא אמר לה שיכלה לתת למישהי לתקף אבל אשתי לא יכלה כי יש לפנינ עגלת תאומים. הגשנו כמובן ערעור והערעור נדחה...

יוסף שחק

משתמש סופר מקצוען
עוד משהו שלא הבנתי,
אם ממילא יש ברב - קב -קו הזה חופשי שנתי, אז למה נותנים קנס?
כלומר: היא לא ניסתה לגנוב או משהו אז על מה הקנס?

רבקהא

משתמש מקצוען
אולי צריך לעשות הבחנה מסויימת.
למה האשה לא תיקפה מיד?
כי היה לה קשה?
אנחנו לא ירושלמים. אבל מניסיון יש משהו כזה בירושלים שהנהג הערבוצ'י נוסע מיד כשאנשים עלו.
אני חושב שהירושלמים צריכים לקחת את הנושא לידיים.
לפי חוק. וככה זה לפחות איפה שאנחנו גרים, הנהג ממתין עד שכל הנוסעים יישבו!!!
כשבאנו לגור בפריפריה היינו בהלם מוחלט! אבל ככה זה כאן. וזה החוק!
אז פשוט. אם ככה החברה מתנהגת אליכם פשוט תתחילו לחנך אותה.
כשאתם עולים לאוטובוס תגידו לנהג שימתין עד שתשבו. אם הוא לא ממתין תגידו לו שאתם תתלוננו... כשאתם עולים על אותו הנהג בפעם השניה וזה חוזר ע"ע. אז ישר תלונה... אם כל הירושלמים יתלוננו על זה, זה בטוח יעזור
תתחילו להציף את הנושא...
בלת"ק
רק ההודעה הקפיצה אותי-
מי שנוסע בירושלים יודע על מה אני מדברת-
אני נוסעת כל יום בוקר וצהרים- יכולה לספור על אצבעות הידיים כמה פעמים יש לי מקום ישיבה---
בד"כ הנסיעה היא במצב צבירה של סרדינים:(

רבקהא

משתמש מקצוען
אני לא ירושלמית אבל התחלתי לסוע ללמד בירושלים כל יום ראשון-
וממה שנחשפתי הייתי בשוק - - -
אני עולה מקדימה מתחילה לפלס דרך לנהג - (בתחנה מרכזית/ברמות) ואני רואה שאני כמעט היחידה שעושה את זה-
כל השאררצים לתפוס מקום
מגיעה לנהג האוטובוס נעצר בתחנה הבאה והפתעה כפולה - - -
האנשים שעומדים ליד הנהג, וראיתי את כולם - אין כמעט מישהו ששילם -
מסתכלים לפתח -
ורואים שעולה פקח -
תוך חצי דקה - אנשים לא הולכים לשלם - למרות שהם הרבה יותר קרובים לנהג מהפקח שעלה מאחורה- אלא 3/4 אוטובוס מתרוקן. האוטובוס נשאר כמעט ריק, עם פקח ואנשים ששילמו/שקועים בפלאפון ולא שמו לב/ אנשים תמימים שלא הצליחו לדחוף למקום הנכון-
והנהג נוסע, והפקח מתחיל לחלק דוחות וכו' אבל האוטובוס ממש ריק...

בושות - הגענו למצב שאנשים אפילו לא חושבים לשלם - אלא מעדיפים לרדת מהאוטובוס ולחכות לאוטובוס הבא!!!
יש לציין שבתחנה הזו בד"כ אנשים רק עולים ולא יורדים... רק בצומת רמות...

נשמע שצריך טיפול מהשורש העמוק אם משרד התחבורה מתפרנס רק מקנסות, ולא מהנסיעות עצמן...
שקר וכזב!
לא יודעת מה האינטרס שלך.
אני נוסעת מתמידה כל יום- אנשים בד"כ מתקפים.

efrat1

משתמש סופר מקצוען
אחי - בחור ישיבה, ירד מהרכבת הקלה ועבר לקו 33 (עמוס עמוס כרגיל)
כמובן שהוא שילם ברכבת, והיה לו מעבר.
אבל הוא היה עם מזוודה גדולה, ולא הצליח לפלס את דרכו לכיוון הנהג. המכשיר מאחורה לא עבד, רק מה?
תחנה אחר כך עלה פקח, ואחי בתמימותו היה בטוח שהוא יבין את הסיטואציה,
כמובן, נתן לו קנס.
הגשתי בשבילו ערעור והתגובה:
12568519.png

טראכטער

משתמש מקצוען
עריכה תורנית
עוד משהו שלא הבנתי,
חייבים לתקף בכל אופן.
(חברות התח"צ מקבלות תשלום על הנסיעה [גם] לפי מספר תיקופים).

תמר רנד

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
עיצוב ואדריכלות פנים
אני עולה מקדימה מתחילה לפלס דרך לנהג - (בתחנה מרכזית/ברמות) ואני רואה שאני כמעט היחידה שעושה את זה-
כל השאררצים לתפוס מקום
מסתכלים לפתח -
ורואים שעולה פקח -
תוך חצי דקה - אנשים לא הולכים לשלם - למרות שהם הרבה יותר קרובים לנהג מהפקח שעלה מאחורה- אלא 3/4 אוטובוס מתרוקן. האוטובוס נשאר כמעט ריק, עם פקח ואנשים ששילמו/שקועים בפלאפון ולא שמו לב/ אנשים תמימים שלא הצליחו לדחוף למקום הנכון-

בושות - הגענו למצב שאנשים אפילו לא חושבים לשלם - אלא מעדיפים לרדת מהאוטובוס ולחכות לאוטובוס הבא!!!

נשמע שצריך טיפול מהשורש העמוק אם משרד התחבורה מתפרנס רק מקנסות, ולא מהנסיעות עצמן...
אני ירושלמית ומשתמשת המון בתחבורה ציבורית פנימית ומעולם לא נתקלתי בכזו תופעה

דבורה לאה1

משתמש פעיל
איור וציור מקצועי
אבל תגידו, מה אמורה לעשות אישה שעולה עם עגלה מהדלת האחורית, ומכשירי התיקוף במצב- 'הפעלה בקרוב'...
מה הם רוצים שנעשה? שלא לדבר על זה שהנהגים לא מחכים שנייה, ומתחילים בנסיעה מהירה,
בקושי אני מצליחה לייצב את עצמי שלא אפל ואעוף עם העגלה...
מצפים מאיתנו שנמסור את הנפש בשביל לתקף במצב כזה?
אני לא מסתכנת! על אחריות החברה לדאוג שכולם יוכלו לתקף בצורה בטיחותית.
ואם יעלה פקח? אז אשלם את הקנס... הבטיחות שלי ושל הילד שלי חשובים יותר,
לדעתי הפקחים אמורים להבין מצבים כאלו.

האיש המוצלח

משתמש פעיל
פשוט חבל,
חבל שאיני יכול לצלם (ואולי דווקא כן), את "הפקחים" ,
בחורים בריונים שהרגע סיימו את שנתם בכלא עולים וצורחים על כל מי שזז , וממש לא מעניין אותם מתי עלית הם נהנים מזה שהם יכולים לשלוט עליך, ויודעים שאת\ה לא תתלונן עליהם , כן! הם יודעים את זה , ופשוט מנצלים את זה , אני ראיתי איך שפקח בא לישיבע בוחער ופשוט בעט והנחית עליו אגרוף על זה שלא הגיע לנהג מחמת העומס המטורף שיש בכל קווי אגד בירושלים וגם אם יהיו 10 מערכות בחירות זה לא ישנה את זה .
מי שגר בירושלים יודע וחוצמיזה ל'אחינו' הם מתנהגים ממש אבל ממש בכפפות של..זהב משי
(יש כזה דבר?) טוב לא אמוך אותכם בסיפורים, ויש המון! אך דעוושהפקחים בכללותם אינם מתחשבים לא במבוגרים ולא בילדים ואדרבה הם נהנים מהעניין ,
וגם לגבי הנהגים צריך לדבר (אמנם אין לי זמן וכח כרגע אבל צריך).
ועד אז פשוט לא לשכוח לתקף.....

וכן להתחיל ל ה ת ל ו נ ן ! זה אמנם ארוך ומייגע אך על כל תלונה במשרד התחבורה אגד משלמים2000 ש"ח , אז אולי אם נפגע להם בכיס הם יתחילו לחשב מסלול מחדש!

א.ש. אמיתי

משתמש מקצוען
כל השאררצים לתפוס מקום
מסתכלים לפתח -
ורואים שעולה פקח -

בפעמים שיצא לי לסוע בתח''צ בירושלים, מעולם לא ראיתי דבר כזה....

כן ראיתי אנשים שנדחסים באוטובוס כמו במדינת עולם שלישי, ובכל אופן מקפידים לשלם על החוויה המפוקפקת הזו.

נחמי ברלינגר

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
עריכה והפקת סרטים
שקר וכזב!
לא יודעת מה האינטרס שלך.
אני נוסעת מתמידה כל יום- אנשים בד"כ מתקפים.
וואו איזה מתקפות!
אין לי אינטרס בכלל, ואני גם מצטופפת - כי כשאני עולה אני לא טורחת לתפוס מקום אלא הולכת לשלם- וזה לוקח זמן- - -
למען האמת זה לא כל כך היה ברוב הציבור שלנו - כי האוטובוס היה מפוצץ בכל מיני...
אבל פשוט הייתי בהלם...
יש אנשים שמשלמים - אבל ממה שאני רואה זה החרדים ועוד כמה זקנים מזרחניקים - נשמות טובות...
ובהחלט הרבה מאוד אם לא הרוב הגדול- לא טורחים לשלם ואם את רוצה לחזות בזה - אז אני עולה קבוע על קו 31/32 מה שמגיע ראשון לתחנה מרכזית בשעה 4:45 בימי ראשון...

דודסטו

משתמש סופר מקצוען
למה האשה לא תיקפה מיד?
כי היה לה קשה?
אנחנו לא ירושלמים. אבל מניסיון יש משהו כזה בירושלים שהנהג הערבוצ'י נוסע מיד כשאנשים עלו.
כשאתם עולים לאוטובוס תגידו לנהג שימתין עד שתשבו. אם הוא לא ממתין תגידו לו שאתם תתלוננו... כשאתם עולים על אותו הנהג בפעם השניה וזה חוזר ע"ע. אז ישר תלונה... אם כל הירושלמים יתלוננו על זה, זה בטוח יעזור
תתחילו להציף את הנושא...
ואז כולם יתלוננו שהנסיעה לוקחת פי 3 זמן

וזה כנראה משהו נגד החרדים!!

מרחבית

משתמש מקצוען
בעידן שלפני המהדרין, לא היה מושג לעלות על אוטובוס מבלי לשלם מיד.
פעם היינו עולים רק מהדלת של הנהג, אחד אחרי השני לפי התור. כל אחד בתורו שילם לנהג או קיבל ניקוב מהיר ויעיל בכרטיסיית הקרטון הזכורה לטוב. עד שהאחרון שילם כבר הרוב ישבו או נכנסו פנימה על חבילותיהם ועגלותיהם המקופלות (אז שלמו על עגלה פתוחה).
לכן, גם בזמנים ובמקומות של עומס רב, לא היתה בעיה לשלם.

היום המדיניות היא לאפשר עלייה מכל הדלתות. והנהג פוצח בנסיעה מהירה ברגע שעלה אחרון הנדחקים, ורבים שעלו הרגע מכל הדלתות עדיין לא הספיקו לתקף.
עוד נהוג כיום לשים מכשירי תיקוף שפעמים רבות שובתים, ויש צורך להגיע למכשיר אחר או לשלוח עם מישהו, דבר שלמרבה הפלא לוקח זמן.

כל זה ידוע כמובן לכולם. במקום להתאים את צורת האכיפה שתהיה הגיונית למצב, משהו שאפשר לעמוד בו במאמץ סביר, יש בחלק מהמקומות אכיפה על דרישות שאי אפשר לעמוד בהם.
מעניין אם מי שקובע את הצורה הזו - נסע פעם באוטובוס עמוס עם תיקים, עגלה ותינוק או שניים, עלה מדלת אחורית ונתקל במכשיר תקול.
נחמד לשבת ברכב משוכלל מרווח וממוזג ואחר כך במשרד הנוח, ולדמיין איך כל מי שלא שילם בדקה הראשונה הוא גנב.

אכיפה הגיונית מותאמת למציאות בשטח - תהיה הרבה יותר יעילה ונעימה וגם הוגנת. אנשים הגונים, שהם הרוב, לא יוטרדו סתם. ומיעוט שכן בעייתי - יורתע.

נסיעה בתחבורה ציבורית לא אמורה להיות סיוט.

מרשימה

משתמש סופר מקצוען
למה האשה לא תיקפה מיד?
כי היה לה קשה?
תתחילו להציף את הנושא...
מקומות ישיבה לכולם אין בלאו הכי, אבל אפילו אם רק יחכו עד שכולם יתקפו ויתמקמו, האוטובוס לעולם לא יצליח לזוז מהתחנה הראשונה....
(כמו שתאר לי פעם אחד שעולה לקו 64 בצומת בר אילן. עד שעולים עשרות אנשים, נכנסים, הנהג רוצה להתחיל לנסוע ו... קו 59 עוצר בתחנת ועשרות אנשים יורדים ממנו ורצים ל64, עולים וחוזר חלילה)
הפיתרון הוא רק בתגבור מסבי של האוטובוסים
מה שלא אפשרי כל כך לפי מצב הכבישים בעיר.

Natan Galant

כתיבה שדגה לך לקוחות, ובכמויות!
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
עריכה תורנית
עיצוב ואדריכלות פנים
בערב ראש השנה האחרון אשתי עלתה עם עגלת תאומים לאוטובוס מפוצץ בירושלים ובקושי הצליחה לעלות לאוטובוס. ורצתה לשלם והרב קו היה בידה אבל לא יכלה ואז הגיע הפקח וצעק עליה לעיני כולם שהיא גנבת ואשתי אמרה לו שיש לה חופשי שנתי ושיראה בעצמו שלא יכולה לתקף אז הוא אמר לה שיכלה לתת למישהי לתקף אבל אשתי לא יכלה כי יש לפנינ עגלת תאומים. הגשנו כמובן ערעור והערעור נדחה...
מדהים ומקומם גם יחד.

tzipi.w

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
צילום מקצועי
אני בד" לא מגיבה כ"כ מהר.
אבל לא יכולתי להתאפק.
אני נסעתי לפני כמה שבועות בקו 53 מתל אביב לבני ברק.
בדרך עלה פקח במושב הראשון ישב אברך שאני ראיתי שהוא תיקף (עלה יחד איתי בתחנה)
והפקח נותן לו דו"ח בלי להגיד מילה.
הבן אדם התחנן אליו, דבר אלי כמו לבן אדם ולא לכלב, תסביר לי.
אני שילמתי.
והוא צווח עליו, לא שילמת וכן הלאה....
ואין, אטימות מוחלטת.
בהמשך האוטובוס יושב בן אדם חילוני שעלה תחנה קודם דרך הדלת האחורית ולא שילם.
והפקח לא פחות ולא יותר אומר לו לך לנהג תשלם, מרב הלם לא יכולתי להגיב.

האלמוני

משתמש מקצוען
יצויין לשבח פקח אחד באגד י-ם, שתפס אותי עוד לפני שהספקתי לגשת לנהג לתקף, לא רק שלא קנס אותי, אלא חסך ממני לגשת מסוף האוטובוס לנהג, ותיקף לי במכשיר שלו.

Move

משתמש פעיל
עוד משהו שלא הבנתי,
בלי להגן כמובן על סיפורי האימים המתוארים כאן,
אבל כשמתרגלים לא לתקף כשיש חופשי יומי/חודשי/שנתי, ואין על זה אכיפה
אז אפשר לשכוח לשלם גם כשאין הסדר נסיעה,
בנוסף זה גם משפיע על אחרים שכן צריכים לשלם, שלא לתקף.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכג

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת אֵלֶיךָ נָשָׂאתִי אֶת עֵינַי הַיֹּשְׁבִי בַּשָּׁמָיִם:ב הִנֵּה כְעֵינֵי עֲבָדִים אֶל יַד אֲדוֹנֵיהֶם כְּעֵינֵי שִׁפְחָה אֶל יַד גְּבִרְתָּהּ כֵּן עֵינֵינוּ אֶל יְהוָה אֱלֹהֵינוּ עַד שֶׁיְּחָנֵּנוּ:ג חָנֵּנוּ יְהוָה חָנֵּנוּ כִּי רַב שָׂבַעְנוּ בוּז:ד רַבַּת שָׂבְעָה לָּהּ נַפְשֵׁנוּ הַלַּעַג הַשַּׁאֲנַנִּים הַבּוּז לִגְאֵיוֹנִים:
נקרא  3  פעמים

לוח מודעות

למעלה