"שלושה חודשים הבת שלי חיכתה לקבלת שבת בגן. למה היא חזרה משם בוכה?"

קרוקודיל

משתמש רשום
נכתב ע"י inspiration;2400305:
יקירתי, מה לעשות שאנו לא חיים בעולם אוטופי וגם לא באקווריום.
והצורך הבסיסי של נו הוא צורך חברתי בין השאר.
וודאי וודאי שדבריך נכונים. על זה אין חולק

מזכירה לי פעם שאימי יצאה למסעדה עם בת דודתה חילונית,
כחלק מהשיחה אימי סיפרה על מישהו במשפחה שעבר תקופה לא קלה,

אז הבת דודה הגיבה לה:

מה? לחרדים יש קשיים???
יש להם אמונה, אז אין להם קשיים!!!!

והאמת הפשוטה, היא צודקת!!!
רק שאנחנו לא החרדיים האמיתיים, יש לנו עוד דרך ארוכה לשם!

מריומה~

מהמשתמשים המובילים!
נכתב ע"י קרוקודיל;2400325:
מזכירה לי פעם שאימי יצאה למסעדה עם בת דודתה חילונית,
כחלק מהשיחה אימי סיפרה על מישהו במשפחה שעבר תקופה לא קלה,

אז הבת דודה הגיבה לה:

מה? לחרדים יש קשיים???
יש להם אמונה, אז אין להם קשיים!!!!

והאמת הפשוטה, היא צודקת!!!
רק שאנחנו לא החרדיים האמיתיים, יש לנו עוד דרך ארוכה לשם!

האמונה צריכה לעשות האדם ללא מירמור ולא ללא קשיים.

Dvori B

משתמש סופר מקצוען
נכתב ע"י yochi000;2400260:
את חיה ב ס ר ט !
בואי תשמעי את דודה שלי השדכנית (האגדית) שבוכה את המצב.
יש לה רשימת בנות אינסופית שרוצות בן תורה, אבל הבן תורה הזה רוצה דירה.
ואבא שלה גם בן תורה, אז מנין לו?
התוצאה היא שיש אלפי בנות ליטאיות מוכשרות ומוצלחות שכל חטאן הוא בזה שאבא שלהן אברך ואין לו כסף לקנות חתן כלבבו.
ועם המציאות הזו אי אפשר להתווכח.

אני לא יודעת על מה את מדברת
אני יודעת שאני לפני ארבע שנים הייתי בשידוכים, ויש לי אחיות וגיסות ב"ה ואני יודעת קצת דרישות... נכון שדורשים הרבה אבל דירה או שמתקרב לדירה זה בכלל לא ברף הנורמלי של הדרישות היום (ובאמת לא יזיק לנו ללמוד מהתקנות של החסידים)
(וכן... אם את מדברת על ישיבות אז יש לי אח מחברון וגיס מחברון ובני דודים ואף אחד מהם לא דיבר על דירה או שמתקרב לדירה, לשניהם היה ברור וגם לחברים שלהם (וזה גם מה שקרה בסוף) שהם לוקחים כמו כולם משכנתא ענקית...)

אז נכון שיש בודדים אבל זה לא נורמה בכלל

ינשופי

משתמש סופר מקצוען
נכתב ע"י ארופאית;2400324:
מה שקורה שלחסידים יש סגנון שהוא פחות זרוק ! ולכן במבט מהצד ילד/ ילדה חסידיים נראים מטופחים ולבושים טוב יותר - פשוט כי זה ענין של סגנון ולעיתים נוסף ע"כ טעם טוב , בזמן שמדובר במחירים זולים מאד !

אולי זה נכון, אבל עדיין אצלנו (בכל אופן בחסידות שאני משתייכת אליה) יש תחרות גבוהה יותר בעניני מותרות, ואצלם פחות. לא יזיק לכל חוג למצוא את המעלות של חוגים אחרים ולנסות לאמצם.
אגב, לכן חסידים צריכים גם יותר תקנות (לא מדברת על דירה, אלא על הסטייל בחתונות)...

סטודיו פלאש

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עריכה והפקת סרטים
נכתב ע"י inspiration;2400423:

כל פעם אחרי שאני כותבת דברים אישיים אני מתחרטת (גם לפני וגם באמצע)

לבן

משתמש סופר מקצוען
נכתב ע"י חשמל;2400284:
מה קורה פה?
מקבלת שבת הגענו לאשכול השמצות על החסידים ועל הסמינר החדש ועל ישיבת חברון ושות' ועל נגיעות אמריקאיות. איזה עוד יהודי ישאר לא מושמץ כאן?

נכתב ע"י יעל א;2400308:
אני ליטאית וקוממת אותי.

חיים מאושרים אינם נחלת עדה או קבוצה
הם נחלת מי שחי כמו שצריך ויש לו סיפוק ומטרה.

צודקות, חוזרת בי.
הסחפות מיותרת.

נוי

משתמש סופר מקצוען
פרסום וקופי
מוזיקה ונגינה
נכתב ע"י שישיה;2400157:
נכתב ע"י שריתי גוט;2400124:
לגמרי לא נכון לגבי ביתר עילית.
אני גרה בביתר וכשאני מגיעה לירושלים ומסתובבת בשכונותיה אני מרגישה כמו כפרי שבא לעיר ופוקח זוג עיניים תמהות לגבי לבוש יושבי העיר.
זה שיש שם השכרת שמלות יקרה לא אומר שזה הרווח והמשתמש לתושבי העיר. במקרה מהכרותי עם בעלת השכרת שמלות יקרה אני יודעת שחלק ניכר מאד מלקוחותיה הן מחוץ לעיר.
הכל יחסי.
במודיעין עילית תרבות הצריכה מאוד מאוד שונה. ואני מדברת על החלק היותר ליטאי, לא ברכפלד החסידית.
נראה לי שיש יותר תחרות וריצה למכירות הכי מוזלות מאשר לקניון במודיעין...
מניחה שהדברים משתנים כשיש מתבגרות בבית, אבל ברור שבלי השוואה לערים הגדולות.

קרוקודיל

משתמש רשום
נכתב ע"י נוי;2400450:
נכתב ע"י שישיה;2400157:
הכל יחסי.
במודיעין עילית תרבות הצריכה מאוד מאוד שונה. ואני מדברת על החלק היותר ליטאי, לא ברכפלד החסידית.
נראה לי שיש יותר תחרות וריצה למכירות הכי מוזלות מאשר לקניון במודיעין...
מניחה שהדברים משתנים כשיש מתבגרות בבית, אבל ברור שבלי השוואה לערים הגדולות.

דוקא לכן לא כל הליטאים חיים בברכפלד,
לא לכולם זה מתאים,

yochi000

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
D I G I T A L
נכתב ע"י לבן;2400272:
לא זה ירושלמי. עם הרבה נגיעות אמריקאיות :rolleyes:

יפה, על זה בדיוק דיברנו.
על ירושלים עמוסת החוצניקים.

inspiration

משתמש צעיר
נכתב ע"י yochi000;2400501:
יפה, על זה בדיוק דיברנו.
על ירושלים עמוסת החוצניקים.

אכן. זה באמת לא פשוט. אך עלינו לצאת מנקודת הנחה שלא תפקידנו לשנות אף אחד, אלא לחיות עם המציאות כפי שהיא, להתאתגר על ידה ולהתמודד איתה.
וגם לקחת מכל קהילה את המעלות שלה.

gol

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
האשכול הזה מרתק.
זה מאד נכון הקטע של הליטאים והחסידים.מכירה משהי חסידית שעובדת בסמינר ליטאי , אין מה לדבר הסגנון שם שונה הלחלוטין, והיא מושפעת מאד.
אין דיבורים על מותגים/מכירות/סטייל ושות'. וגם אותה פשוט לא מענין כל הסגנון הזה.
זה ברור שהמגזר הזה שונה, לא כולם אבל נתח נכבד.

ואגב, עוד לא שמעתי שזארה זה מותג. מבחינתי כמו שקניתי בקידישיק, אותו רעיון, אותם מחירים בדיוק.

כולנו

משתמש רשום
נכתב ע"י Dvori B;2400345:
אני לא יודעת על מה את מדברת
אני יודעת שאני לפני ארבע שנים הייתי בשידוכים, ויש לי אחיות וגיסות ב"ה ואני יודעת קצת דרישות... נכון שדורשים הרבה אבל דירה או שמתקרב לדירה זה בכלל לא ברף הנורמלי של הדרישות היום (ובאמת לא יזיק לנו ללמוד מהתקנות של החסידים)
(וכן... אם את מדברת על ישיבות אז יש לי אח מחברון וגיס מחברון ובני דודים ואף אחד מהם לא דיבר על דירה או שמתקרב לדירה, לשניהם היה ברור וגם לחברים שלהם (וזה גם מה שקרה בסוף) שהם לוקחים כמו כולם משכנתא ענקית...)

אז נכון שיש בודדים אבל זה לא נורמה בכלל

את ליטאית? (אשכנזיה)
אז את חיה קצת בסרט....
נכון היום בחורים לא דורשים דירה כי דירה עולה כבר מיליון וחצי.....
אבל בטח ובטח שדורשים סכומים של 800 אלף -מיליון
ופשוט לא ניגשים לפחות מ600.... (כמובן בישיבות שמחשיבות את עצמן - חברון פונוביז ואפילו תפרח)
ונכון אם בחורה הביאה 800 והבחור עוד 200 והדירה עולה מיליון וחצי אז ברור שיש לזוג חובות של חצי מיליון.....

---------

לא מצדיקה את הנושא הזה בכלל!!!!!! אבל ברור שזו מציאות שקימת! וחבל...
(אחרת איך יש מלא זו"צ בים /ב"ב.....)

Dvori B

משתמש סופר מקצוען
נכתב ע"י כולנו;2400525:
את ליטאית? (אשכנזיה)
אז את חיה קצת בסרט....
נכון היום בחורים לא דורשים דירה כי דירה עולה כבר מיליון וחצי.....
אבל בטח ובטח שדורשים סכומים של 800 אלף -מיליון
ופשוט לא ניגשים לפחות מ600.... (כמובן בישיבות שמחשיבות את עצמן - חברון פונוביז ואפילו תפרח)
ונכון אם בחורה הביאה 800 והבחור עוד 200 והדירה עולה מיליון וחצי אז ברור שיש לזוג חובות של חצי מיליון.....

---------

לא מצדיקה את הנושא הזה בכלל!!!!!! אבל ברור שזו מציאות שקימת! וחבל...
(אחרת איך יש מלא זו"צ בים /ב"ב.....)

רגע רגע
600 זה באמת הרבה (וכבר כתבתי שבאמת היה טוב אם היו יורדים מזה) אבל זה אולי חצי מדירה, דברו פה על אברכים שקבלו דירות...
ואם אני חיה בסרט טוב.. אז מצוין

כולנו

משתמש רשום
נכתב ע"י Dvori B;2400543:
רגע רגע
600 זה באמת הרבה (וכבר כתבתי שבאמת היה טוב אם היו יורדים מזה) אבל זה אולי חצי מדירה, דברו פה על אברכים שקבלו דירות...
ואם אני חיה בסרט טוב.. אז מצוין

מתנצלת, אם התכונת בדבריך שלא מקבלים סכומים של 1200000. את צודקת (לא ירדתי לסוף דבריך)

רק רציתי להדגיש שלצערינו היום בחורים דורשים (ולא מאמינה שכולם ממש מקבלים) את ה800 - מיליון,
שזהו סכום מטורף....
3בנות = 3 מיליון.
וכמובן שיש גם הרבה משפחות עם 5+ בנות אז אפילו אי אפשר לחשוב על הסכומים

----
אבל מה שבטוח מסיפורים שאני רואה סביבי אחיות /גיסות/חברות שחיתון ילדים זה נס!!!!

ציפופוק

משתמש רשום
מענין אותי קצת לשמוע סיפורי ניסים על חיתון ילדים, תמיד אומרים ככה אבל אף פעם לא מספרים את הסודות...שהנס הוא שלסבא יש פיצויים מהשואה או דירה להשקעה וכו'

באמת מעונינת לשמוע ....להתחזק.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קמה

א תְּהִלָּה לְדָוִד אֲרוֹמִמְךָ אֱלוֹהַי הַמֶּלֶךְ וַאֲבָרֲכָה שִׁמְךָ לְעוֹלָם וָעֶד:ב בְּכָל יוֹם אֲבָרֲכֶךָּ וַאֲהַלְלָה שִׁמְךָ לְעוֹלָם וָעֶד:ג גָּדוֹל יְהוָה וּמְהֻלָּל מְאֹד וְלִגְדֻלָּתוֹ אֵין חֵקֶר:ד דּוֹר לְדוֹר יְשַׁבַּח מַעֲשֶׂיךָ וּגְבוּרֹתֶיךָ יַגִּידוּ:ה הֲדַר כְּבוֹד הוֹדֶךָ וְדִבְרֵי נִפְלְאוֹתֶיךָ אָשִׂיחָה:ו וֶעֱזוּז נוֹרְאֹתֶיךָ יֹאמֵרוּ (וגדולתיך) וּגְדוּלָּתְךָ אֲסַפְּרֶנָּה:ז זֵכֶר רַב טוּבְךָ יַבִּיעוּ וְצִדְקָתְךָ יְרַנֵּנוּ:ח חַנּוּן וְרַחוּם יְהוָה אֶרֶךְ אַפַּיִם וּגְדָל חָסֶד:ט טוֹב יְהוָה לַכֹּל וְרַחֲמָיו עַל כָּל מַעֲשָׂיו:י יוֹדוּךָ יְהוָה כָּל מַעֲשֶׂיךָ וַחֲסִידֶיךָ יְבָרֲכוּכָה:יא כְּבוֹד מַלְכוּתְךָ יֹאמֵרוּ וּגְבוּרָתְךָ יְדַבֵּרוּ:יב לְהוֹדִיעַ לִבְנֵי הָאָדָם גְּבוּרֹתָיו וּכְבוֹד הֲדַר מַלְכוּתוֹ:יג מַלְכוּתְךָ מַלְכוּת כָּל עֹלָמִים וּמֶמְשֶׁלְתְּךָ בְּכָל דּוֹר וָדוֹר:יד סוֹמֵךְ יְהוָה לְכָל הַנֹּפְלִים וְזוֹקֵף לְכָל הַכְּפוּפִים:טו עֵינֵי כֹל אֵלֶיךָ יְשַׂבֵּרוּ וְאַתָּה נוֹתֵן לָהֶם אֶת אָכְלָם בְּעִתּוֹ:טז פּוֹתֵחַ אֶת יָדֶךָ וּמַשְׂבִּיעַ לְכָל חַי רָצוֹן:יז צַדִּיק יְהוָה בְּכָל דְּרָכָיו וְחָסִיד בְּכָל מַעֲשָׂיו:יח קָרוֹב יְהוָה לְכָל קֹרְאָיו לְכֹל אֲשֶׁר יִקְרָאֻהוּ בֶאֱמֶת:יט רְצוֹן יְרֵאָיו יַעֲשֶׂה וְאֶת שַׁוְעָתָם יִשְׁמַע וְיוֹשִׁיעֵם:כ שׁוֹמֵר יְהוָה אֶת כָּל אֹהֲבָיו וְאֵת כָּל הָרְשָׁעִים יַשְׁמִיד:כא תְּהִלַּת יְהוָה יְדַבֶּר פִּי וִיבָרֵךְ כָּל בָּשָׂר שֵׁם קָדְשׁוֹ לְעוֹלָם וָעֶד:
נקרא  3  פעמים

ספירת העומר

לוח מודעות

למעלה