דרוש מידע שלום, טיטול – על חוויית פרידה מטיטולים

מצב
הנושא נעול.

הפקות תוכנה ותוכן

משתמש רשום
הפקות ואירועים
D I G I T A L
פוסט מעולה!
רק שאלה-
הרי אין ספק שביום מן הימים הילד יגמל,
ואם אני לא רואה את התהליך כחוייה ממש כייפית או הכרחית-
מה רע פשוט לתת לזמן לעשות את שלו?
(חוץ מחסכון כפסי על טיטולים המתקזז בעגמת נפש עם העניין של הנקיון החוזר ונשנה)

מתנות קטנות

משתמש מקצוען
אני לא יוצאת, זה הוא שיוצא, רוב היום מבלה עם האחים והשכנים ליד הבית (גרה בקומת קרקע למי שנבהלה...)
האמת אני סתם עושה עסק, גברבר קטן יתמודד עם קור של צהריים... לקראת ערב כבר נכנסים הביתה.
יאלללה אני מתחילה!!
אני אקנה כבר בארץ בוקסרים (איפה?)

ואיפה קונים משטח לספיגה?
בהצלחה!
ותסתכלי בקישור שהעליתי פה, של שרייבר. נראה לי ראיתי שם גם בוקסרים.
ואני ממש ממליצה לך להשיג בוקסרים. יותר נח בתקופה של הגמילה

שרחיה

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
בהצלחה!
ותסתכלי בקישור שהעליתי פה, של שרייבר. נראה לי ראיתי שם גם בוקסרים.
ואני ממש ממליצה לך להשיג בוקסרים. יותר נח בתקופה של הגמילה
ראיתי את הקישור אבל התמונה חסומה לי
אולי את יכולה להעלות לי צילומסך?

מתנות קטנות

משתמש מקצוען
ראיתי את הקישור אבל התמונה חסומה לי
אולי את יכולה להעלות לי צילומסך?
1602622143733.png

Ruty Kepler

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
פוסט מעולה!
רק שאלה-
הרי אין ספק שביום מן הימים הילד יגמל,
ואם אני לא רואה את התהליך כחוייה ממש כייפית או הכרחית-
(חוץ מחסכון כפסי על טיטולים המתקזז בעגמת נפש עם העניין של הנקיון החוזר ונשנה)

מי שיודעת שהילדים שלה בגיל 2.10 נפרדים מטיטול בקלילות ובמהירות, באמת יש לה פחות אינטרס לנסות מוקדם.
אבל הרבה מאוד אמהות, עוברות את התהליך באותה רמת קושי (או יותר) בגיל המאוחר.
ואז - גם החליפו טיטולים מיותרים חצי שנה, וגם עוברים את אותו 'סיפור' שיכלו לסיים כבר מזמן.

מרחבים

משתמש מקצוען
מי שיודעת שהילדים שלה בגיל 2.10 נפרדים מטיטול בקלילות ובמהירות, באמת יש לה פחות אינטרס לנסות מוקדם.
אבל הרבה מאוד אמהות, עוברות את התהליך באותה רמת קושי (או יותר) בגיל המאוחר.
ואז - גם החליפו טיטולים מיותרים חצי שנה, וגם עוברים את אותו 'סיפור' שיכלו לסיים כבר מזמן.
@ruty Kleper יש מצב שתתייחסי לשאלת מזג האויר?
אני מוטרדת ממנה... :)

מתנות קטנות

משתמש מקצוען
לא כאלה יפות...
את רואה שם אפור ושחור בלי הפס האדום?
צודקת. מסכימה איתך.
קצת בעייתי בסגר להשיג בקלות בוקסרים שגם יהיו יפים.
אני הזמנתי בזמנו מאליאקספרס בוקסרים ממש חמודים!! פשוט כיף לי להלביש לו אותם...
לקח לזה פחות משבועיים להגיע...

קבצים מצורפים

• 1602622696106.png
    1602622696106.png
    KB 223.4 · צפיות: 34

מתנות קטנות

משתמש מקצוען

Ruty Kepler

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
@ruty Kleper יש מצב שתתייחסי לשאלת מזג האויר?
אני מוטרדת ממנה... :)

האמת שהתייחסתי ומחקתי, כי ראיתי שכבר הידיינתן עליה בהרחבה פה.
ובכן - לא יודעת.
אישית אם היה לי עכשיו ילד בן 2.4, הייתי מתחילה. (ומפעילה חימום בחדרים בהם הוא מתרוצץ. בלילה ממילא הנוהג אצלי לשים טיטול, עד לגמילה עצמונית).
אבל זה ממש תלוי בשיקולים של האמא. היא צריכה להיות מאד רגועה וסגורה על עצמה.

אגב, @y&m כתבה פה פעם על גמילת חורף, באיזשהו אשכול קדום, או עמוד ראשון באשכול הזה.

מרחבים

משתמש מקצוען
ובכן - לא יודעת.
אישית אם היה לי עכשיו ילד בן 2.4, הייתי מתחילה. (ומפעילה חימום בחדרים בהם הוא מתרוצץ. בלילה ממילא הנוהג אצלי לשים טיטול, עד לגמילה עצמונית).

אגב, @y&m כתבה פה פעם על גמילת חורף, באיזשהו אשכול קדום, או עמוד ראשון באשכול הזה.
תודה על התגובה!
למה ציינת דווקא תגיל הזה?
שלי הרבה יותר קטנההה....
ומעיזה רק בזכותך!

Ruty Kepler

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
תודה על התגובה!
למה ציינת דווקא תגיל הזה?
שלי הרבה יותר קטנההה....
ומעיזה רק בזכותך!

כי אם הוא היה בן שנתיים, יש מצב שהייתי אומרת: בסוף אדר הוא יהיה בן 2.5, וזה עדיין גיל מספיק מוקדם בשביל להפרד אז מהטיטול.

(למעשה, זה גם קרה לי עם ילידת חשוון. ניסינו להתחיל לפני גיל שנתיים, היו קצת הצלחות אבל ראיתי ששתינו לא כשירות נפשית ומעשית למסע הפספוסים. אז חזרנו לטיטול בשקט. ובאדר נפרדנו ממנו סופית, בתהליך שעבר הרבה יותר טוב).

דובונים

משתמש פעיל
D I G I T A L
בלילה ממילא הנוהג אצלי לשים טיטול, עד לגמילה עצמונית
הייתי ממש שמחה אם תוכלי לפרט יותר מה זה אומר גמילה עצמונית בלילה.
אני בדיוק עכשיו בדילמה הזו.
הילדה רוצה ומבקשת טיטול בלילה כי היא לא אוהבת להרטיב,
והיא באמת לא מתעוררת אף פעם מעצמה לשרותים.
חשבתי שמה שצריך לעשות זה להעיר בלילה, אבל כמעט תמיד או שהערנו מוקדם מידי, או מאוחר מידי וכו וכו.
בקיצור, אפשר לומר שעם כל ההשתדלות, אין כמעט לילה בלי הרטבה.
ועכשיו אני ממש מופתעת לגלות שיש מצב שמאפשרים טיטול ובסוף הילד מסתדר לבד.
מתי בדר"כ זה קורה? הוא לא ימשיך להרטיב עד גילאים מאוחרים??

Ruty Kepler

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
הייתי ממש שמחה אם תוכלי לפרט יותר מה זה אומר גמילה עצמונית בלילה.
אני בדיוק עכשיו בדילמה הזו.
הילדה רוצה ומבקשת טיטול בלילה כי היא לא אוהבת להרטיב,
והיא באמת לא מתעוררת אף פעם מעצמה לשרותים.
חשבתי שמה שצריך לעשות זה להעיר בלילה, אבל כמעט תמיד או שהערנו מוקדם מידי, או מאוחר מידי וכו וכו.
בקיצור, אפשר לומר שעם כל ההשתדלות, אין כמעט לילה בלי הרטבה.
ועכשיו אני ממש מופתעת לגלות שיש מצב שמאפשרים טיטול ובסוף הילד מסתדר לבד.
מתי בדר"כ זה קורה? הוא לא ימשיך להרטיב עד גילאים מאוחרים??

אצל הילדים שאני מכירה, זה קורה לבד אחרי כמה שבועות או חודשים.
לפעמים הילד בוכה בלילה, עם הטיטול, כי הוא מרגיש שצריך. ואז - למרות שיש לו טיטול - לוקחים אותו לשירותים.
ואחרי תקופה שאף פעם לא מדדנו את אורכה, פתאום שמים לב שהטיטולים יבשים לגמרי בבוקר, בקביעות.
ואז אפשר להפרד מהם סופית.
ליתר בטחון אפשר לשים משטח החתלה על הסדין, לספיגת פספוסים קלים אם יהיו.

קורס

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
גם אני מתלבטת מאד בימים אלו על גמילת לילה.
מדובר בילדה בת 5 וילד בן 3.
ניסינו להתחיל לגמול. התוצאה :(
מה לעשות? לתת להרטיב? להחזיר טיטול?
מה אומרות המנוסות?

ש.א.ז.

משתמש פעיל
מה דעתך על מזג האויר עכשיו?
מתאים לפרידה מטיטול?
מרגיש לי קר....
אמור להוות מכשול?
היתה תקופה שהייתי מנויה על רשימת תפוצה של נורית חרבי - היא ממש מומחית לנושא הגמילה ויש לה סדנאות בנושא - היא מתמצאת גם אם יש כל מיני מצבים - איך להתמודד איתם (תעשו חיפוש בגוגל - נורית חרבי - תמצאו מהר) לפי ההמלצה שלה - לגמול דווקא בחורף! היא טוענת (מאוד התחברתי להגיון שבדברים) שכשלאדם יש כאב בגוף - באופן טבעי הוא מנסה להתפטר ממנו וכמה שיותר מהר, אותו דבר לגבי ההרטבה, ברגע שילד מפספס והוא נרטב בחורף נהיה לו קר מהרטיבות - הגוף באופן אוטומטי ירצה להתפטר מהרטיבות הזו שגורמת לו לקור ומציקה לו, ולכן הילד מעצמו ילמד את הלקח שלא להגיע למצב כזה שהוא רטוב, הוא גם ימהר להחליף את הבגדים הרטובים וגם ילמד לשמור על עצמו שפעם באה לא יקרה לו שוב. לעומת זאת בקיץ - לפעמים אולי אפילו נעים להיות רטוב, כי זה מקרר את הגוף בחום, אז זה דווקא נעים כשזה קורה....
אז זה כדי לשבור את כל המיתוסים (שגם אני תמיד ידעתי ונהגתי בהם - שבחורף לא גומלים, אלא רק בקיץ....) וכנראה, שלכל עונה יש את הפלוסים ואת המינוסים שלה, כך שאם את מרגישה שאת בשלה, ושהילד מסוגל לכך, אז לא כדאי לחכות, אלא להתחיל מיד!!!
בהצלחה!!!

כי את עלולה למצוא את עצמך עם ילד בכיתה א' עדיין עם טיטול ;)
סתאאאם...
אני מתכוונת לומר בזה שיש ילדים עצלנים, שלא מתחשק להם להשקיע וללמוד דברים חדשים ולהתאמץ ללכת לשירותים כשאפשר לעשות בטיטול - זה לא שווה את המאמץ מבחינתם, שאמא תחליף לי כשצריך וזהו, אני אשאר נקי, העול לא עלי (בינינו - זאת ההרגשה שיש לילד שנגמל כשאמא לוקחת על עצמה את העול של הלימוד, הילד צריך ללמוד לקחת על עצמו את האחריות - כשהוא מרגיש שהוא צריך - שילך, לא אני זו שצריכה לעמוד לו על הראש: אולי בכל זאת אתה צריך עכשיו... תלך בכל אופן... וכדו'...) וילדים כאלה באמת לא ילמדו את עצמם להיגמל, אלא צריך ללמד אותם כשהם עדיין קטנים ומסכימים לעשות מה שאמא אומרת, ואין להם עדיין 'דעה עצמית' בנידון....

מרחבים

משתמש מקצוען
היתה תקופה שהייתי מנויה על רשימת תפוצה של נורית חרבי - היא ממש מומחית לנושא הגמילה ויש לה סדנאות בנושא - היא מתמצאת גם אם יש כל מיני מצבים - איך להתמודד איתם (תעשו חיפוש בגוגל - נורית חרבי - תמצאו מהר) לפי ההמלצה שלה - לגמול דווקא בחורף! היא טוענת (מאוד התחברתי להגיון שבדברים) שכשלאדם יש כאב בגוף - באופן טבעי הוא מנסה להתפטר ממנו וכמה שיותר מהר, אותו דבר לגבי ההרטבה, ברגע שילד מפספס והוא נרטב בחורף נהיה לו קר מהרטיבות - הגוף באופן אוטומטי ירצה להתפטר מהרטיבות הזו שגורמת לו לקור ומציקה לו, ולכן הילד מעצמו ילמד את הלקח שלא להגיע למצב כזה שהוא רטוב, הוא גם ימהר להחליף את הבגדים הרטובים וגם ילמד לשמור על עצמו שפעם באה לא יקרה לו שוב. לעומת זאת בקיץ - לפעמים אולי אפילו נעים להיות רטוב, כי זה מקרר את הגוף בחום, אז זה דווקא נעים כשזה קורה....
אז זה כדי לשבור את כל המיתוסים (שגם אני תמיד ידעתי ונהגתי בהם - שבחורף לא גומלים, אלא רק בקיץ....) וכנראה, שלכל עונה יש את הפלוסים ואת המינוסים שלה, כך שאם את מרגישה שאת בשלה, ושהילד מסוגל לכך, אז לא כדאי לחכות, אלא להתחיל מיד!!!
בהצלחה!!!

כי את עלולה למצוא את עצמך עם ילד בכיתה א' עדיין עם טיטול ;)
סתאאאם...
אני מתכוונת לומר בזה שיש ילדים עצלנים, שלא מתחשק להם להשקיע וללמוד דברים חדשים ולהתאמץ ללכת לשירותים כשאפשר לעשות בטיטול - זה לא שווה את המאמץ מבחינתם, שאמא תחליף לי כשצריך וזהו, אני אשאר נקי, העול לא עלי (בינינו - זאת ההרגשה שיש לילד שנגמל כשאמא לוקחת על עצמה את העול של הלימוד, הילד צריך ללמוד לקחת על עצמו את האחריות - כשהוא מרגיש שהוא צריך - שילך, לא אני זו שצריכה לעמוד לו על הראש: אולי בכל זאת אתה צריך עכשיו... תלך בכל אופן... וכדו'...) וילדים כאלה באמת לא ילמדו את עצמם להיגמל, אלא צריך ללמד אותם כשהם עדיין קטנים ומסכימים לעשות מה שאמא אומרת, ואין להם עדיין 'דעה עצמית' בנידון....
אהבתי כל מילה!

y&m

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
ובכן - לא יודעת.

אכן, מניסיון שלי הלך מצוין (עם בנים) גם בגמילת חורף ממש - כסלו.
עכשיו זה עדיין קייץ. ולא נקרא חורף. וכדאי להספיק, (נצלו את הסגר...)

מה שחשוב זה להלביש אותם חם.
קניתי ערימת מכנסי פוטר הכי פשוטות בעולם להחלפה שוטפת.
כמובן שהצורך לכבס יותר מתיש קצת, אבל שווה.

cv

משתמש סופר מקצוען
הדמיות בתלת מימד
עיצוב ואדריכלות פנים
הרבה כאן כותבות שבגיל הקטן הם לא פוחדים.
רק הילד שלי (עוד רגע בן שנתיים) ממש נלחץ מכל מיני שינויים?

מצב
הנושא נעול.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכח

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת אַשְׁרֵי כָּל יְרֵא יְהוָה הַהֹלֵךְ בִּדְרָכָיו:ב יְגִיעַ כַּפֶּיךָ כִּי תֹאכֵל אַשְׁרֶיךָ וְטוֹב לָךְ:ג אֶשְׁתְּךָ כְּגֶפֶן פֹּרִיָּה בְּיַרְכְּתֵי בֵיתֶךָ בָּנֶיךָ כִּשְׁתִלֵי זֵיתִים סָבִיב לְשֻׁלְחָנֶךָ:ד הִנֵּה כִי כֵן יְבֹרַךְ גָּבֶר יְרֵא יְהוָה:ה יְבָרֶכְךָ יְהוָה מִצִּיּוֹן וּרְאֵה בְּטוּב יְרוּשָׁלִָם כֹּל יְמֵי חַיֶּיךָ:ו וּרְאֵה בָנִים לְבָנֶיךָ שָׁלוֹם עַל יִשְׂרָאֵל:
נקרא  15  פעמים

לוח מודעות

למעלה