דרוש מידע שלום, טיטול – על חוויית פרידה מטיטולים

מצב
הנושא נעול.

idlmovb

משתמש מקצוען
מוצר שראיתי ,לא ניסיתי כי אין לי ילד בגיל הזה אבל לפי איך שזה נראה המוצר יכול מאוד לעזור לילדים בגמילה.
הרעיון של זה שיש חיישן שמזהה תנועה ואז נדלק לד.
https://www.zipy.co.il/p/אליאקספרס/toilet-seat-luminaria-lamp-motion-sensor-led-backlight-smart-waterproof-8-colors-pir/32852573652/#307
Smart-PIR-Motion-Sensor-Toilet-Seat-Night-Light-8-Colors-Waterproof-Backlight-For-Toilet-Bowl-LED.jpg

יהלי1983

משתמש מקצוען
צילום מקצועי
[הבת שלי מגיל שנה לכלכה רק בשרותים !]
תסבירי לי איך עושים זאת?
הבת שלי בת שנה ו3 מודיעה לי כל פעם שהיא צריכה. אבל אין לי מושג איך מלמדים ילדה שעוד לא הולכת בכוחות עצמה ללכת לשירותים...
לד חכם ומקסים שהראה לי שיש גם דרך אחרת ומאז הפסקתי לשפוט בקלות כ"כ.
אני יכולה להעיד על עצמי שאני אמא מאד רגועה ושאני הייתי כולי בשביל הילד ולא ממש לא ניסיתי יום ויומיים...
כנ"ל יש לי ילד חכם במיוחד (דווקא התחיל לדבר בגיל מוקדם מאד ומתקשר מגיל 0 ) שהתהליך איתו היה ארוך וקששששה.
וכן יש לי ילד פדנט שהיה מתאפק לי מהבוקר עד הלילה כי פחד שיפספס טיפה, עם המון סבלנות חודשים ארוכים היינו צריכים ללמד אותו לשחרר.

צחור

משתמש מקצוען
@Ruty Kepler כתבת נהדר!
אני אבל כבר שנים אומרת שבגמילה האמא צריכה להיות בשילה ולא הילד!
(הילדים שלי גמולים כולם עד שנתיים מקסימום יום ולילה יחד)
צריך לזה פניות ורוגע וזמן
וכל האלו שמתחילים עם הפרדת יום ולילה לדעתי טעות מטורפת- את מלמדת בנ"א לשלוט כעל שריר ואז פתאום לא לשלוט עליו- בקיצור בילבול נוראי לילד...
בהצלחה לכולם

שושן ורד

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
מאיזה גיל הם אמורים לדעת לבד להוריד את הבגדים ע"מ לעלות לשירותים?
הבת שלי בת שנתיים לא יודעת להוריד לבד את המכנס

הודו לה'

משתמש מקצוען
הבת שלי בת 3 בדיוק, גמלתי אותה לפני כ-2-3 חודשים. (יום ולילה) ופתאום התחילה לפספס. הרבה פעמים בדרך לשירותים, שלא הספיקה להגיע, ולפעמים סתם. וכן בלילה, לפעמים קמה רטובה. זה נורמלי?
אני טיפה בלחץ כי היא מתחילה גן...

גלבוע

משתמש סופר מקצוען
הבת שלי בת 3 בדיוק, גמלתי אותה לפני כ-2-3 חודשים. (יום ולילה) ופתאום התחילה לפספס. הרבה פעמים בדרך לשירותים, שלא הספיקה להגיע, ולפעמים סתם. וכן בלילה, לפעמים קמה רטובה. זה נורמלי?
אני טיפה בלחץ כי היא מתחילה גן...
זה מאד נורמלי תקופת נסיגה אחרי גמילה.
והגן - זה בסדר, בחודשים הראשונות הגננות רגילות להחלפות....
פשוט תשימי ערכת בגדים נקייה שתהיה בתיק שלה באופן קבוע.

ext

משתמש מקצוען
D I G I T A L
אוי, לא!
מיץ רימונים גורם לעצירות
התכוונתי שזיפים כמו שרשמתי למעלה, רשמתי המשכנו, אבל כבר לא יכולתי לתקן... עמכם הסליחה וכמובן שהכוונה בהמשכנו זה מיץ שזיפים

rachelevanon

משתמש סופר מקצוען
למה להתעסק עם הסיפור שבוע- שבועיים בגיל שנה ועשרה חודשים
לא עדיף יום אחד בגיל שנתיים וחצי?
ממה שלמדתי מאשה מבוגרת שגמלה את כל ילדיה מוקדם מאד, האיתות המרכזי שהגוף מוכן לגמילה הוא שליטה על הסוגרים, כשהתינוק, יבש אחרי שנת לילה (בודקים בערך ב5-6 בבוקר, לפני הערות.) הבשלות הטבעית הזאת נשחקת ואובדת הרבה פעמים אחרי גיל שנתיים, ואז גם מופיעה אישיות מגובשת יותר שכוללת מרדנות ופחד.
גמילה בגיל מוקדם יותר היא לרוב קלה יותר עבור שני הצדדים, וגוף התינוק מוכן אליה יותר.

גלבוע

משתמש סופר מקצוען
ממה שלמדתי מאשה מבוגרת שגמלה את כל ילדיה מוקדם מאד, האיתות המרכזי שהגוף מוכן לגמילה הוא שליטה על הסוגרים, כשהתינוק, יבש אחרי שנת לילה (בודקים בערך ב5-6 בבוקר, לפני הערות.) הבשלות הטבעית הזאת נשחקת ואובדת הרבה פעמים אחרי גיל שנתיים, ואז גם מופיעה אישיות מגובשת יותר שכוללת מרדנות ופחד.
גמילה בגיל מוקדם יותר היא לרוב קלה יותר עבור שני הצדדים, וגוף התינוק מוכן אליה יותר.
לפי זה יכולתי לגמול את כולם בגיל ארבעה חודשים :)
מגיל מאד קטן אפשר לראות שהם לומדים להתאפק כשהם בלי טיטול לפני אמבטיה, ושהם קמים יבשים ורק אז ממלאים את הטיטול.
בכל זאת לי היה קל יותר לחכות עם זה. (ןמי שרוצה להקדים, כי זה מה שקל לו, ברכה והצלחה).

rachelevanon

משתמש סופר מקצוען
לפי זה יכולתי לגמול את כולם בגיל ארבעה חודשים :)
יש שיטות כאלה.:)
מגיל מאד קטן אפשר לראות שהם לומדים להתאפק כשהם בלי טיטול לפני אמבטיה, ושהם קמים יבשים ורק אז ממלאים את הטיטול.
את מתארת כאן את ההתפחות הנורמטיבית של גוף של ילד. אם את באמת עוקבת, את יכולה לראות בהמשך, איך עם הגדילה והתפתחות האופי, וההתרגלות לטיטול כפתרון, השליטה הזאת אובדת אט אט. בגיל שנה עד שנתיים הגמילה היא טבעית יותר לשני הצדדים ובדרך כלל, אם מבינים את הבסיס, לא מלווה במאבקים או בתסכול. לכן, לנשים שבוחרות בה, קשה בדרך כלל להבין משפטים כמו "הוא בן שלוש ולא מבין בכלל" או "היא בת ארבע ועדיין מרטיבה בלילה".

is

משתמש פעיל
@Ruty Kepler
וכל האלו שמתחילים עם הפרדת יום ולילה לדעתי טעות מטורפת- את מלמדת בנ"א לשלוט כעל שריר ואז פתאום לא לשלוט עליו- בקיצור בילבול נוראי לילד...
בהצלחה לכולם
יש ילדים שישנים מאד חזק ולוקח להם יותר זמן לשלוט גם בלילה, ויש ילדים שהולך להם יותר בקלות. לכן צריך לזרום עם הילד כל אחד לפי יכולותיו.
אצלי היה אחד שעד גיל 4 ישן עם טיטול ואחד שגמל את עצמו (!) בלילה ובעקבות כך נגמל גם ביום...

ot!

משתמש מקצוען
רותי,
תודה רבה!!!
נתת לי את האומץ לפתוח בתהליך גמילה/למידה שכבר "התבשל" בתוכי תקופה,
נעזרתי בכלים ובכללים... והתהליך נעשה בצורה רגועה ומאמינה בכוחות של הילד.

אהבת עולם

משתמש סופר מקצוען
D I G I T A L
תסבירי לי איך עושים זאת?
הבת שלי בת שנה ו3 מודיעה לי כל פעם שהיא צריכה. אבל אין לי מושג איך מלמדים ילדה שעוד לא הולכת בכוחות עצמה ללכת לשירותים...
כתבתי את זה קודם , אבל בשמחה אני אכתוב שוב:
כל בוקר בשנייה שהם מתעוררים הם בדרך כלל מרטיבים /מלכלכים .
אם תופסים את השנייה הזו, כלומר, קמים לפניהם , מרימים אותם ועושים סיבוב בוקר טוב בבית, אחר כך מניחים על הסיר / אסלה - כמעט במאה אחוז שתהיה הצלחה.
התנסויות כאלו על אמת עוזרות מאד להמשך.

לגבי הילדה שלך - הייתי לוקחת אותה בעצמי, מה רע? כשהיא תלמד ללכת תחסכי גם את זה,
בינתיים מה מפריע לך לקחת אותה בכל פעם שהיא מבקשת ולהושיב על האסלה?

מצב
הנושא נעול.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכז

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת לִשְׁלֹמֹה אִם יְהוָה לֹא יִבְנֶה בַיִת שָׁוְא עָמְלוּ בוֹנָיו בּוֹ אִם יְהוָה לֹא יִשְׁמָר עִיר שָׁוְא שָׁקַד שׁוֹמֵר:ב שָׁוְא לָכֶם מַשְׁכִּימֵי קוּם מְאַחֲרֵי שֶׁבֶת אֹכְלֵי לֶחֶם הָעֲצָבִים כֵּן יִתֵּן לִידִידוֹ שֵׁנָא:ג הִנֵּה נַחֲלַת יְהוָה בָּנִים שָׂכָר פְּרִי הַבָּטֶן:ד כְּחִצִּים בְּיַד גִּבּוֹר כֵּן בְּנֵי הַנְּעוּרִים:ה אַשְׁרֵי הַגֶּבֶר אֲשֶׁר מִלֵּא אֶת אַשְׁפָּתוֹ מֵהֶם לֹא יֵבֹשׁוּ כִּי יְדַבְּרוּ אֶת אוֹיְבִים בַּשָּׁעַר:
נקרא  0  פעמים

לוח מודעות

למעלה