שלג בHDR

YONI10

משתמש פעיל
מעניינת אותי התגובה של כל אלו (ובראשם רבקה) שיצאו נגד "העיבוד המוגזם
על התמונה הזו...
או שאולי זה גם מוגזם?

קבצים מצורפים

• IMG_0988.jpg
    2.3 MB · צפיות: 9

mig

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עימוד ספרים
צילום מקצועי
נכתב ע"י YONI10;938748:
על התמונה הזו...
או שאולי זה גם מוגזם?

לדעתי הרבה יותר טוב מהסיבה הפשוטה שאישית לא התחברתי לכתמים האפורים.

בכל מקרה מה היה הצמצם?
יתכן שהיה כדאי לסגור אותו יותר כדי שגם הרקע יצא חד יותר.

tamiro

משתמש מקצוען
צילום מקצועי
נכתב ע"י mig;938760:
לדעתי הרבה יותר טוב מהסיבה הפשוטה שאישית לא התחברתי לכתמים האפורים.

בכל מקרה מה היה הצמצם?
יתכן שהיה כדאי לסגור אותו יותר כדי שגם הרקע יצא חד יותר.

תסתכלי על הצורה של השמש... אני חושש שחוסר החדות כאן
הוא גם כתוצאה של סגירת צמצם מוגזמת וגם פוקוס שברח

פופקו

משתמש סופר מקצוען
סאונד והפקות אולפן
מוזיקה ונגינה
הדמיות בתלת מימד
עריכה והפקת סרטים
זה עבר עיבוד של טשטוש?

mig

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עימוד ספרים
צילום מקצועי
נכתב ע"י tamiro;938761:
תסתכלי על הצורה של השמש... אני חושש שחוסר החדות כאן
הוא גם כתוצאה של סגירת צמצם מוגזמת וגם פוקוס שברח

האמת היא שאולי זה מכוון, כי הרקע שסמוך לגזע כן נראה יותר חד.

רבקה.

משתמש מקצוען
נכתב ע"י YONI10;938748:
על התמונה הזו...
או שאולי זה גם מוגזם?
זה דווקא צילום נחמד, אבל לדעתי הצבעים מפריעים לקומפוזיציה (מבלגנים אותה), ולכן היה מעניין לראות את הצילום הזה בשחור-לבן.

ובנוגע לדיון הטכני: יוני העלה את התמונה ברזולוציה מלאה, אז אפשר לראות שהפוקוס על ענפי העץ (נראה לי) אבל כל התמונה לא חדה. ההשערה שלי היא שמדובר בעדשה זולה שיצרה איכות טכנית ירודה, אבל קשה לדעת כי התמונה הועלתה ללא אקסיף.
(אגב, הקטנה בפוטושופ וחידוד קל תיצור תמונה שתראה חדה בהחלט באינטרנט. אי אפשר להדפיס מזה הגדלה שתצא חדה במיוחד, אבל לשימוש אינטרנטי האיכות בסדר.)

לא מגיבה על שאר הדיון פה, כחלק מהחלטתי לנסות לא לקחת חלק בדיונים בפורום שמוחק את הודעותיי.

YONI10

משתמש פעיל
יפה פופקו
התמונה הזו כן ערוכה והטשטוש לא טיבעי זה פוטושופ רק רציתי לבדוק
מה יהיו התגובות

פופקו

משתמש סופר מקצוען
סאונד והפקות אולפן
מוזיקה ונגינה
הדמיות בתלת מימד
עריכה והפקת סרטים
אז תעלה את התמונה המקורית...

רבקה.

משתמש מקצוען
נכתב ע"י YONI10;938824:
יפה פופקו
התמונה הזו כן ערוכה והטשטוש לא טיבעי זה פוטושופ רק רציתי לבדוק
מה יהיו התגובות
ראיתי לפי הניסוח שלך שאתה מנסה לבדוק אותי, אבל לא ראיתי עקבות של עיבוד אז התייחסתי לתמונה עצמה (קומפוזיציה, צבעים) ולחדות כי היא נדונה בין המגיבים האחרים.

פופקו

משתמש סופר מקצוען
סאונד והפקות אולפן
מוזיקה ונגינה
הדמיות בתלת מימד
עריכה והפקת סרטים
אני ראיתי דווקא עקבות של עיבוד, מכיוון שהטשטוש נראה טשטוש של תוכנה ולא טשטוש של מפת עומק, כי הוא אחיד מידי ולא משתנה לפי עומק התמונה, וכן שבמקביל אליו האנשים לא מטושטשים (מימין).

רבקה.

משתמש מקצוען
נכתב ע"י פופקו;938846:
אני ראיתי דווקא עקבות של עיבוד, מכיוון שהטשטוש נראה טשטוש של תוכנה ולא טשטוש של מפת עומק, כי הוא אחיד מידי ולא משתנה לפי עומק התמונה, וכן שבמקביל אליו האנשים לא מטושטשים (מימין).
לכן אני חשבתי שזה פשוט עדשה באופטיקה גרועה. אני עדיין חושבת ככה, כי גם החלקים הכי חדים בתמונה (שאני מאמינה שהוא לא טישטש אותם בעריכה, אחרת מה הקטע?) לא חדים.

tamiro

משתמש מקצוען
צילום מקצועי
נכתב ע"י רבקה.;938878:
לכן אני חשבתי שזה פשוט עדשה באופטיקה גרועה. אני עדיין חושבת ככה, כי גם החלקים הכי חדים בתמונה (שאני מאמינה שהוא לא טישטש אותם בעריכה, אחרת מה הקטע?) לא חדים.

מה גם שהתמונה הראשונה לא בדיוק HDR.... זה קובץ אחד שנפתח בחשיפות שונות

תמונה עם אקסיף תענה כאן על המון שאלות ותהיות

לא?

דוד דנברג

משתמש סופר מקצוען
צילום מקצועי
שמש עם קרניים כאלה (צמצם סגור) כשהעץ חשוף טוב חייב להיות עריכת HDR
בוצע גם HDR גם רוויה וגם טשטוש של הדמויות (צנזורה של פרוג) חלק מהענפים נכנסו לטשטוש הזה

רבקה.

משתמש מקצוען
נכתב ע"י דוד דנברג;938894:
שמש עם קרניים כאלה (צמצם סגור) כשהעץ חשוף טוב חייב להיות עריכת HDR
בוצע גם HDR גם רוויה וגם טשטוש של הדמויות (צנזורה של פרוג) חלק מהענפים נכנסו לטשטוש הזה

חחח. קרעת אותי. מה הקשר בין הצמצם לבין החשיפה? חשיפה נקבעת מהשילוב של צמצם, מהירות תריס ורגישות. זה שאתה יודע מה הצמצם (נניח. יודע שהוא סגור לפי הקרניים) לא מאפשר לך לדעת האם החשיפה היתה במקור בהירה, כהה, בינונית...
אפשר לצלם בחוץ באור יום תמונת נוף (כולל עצים, בניינים, שמיים כחולים והכל) שתצא לבנה לחלוטין (שרופה לגמרי) גם בצמצם 22.

לכאורה תרשים הזרימה שאתה מצייר פה הוא:
סגרת צמצם בשביל להדגיש את קרני השמש? -> עכשיו התמונה תצא לך כהה מדי -> תעשה HDR והכל יהיה בסדר.
וזה פשוט שגוי מהיסוד. HDR לא קשור לרמת הבהירות בתמונה, אלא להפרש בין הבהיר ביותר לכהה ביותר.

בכל מקרה, בתמונה שהועלתה בהמשך (עם שמיים כחולים וטשטוש של הרקע) אני לא רואה שעשה HDR.

למה אני שוב נכנסת פה לדיונים? בעע. זה הרגל מגונה. עכשיו שוב יבואו החבר'ה מעיצוב גרפי ויכעסו עלי שהעזתי להגיד למישהו "שגוי מהיסוד". הנה, בואו תמחקו לי את התגובה.

דוד דנברג

משתמש סופר מקצוען
צילום מקצועי
נכתב ע"י רבקה.;938907:
חחח. קרעת אותי. מה הקשר בין הצמצם לבין החשיפה? חשיפה נקבעת מהשילוב של צמצם, מהירות תריס ורגישות. זה שאתה יודע מה הצמצם (נניח. יודע שהוא סגור לפי הקרניים) לא מאפשר לך לדעת האם החשיפה היתה במקור בהירה, כהה, בינונית...
אפשר לצלם בחוץ באור יום תמונת נוף (כולל עצים, בניינים, שמיים כחולים והכל) שתצא לבנה לחלוטין (שרופה לגמרי) גם בצמצם 22.

סגרת צמצם בשביל להדגיש את קרני השמש? -> עכשיו התמונה תצא לך כהה מדי -> תעשה HDR והכל יהיה בסדר.
וזה פשוט שגוי מהיסוד. HDR לא קשור לרמת הבהירות בתמונה, אלא להפרש בין הבהיר ביותר לכהה ביותר.

בכל מקרה, בתמונה שהועלתה בהמשך (עם שמיים כחולים וטשטוש של הרקע) אני לא רואה שעשה HDR.

למה אני שוב נכנסת פה לדיונים? בעע. זה הרגל מגונה. עכשיו שוב יבואו החבר'ה מעיצוב גרפי ויכעסו עלי שהעזתי להגיד למישהו "שגוי מהיסוד". הנה, בואו תמחקו לי את התגובה.
לא ימחקו בעזר"ה, זה בסדר :)
חשיפה נקבעת משילוב של שלושתם, ידוע . HDR "הפרש בין הבהיר ביותר לכהה ביותר." ידוע .
אם לדעתך לא נעשתה עריכה בתמונה השניה, איך זה שאיזור השמש לא שרוף כולו כשגם הגזע החשוך חשוף ונראה ???????

YONI10

משתמש פעיל
התמונה הראשונה היא hdr שילוב של של שלוש תמונות בחשיפות שונות
התמונה האחרונה היא קובץ raw עם עיבוד

E&A

משתמש מקצוען
נכתב ע"י רבקה.;938907:

אם הית נמנעת מלהוסיף את המילים שהדגשתי
נראה לי שלאף אחד לא היתה בעיה אם תגובת כזאת
זה כל מה שעושה את ההבדל

אולי מעניין אותך גם...