עזרה שכר השדכנים - בעית הרווקים במגזר החרדי

מתכנתת+

משתמש מקצוען
לא מצליחה להבין למה קשור לציבור התשלום לשדכנים
מה ההבדל הגדול מכול דבר אחר שכל אדם משלם לעצמו
ולמה זה קשור לדיון האם לעלות את השכר
בכל מקרה לא זה מה שגורם להורים שמחתנים להכנס לחובות
רעיון מאד טוב שיהיה קופה ציבורית לצרכים שכל הציבור חייב להוציא
אבל למה דווקה לתשלום לשדכנים?
אפשר לכל דבר!!! (אפילו מדריכי חתנים וכלות:ROFLMAO:)
ומי שלא רוצה להנות מהצדקה לא יקח

אבל מי ימלא את הקופה??:unsure:

נערך לאחרונה ב:

פ.נ

משתמש מקצוען
מפריע לי מאוד כל השיח הזה ששדכנים מציעים הצעות סתם שלא נראות מתאימות,
וזה גם חלק מהנושא החוסר הערכה המשווע הזה! תבינו כבר ששדכן עושה לכם טובה!!
נכון שיש כמה שדכנים כאלו אבל הרוב לא! ובשביל זה מבררים, לברר טוב זה חובה! אף שדכן לא מכיר את הילד שלכם כמו שאתם מכירים אותו.
אני מאוד מבינה אותך
אבל אחרי הכל את צריכה להבין שיש שדכנים שלוחצים סתם וסתם ללחוץ זה לא יעזור כלום!!!!
אז עם אומרים מלכתיכלא לא זה פשוט חוסר את העבודה לכם השכנים וגם חוסך את כל העוגמת נפש....
עוד הפעם כל מקרה לגופו(יש כאילו שעם לא לוחצים אז לא היתקדם כלום)
אחרי הכל הצעה לשדכנים
לפני כל הצעה שמציעים קודם כל תפגשו את הבחור/ה ותביני במה שמדובר!!!
וזה כך יפתור את כל העינינים

geekית מחשבים

משתמש סופר מקצוען
הנדסת תוכנה
D I G I T A L
אני מאוד מבינה אותך
אבל אחרי הכל את צריכה להבין שיש שדכנים שלוחצים סתם וסתם ללחוץ זה לא יעזור כלום!!!!
אז עם אומרים מלכתיכלא לא זה פשוט חוסר את העבודה לכם השכנים וגם חוסך את כל העוגמת נפש....
עוד הפעם כל מקרה לגופו(יש כאילו שעם לא לוחצים אז לא היתקדם כלום)
אחרי הכל הצעה לשדכנים
לפני כל הצעה שמציעים קודם כל תפגשו את הבחור/ה ותביני במה שמדובר!!!
וזה כך יפתור את כל העינינים
אני כמעט לא מכירה שדכן שמנסה ללחוץ אחרי שאמרו לו לא, פשוט כי אמרו לא
אגב בשידוך שלנו שני הצדדים אמרו לא על ההצעה, כל אחד בתורו... ואז הגיע שדכן אחר שידע מה להגיד למי ואנחנו נשואים היום באושר ב״ה!

הר סיני

משתמש פעיל
אני כמעט לא מכירה שדכן שמנסה ללחוץ אחרי שאמרו לו לא, פשוט כי אמרו לא
אגב בשידוך שלנו שני הצדדים אמרו לא על ההצעה, כל אחד בתורו... ואז הגיע שדכן אחר שידע מה להגיד למי ואנחנו נשואים היום באושר ב״ה!
אז אתם כנראה לא מכירים את עולם השדכנים
בד"כ כלל עד שלא אומרים לשדכן 3 פעמים לא מבחינתו השידוך לא ירד
ואני כבר סגרתי שידוכים למרות שאמרו לי כ"כ הרבה פעמים לא, וב"ה כולם מאושרים ומודים לי שלא התייאשתי מהם..

geekית מחשבים

משתמש סופר מקצוען
הנדסת תוכנה
D I G I T A L
ואני כבר סגרתי שידוכים למרות שאמרו לי כ"כ הרבה פעמים לא, וב"ה כולם מאושרים ומודים לי שלא התייאשתי מהם..
אני אישית לא אוהבת ללחוץ על אנשים, מבחינתי ברגע שאומרים לא עשיתי את שלי

הר סיני

משתמש פעיל
אני אישית לא אוהבת ללחוץ על אנשים, מבחינתי ברגע שאומרים לא עשיתי את שלי
חבל מאוד !!
יש כ"כ הרבה אנשים שאומרים לא כל אחד מסיבותיו אבל תפקיד השדכן זה לנסות להבין מה מפריע להם ולראות איך מתגברים על זה

geekית מחשבים

משתמש סופר מקצוען
הנדסת תוכנה
D I G I T A L
חבל מאוד !!
יש כ"כ הרבה אנשים שאומרים לא כל אחד מסיבותיו אבל תפקיד השדכן זה לנסות להבין מה מפריע להם ולראות איך מתגברים על זה
נכון, אבל מבחינתי זה מעבר להשתדלות שאני צריכה לעשות.
קורה גם שאני יודעת שהתשובה השלילית היא בגלל משהו לא נכון,
(כמו למשל ביררו על בחורה ואמרו שהיא בחורה שקטה ואני יודעת בוודאות שהיא לא כזאת בכלל)
אבל כשאני מנסה להסביר מתיחסים אלי בד״כ בחוסר אמון כאילו מה שמענין אותי זה רק השידוך..

יוחנן 1

משתמש מקצוען
בלת"ק
חשבתי על זה יום אחד שזה הזוי
כשההורים שלי התחתנו שילמו לשדכן 2% מדירה בירושלים [בזמנו היה כ100,000$]
היום משלמים 0.4% מדירה כזאת....
אם כל המשכורות היו מוצמדים למדד מחירי הדירות, אז החיים של כולם היו קלים יותר.

שב נא הסופר

משתמש מקצוען
אכן.
לא מעט "לא", נובע מאי הבנה בין הצדדים. ולפעמים עם קצת סבלנות והבהרות נכונות - באמצעות השדכן, הדברים מתבררים כעורבא פרח. מנסיון.

הר סיני

משתמש פעיל
(כמו למשל ביררו על בחורה ואמרו שהיא בחורה שקטה ואני יודעת בוודאות שהיא לא כזאת בכלל)
אבל כשאני מנסה להסביר מתיחסים אלי בד״כ בחוסר אמון כאילו מה שמענין אותי זה רק השידוך..
אני לא חושב ככה
אני חושב ששדכן שיוצא לפרוייקט של שידוך צריך לעשות הכל כדי להביא את זה לגמר עם זה אכן מתאים
ויש הרבה הורים שאומרים לא סתם לא עם סיבה ממש המצדיקה להוריד שידוך, זה שלב שצריך לנתח עם ההורים מה מפריע להם, ועל פי רוב כשמנתחים ורואים שהכל לא כ"כ מפחיד כמו שזה נראה אפשר להתקדם.
הכי חשוב לא להתייאש שההורים רואים שהשדכן כ"כ בטוח במידע שהוא מוסר והוא לא מוותר הם שוקלים כמה וכמה פעמים לפני שהם מורידים את זה סופי

ברכון

משתמש מקצוען
אני לא חושב ככה
אני חושב ששדכן שיוצא לפרוייקט של שידוך צריך לעשות הכל כדי להביא את זה לגמר עם זה אכן מתאים
ויש הרבה הורים שאומרים לא סתם לא עם סיבה ממש המצדיקה להוריד שידוך, זה שלב שצריך לנתח עם ההורים מה מפריע להם, ועל פי רוב כשמנתחים ורואים שהכל לא כ"כ מפחיד כמו שזה נראה אפשר להתקדם.
הכי חשוב לא להתייאש שההורים רואים שהשדכן כ"כ בטוח במידע שהוא מוסר והוא לא מוותר הם שוקלים כמה וכמה פעמים לפני שהם מורידים את זה סופי
אני חושבת שאתם לא מגיעים מאותו המגזר..... (הרגשה שלי)

יוחנן 1

משתמש מקצוען
שכר מינימום אז היה גם 2000 ש״ח....
וכיכר לחם עלתה 2 ש״ח....
ואם הם היו מוצמדים למחירי הדירות אז שכר מינימום היה צריך להיות היום לפחות 10,000 ש"ח.
וכיכר לחם לפחות 10 ש"ח.

ולגבי העלאת שכר השדכנים אולי באמת זה רעיון טוב לעלות אותו קצת.
אבל צריכים לדעת שזה ממש לא נושא פשוט, להורים המחתנים כל שקל שהם מוציאים זה בדר"כ אומר שהחובות שלהם גדלים בהתאם.

אם יש פה מישהו רציני שהנושא חשוב לו, אדרבה שיפנה לגדולי ישראל ויתייעץ איתם עם כל הצדדים שקשורים לנושא, האם צריך לעלות את שכר השדכנים? כמה? ואיך?
ואז שגדולי ישראל יוציאו מכתב מסודר לציבור וכדו'.

נערך לאחרונה ב:

geekית מחשבים

משתמש סופר מקצוען
הנדסת תוכנה
D I G I T A L
אני לא חושב ככה
יכול להיות שאתה צודק, מהניסיון שלי זה כמעט לא עובד.

אלוווופה

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
הנדסת תוכנה
צריך לראות מה גורם לאנשים פחות להאמין לשדכנים.
אני אישית הצעתי עם שדכנית שידוך כאשר כל אחד הביא צד אחר, אני את הבחור והיא את הבחורה בשעה שלא הכרתי את הבחורה כלל ואמרתי לה שאני סומכת עליה ב100%, ביום הפגישה אמא של הבחור מתקשרת אלי ואומרת לי שאמרו לה שהבחורה גדולה בשנתיים ממה שאמרתי לה! כמובן שאמרתי לה שאני אברר זאת, התקשרתי לשדכנית שהציעה את הבחורה ושאלתי אותה לגבי הגיל והיא אומרת לי בשיא הטבעיות שאז מה וזה לא משמעותי ושלא צריך להתפנק!!
אמרתי לה שאין לא לי ולא לה זכות להחליט עבור אף אחד ואם הבחור יחליט לבטל אז זה מה שיהיה, דיברתי עם האמא והם החליטו לבטל את הפגישה 5 שעות לפני!
כמובן הסכמתי איתה ב100% והבנתי אותה בהחלט, אבל השדכנית הזו כל אותו יום דיברה איתי אינספור פעמים ואמרה לי שגרמתי עוול בלתי יכופר.היא הפכה את היוצרות והאשימה אותי (מה היא חשבה?!)
כעת אני יוצאת בקריאה לכל השדכנים אל תעלימו מידע גם אם בעניכם הוא לא קריטי, תנו לשני הצדדים להחליט, אף אחד לא יוכל לקבוע עבורם. כך תחסכו הרבה עוגמת נפש ויאמינו לכם יותר לכל הפרטים שתביאו בפעמים הבאות.

פ.נ

משתמש מקצוען
צריך לראות מה גורם לאנשים פחות להאמין לשדכנים.
אני אישית הצעתי עם שדכנית שידוך כאשר כל אחד הביא צד אחר, אני את הבחור והיא את הבחורה בשעה שלא הכרתי את הבחורה כלל ואמרתי לה שאני סומכת עליה ב100%, ביום הפגישה אמא של הבחור מתקשרת אלי ואומרת לי שאמרו לה שהבחורה גדולה בשנתיים ממה שאמרתי לה! כמובן שאמרתי לה שאני אברר זאת, התקשרתי לשדכנית שהציעה את הבחורה ושאלתי אותה לגבי הגיל והיא אומרת לי בשיא הטבעיות שאז מה וזה לא משמעותי ושלא צריך להתפנק!!
אמרתי לה שאין לא לי ולא לה זכות להחליט עבור אף אחד ואם הבחור יחליט לבטל אז זה מה שיהיה, דיברתי עם האמא והם החליטו לבטל את הפגישה 5 שעות לפני!
כמובן הסכמתי איתה ב100% והבנתי אותה בהחלט, אבל השדכנית הזו כל אותו יום דיברה איתי אינספור פעמים ואמרה לי שגרמתי עוול בלתי יכופר.היא הפכה את היוצרות והאשימה אותי (מה היא חשבה?!)
כעת אני יוצאת בקריאה לכל השדכנים אל תעלימו מידע גם אם בעניכם הוא לא קריטי, תנו לשני הצדדים להחליט, אף אחד לא יוכל לקבוע עבורם. כך תחסכו הרבה עוגמת נפש ויאמינו לכם יותר לכל הפרטים שתביאו בפעמים הבאות.
כל מילה
ולכן נובע כל החוסר אמון וחוסר הערכה כלפי השדכנים

פ.נ

משתמש מקצוען
אבל חיבים להבין שלא כולם כאלו....
וסתם אני לא מבינה איך הם לא בררו כזה דבר פשוט?
ברור
אני ציינתי באחת מהודעות שלי שממש לא כולם כאילה
ברור שמבררים אבל שאומרים גיל זה לא דבר שמבררים(יש דברים הרבה יותר חשובים )
אבל אחרי כמה מקרים אני רואה שכן צריכים לברר....
אני מכירה סיפוק ששדכנית עבדה על הבחור והבחורה מחינת הגילאיים ולא ידעו מזה עש שניפגשו וזה היה פער גילאיים מטורף לא משנה בסוף היתחתנו ......אבל עצם הרעיון הזה שלעבוד על האנשים לא מרויחים כלום....

אלוווופה

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
הנדסת תוכנה
אבל חיבים להבין שלא כולם כאלו....
וסתם אני לא מבינה איך הם לא בררו כזה דבר פשוט?
דבר כזה אפילו לא חושבים לברר….
זה כמו לברר אם באמת היא גרה במקום שאמרו ששם היא מתגוררת….

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכג

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת אֵלֶיךָ נָשָׂאתִי אֶת עֵינַי הַיֹּשְׁבִי בַּשָּׁמָיִם:ב הִנֵּה כְעֵינֵי עֲבָדִים אֶל יַד אֲדוֹנֵיהֶם כְּעֵינֵי שִׁפְחָה אֶל יַד גְּבִרְתָּהּ כֵּן עֵינֵינוּ אֶל יְהוָה אֱלֹהֵינוּ עַד שֶׁיְּחָנֵּנוּ:ג חָנֵּנוּ יְהוָה חָנֵּנוּ כִּי רַב שָׂבַעְנוּ בוּז:ד רַבַּת שָׂבְעָה לָּהּ נַפְשֵׁנוּ הַלַּעַג הַשַּׁאֲנַנִּים הַבּוּז לִגְאֵיוֹנִים:
נקרא  1  פעמים

לוח מודעות

למעלה