שיתוק שינה

ת'כלס

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
הפקות ואירועים
מי מכיר את התופעה וידע לאמר
1. ממה נובעת?
2. מה הפתרון לכך?

מציאותית

משתמש סופר מקצוען
שמעתי ממישהי שזה ישב על נפשי ועשתה טיפול ריגשי וזה עבר לה..
לא יודעת יותר מזה
בהצלחה.

tbh

משתמש מקצוען
אתם מדברים על השיתוק עצמו או על ההזיות? כי השיתוק עצמו קורה לרוב האוכלוסיה מדי פעם, רק צריך להתעורר ברגע 'הנכון'.

ת'כלס

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
הפקות ואירועים
מקפיצה :)
אולי עכשיו יהיה מישהו שידע להגיד.
אני סובלת מזה הרבה זמן....
הבנתי שזה נובע מתקופות לחוצות ועייפות מרובה
ושינה לא עמוקה
צריך להרפות לפני ולישון עם חושך

וכשזה קורה לזכוור שזה עובר תוך כמה שניות לא לנסות להלחם (ממש קשה)

אלמוג מ.

משתמש סופר מקצוען
איור וציור מקצועי
גם אני סובל מזה. בערך פעם בשבוע.
עד לפני כמה חודשים השיתוק הסתכם בלחץ אדיר בפנים, צפצוף מחריש באוזניים, וכמובן חוסר יכולת לזוז. לא היו לי הזיות. כבר כמה חודשים שנוספו גם הזיות סיוטיות מאוד מפחידות.
לא מצאתי לזה פתרון. מרגיע קצת לקרוא על זה ולנסות להבין את זה מדעית.

• תודה
Reactions: F.M

F.M

F.M
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
איזה קטע חשבתי שזה קורה רק לי
גם לי פעם בשבוע וממש ממש מפחיד
אני מנסה להתעורר מזה וזה קשה.

Yes it's me

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
הדמיות בתלת מימד
עיצוב ואדריכלות פנים
קרה לי לפני שבוע בשבת בצהריים פעם ראשונה
ומאז ברוך ה' לא חזר
לא הצלחתי לזוז בכלל גם לא להזיז את הראש
ניסיתי לדבר או לקרוא למישהו וגם לא הצלחתי
והבנתי שאני כנראה חצי ישנה חצי לא
גם לא זהיתי איפה אני יושנת אולי בגלל שלא ישנתי בחדר שלי
ומתוך זה הצלחתי להבין שלא יעזור לי להילחם בשיתוק
אז נרדמתי שנית והתעוררתי רגיל ברוך ה'

נערך לאחרונה ב:

Yes it's me

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
הדמיות בתלת מימד
עיצוב ואדריכלות פנים
מעניין. זה קורה לי רק בשבתות.
גם לי, בשבת בצהריים
ומקריאה באינטרט על זה הבנתי זה קורה שמשתנים הרגלי שינה
למשל שינה בשבת בצהריים זה לא משהו שקורה כל יום
וגם זה באור ולא בחושך

F.M

F.M
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
נכון גם לי קורה הרבה בשבתות בצהרים

אלמוג מ.

משתמש סופר מקצוען
איור וציור מקצועי
גם לי, בשבת בצהריים
ומקריאה באינטרט על זה הבנתי זה קורה שמשתנים הרגלי שינה
למשל שינה בשבת בצהריים זה לא משהו שקורה כל יום
וגם זה באור ולא בחושך
אני דווקא ישן צהריים במהלך השבוע. אני אפילו מחכה לראות אם זה יקרה...
אבל זה תופס אותי דווקא בשבת.

אלמוג מ.

משתמש סופר מקצוען
איור וציור מקצועי
@אמא+ @F.M @Yes it's me

אכפת לכם לשתף מה אתם חווים? לדוגמא, אצלי זה צפצוף חזק מאוד באוזניים (כמו הצליל של השקט, אבל מוגבר ברמה מוגזמת), לחץ בפנים, כאילו כל הדם בגוף מתנקז לפנים (אני מניח שמציאותית זה לא מה שקורה, אלא רק הרגשה). אני גם מרגיש מנותק מהמיטה, כלומר מרחף/נופל/צונח... זה נמשך בערך 10-20 שניות, נרגע, ושוב חוזר על עצמו. ככה 3 פעמים. אחרי זה אני חוזר לעצמי.
אני שואל מהסיבה שזה יכול לעזור לי אישית להשוות מולכם.
גם לגבי הזיות אם תוכלו לשתף אני אשמח. (שוב, אצלי זה מסתכם בהזיות אימה קיצוניות. נוסח מישהו עומד ליד המיטה שלי, מכוסה בוילון ליד הקיר. או מישהו שוכב מאחוריי במיטה ומדבר איתי בקול מלחיץ. כמה פעמים שמעתי אנשים צורחים את הנשמה שלהם, זה היה נשמע כמו אנשים נשרפים או משהו כזה.
ההזיות גם ממש מציאותיות. אני ממש רואה ושומע את זה בזמן שאני ער, זה לא בסגנון של חלום.
זה דומה למה שאצלכם?)

Yes it's me

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
הדמיות בתלת מימד
עיצוב ואדריכלות פנים
@אמא+ @F.M @Yes it's me

אכפת לכם לשתף מה אתם חווים? לדוגמא, אצלי זה צפצוף חזק מאוד באוזניים (כמו הצליל של השקט, אבל מוגבר ברמה מוגזמת), לחץ בפנים, כאילו כל הדם בגוף מתנקז לפנים (אני מניח שמציאותית זה לא מה שקורה, אלא רק הרגשה). אני גם מרגיש מנותק מהמיטה, כלומר מרחף/נופל/צונח... זה נמשך בערך 10-20 שניות, נרגע, ושוב חוזר על עצמו. ככה 3 פעמים. אחרי זה אני חוזר לעצמי.
גם לגבי הזיות אם תוכלו לשתף אני אשמח. (שוב, אצלי זה מסתכם בהזיות אימה קיצוניות. נוסח מישהו עומד ליד המיטה שלי, מכוסה בוילון ליד הקיר. או מישהו שוכב מאחוריי במיטה ומדבר איתי בקול מלחיץ. כמה פעמים שמעתי אנשים צורחים את הנשמה שלהם, זה היה נשמע כמו אנשים נשרפים או משהו כזה.
ההזיות גם ממש מציאותיות. אני ממש רואה ושומע את זה בזמן שאני ער, זה לא בסגנון של חלום.
זה דומה למה שאצלכם?)
אני כתבתי כאן למעלה
ברוך ה' זה קרה פעם אחת ואי אפשר להשוות את זה למשהו שחוזר על עצמו
לא היה בזה סיוטים/ הזיות רק נעילה של הגוף- אי יכולת לזוז לכמה דקות, וערפול כזה...
לפי מה שתארת הסיוטים נשמע זוועה כדאי לפנות לרופא והוא ידע לייעץ על מישהו שמטפל בזה
כאן יש הרבה מידע--

אלמוג מ.

משתמש סופר מקצוען
איור וציור מקצועי
תוד
אני כתבתי כאן למעלה
ברוך ה' זה קרה פעם אחת ואי אפשר להשוות את זה למשהו שחוזר על עצמו
לא היה בזה סיוטים/ הזיות רק נעילה של הגוף- אי יכולת לזוז לכמה דקות, וערפול כזה...
לפי מה שתארת הסיוטים נשמע זוועה כדאי לפנות לרופא והוא ידע לייעץ על מישהו שמטפל בזה
כאן יש הרבה מידע--
תודה.
הייתי כבר אצל רופא, אבל אין להם פתרונות לזה. גם קראתי על זה המון, והבנתי שמי שחווה את זה בצורה כרונית, אלה פחות או יותר התופעות. זה משתנה קצת מאדם לאדם. האבסורד הוא כפול, כמה שזה עוצמתי - זה לא מזיק בריאותית. וכמה שזה נפוץ - אין על זה מענה רפואי, לא מחקרית ולא טיפולית.

שטוב

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
יש לי את זה לעיתים רחוקות מאד
סיפרה לי בת משפחה שסובלת מזה המון
שהיא למדה על התופעה שיכולת המחשבה עובדת בזמן הזה,
וכשזה קורה לה היא פשוט חוזרת שוב ושוב
על הפסוק הראשון של קריאת שמע עד שהסיוט נגמר
וזה מאד מרגיע אותה ומאז היא לא מפחדת ללכת לישון.

מקווה שלא יקרה לי שוב כדי לבדוק אם זה עובד...

️שירה קיי אולפנים.

משתמש פעיל
סאונד והפקות אולפן
מוזיקה ונגינה
צילום מקצועי
@אמא+ @F.M @Yes it's me

זה דומה למה שאצלכם?)
גם לי זה קורה בעיקר כשאני עייפה מדי.
אני מרגישה שיתוק משהוא כמו 20- 30 שניות, אפשר להזיז ידים ורגליים ובעיקר מה שמפחיד זה,
הסיוטים!!!!!
אצלי זה ממש חזק, אני רואה את הדמות ממש, בעיקר נשים מפחידות ביותר, או צרחות אימה של ילדות.
בגלל ההרגשה של הערנות זה מרגיש כל כך מציאותי ולכן הפחד הרבה יותר מוחשי.
יצא לפעמים שאני לא מצליחה להרדם לילה אחרי מהפחד.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק טו

א מִזְמוֹר לְדָוִד יְהוָֹה מִי יָגוּר בְּאָהֳלֶךָ מִי יִשְׁכֹּן בְּהַר קָדְשֶׁךָ:ב הוֹלֵךְ תָּמִים וּפֹעֵל צֶדֶק וְדֹבֵר אֱמֶת בִּלְבָבוֹ:ג לֹא רָגַל עַל לְשֹׁנוֹ לֹא עָשָׂה לְרֵעֵהוּ רָעָה וְחֶרְפָּה לֹא נָשָׂא עַל קְרֹבוֹ:ד נִבְזֶה בְּעֵינָיו נִמְאָס וְאֶת יִרְאֵי יְהוָה יְכַבֵּד נִשְׁבַּע לְהָרַע וְלֹא יָמִר:ה כַּסְפּוֹ לֹא נָתַן בְּנֶשֶׁךְ וְשֹׁחַד עַל נָקִי לֹא לָקָח עֹשֵׂה אֵלֶּה לֹא יִמּוֹט לְעוֹלָם:
נקרא  23  פעמים

אתגר AI

האנשה • 2

לוח מודעות

למעלה