התייעצות שיתוף ל... תמחור

דוד ברנשטוק

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
מכירים 'שיתוף לביקורת'?
מה דעתכם על שיתוף לתמחור?
לאמור: הנה ציור! כמה הייתם לוקחים עליו?
מה דעתכם שגם המומחים יספרו כמה לקחו על איור שהם משתפים בו, ודווקא כאן, בפורום הפתוח. וככה גם המאיירים המתחילים יקבלו מושגים, וגם הקהל יבין במה מדובר ומהו השוק..

אז אני מתכבד להיות הראשון. ציורים לצביעה עבור פרוייקט 'שיעור ניגונים' לבתי ספר חב"ד בארץ ובעולם.
ציירתי בבחרותי עבור אמי שתחי' שיצרה את התכנית, ולכן שאלת המחיר לא היתה רלוונטית, אבל כאמור, אנחנו רוצים לשנות את המצב בשוק, אז... כמה להערכתכם שווים כאלו ציורים? (ידני, נסרק למחשב)
Save0041.JPG
Save0043.JPG
Save0038.JPG

נערך לאחרונה ב:

דוד ברנשטוק

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
כבדים אתם..
50 ש''ח לציור?
150?
300?

דינה טוטיאן

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
צילום מקצועי
מה נאמר
ואז יפתחו אשכולות על מאיירים מתחילים שלוקחים מחירים שוברי שוק
העלתי שאלה לגבי מחיר ללוגו, ומחכה עדיין לתשובה, בפרטי כן, לא חלילה בפורום כמו כאן
(לא באמת כן, כי הלקוחה כבר קבלה והלכה לה לדרכה)
בקיצר, עזוב שכל אחד יקח כמה שבא'לו על העבודה שלו
ושבבקשה לא יבואו בטענות לחדשים וישנים
לגופו של עניין, ולעניות דעתי "החדשה"
על איורים כאלו הייתי לוקחת בסביבות ה150-250
אם מוסיפים הצללות אז אולי יותר (300+)
מקווה שלא הגזמתי לשום כיוון

שיפי

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
איור וציור מקצועי
תתיאשו מראש, אף אחד לא יענה כאן, בקושי מוכנים להגיד בחדרי חדרים
שנים אני כבר מנסה לשמוע מחירים וכלוםםם
אח"כ מתלוננים על המתחילים
יש פה אחת שהייתה מוכנה לעזור לי (רק שאני לא יודעת אם היא מוכנה שאפרסם את שמה)
חשבתי כבר כמה פעמים לפנות לציירים בתור לקוחה, אבל אני לא יודעת לעבוד על אנשים
ועוד שמישהו כתב מתישהו שגם לא מחשבנים לפי זמן עבודה, בכלל התבלבלתי
אז כן, אני כן מחשבת לפי זמן עבודה פחות או יותר
ודינה, נראה לי מחירים הוגנים מה שכתבת

דוד ברנשטוק

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
ובכן רבותיי, יש לנו צדיק!! כלומר, מחיר!
ברוב של שני משתמשים מקצוענים, ובהעדר התנגדות, נקבע המחיר לטווח של 150-250 לאיור!

המחיר הוא לזמן כתיבת ההודעה, אין לראות במידע זה המלצה מקצועית, תרומות ומעשרות יחולו על הצד היותר מועיל ע"פ הלכה, וכפי שסידרו בית הדין של קרן המעשרות

אנחנו ממשיכים הלאה, כן?
אנחנו נשנה את העולם, אתם מוזמנים להצטרף.

יוספי יוסף

איור#קומיקס
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
איור וציור מקצועי
קודם כל הציורים ממש יפים.

אז ככה.. בעיקרון לפני שאני מתמחר אני אוסף את כל הפרטים על העבודה, רואה כמה שעות זה ייקח ולפי זה נותן מחיר.
כלומר המחיר הוא בהתאם למורכבות של הציור,

ולשאלתך, הציורים שציירת מחולקים לשני סוגים- איור דמות, ואיור דמות עם סביבה.
המחירים שונים כמובן.
אם זהו פרויקט שיש בו הרבה ציורים וחלקם צריכים להיות עם רקע וחלקם בלי אז אפשר לתת מחיר גלובלי על הכל
אם מדובר בפרויקט של 3 ציורים ויש הבדלים ניכרים במורכבות של הציורים (כמו פה, שהציור הראשון הוא דמות, והציור השני הוא דמות במרחב עם פרספקטיבה) אז כן אפשר לתמחר כל ציור בנפרד.

חשוב להכניס לשיקול את הסגנון שהלקוח רוצה (קריקטורי/ ריאליסטי וכו')

כל זה הקדמה חשובה כדי שיבינו שאם נאמר פה מחיר מסוים אז זה לא אומר באופן גורף ש 'המחיר של דמות הוא x)

ולגבי המחיר ספציפית פה, לדעתי ורק לדעתי- הראשון 100-150, השני 300- 250 והשלישי - 100

אני בכוונה כתבתי טווח מחירים כי 100 זה מינימום שצריך לבקש על הדמות אך אפשר גם יותר.
תתיאשו מראש, אף אחד לא יענה כאן, בקושי מוכנים להגיד בחדרי חדרים
שנים אני כבר מנסה לשמוע מחירים וכלוםםם
גם אני בהתחלה שברתי את הראש עם זה, עברתי בין כל המאיירים ושאלתי כמה לקחת, ולכולם הייתה את אותה תשובה מעצבנת- תחשוב כמה זמן זה לוקח לך וכמה שווה שעה שלך ולפי זה תתמחר

זה תמיד היה נשמע לי כמו 'נפנוף' שלהם.. מה הבעיה לנקוב במחיר??

אז בהתחלה הייתי מסתבך עם זה, או שהייתי נותן מחיר נמוך מדי ואז בוכה על איך אני מנוצל, או שהייתי נותן מחיר גבוה מדי ואז היו בורחים..

תכלס היום אני מתמחר לפי שעה, ואני חושב שזו הדרך הכי הגיונית.

נערך לאחרונה ב:

ג'קי ירחי

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
אולי תתחילו לנשום עמוק לפני שאתם כותבים. מה זה העצבנות כלפי מאיירים אחרים? אישית אף פעם לא סירבתי לענות לאנשים. למרות שאף אחד לא חייב כלום לאף אחד. אתם רוצים לקבל מחירים? מחירים נטו בלי להכניס בהגדרות את העיניין של זכויות? תדירות? ועוד כמה פרמטרים? בבקשה. תפסיקו לקחת 200 ש"ח לעמוד קומיקס. תפסיקו לפחד מהדיבור של הלקוח שאומר שימצא יותר זול. תפסיקו לחשוב שאם אתם עומדים על שלכם אז הם לא יפרסמו אתכם. בשביל זה, במקום להתעצבן, תשפרו את הקוו שלכם, תבינו מה רוצים מכם, ובסופו של דבר להיות יהודי עם בטחון בה'. אגב הלקוחות נמצאים בפורום תחת ניקים לא מזהים, אז בבקשה דברו אתם. שיבינו שמאייר הוא לא בן אדם זול. שיבינו שאתם לא מוכנים לכל דבר.

יוספי יוסף

איור#קומיקס
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
איור וציור מקצועי
ולגבי המחיר ספציפית פה, לדעתי ורק לדעתי- הראשון 100-150, השני 300- 250 והשלישי - 100
קבלו תיקון. על הציור הראשון אפשר לדרוש גם 200 בלי בעיה.
ושוב, לתמחר איור זה לא כמו לתמחר כוסות או ארנבות, זו אמנות.
וזה משתנה מאד מאחד לאחד, ואפילו מיום ליום.
וכן יש מי שהציורים הנ''ל ייקחו לו שעה ויש 4 שעות.. לכן לא לקחת את המחיר שלי כחד משמעי, פשוט כי אין מחירון. מה שכן יש זה מינימום שלא יורדים ממנו. ואת זה תוכלו לראות במחירים שכתבתי.
אולי תתחילו לנשום עמוק לפני שאתם כותבים. מה זה העצבנות כלפי מאיירים אחרים? אישית אף פעם לא סירבתי לענות לאנשים.
האמת נכון! אתה תמיד ירית לי את המחיר בלי להסס:cool:
תודה!!:D

יוספי יוסף

איור#קומיקס
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
איור וציור מקצועי
והלקוחות מסכימים?
אצלי הם רוצים מראש לדעת כמה יעלה
לא, ברור שאני אומר להם מראש
רק לפני זה אני חושב כמה זמן ייקח לי העבודה ולפי זה נותן מחיר.
כך שאי אפשר לקבוע מחיר אוניברסלי לאיור לספר ילדים /דמותג וכד' הכל לפי הדרישות הספציפיות
וכמובן שצריך להוסיף בחוזה מדיניות על התיקונים.

אני יודע שזו תשובה מסבכת, אבל אני חושב שככה כל בעל מקצוע שנותן שרות מתמחר את העבודה שלו
וזה גם סוג של ניסוי וטעייה, מכל לקוח מפיקים לקחים ללקוח הבא

מענדי בריל

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
איור וציור מקצועי
והלקוחות מסכימים?
אצלי הם רוצים מראש לדעת כמה יעלה

ודאי שרוצים לדעת כמה יעלה, אני כמאייר צריך לספק להם הערכה מדוייקת ככל הניתן של מחיר שמשתלם לי. האם יסכימו? זה לא עניין שלי.

ג'קי ירחי

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
לקחת לפי שעה? נניח, אז כמה לשעה? 100 ש"ח? היום עמוד לוקח לכם 16 שעות אז הוא צריך לעלות 1600 ש"ח? בנינו המחיר הגיוני. אבל מחר אותו עמוד ייקח לכם 4 שעות, מה תעשו? תורידו אותו ל400 ש"ח?! הלקוח לא צריך לדעת כמה שעות לוקח לכם. הוא רק צריך לדעת אם אתם עומדים בדיד-ליין. אתם כאומנים ולא פועלי בניין, לא מוכרים את השעות שלכם אלא הקוו שלכם, לידע שלכם, לכישרון שלכם ודברים כאילו לא הולכים לפי שעה.

מלכי וולף

מהמשתמשים המובילים!
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
אוי. אי אפשר לבנות מחירון אחיד!
כל אחד והמקום שבו הוא נמצא משם נגזר שווי העבודה, לא?

שמעון שפירא

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
איור וציור מקצועי
לקחת לפי שעה? נניח, אז כמה לשעה? 100 ש"ח? היום עמוד לוקח לכם 16 שעות אז הוא צריך לעלות 1600 ש"ח? בנינו המחיר הגיוני. אבל מחר אותו עמוד ייקח לכם 4 שעות, מה תעשו? תורידו אותו ל400 ש"ח?! הלקוח לא צריך לדעת כמה שעות לוקח לכם. הוא רק צריך לדעת אם אתם עומדים בדיד-ליין. אתם כאומנים ולא פועלי בניין, לא מוכרים את השעות שלכם אלא הקוו שלכם, לידע שלכם, לכישרון שלכם ודברים כאילו לא הולכים לפי שעה.
אני לא חושב שהוא התכוון ממש לתמחר לפי שעה כמו שכיר, אלא זה הפרמטר הבסיסי לפיו אתה מתמחר עמוד קומיקס, לדוגמה, דהיינו שלפי הנסיון שלך אתה יודע שזה לוקח לך בממוצע 5-6 שעות, ואתה חושב שעל סגנון עבודה כזה מתאים לך לקחת 100-120 ש"ח לשעה, אז אתה יודע שהמחיר של עמוד קומיקס ממוצע שלך הוא 500-700 ש"ח.
מכאן ואילך אתה משנה את זה לפי פרמטרים נוספים, אם תרצה, אבל יש לך בסיס, ולא כמו כל השואלים כאן שבהרבה מקרים לא יודעים האם העבודה שלהם שווה 50 ש"ח או 1500 ש"ח.

כך גם אני נוהג, פחות או יותר, וזאת על פי ההדרכה של המורה האלוף @שולם בקורס בפרוג.

ואגב, טווח המחירים הנ"ל נראה לי הוגן מאד.

דוד ברנשטוק

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
אז בואו נעשה ככה. יש פה שתי פרמטרים עיקריים:
א. מורכבות הציור -זה אנחנו מודדים לעצמנו לפי שעות
ב. איכות הציור ורמה אמנותית -זה תלוי במקצועיות וכו', זה קובע פחות או יותר את המחיר לשעה.

ישנם גם פרמטרים נוספים, לדוגמא אם נגרוס שהצייר נעשה שותף ביצירה של המזמין, אז תפוצה מתמשכת או רחבה תגרור העלאה במחיר, למרות שזה לא דורש מאיתנו שעות נוספות

דוד ברנשטוק

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
טוב, כמחווה לכל המגיבים, והצופים והעוקבים וכו' אני אצרף פה עוד כמה יצירות מהפרויייקט 'שיעור ניגונים' להנחלת ניגוני חב"ד לתלמידי ותלמידות בתי הספר
הציורים מיועדים לצביעה תוך כדי האזנה לניגון תואם (התכנית המלאה מכילה כ320 ניגונים!, מתוכם איירתי כמחצית)
כמובן שכל הזכויות שמורות וכו'
Save0081.JPG
Save0085.JPG
Save0074.JPG

יחיאל ב.

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
איור וציור מקצועי
מוזיקה ונגינה
יוצרי ai
@דוד ברנשטוק אני לא יודע למה אני מתוייג פה ...:rolleyes:
אני בעצמי עדיין בתהליך למידה של הדברים האלה...:sneaky::sne:

לעצם העניין, תמחור באיור הוא דבר מורכב וקשה מאד לתת לו כללים ברורים,
כך לדעתי בכל אופן. לכן אני לא נוהג לכתוב עצות בתמחור במקום ציבורי.
אני בשמחה אעזור לך אם אוכל , אבל לא פה אלא באישי.

אני לא יודע מאיפה קיבלת רושם שכל המאיירים כאלה שומרי סוד ומסתוריים ,
ויש איזו "גילדה" כזו שלא מוכנה לשתף במחירים.
אני אישית קיבלתי הרבה עצות בתמחור מרבים וטובים מן המקצוענים שיש.
ברור שיש כמה כאלה שקצת פחות ששים לשתף , כמו בכל תחום אני מאמין,
אבל הרוב מוכן לעזור, ועושה זאת בשמחה.
לתשומת ליבכן, @דינה טוטיאן @שיפי

אהה ועוד משהו,
הנוסח הזה :
כבדים אתם..
לא מעודד כל כך מישהו לבוא ולעזור...

דוד ברנשטוק

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
@דוד ברנשטוק אני לא יודע למה אני מתוייג פה ...:rolleyes:
אני בעצמי עדיין בתהליך למידה של הדברים האלה...:sneaky::sne:

לעצם העניין, תמחור באיור הוא דבר מורכב וקשה מאד לתת לו כללים ברורים,
כך לדעתי בכל אופן. לכן אני לא נוהג לכתוב עצות בתמחור במקום ציבורי.
אני בשמחה אעזור לך אם אוכל , אבל לא פה אלא באישי.

אני לא יודע מאיפה קיבלת רושם שכל המאיירים כאלה שומרי סוד ומסתוריים ,
ויש איזו "גילדה" כזו שלא מוכנה לשתף במחירים.
אני אישית קיבלתי הרבה עצות בתמחור מרבים וטובים מן המקצוענים שיש.
ברור שיש כמה כאלה שקצת פחות ששים לשתף , כמו בכל תחום אני מאמין,
אבל הרוב מוכן לעזור, ועושה זאת בשמחה.
לתשומת ליבכן, @דינה טוטיאן @שיפי

אהה ועוד משהו,
הנוסח הזה :

לא מעודד כל כך מישהו לבוא ולעזור...
יש פה כמה בעיות.
א. יש כל מיני לקוחות שנותנים תמורה בלתי הוגנת. אתה פתחת על זה אשכול טעון ואמוציונאלי, נכון? זה למה אתה מתוייג פה.

ב.
תמחור באיור הוא דבר מורכב וקשה מאד לתת לו כללים ברורים
.. המעסיקים הנ"ל מנצלים זאת על מנת להוריד את מחיריהם ובטחונם של המאיירים המתחילים. אנחנו נעשה השתדלות כדלהלן, וה' יעשה את שלו

ג. לשאול כל פעם בפרטי זה נחמד, אבל:
ראשית, אחרי פעמיים זה כבר מרגיש טרחני.
שנית, הזמינות כאן בפרטי לא מן המעולות.. אתה לדוגמא, מגיב לתיוגך כאן בהפרש של כמעט שבוע
שני הנתונים הנ"ל, יחד עם האחוז של העסוקים שאינם עונים לפניות, כנראה גרמו להרגשת המסתוריות שדוברה כאן (לא על ידי)
שלישית, והוא העיקר, העם לא רואה! איך תאמר ללקוח שהמחיר בשוק הוא איקס בזמן שהוא מספר לך שפלוני עשה לו עבודה כזו ברבע מחיר! מה תעשה? תשלח לו הודעה פרטית?
אם יואילו כאן החבר'ה לתמחר בציבור, יהיה גב לצייר המתחיל להוכיח את מחירי השוק שחור על גבי פרוג

ד. חיכיתי כמעט יממה, ניסיתי לראות להיכן נעלם התיאבון התגובתי שאפיין את האשכול שלך, אמרתי ננסה לדגדג קצת את הרגש, וב"ה הועיל ועודד את התגובות לבוא

מ. אברהמוב

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
ראשית, אחרי פעמיים זה כבר מרגיש טרחני.

אין סיבה להרגיש טרחני,
להיות עצמאי זה לא פשוט, ועדיף לך להתגבר על ה-להרגיש טרחני ולקבל תשובות שיעזרו לך להתקדם.
אני בעצמי התייעצתי עם הרבה מאיירים לפני כמעט כל פרוייקט. בעצם תוריד את הכמעט... - כל פרוייקט עד עכשיו התייעצתי קודם. עוד לא נתקלתי במאייר שלא שיתף ופירגן. באמת זה ראוי לשבח כמה הקהילה הזו מפרגנת.

שנית, הזמינות כאן בפרטי לא מן המעולות.. אתה לדוגמא, מגיב לתיוגך כאן בהפרש של כמעט שבוע

אני משערת שלא פנית בפרטי אלא תייגת כאן - אם תפנה בפרטי/במייל אני משערת שהיית מקבל תגובה מהירה יותר מאשר על במה ציבורית.
(ואם מאייר אחד עסוק, תפנה למישהו אחר..)

המעסיקים הנ"ל מנצלים זאת על מנת להוריד את מחיריהם

זה כנראה משהו שלא יעבור מן העולם, כל בעל עסק מנסה לקבל כמה שיותר בכמה שפחות,
לכן יחיאל פתח את האשכול המקביל כדי שיהיה תמרור אזהרה - שמהניסיון שלו הצעה של 50 שח לשעה ללא תלוש היא נמוכה מאוד וקשה להתפרנס ככה. לא יודעת למה נהיה שם דיון ארוך ואמוציונלי.

זהו ולסיום - המון הצלחה.
האיורים שלך חביבים מאוד - והעיקר שהילדים נהנים מאוד לצבוע אותם בשיעור ניגונים! :)

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכג

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת אֵלֶיךָ נָשָׂאתִי אֶת עֵינַי הַיֹּשְׁבִי בַּשָּׁמָיִם:ב הִנֵּה כְעֵינֵי עֲבָדִים אֶל יַד אֲדוֹנֵיהֶם כְּעֵינֵי שִׁפְחָה אֶל יַד גְּבִרְתָּהּ כֵּן עֵינֵינוּ אֶל יְהוָה אֱלֹהֵינוּ עַד שֶׁיְּחָנֵּנוּ:ג חָנֵּנוּ יְהוָה חָנֵּנוּ כִּי רַב שָׂבַעְנוּ בוּז:ד רַבַּת שָׂבְעָה לָּהּ נַפְשֵׁנוּ הַלַּעַג הַשַּׁאֲנַנִּים הַבּוּז לִגְאֵיוֹנִים:
נקרא  16  פעמים

לוח מודעות

למעלה