שיר חדש שהקלטתי באולפן. לחוות דעתכם...

מנדי אור

משתמש צעיר
צילום מקצועי
על הנגינה: הקלידן שרוליק פריד (הבן של דוד, אחיין של שוע), באמצעות Ketron X1 בלבד...
על הלחן והשירה: 'ביק הפקות' (החפץ בעילום שמו).
עיבוד קולי שלי, כשמצטרף אלי אותו 'ביק'.
וכמובן מיקס והקלטה שלי.

הערות לגבי הבאלאנס בפלייבק לא יתקבלו, מכיוון שהקליטו אותו במקום אחר והביאו לי בקובץ סטריאו בודד.

במה השתמשתי טכנית? קונדנסר של חברת סנטרוניקס דרך מיקסר של ימהה (זה מה יש...), כרטיס קול פוקוסרייט ספייר 6, תוכנה עיקרית: קיובייס 5, תוכנה ל'עריכה דיגיטאלית' (המרכאות בכוונה): Adobe Audition. אפקטים: מרקורי של וויבס, מתוכם על השירה והמקהלה: Rvox, איקולייזר פרמטרי, וRverb.
על הקובץ הסופי (באודישן): L2.

קבצים מצורפים

• מי בן שיח 2.mp3
    7.7 MB · צפיות: 46

SmarTune

משתמש פעיל
סאונד והפקות אולפן
עריכה והפקת סרטים
בגדול? יפה מאד! :)
בקטן...כמה הערות קטנות :

יש 2-3 פיקים/כרעחצים במהלך השיר, לא מורגש במיוחד אבל לתשומת ליבך.
אמרת שלא יתקבלו הערות לגביי הפלייבק אז לא אמרתי כלום :) אבל גם בערוץ אודיו בודד אפשר לטפל בעדינות. (לא בבאלאנס אבל "לפתוח אותו" קצת יותר במרחב הסטריאו.)
יפה וטוב עשית כשציינת את שרשרת ההקלטה/מיקס/מאסטרינג והלוואי ויעשו כך עוד משתמשים כאן בפורום ובהקשר לזה כמה הערות/שאלות :

1. סנטרוניקס הוא יבואן ולא יצרן למיטב ידעתי, לא? (אם התכוונת אליו אז ד"ש לרוני.)
2. למה לעשות מאסטרינג באדובי? איזה יתרונות מצאת בתוכנה הזו על הקיובייס?

עבודה יפה!
בהצלחה.

פופקו

משתמש סופר מקצוען
סאונד והפקות אולפן
מוזיקה ונגינה
הדמיות בתלת מימד
עריכה והפקת סרטים
זה הL2 עשה את המאסטרינג, לא התוכנה.
דבר שני מומלץ לעשות מולטיבנד.

אולפני shir

משתמש רשום
בס"ד
יש בהחלט מיקרופונים של חברת סנטרוניקס!
(כמו זה שלי למשל...)
והם טובים ומומלצים מאוד

אולפני shir

משתמש רשום
בס"ד
אני מסופקת כבר הרבה זמן באיזה קומפרסור עדיף להשתמש
בRIVOX כנ"ל או ב Rcomp
אשמח לתגובה של בעלי נסיון
ואגב: השיר ממש יפה

מנדי אור

משתמש צעיר
צילום מקצועי
לשאלותך קיובייס...
הפיקים למיטב הבנתי בגלל אחד משניים: כרטיס קול, או סינכרון בין הקיובייס ומנוע האסיו. (ההקלטה התבצעה על קיובייס בגרסה ללא התקנה. רק את המיקס עשיתי בבית ב5). שמתי לב להם כשכבר הייתי בהקלטת הקולות ובגלל שזה לא שיר להפצה אז החלטתי לעבוד לסדר היום.

לגבי הסטריאו אני לא בטוח שהיה צורך לפתוח. אגב לגבי ה״פתיחה״, הפעם הקודמת שעשיתי הייתה לפני הרבה שנים ובאודישן, איפה זה יושב לי בקיובייס?

לגבי 1, סנטרוניקס זה שני דברים נפרדים, דש לרוני גם ממני ;).

לגבי 2, אודישן נותן לי מצב עריכה של קובץ בודד ברמה די נוחה, אני רואה מה קורה, שזה עוזר. אם הייתי יודע לעשות את זה בקיובייס היית חוסך לי שלב (אני יחסית מתחיל עם הq).

פופקו (מה נשמע?) מה זה מולטי בנד?

אולפני שיר, תודה :)

SmarTune

משתמש פעיל
סאונד והפקות אולפן
עריכה והפקת סרטים
הפיקים יכולים להיות מהסיבות שציינת, או של חיתוך לא נכון של אחד מרצועות האודיו במיקס.

לגביי שאלתך - איפה יושב,אם התכוונת לדעת איפה נמצא הפלאג שעושה את העבודה הזו? אז עדיף פלאגינס חיצוניים של Waves או של SPL וכו'.

לגביי העריכה באדובי, קיובייס בפרט בגרסאות המתקדמות שלה - 5 והלאה נותנת אפשרות מאד נוחה לעבודה עם קובץ אודיו בודד וגם טמפלטים מוכנים למטרה הזו, (מאסטרינג וכו')
בהחלט שווה לבדוק.
ואם בכל זאת אתה צריך להשלים קצת ידע? שלח מייל לזה פה עם החתימה למטה:)

בהצלחה!

מנדי אור

משתמש צעיר
צילום מקצועי
הפיקים נוצרו בשלב ההקלטה בבודאות, יש לי מספיק ניסיון עם חיתוך... בתחילה חשבתי שזה יעלם אחרי היצוא (שזה מעומס אפקטים או משהו כזה)...

פופקו

משתמש סופר מקצוען
סאונד והפקות אולפן
מוזיקה ונגינה
הדמיות בתלת מימד
עריכה והפקת סרטים
מולטי באנד קומפרסור, זה קומפרסור עם אפשרות לקמפרס לפי איזורי תדרים, וככה אתה יכול לעשות שיר שמן, בהתייחסות לכולו, גם לאחר סגירה סופית.
L3.

דניאל נ

משתמש מקצוען
משום מה חלק גדול מהקטעים הם משירים מוכרים
לדוגמא : פנה לעלבון מקום עוון ..

תם

משתמש מקצוען
צילום מקצועי
נכתב ע"י דניאל נ;671076:
משום מה חלק גדול מהקטעים הם משירים מוכרים
לדוגמא : פנה לעלבון מקום עוון ..

נו ואז....חסרים שירים מולחמים????...תשאל את מנחם הוא הכין הרבה טשולענטים משירים דומים!

מנדי אור

משתמש צעיר
צילום מקצועי
נכתב ע"י פופקו;671074:
מולטי באנד קומפרסור, זה קומפרסור עם אפשרות לקמפרס לפי איזורי תדרים, וככה אתה יכול לעשות שיר שמן, בהתייחסות לכולו, גם לאחר סגירה סופית.
L3.

לפני כמה שנים, הגיע לעבוד בנאדם שעבר קורס סאונד... ואני זוכר שהוא נתן לי מעין הרצאה על כל האפקטים בחבילת Waves... לפני כן השתמשתי בממש מעט אפקטים ולא ידעתי לכוון קומפרסור... מה לעשות... עכשיו כשאתה הסברת פתאום קופץ לו בחדר האחורי בראש ההסבר המורכב שלו על המולטיבנד... חחח

פופקו

משתמש סופר מקצוען
סאונד והפקות אולפן
מוזיקה ונגינה
הדמיות בתלת מימד
עריכה והפקת סרטים
נכתב ע"י אולפני shir;671423:
בס"ד
לא קיבלתי תשובה לגבי שאלתי הנ"ל...:(

תלוי בך.

מנדי אור

משתמש צעיר
צילום מקצועי
יש מקום בקיובייס/Waves/Audition שאני יכול לראות בו את התוצאה בגרף אקולייזרי, כמו של מדיה פלייר למשל?

mat

------- Magicode -------
אני רואה שהחברה פה לא מכירים את FLStudio בכלל

שזו לדעתי התוכנה הטובה והיציבה ביותר לערוצים
חוץ מזה שהיא מגיעה עם אפקטים שאין באף תוכנה

וזה נכון ש Audition הוא הכי טוב לעריכת ערוץ בודד גם כי הוא נותן לך לבחור הֶרצים בודדים בצורה ויזואלית

SmarTune

משתמש פעיל
סאונד והפקות אולפן
עריכה והפקת סרטים
נכתב ע"י מנחם הלוי;672070:
יש מקום בקיובייס/Waves/Audition שאני יכול לראות בו את התוצאה בגרף אקולייזרי, כמו של מדיה פלייר למשל?

בקיובייס אם יש לך את החבילה של Waves אתה פותח בערוץ המסטר של המיקסר את ה - PAZ Analyzer ואין מה להשוות לגרף שמציג המדייה פלייר. (לטובת הקיובייס כמובן)

קבצים מצורפים

• sshot_big_paz01.jpg
    KB 162 · צפיות: 13

פופקו

משתמש סופר מקצוען
סאונד והפקות אולפן
מוזיקה ונגינה
הדמיות בתלת מימד
עריכה והפקת סרטים
נכתב ע"י mat;672080:
אני רואה שהחברה פה לא מכירים את FLStudio בכלל

שזו לדעתי התוכנה הטובה והיציבה ביותר לערוצים
חוץ מזה שהיא מגיעה עם אפקטים שאין באף תוכנה

וזה נכון ש Audition הוא הכי טוב לעריכת ערוץ בודד גם כי הוא נותן לך לבחור הֶרצים בודדים בצורה ויזואלית

FL מיועדת בעיקרה ליצירת שיריםמבחינת היצירה עצמה במידי ודגימות, ולא להקלטות.
כמובן שיש את פרוטולס, שמי שעבד על הגירסה המקצועית עם תמיכת החומרה, לא חוזר.
והיא גם נמצאת ברוב רובם של האולפנים המקצועיים, ובתעשיה.

מנדי אור

משתמש צעיר
צילום מקצועי
נכתב ע"י Cubase Less;672087:
בקיובייס אם יש לך את החבילה של Waves אתה פותח בערוץ המסטר של המיקסר את ה - PAZ Analyzer ואין מה להשוות לגרף שמציג המדייה פלייר. (לטובת הקיובייס כמובן)
טעות! אין מה להשוות לטובת הWaves, לא הקיובייס, מכיוון שאפקטים אלו פועלים גם בכל שאר התוכנות תומכות VST...

מדיה פלייר רק הייתה דוגמה... מה שבאמת חיפשתי זה את זה רק שלא ידעתי איך קוראים לזה...

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכח

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת אַשְׁרֵי כָּל יְרֵא יְהוָה הַהֹלֵךְ בִּדְרָכָיו:ב יְגִיעַ כַּפֶּיךָ כִּי תֹאכֵל אַשְׁרֶיךָ וְטוֹב לָךְ:ג אֶשְׁתְּךָ כְּגֶפֶן פֹּרִיָּה בְּיַרְכְּתֵי בֵיתֶךָ בָּנֶיךָ כִּשְׁתִלֵי זֵיתִים סָבִיב לְשֻׁלְחָנֶךָ:ד הִנֵּה כִי כֵן יְבֹרַךְ גָּבֶר יְרֵא יְהוָה:ה יְבָרֶכְךָ יְהוָה מִצִּיּוֹן וּרְאֵה בְּטוּב יְרוּשָׁלִָם כֹּל יְמֵי חַיֶּיךָ:ו וּרְאֵה בָנִים לְבָנֶיךָ שָׁלוֹם עַל יִשְׂרָאֵל:
נקרא  35  פעמים

לוח מודעות

למעלה