שירות ענן עם יכולת embed לסרטונים

חנה 1

משתמש פעיל
D I G I T A L
שלום לכם,

לקוחה שלי רוצה להעלות סרטונים לשרת ענן כלשהו, והסרטונים יהיו מוטמעים באתר. מדובר באתר שהוא יותר תוכנה פנימית שלה למשתמשים שלה, והחסימה לאינטרנט שם היא לפי אתר. לכן היא לא רוצה להשתמש בשירות יוטיוב, כדי שללקוחות שלה לא תהיה גישה לכל הסרטים ביוטיוב. היא מעוניינת באיזשהו שירות דומה אחר.
הדרישות:
  • השירות יכול להיות בתשלום, רק לא משהו מוגזם כמובן
  • חובה שתהיה יכולת להטמיע את הסרטונים באתר באמצעות קישור (embed) כמו שמטמיעים סרטונים של יוטיב וכדו'.
  • חשוב שבניגוד ליוטיוב, לא תהיה גישה חיצונית מגוגל לסרטונים הללו.
חיפשתי הרבה ואני לא מוצאת שרת מתאים, כי לכולם אין embed, ולאילו שכן - הם לא פעילים יותר או שלא ניתן ליצור חשבונות חדשים :(
אשמח לסיוע. תודה

חנה 1

משתמש פעיל
D I G I T A L
אכן אין בעיה להטמיע וידאו של HTML5. כך זה עובד היום, רק מסתבר שהמשקל של הסרטונים שהיא מעלה גדול מאד, וצריך להגדיל את נפח האחסון שוב ושוב רק בגללם. לכן חשבתי לעבור לאחסן את הסרטונים במקום אחד ורק להטמיע אותם אצלנו.

shraga0

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
אם "החסימה לאינטרנט שם היא לפי אתר" (היינו, לפי דומיין? הבנתי נכון?)
האופציה היחידה זה לאחסן את זה בשרת ייעודי תחת הדומיין של האתר

ביוטיוב יש אפשרות לסרטונים פרטיים, אם אפשרות לצפייה רק לחשבונות גוגל מורשים, אבל לפי מה מובן מכם זה לא היה פתרון כאן

חנה 1

משתמש פעיל
D I G I T A L
שרת ייעודי - הכוונה שישב איפה? בעוד מקום שהיא תרכוש עבור האחסון והכל? את זה היא יכולה לעשות כבר עכשיו - אם תגדיל את הנפח של האחסון שלה למשהו עצום.
מזה בדיוק היא רוצה להמנע.

Avi300

משתמש פעיל
חשבתם על פתרונות כמו דרופבוקס וכו'?
S3 זה גם אופציה, אבל יקרה למדי.
אגב, יש חברות בחול שמציעות מחירים מעולים לשרתי אחסון ייעודיים. המחירים לא כזה בשמיים, אלא אם כן באמת מדובר על כמה טרות...

חנה 1

משתמש פעיל
D I G I T A L
בודקת את דרופבוקס.
אשמח לקבל שמות לחברות המדוברות. זה בדיוק מה שאני מחפשת :)
תודה

Aharono

משתמש פעיל
D I G I T A L
שלוש הערות:
ראשית כל, אם משתמשים ב-Mpeg-Dash, ניתן ליצור קבצי וידאו שיכולים לעבוד בסטרימיניג על גבי שרת HTTP רגיל, כתבתי על זה פעם ואני חושב שזה מאוד רלוונטי בשבילכם (כתבתי שם שתי הודעות, הראשונה רלוונטית מאוד, השניה נוגעת בפתרון לאחסון):
https://www.prog.co.il/threads/שירותי-streaming-media-לאתרים-עם-סינון-כשר.361349/#post-5523450

ולפי מה שכתבתי למעלה אין צורך בשום שירות מיוחד אלא באחסון HTTP רגיל עם נפח גדול (כמה גדול? תלוי כמה סרטים רוצים לשמור...). מהנסיון שלי, בהנחה שיוצרים את הקבצים בצורה נכונה, סרט באורך של כשעה ששומרים אותו ב4 רזולוציות בו זמנית (בשביל לאפשר למשתמשים עם יותר\פחות פס לצפות וליהנות) שהגבוהה שבהם היא 1080p (ואחריה 720, 480 ו240) עם 60 fps היא כ2 ג'גה...

הערה שניה שיש לי (היא תאורטית, אני מודה) שניתן לאחסן קבצי וידאו בחו"ל ללא חשש (שזה חסכון גדול עד מאוד במחיר, יסלחו לי החברים בעלי האחסון) מהסיבה הפשוטה שהיות וקריאת הוידאו היא ברובה המכריע עד מאוד מקובץ מסוים (מה שאומר שלא נוצרים הרבה חיבורים חדשים שקוראים חתיכות מידע קטנות כמו שקורה באתר נורמלי - דבר היוצר latency, אלא חיבור אחד רציף שקורא מידע), ולכן, אע"פ שהפינג יהיה גדול יותר, הוא לא יורגש (והראיה, youtube, ונכון, יש להם שרתים חזקים וחדשים והם בעלי תקציב וכו' וכו'... בסופו של דבר, הפינג הוא אותו הפינג כמעט ובכל זאת זה עובד מצויין כי יש ליוטיוב רוחב פס מיותר לתת... ואם כל ארץ ישראל מסתדרת עם חיבור לחו"ל לשרתים של יוטיוב, גם באתר שלך ארץ ישראל תסתדר בהנחה שיהיה לך רוחס פס מיותר, כלומר, שרת מהיר)

זה אומר בעברית שאחסון של 100 ג'יגה אמור להספיק ל50 שעות של וידאו (דיי הרבה, לא?)...
https://www.ovh.ie/web-hosting/web-hosting-personal.xml ב2 פאונד בחודש, פעם חבר המליץ עליהם בחום.... ופעם שמעתי מישהו מתלונן שנמחק לו שם המידע... לי אישית אין נסיון איתם ובהנחה שזה רק קבצי וידאו שניתן לגבות אותם בקלות, זה נשמע לי כמו הימור טוב (אשמח לשמוע תגובות בעד\נגד בנושא).

הערה שלישית: לגבי הנגן, ניתן להשתמש בתג video פשוט (עם הפנייה לקובץ mpd - וכמו שכתבתי בפוסט מלמעלה) , אמנם, יש הרבה נגנים שמבוססים על ג'אווה סקריפט ויוצרים חווית משתמש אחרת לגמרי... חיפוש קל בגוגל יניב מס' תוצאות.

בהצלחה!

חנה 1

משתמש פעיל
D I G I T A L
אני מנסה דרך דרופבוקס, אבל זה לא מצליח לי.
העליתי סרטון לחשבון שפתחתי, ואז דרך share, יש לי לינק שמוגדר שכל מי שנכנס אליו יכול לצפות, אבל זה לא עובד.
ניסתי להכניס את הקישור לתוך source של תגית וידאו, ללא הצלחה. הקישור הולך ככה (צנזרתי את הקטע של התווים המרכזיים, כי זה לא סרטון שלי)
https://www.dropbox.com/s/XXXXXX/video.mp4?dl=0
ניסיתי עם ובלי הפרמטר dl=0 אבל זה לא מצליח :(
בכל מקום בגוגל כולם כותבים שעובד להם. מה אני עושה לא טוב?!

אשמח לתשובה בהקדם.

תודה רבה

shraga0

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
כתבתם "החסימה לאינטרנט שם היא לפי אתר"

איך זה יעבוד אם אתם מאחסנים את זה בדרופבוקס או בכל דומיין חיצוני?

חנה 1

משתמש פעיל
D I G I T A L
כתבתם "החסימה לאינטרנט שם היא לפי אתר"

איך זה יעבוד אם אתם מאחסנים את זה בדרופבוקס או בכל דומיין חיצוני?
היא מבקשת מהחברה של החסימה, שיפתחו לה דומיינים ספציפיים. בין אם זה לפתוח את דרופבוקס או כל דומיין אחר. כך שלא זו הבעיה. הבעיה כרגע, כמו שכתבתי למעלה, שאני לא מצליחה לקבל קישור נורמלי לסרטון בדרופבוקס שאוכל להטמיע בתגית HTML של וידאו.

Avi300

משתמש פעיל
את צריכה להוסיף dl=1.
זה בעצם מוסיף "הדרים" שמגדירים הורדה. ולא פתיחה בדפדפן.
או לחילופין להוסיף raw=1.
מה שבעצם יפנה אל כתובת מלאה של הקובץ.

Avi300

משתמש פעיל
אגב, פתרון s3 יאפשר להגדיר דומיין אישי אל כל הקבצים שלך. כך שאולי תוכלי להרוויח שכל הקבצים מהדומיין יוכנסו לרשימה לבנה אוטומטית.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכז

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת לִשְׁלֹמֹה אִם יְהוָה לֹא יִבְנֶה בַיִת שָׁוְא עָמְלוּ בוֹנָיו בּוֹ אִם יְהוָה לֹא יִשְׁמָר עִיר שָׁוְא שָׁקַד שׁוֹמֵר:ב שָׁוְא לָכֶם מַשְׁכִּימֵי קוּם מְאַחֲרֵי שֶׁבֶת אֹכְלֵי לֶחֶם הָעֲצָבִים כֵּן יִתֵּן לִידִידוֹ שֵׁנָא:ג הִנֵּה נַחֲלַת יְהוָה בָּנִים שָׂכָר פְּרִי הַבָּטֶן:ד כְּחִצִּים בְּיַד גִּבּוֹר כֵּן בְּנֵי הַנְּעוּרִים:ה אַשְׁרֵי הַגֶּבֶר אֲשֶׁר מִלֵּא אֶת אַשְׁפָּתוֹ מֵהֶם לֹא יֵבֹשׁוּ כִּי יְדַבְּרוּ אֶת אוֹיְבִים בַּשָּׁעַר:
נקרא  36  פעמים

אתגר AI

אחרי החגים • אתגר 13

לוח מודעות

למעלה