שיפצתם ? לקחתם קבלן עם ביטוח קבלני ?

בן המלאך

משתמש פעיל
האם מקובל לקחת קבלן עם ביטוח קבלני על העבודות
באם כן איך מוודאים שלקבלן יש ביטוח
ואם לא במקרה של נזק לאדם או לרכוש מי נושא באחריות

cherry c

משתמש סופר מקצוען
אני אישית לא עשיתי, למרות שהמפקח לא גמר לחפור.
ואני לא בטוחה שזו היתה החלטה חכמה.
היה לנו עובד שנחתך מדיסק, למזלנו לא משהו רציני והוא עוד יותר לא רצה לעשות מזה ענין.
מצד שני השנה בירושלים קרה שעובד בבניה אצל משפחה חרדית נפל מקומה רביעית ומת.
גם הקבלן גם המפקח וגם בעל הבית, בצרות.
מי שיצא מזה הכי בקלות זה המפקח, שכמובן המליץ על ביטוח והסיר מראש אחריות.

אתה לא חייב שהקבלן יעשה, אתה יכול לעשות בעצמך.

רייזי ז.

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
הדמיות בתלת מימד
עיצוב ואדריכלות פנים
כדאי לעשות ביטוח, אבל ניתן לבטח רק קבלן רשום..
במקרה של בניה רצינית וארוכה זה שווה,
מכירה מקרוב בנין שבבניה נסתם צינור מי גשמים וחנות מתחת לבנין שמכרה מוצרי אלקטרוניקה הוצפה לגמרי..
לא רוצה לחשוב מה היו עושים שם השכנים בלי ביטוח...
מצד שני, אצלנו בבנין המעלית ניזוקה מרטיבות תוך כדי בניה, אבל יצא יותר יקר להפעיל את הביטוח מאשר לשלם לבד,

רייזי ז.

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
הדמיות בתלת מימד
עיצוב ואדריכלות פנים
לנו היה קבלן לא רשום, אבל נתן לביטוח את הפרטים של אח שלו שרשום...
תכלס גם לעירייה צריך חתימה של קבלן רשום אולי אותו אחד יכול לחתום לכם גם לביטוח

נתל'ע

משתמש סופר מקצוען
ברשמי אי אפשר לבטח קבלן לא רשום, כמו שאי אפשר לבטח בביטוח 'אחריות מקצועית' את מי שהוא לא מקצוען, במקרה זה מי שלא קיבל אישור / רישיון על היותו מקצוען.

כפי שציינו לעיל, רב הקבלנים מקמבנים עם אח וכדו' שיחתום להם, אבל אם חלילה קורה משהו הביטוח לא אוהב לשלם והוא עלול בקלות לעלות על כך שלא הקבלן המבוטח ביצע את העבודה.

אם חשוב לכם ביטוח, כדאי ומומלץ לעשות את זה בצורה טובה ויעילה.

styehoshua

משתמש מקצוען
עד כמה שאני מבינה, ושוב אני לא בתחום.
קבלן הוא כעין מפקח בניה ולא פועל בפועל.
לכן קבלן יכול להיות החותם האחראי על שיפוץ כשבפועל הוא שולח את העובדים שלו מנהלים ותתי מנהלי לנהל עבודות.
לא נראה לי שיש עם זה בעיה.
גם כשאתה בא לרואה חשבון שחותם לך על הדוח השנתי אם אתה מישהו קטן אתה מדבר עם אחת ממנהלות החשבונות היא עושה את כל העבודה והרו"ח חותם.
ואפילו אצל עורכי דין יש עובדות שעושות את כל עבודות העברת בעלויות וכד' שהם עיניינים טכניים ועורך דין חותם.

בכל הנ"ל אם יש בעיה מי שחתם יודע שהוא צריך לקחת אחריות.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קלז

א עַל נַהֲרוֹת בָּבֶל שָׁם יָשַׁבְנוּ גַּם בָּכִינוּ בְּזָכְרֵנוּ אֶת צִיּוֹן:ב עַל עֲרָבִים בְּתוֹכָהּ תָּלִינוּ כִּנֹּרוֹתֵינוּ:ג כִּי שָׁם שְׁאֵלוּנוּ שׁוֹבֵינוּ דִּבְרֵי שִׁיר וְתוֹלָלֵינוּ שִׂמְחָה שִׁירוּ לָנוּ מִשִּׁיר צִיּוֹן:ד אֵיךְ נָשִׁיר אֶת שִׁיר יְהוָה עַל אַדְמַת נֵכָר:ה אִם אֶשְׁכָּחֵךְ יְרוּשָׁלִָם תִּשְׁכַּח יְמִינִי:ו תִּדְבַּק לְשׁוֹנִי לְחִכִּי אִם לֹא אֶזְכְּרֵכִי אִם לֹא אַעֲלֶה אֶת יְרוּשָׁלִַם עַל רֹאשׁ שִׂמְחָתִי:ז זְכֹר יְהוָה לִבְנֵי אֱדוֹם אֵת יוֹם יְרוּשָׁלִָם הָאֹמְרִים עָרוּ עָרוּ עַד הַיְסוֹד בָּהּ:ח בַּת בָּבֶל הַשְּׁדוּדָה אַשְׁרֵי שֶׁיְשַׁלֶּם לָךְ אֶת גְּמוּלֵךְ שֶׁגָּמַלְתְּ לָנוּ:ט אַשְׁרֵי שֶׁיֹּאחֵז וְנִפֵּץ אֶת עֹלָלַיִךְ אֶל הַסָּלַע:
נקרא  24  פעמים

לוח מודעות

למעלה