רכבים מה ההיתר לגנוב את הביטוח?

דן הלמדן

משתמש מקצוען
עריכה תורנית
כבעל רכב, שנמנע מלהשכיר בשחור גם בגלל תקלות שקרו לי בעבר לאחר שפרגנתי את הרכב לחברים,
זכורני ימים מקדם בזמן שעשיתי רשיון, ונתקלתי בבעיה המוכרת של הנהגים החדשים שאין מאיפה לשכור, או לחילופין לשלם מחירים מופקעים, אבל עדיין נמנעתי מלשכור בשחור,
כי אני חושב שההסכם עם חברות הביטוח הוא שריר וקיים, זה לא ביטוח לאומי לא מס הכנסה, לא גוף של המדינה, אפילו לא רב קו.
חברות הביטוח הם חברות פרטיות, שעורכות חוזה מסודר מולי, לפי החוזה הזה, הם מבטחים אותי או את מי שנוהג ברכב שלי, רק במידה ולא קיבלתי תשלום על כך, מה ההיתר להשכיר בשחור?
אני מתכוון כמובן במידה ואם יקרה נזק לרכב תדרשו מחברת הביטוח כיסוי, במידה ולא, חופשי.

shimשימי

משתמש סופר מקצוען
צריך לשאול רב.(ואין לסמוך כלל על הודעות בפרוג בשום צורה)

ולשאלתך מה טוענים המשכירים אז

בכל אופן מכיר כמה אנשים יראי שמים
שהסבירו

שלוקחים את הכסף בסוף ---וממילא אם יקרה משהו אז הם לא לוקחים כסף-ולכן זה יוגדר השאלה ולא השכרה

אומנם אתה צודק שזה הערמה ואיני מכיר את ההלכה בזה(אבל יש הרבה מאוד הערמות בתורה
גם היתר עיסקה בריבית,מתנה על מנת להחזיר באתרוג וכו' וכו')

בנוסף יש טריק נוסף שמשמשים בזה שמשכירים יחד עם הרכב
וויז ואת הכסף הם לוקחים על הוויז

שניאור רובינשטיין

משתמש מקצוען
יש המון היתרים...
בהבלעה אם הוייז והבוסטר...
במתנה ע"מ להחזיר או בהשאלה (אפשר לעשות תנאי שאם במתנה ע"מ להחזיר מתחייבים יותר משואל אז הוי מתנה ע"מ להחזיר ואם להיפך אז הוי שואל... נידון בקצוה"ח וברא"ש)
אני באופן אישי אם מתאפשר לי קרחת בלבן אני לוקח בלבן, ורק שאני ממש נתקע אני לוקח בדרכא אחרינא...
אבל בפשטות לרחת בשחור זה בעיה הלכתית (גם אם יש התרים...) ללא ספק.

ציני בכיר

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
יוצרי ai
אם חברת הביטוח לא שאלה אם השכרת את הרכב או לא
אז לכאורה אין בעיה
משום טעות הגוי מותרת
שכל חברות הביטוח בארץ מבוטחות ע"י חברות ביטוח גדולות בחו"ל
נ.ב. אין במידע הנ''ל שום קביעת הלכה ויש להתייעץ עם מורה הוראה....

גלגל הצבעים

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
עריכה והפקת סרטים
אם חברת הביטוח לא שאלה אם השכרת את הרכב או לא
אז לכאורה אין בעיה
משום טעות הגוי מותרת
שכל חברות הביטוח בארץ מבוטחות ע"י חברות ביטוח גדולות בחו"ל
נ.ב. אין במידע הנ''ל שום קביעת הלכה ויש להתייעץ עם מורה הוראה....
איזה שטויות, חברת הביטוח היהודית תמיד מפסידה, הפוליסה שהיא משלמת נגזרת מכמות התביעות שלה, וגם לא על כל תביעה היא מקבלת החזר.
ולא הבנתי נניח אתה מבוטח בחברת ביטוח של גויים אז מותר לי לגנוב את הרכב ממך בטענה שהביטוח שלך ישלם?

ולא הבנתי מה קשור למה שהחברה שואלת בשעת התביעה? אתה ממלא תצהירים והכל כפוף הרי לחוזה

אני יודעת על חוזה מול הביטוח שבו נכתב מפורשות שיש בעיה רק עם מושכר באופן תדיר
אשמח מאוד לראות צילום של הסעיף הזה

גלגל הצבעים

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
עריכה והפקת סרטים
כבעל רכב, שנמנע מלהשכיר בשחור גם בגלל תקלות שקרו לי בעבר לאחר שפרגנתי את הרכב לחברים,
זכורני ימים מקדם בזמן שעשיתי רשיון, ונתקלתי בבעיה המוכרת של הנהגים החדשים שאין מאיפה לשכור, או לחילופין לשלם מחירים מופקעים, אבל עדיין נמנעתי מלשכור בשחור,
כי אני חושב שההסכם עם חברות הביטוח הוא שריר וקיים, זה לא ביטוח לאומי לא מס הכנסה, לא גוף של המדינה, אפילו לא רב קו.
חברות הביטוח הם חברות פרטיות, שעורכות חוזה מסודר מולי, לפי החוזה הזה, הם מבטחים אותי או את מי שנוהג ברכב שלי, רק במידה ולא קיבלתי תשלום על כך, מה ההיתר להשכיר בשחור?
אני מתכוון כמובן במידה ואם יקרה נזק לרכב תדרשו מחברת הביטוח כיסוי, במידה ולא, חופשי.
זה יותר ''לי זה לא יקרה'' מאשר כל סברה אחרת.
סיכונים קטנים מזה או קומבינות פשוטות מזה אנשים מפחדים לעשות.

גלגל הצבעים

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
עריכה והפקת סרטים
אין לי אפשרות להראות צילום של החוזה.
אני הצד השוכר וזה מה שנאמר לי ע"י המשכיר (סומכים עליו לחלוטין)
אני לא הייתי עושה את זה בלי לקרוא את הפוליסה, ולא בגלל שאני לא מאמין לו אלא שהיות וזה משהו חריג צריך לוודא שהבין נכון וקרא את כל הסעיפים הרלונטים בהקשרים שלהם, זה לא רש''י שאתה עושה דיוקים ולומדס, אם הוא לא מומחה בתחום זה קצת עצימת עיניים.

חרש עץ

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
מוזיקה ונגינה
הדמיות בתלת מימד
עיצוב ואדריכלות פנים
הרבה מחברות הביטוח בבעלות קרנות ענקיות כך שזה גזל רבים שאין עליו השבה, כי יתכן שאם תחזיר יום אחר כך אנשים כבר מכרו את המניות שלהם.

ראובן 23

משתמש מקצוען
הרבה מחברות הביטוח בבעלות קרנות ענקיות כך שזה גזל רבים שאין עליו השבה, כי יתכן שאם תחזיר יום אחר כך אנשים כבר מכרו את המניות שלהם.
זה לא מתיר לגזול.
זה מסבך את החזרה בתשובה לאחר מכן.

ניק כמעט בלי ראש

משתמש מקצוען
אשמח מאוד לראות צילום של הסעיף הזה
סעיף (ב)
מקווה ש @חדת קרן לא תיאלץ להתווכח בבית משפט על הפרשנות של המשכיר שלה..
1690533989029.png
1690533989029.png

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכד

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת לְדָוִד לוּלֵי יְהוָה שֶׁהָיָה לָנוּ יֹאמַר נָא יִשְׂרָאֵל:ב לוּלֵי יְהוָה שֶׁהָיָה לָנוּ בְּקוּם עָלֵינוּ אָדָם:ג אֲזַי חַיִּים בְּלָעוּנוּ בַּחֲרוֹת אַפָּם בָּנוּ:ד אֲזַי הַמַּיִם שְׁטָפוּנוּ נַחְלָה עָבַר עַל נַפְשֵׁנוּ:ה אֲזַי עָבַר עַל נַפְשֵׁנוּ הַמַּיִם הַזֵּידוֹנִים:ו בָּרוּךְ יְהוָה שֶׁלֹּא נְתָנָנוּ טֶרֶף לְשִׁנֵּיהֶם:ז נַפְשֵׁנוּ כְּצִפּוֹר נִמְלְטָה מִפַּח יוֹקְשִׁים הַפַּח נִשְׁבָּר וַאֲנַחְנוּ נִמְלָטְנוּ:ח עֶזְרֵנוּ בְּשֵׁם יְהוָה עֹשֵׂה שָׁמַיִם וָאָרֶץ:
נקרא  16  פעמים

לוח מודעות

למעלה