מידע שימושי שינויים בסל הריון ולידה בכל קופות החולים - מידע

חפציבה

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
עריכה והפקת סרטים
בכל מה שנוגע אל בטיחותם של הילדים הקטנים, חשוב שלא להתפשר על עגלות פשוטות וזולות. ילדים ותינוקות בגילאים הללו נמצאים בשלב רגיש ביותר מבחינה גופנית, כך שהעגלה צריכה לשמור עליהם לא רק מבחינה אורטופדית אלא גם באופן בטיחותי לכל דבר ועניין. לכן, כדאי לחפש עגלות לתינוקות מומלצים ולבחור אותן אצלינו באתר. עגלות ה"סיטי" שלנו יספקו עבורכם את המטרה באופן מיטבי, כשבמקביל תתקשו שלא להתרשם מהחדשנות והנוחות."
(מאתר בייבי ג'וגר)
חחחח הצחקת
הבאת טקסט שיווקי לגמרי של חנות עגלות
לא באמת התכוונת להוכיח מזה משהו...
(לא חולקת על שאר התגובה)

חפציבה

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
עריכה והפקת סרטים
איך עדיין אין שום תביעה יצוגית מול קופה"ח בשם מאות (משערת) של הלקוחות שנמצאים בתוך תקופת ההמתנה לביטוח המשלים שלהם ופתאום משנים לרעתם את ההשתתפות
אני בעד תביעה ייצוגית,
אני הפסדתי כמה אלפים בגלל השינוי הזה.
לקחתי דולה יקרה יקרה, ולא יכולתי לבטל אותה כבר.

שכנעתם אותי לעבור, הבטחתם לי הרים וגבעות, ופתאום, התחרטתם?
זה לא עובד ככה.
יש אפשרות לפנות למנהלת הסניף ולבקש שתאשר באופן מיוחד כי על סמך זה שכנעו אותך להצטרף
(התוצאה תלויה בקופה ובמנהלת הספציפית, אבל מומלץ לנסות בכל מקרה ולהגיד שהצטרפת רק בשביל זה)
כמובן לעשות את זה בהקדם כי אולי יאשרו בתנאים מסויימים, כמו לרכוש החודש ולקבל החזר אח"כ, או לרכוש עכשיו ויבטלו לך את תקופת ההמתנה.. אחר כך לא בטוח שיוכלו להציל משהו..

מצליחה

משתמש מקצוען
שמעתי שאמרו היום שניתן להגיש את החשבוניות רק עד יום חמישי.
האם מישהי שמעה אם זה נכון?

חפציבה

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
עריכה והפקת סרטים
שמעתי שאמרו היום שניתן להגיש את החשבוניות רק עד יום חמישי.
האם מישהי שמעה אם זה נכון?
מה פתאום, לי אמרו שאפשר להגיש חשבוניות גם אחר כך, העיקר שתאריך החשבונית לפני 1.1.19

קצרה

משתמש מקצוען
אוקי. אז הורדנו מעל השולחן את מה שקופות החולים פעלו כן או לא לפי כללי משרד הבריאות. (לזה קראתי שחור ולבן).
ומוסכם ששיקול הדעת צריך להיות של מנהלי הקופה, בגדול.
ומוסכם - לפחות לצורך ההנחה - שהם הסכימו.
נטענת טענה, שעניין העגלות הייתה חריגה מסמכותם של מנהלי הקופה, שכן לכך הלקוחות לא יסכימו.
ובכן, לפי דעתי לפחות, אין לחברי הקופה הבדל האם היולדת תקנה משאבה דו צדדית סווינג מקסי ב1300 ש"ח או עגלה.
כמובן מטבע הדברים, וכפי שאפשר להווכח מכמה תגובות כאן בפורום, דעתם של חלק מהחברים אינה נוחה מעניין העגלות, אולם אי אפשר שדעתם של כל החברים תהיה נוחה מכל פרט ופרט, ולשם כך מונו המנהלים. כוונתי שאין בכך חריגה כמו, למשל, אם המנהלים היו מחליטים לרכוש רכב חלל ו/או לשלשל לכיסם את הכסף.
יתר על כן, עניין העגלות ידוע כבר תקופה ארוכה, וכל אלו שהצטרפו לביטוח ו/או נשארו בו, היה על מנת כן.

ולכל אלו שהחליטו, משום מה, בצורה שרירותית לחלוטין, שמשאבת הנקה (וכל אביזרי ההנקה), משקפי ראיה, הסרת שיער בלייזר, הסרת משקפיים בלייזר, "סדנאות לשיפור הזכרון ופיתוח החשיבה", בית החלמה, כל אלו הם בבחינת "צורך רפואי", ודווקא עגלה לא, אותיר לדמיין מה יקרה ליולדת שתאלץ לסחוב את הילד בידים לכל מקום.
וזה עוד לפני זה::
"בכל מה שנוגע אל בטיחותם של הילדים הקטנים, חשוב שלא להתפשר על עגלות פשוטות וזולות. ילדים ותינוקות בגילאים הללו נמצאים בשלב רגיש ביותר מבחינה גופנית, כך שהעגלה צריכה לשמור עליהם לא רק מבחינה אורטופדית אלא גם באופן בטיחותי לכל דבר ועניין. לכן, כדאי לחפש עגלות לתינוקות מומלצים ולבחור אותן אצלינו באתר. עגלות ה"סיטי" שלנו יספקו עבורכם את המטרה באופן מיטבי, כשבמקביל תתקשו שלא להתרשם מהחדשנות והנוחות."
(מאתר בייבי ג'וגר)

גם מעלית לבנין היא צורך בריאותי לחלוטין. גם אוכל לארוחת ערב הוא צורך בריאותי. גם נופש בהרי האלפים הוא צורך בריאותי. גם מקרר הוא צורך בריאותי (תארי לך מה יהי אם יוכלו אוכל מקולקל) ואני יכולה להמשיך . אני יכולה להוכיח על כל סעיף בתקציב החודשי שלי שהוא קשור לבריאות.
אבל עזבי את הקטע ההזוי לנסות לטעון שעגלה היא ענין "בריאותי". יש גם הרבה דברים בריאותיים שאינם בשום סל ביטוח או סל בריאות.
לא יהיה שום פוסק שיתיר בגלל סיבה זו לקחת אותם (ואני בכוונה כותבת זו ולא נכנסת לענין ההלכתי. הסיבה הספיציפית הזו לא תופסת מים. מה שרשום ומה שדובר הוא מה שבסל).

אני לא יודעת על מי מוסכם שלמנהלי הקופות יש זכות להרשות לאנשים לרמות - עלי לפחות זה לא מוסכם. הם פקידים ממונים על מה שמונו ותו לא. הם לא יכולים לקנות רכב חלל וגם לא לאשר לאף אחד לקנות שום דבר על חשבון הקופה שלא מופיע ברשימה המדויקת.
לענין ההרשאות של חריגות יש בכלל וועדת חריגים ולא המנהל סניף או המנכ"ל מחליטים בנושא.

קצרה

משתמש מקצוען
לא הוגנת?!?
אולי לא יפה, לא מכובדת, בעיני אי מי מהציבור.
אבל להחזיר את הכסף בגלל זה?

זה אגב מה שכולנו עשינו בבר מצווה עם ערימות הספרים שקיבלנו.
ונכון, טענה צודקת, כשאקבל עגלה מאבא, גם לא אחליף אותו אפילו שיש לי משהו טוב ממנו, הוא קנה לי את זה כי הוא רוצה שזה מה שיהיה לי אז זה יפגע בו אם אני יחליף את זה.

אז, להביא דוגמה ממתנה ממישהו קרוב, זה לא נכון בעליל להשוות למקרה דנן.

.

יש פה שאלה אחרת.
האם הקניה הראשונית תפסה הלכתית כשהיה ברור בוודאות לאחד מהצדדים שהוא לא מעוניין בחפץ ומחזיר אותו מיד? הכללים של קנין הלכתי שונים מזה של החוקים.

קצרה

משתמש מקצוען
שכחתי לציין, אגב, שלקנות משאבה זה באמת סתם פינוק מיותר, כי יש גמחי"ם של משאבות כמעט בכל רחוב.

וזה רק דוגמא, שאם עיניהם של אנשים צרות בעגלות, אפשר להיות צר עין גם על כל מיני דברים שהם חוקים ורשמיים ולבנים.

כל מי שחושב שלא ישר לרמות - הוא סתם צר עין.
כבר עד לשם הגענו.
לקמבן ולסובב זו הדרך הנורמלית והישרה - וכל השאר צרי עין.

דרך אגב - מי שמשיגה משאבה טובה בגמ"ח זה באמת פינוק לקנות משאבה .
אני לא יודעת איך אצלך אבל ה-500 שקל שהיא עולה אחרי הסל - אינם הולכים אצלי ברגל סתם ככה רק בגלל שמישהו מוסיף 1500 על הסכום שלי.
פשוט גמחי"ם של משאבות טובות אין בכל רחוב . והמשאבות הללו מושאלות תמיד רק למקרי אמהות לפגים ולתאומים ולא לתקופות ארוכות (יש נשים ששואבות שנה וחצי בתנאי לחץ של רבע שעה הפסקה )

0123

משתמש רשום
אוקי. אז הורדנו מעל השולחן את מה שקופות החולים פעלו כן או לא לפי כללי משרד הבריאות. (לזה קראתי שחור ולבן).
ומוסכם ששיקול הדעת צריך להיות של מנהלי הקופה, בגדול.
ומוסכם - לפחות לצורך ההנחה - שהם הסכימו.
נטענת טענה, שעניין העגלות הייתה חריגה מסמכותם של מנהלי הקופה, שכן לכך הלקוחות לא יסכימו.
ובכן, לפי דעתי לפחות, אין לחברי הקופה הבדל האם היולדת תקנה משאבה דו צדדית סווינג מקסי ב1300 ש"ח או עגלה.
כמובן מטבע הדברים, וכפי שאפשר להווכח מכמה תגובות כאן בפורום, דעתם של חלק מהחברים אינה נוחה מעניין העגלות, אולם אי אפשר שדעתם של כל החברים תהיה נוחה מכל פרט ופרט, ולשם כך מונו המנהלים. כוונתי שאין בכך חריגה כמו, למשל, אם המנהלים היו מחליטים לרכוש רכב חלל ו/או לשלשל לכיסם את הכסף.
יתר על כן, עניין העגלות ידוע כבר תקופה ארוכה, וכל אלו שהצטרפו לביטוח ו/או נשארו בו, היה על מנת כן.

ולכל אלו שהחליטו, משום מה, בצורה שרירותית לחלוטין, שמשאבת הנקה (וכל אביזרי ההנקה), משקפי ראיה, הסרת שיער בלייזר, הסרת משקפיים בלייזר, "סדנאות לשיפור הזכרון ופיתוח החשיבה", בית החלמה, כל אלו הם בבחינת "צורך רפואי", ודווקא עגלה לא, אותיר לדמיין מה יקרה ליולדת שתאלץ לסחוב את הילד בידים לכל מקום.
וזה עוד לפני זה::
"בכל מה שנוגע אל בטיחותם של הילדים הקטנים, חשוב שלא להתפשר על עגלות פשוטות וזולות. ילדים ותינוקות בגילאים הללו נמצאים בשלב רגיש ביותר מבחינה גופנית, כך שהעגלה צריכה לשמור עליהם לא רק מבחינה אורטופדית אלא גם באופן בטיחותי לכל דבר ועניין. לכן, כדאי לחפש עגלות לתינוקות מומלצים ולבחור אותן אצלינו באתר. עגלות ה"סיטי" שלנו יספקו עבורכם את המטרה באופן מיטבי, כשבמקביל תתקשו שלא להתרשם מהחדשנות והנוחות."
(מאתר בייבי ג'וגר)

לבינתיים לא יצא לי לראות אף אשה מסתובבת עם תינוק על הידיים בכלל ובפרט כי הקופח לא מימנה לה עגלה לתינוק....

אולי הסתובבה עם בייביג'גור ולא בוגבו בי...

צ'יפס

משתמש צעיר
כל מי שחושב שלא ישר לרמות - הוא סתם צר עין.
כבר עד לשם הגענו.
לקמבן ולסובב זו הדרך הנורמלית והישרה - וכל השאר צרי עין.

דרך אגב - מי שמשיגה משאבה טובה בגמ"ח זה באמת פינוק לקנות משאבה .
אני לא יודעת איך אצלך אבל ה-500 שקל שהיא עולה אחרי הסל - אינם הולכים אצלי ברגל סתם ככה רק בגלל שמישהו מוסיף 1500 על הסכום שלי.
פשוט גמחי"ם של משאבות טובות אין בכל רחוב . והמשאבות הללו מושאלות תמיד רק למקרי אמהות לפגים ולתאומים ולא לתקופות ארוכות (יש נשים ששואבות שנה וחצי בתנאי לחץ של רבע שעה הפסקה )
יש נשים שמפעל ההנקה חשוב בעיניהם ו500 ש"ח על משאבת חלב זה בכלל לא השקעה יחסית למה שהן מקבלות. אני עשיתי ביטוח גבוה נטו בשביל משאבה מקצועית, זה איכות חיים.

chyz

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
D I G I T A L
עימוד ספרים
גם מעלית לבנין היא צורך בריאותי לחלוטין. גם אוכל לארוחת ערב הוא צורך בריאותי. גם נופש בהרי האלפים הוא צורך בריאותי. גם מקרר הוא צורך בריאותי (תארי לך מה יהי אם יוכלו אוכל מקולקל) ואני יכולה להמשיך .

משאבה היא צורך בריאותי???

קצרה

משתמש מקצוען
יש נשים שמפעל ההנקה חשוב בעיניהם ו500 ש"ח על משאבת חלב זה בכלל לא השקעה יחסית למה שהן מקבלות. אני עשיתי ביטוח גבוה נטו בשביל משאבה מקצועית, זה איכות חיים.

אני קניתי ביותר מ-500 שקל ועוד לפני שהיו על זה החזרים. ואחרי שהיא נשברה קניתי עוד אחת.

לא התכוונתי לומר שלא צריך להוציא על משאבה הרבה כסף.
שימי לב שציינתי שאם היו גמחי"ם שמשאילים משאבות מקצועיות לכל דורש כמו שתארה הכותבת מעלי - היינו לוקחים מהם. אין לנו אינטרס להוציא 500 שקל אם יש אותה בגמ"ח.
הבעיה היא שבגמחי"ם יש רק משאבות מעפנות שמתאימות למי ששואבת פעם ב...

נערך לאחרונה ב:

קצרה

משתמש מקצוען
משאבה היא צורך בריאותי???

כן - הנקה היא ענין בריאותי שמשרד הבריאות מעוניין לקדם.
הוא משקיע בעידוד הנקה הרבה מעבר למה שאת מתארת.
משאבה היא הדרך להאריך את ההנקה. אחרת ההנקה תגמר בגיל 15 שבועות כשנחזור לעבודה בצי'ק צ'ק.
למעשה כעת משאבה עברה אפילו לסל הבריאות הבסיסי בהשתתפות עצמית ממש כמו אנטיביוטיקה.

מה הסיבה להניק ולשאוב אם לא סיבה בריאותית?

chyz

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
D I G I T A L
עימוד ספרים
כן - הנקה היא ענין בריאותי שמשרד הבריאות מעוניין לקדם.
הוא משקיע בעידוד הנקה הרבה מעבר למה שאת מתארת.
משאבה היא הדרך להאריך את ההנקה. אחרת ההנקה תגמר בגיל 15 שבועות כשנחזור לעבודה בצי'ק צ'ק.
למעשה כעת משאבה עברה אפילו לסל הבריאות הבסיסי בהשתתפות עצמית ממש כמו אנטיביוטיקה.

מה הסיבה להניק ולשאוב אם לא סיבה בריאותית?
מבחינתי הסיבה לשאוב היא נוחות לאמא, או בריאות לתינוק.
ובנקודה זו אפשר לומר שעגלה טובה היא בריאות לתינוק, רק שמשרד הבריאות לא חושב לקדם את זה.

לוטוס

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי

@yudit10 מה מפריע שיש פה דיון,
כבר הסקנו שגם לשאול רב, צריך ליידע אותו בכל הצדדים, ההשלכות וכו'
(יש רבנים גדולים ועצומים בתורה, שלא מודעים לכל הדברים מסביב....)

צ'יפס

משתמש צעיר
שכחתי לציין, אגב, שלקנות משאבה זה באמת סתם פינוק מיותר, כי יש גמחי"ם של משאבות כמעט בכל רחוב.

וזה רק דוגמא, שאם עיניהם של אנשים צרות בעגלות, אפשר להיות צר עין גם על כל מיני דברים שהם חוקים ורשמיים ולבנים.

נראה לי הזוי לחלוטין להשוות בין משאבת חלב לעגלה. הביטוח נקרא "ביטוח משלים" כי עגלה זה מוצר בסיסי שכל אחד קונה (ומעניין לראות שאנשים דווקא מודעים לקנות עגלות איכותיות ולא מתפרקות) ואת זה הביטח ממש לא אמור לספק- ובצדק רב. ביטוח משלים בא לכסות הוצאות של פינוק בהחלט- כמו משאבה מקצועית.

אסתי H

משתמש סופר מקצוען
מוזיקה ונגינה
עריכה והפקת סרטים
תכלס, גם אלו שלא תכננו קומבינות-עכשיו עושות אותן. הקופות פשוט דורשות "שנפדה" את הכסף שלנו שהולך לרדת לטמיון... :)

אסתי H

משתמש סופר מקצוען
מוזיקה ונגינה
עריכה והפקת סרטים

בלידה האחרונה שלי היתה משאבה רק ביד שרה, בומבה כבדה במיוחד, ואני היתי צריכה לעבודה-ובכלל ביד שרה משכירים לחצי שנה-תכלס הרבה צריכות אחרי. והיא היתה רועשת... ובסוף קניתי אחרת ב700

צ'יפס

משתמש צעיר
בלידה האחרונה שלי היתה משאבה רק ביד שרה, בומבה כבדה במיוחד, ואני היתי צריכה לעבודה-ובכלל ביד שרה משכירים לחצי שנה-תכלס הרבה צריכות אחרי. והיא היתה רועשת... ובסוף קניתי אחרת ב700

ביד שרה המשאבה מושכרת לשנה, אחרי שנה ניתן לבקש להאריך את משך ההשאלה.
מסכימה לגמרי שהמשאבה ביד שרה גדולה וכבדה ולא מתאימה לכל אחת.

אפשרי

מהמשתמשים המובילים!
נראה לי הזוי לחלוטין להשוות בין משאבת חלב לעגלה. הביטוח נקרא "ביטוח משלים" כי עגלה זה מוצר בסיסי שכל אחד קונה (ומעניין לראות שאנשים דווקא מודעים לקנות עגלות איכותיות ולא מתפרקות) ואת זה הביטח ממש לא אמור לספק- ובצדק רב. ביטוח משלים בא לכסות הוצאות של פינוק בהחלט- כמו משאבה מקצועית.
אויש נו, אז עכשיו הופכים את הטענות?
ביטוח משלים נותן סתימות בשיניים. סתימות זה פינוק?

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קמג

א מִזְמוֹר לְדָוִד יְהוָה שְׁמַע תְּפִלָּתִי הַאֲזִינָה אֶל תַּחֲנוּנַי בֶּאֱמֻנָתְךָ עֲנֵנִי בְּצִדְקָתֶךָ:ב וְאַל תָּבוֹא בְמִשְׁפָּט אֶת עַבְדֶּךָ כִּי לֹא יִצְדַּק לְפָנֶיךָ כָל חָי:ג כִּי רָדַף אוֹיֵב נַפְשִׁי דִּכָּא לָאָרֶץ חַיָּתִי הוֹשִׁיבַנִי בְמַחֲשַׁכִּים כְּמֵתֵי עוֹלָם:ד וַתִּתְעַטֵּף עָלַי רוּחִי בְּתוֹכִי יִשְׁתּוֹמֵם לִבִּי:ה זָכַרְתִּי יָמִים מִקֶּדֶם הָגִיתִי בְכָל פָּעֳלֶךָ בְּמַעֲשֵׂה יָדֶיךָ אֲשׂוֹחֵחַ:ו פֵּרַשְׂתִּי יָדַי אֵלֶיךָ נַפְשִׁי כְּאֶרֶץ עֲיֵפָה לְךָ סֶלָה:ז מַהֵר עֲנֵנִי יְהוָה כָּלְתָה רוּחִי אַל תַּסְתֵּר פָּנֶיךָ מִמֶּנִּי וְנִמְשַׁלְתִּי עִם יֹרְדֵי בוֹר:ח הַשְׁמִיעֵנִי בַבֹּקֶר חַסְדֶּךָ כִּי בְךָ בָטָחְתִּי הוֹדִיעֵנִי דֶּרֶךְ זוּ אֵלֵךְ כִּי אֵלֶיךָ נָשָׂאתִי נַפְשִׁי:ט הַצִּילֵנִי מֵאֹיְבַי יְהוָה אֵלֶיךָ כִסִּתִי:י לַמְּדֵנִי לַעֲשׂוֹת רְצוֹנֶךָ כִּי אַתָּה אֱלוֹהָי רוּחֲךָ טוֹבָה תַּנְחֵנִי בְּאֶרֶץ מִישׁוֹר:יא לְמַעַן שִׁמְךָ יְהוָה תְּחַיֵּנִי בְּצִדְקָתְךָ תוֹצִיא מִצָּרָה נַפְשִׁי:יב וּבְחַסְדְּךָ תַּצְמִית אֹיְבָי וְהַאֲבַדְתָּ כָּל צֹרֲרֵי נַפְשִׁי כִּי אֲנִי עַבְדֶּךָ:
נקרא  15  פעמים

ספירת העומר

לוח מודעות

למעלה