מידע שימושי שינויים בסל הריון ולידה בכל קופות החולים - מידע

צ'פוצ'י

משתמש צעיר
לכי לסופר בייבי ביצחק שולאל, הוא יודע הכי טוב.
אממ'ה? יש תור עם מספרים מחוץ לדלת, וזה לא צחוק.
עכשיו היינו בסופר בייבי והאמת היא שלא היינו בפנים כי לא יכולנו להיכנס כיון שהדלת היתה סגורת כי בפנים היה פיצוץ וגם בחוץ היו לפחות 15 איש. ממש כמו לחמניות במוצאי פסח.
עכשיו אני מבינה למה ניסיתי אתמול במשך שעה ארוכה ולא היה מענה...
מסכנים, אני חושבת שאחרי ה31 יצטרכו כולם "לסגור את הבסטה"

@צלצולית עזרה לי אמש ונתנה לי לשוחח שם עם מוכר אך הוא נתן לי מספר של המנהל, שגם כן לא עונה:(
מה עושים אם צריכים משם דחוף בירור על מוצר מסוים ולא גרים בעיר?!

אורחת לרגע

משתמש מקצוען
סדר קצר:
עד היום (בשנתיים האחרונות בערך) מאז הבשורה של ה8000
יכלו לממש בלידה אחת את כל הסל של ה8000 בכל חנות שהיא, המוכרת כחנות שמחזיקה את המוצרים המאושרים מטעם הקופה. ולכן יכולנו לקנות מה שרצינו בחנויות(של מוצרי תינוקות/ של אורטופדיה/וכד') ואז להכניס קבלה על מוצרים מורשים.
אך מי שמימשה את כל הסכום לא יכולה כבר יותר להוציא: לא בלידות הבאות וגם לא אחרי הרפורמה החדשה מה1/1

החל מה1/1 הסל הטבות נשאר אותו סל כביכול אך אפשרויות ההשתמשות בו משתנים:
-מוצרי הנקה וכד' יהפכו להיות בהנחה בבתי המרקחת של הקופה כמו שקונים תרופות.
כל שאר הדברים: הבראה, יעוץ וכד' ישתנו בגובה ההחזר לסכומים אחרים מהסל המסתיים.
-גובה ההחזר שיוכלו לקבל בכל לידה לא יעלה על 2000 ש"ח

לגבי השאלה של ההחזרים עד ה1 ל:
קבלות ניתן יהיה להגיש עד ה1/3/18 (עדיין עד לסכום של 8000) ובתנאי שתאריך הקניה/ יעוץ יהיה עד ה31/12
ממילא:
1. מי שעוד/כבר (לנשים לפני לידה), יכולה לממש את ההטבה הנוכחית שתרוץ לעשות זאת.
2. מי שאין באפשרותה, אל בהלה הזכות עדיין שמורה לך, רק בשינויים אחרים.

"בשינויים אחרים":
אכן, המרמור כאן על השינוי הוא לגיטימי בהחלט למרות הנכתב לעיל שהזכות נשארת
וזאת משום שהדבר יהיה כמעט כמו לקבל זיכויים של 2000 ש"ח בשופרסל באילת.:(
לכו תמצאו את מי שיממש את זה כ"כ מהר...

אמנם ההבראה תהיה משתלמת יותר הפעם (לכל הפחות בקופ"ח מאוחדת) אולם חוץ מזה כל שאר ההטבות יצטרכו ל"היגרד" עד שיגיעו לגובה תקרה של 2000. (משום שאיננו משתמשים כמעט בהצעות שהקופה מאפשרת וד"ל)
מה ההבראה שנותנים במאוחדת ? כי במכבי זה הוגבל ל-400 ליום. ובשביל זה אני עשיתי מכבי שלי :(

צ'פוצ'י

משתמש צעיר
באיזו הנחה? מן הסתם לא 75%?
נכון.
אולם ההנחה(של 50%אומשהו כמו) תהיה ניתנת לכל חברי הקופה גם למי שמחזיק ביטוח נמוך יותר מאוחדת עדיף/ מכבי זהב וכו'
אשר ע"כ גם מי שיבחר לא לשלם כל חודש ביטוח גבוה יהיה זכאי להטבה הנ"ל.
אך לא לדברים האחרים (צריך אכן לעשות חושבים מה משתלם על מה (כנאמר לעיל- בענין הזיכויים "הנדירים"))

אפרת 100

משתמש רשום
מה ההבראה שנותנים במאוחדת ? כי במכבי זה הוגבל ל-400 ליום. ובשביל זה אני עשיתי מכבי שלי :(

מאוחדת שיא:
הבראה לאחר לידה תוך חודשיים מהלידה: עבור ילד רביעי ואילך שלושה ימי הבראה נוספים מעבר לזכאות הקיימת בנפרד בתכנית השב"ן "מאוחדת עדיף" ועד תקרת החזר של 400 ₪ ללילה

אליש

משתמש מקצוען
קבלות ניתן יהיה להגיש עד ה1/3/18 (עדיין עד לסכום של 8000) ובתנאי שתאריך הקניה/ יעוץ יהיה עד ה31/12
לא נכון
עד ה-31.12.18 אפשר לקנות לפי הסל הישן
עד ה-31.3 ניתן לקנות עם הגבלות הסל החדש אבל עד 8000 ללידה
ומ-01.04 ניתן לקנות במגבלות הסל החדש וועד 2000 ללידה

לתאריך הגשת הקבלות לא ראיתי התייחסות בשום אתר
ובאתר של מכבי רשום שניתן עדיין להגיש קבלות מ-2017 מהזמן שהיה 50 אחוז ולקבל עליהם 50 אחוז!! (אם היית מבוטחת אז במכבי שלי)

אליש

משתמש מקצוען
מה לא נכון??
כתבת את מה שכתבתי במילים אחרות...:rolleyes:

זה מה שאומר:
ניתן לרכוש!!! עד 8000!! גם אחרי 1.1.18 אבל במגבלות החדשות
לדוג' לא יותר מ-1500 לדולה וכו' וזה עד 31.03!
החל מ-1.04 ניתן יהיה לרכוש עד 2000 ללידה

ציטוט מאתר מכבי:

שינויים שייכנסו לתוקף ב-1 באפריל 2019
ביום 1.4.2019 ייכנסו לתוקף שינויים נוספים בסל הריון ולידה:
  • יינתן החזר בגובה 75% ועד תקרה של 2,000 ₪ לכל הריון ועד 4 הריונות.

1984

משתמש פעיל
כללית מושלם ולא פלטינום, אבוד?
באופן כללי מבוטחות כללית שוו הלכן להיות חברות פלטינום?

תפוח אדמה

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
D I G I T A L
כללית מושלם ולא פלטינום, אבוד?
באופן כללי מבוטחות כללית שוו הלכן להיות חברות פלטינום?
אני עברתי מכללית לקופה אחרת בגלל זה.
הפלטינום שלהם מאוד יקר,
ואילו בלאומית מכירים במושלם, באותה דרגה של הזהב שלהם.
כך שלא הייתה לי תקופת המתנה.

cd123

משתמש פעיל
D I G I T A L
זה לא קשור לזה, בסופר בייבי אף פעם אבל לגמרי אף פעם לא עונים בטלפון

צ'פוצ'י

משתמש צעיר
צריך עיון היטב!
היזהרי לא להכשיל אנשים בקניה/ יעוץ מיותרים מעבר ל2000 ש"ח אחרי ה1/1 כי לכאורה לא יקבלו מהם את הקבלה אם הרכישה/ יעוץ נעשו אחרי ה1
את ה8000 ש"ח ניתן לממש למי שקנה לפני ה1 עד ה3 וזאת כתקופת הסתגלות, וע"מ שלא יהיו טענות שלא הספיקו להגיש את הקבלה, ושוב זאת בתנאי ש:ובתנאי שתאריך הקניה/ יעוץ יהיה עד ה31/12

אליש

משתמש מקצוען
שימו לב! ציטוט מהאתר של מכבי לגבי הבראה לאחר לידה!!!
כנראה רלוונטי לחלק מכן-תבררו האם גם בקופות אחרות זה כך.

מבוטחת אשר ילדה עד ליום - 1.4.2019 , והגישה מסמכים המוכיחים כי ההזמנה עבור שירות זה בוצעה בתאריך הקודם ליום 1.1.2019, תהא זכאית להחזר בגין שירות "הבראה לאחר לידה" בגובה של 75% מההוצאה בפועל ועד לתקרה של 8,000 ₪ לכלל ההריונות.

אליש

משתמש מקצוען
צריך עיון היטב!
היזהרי לא להכשיל אנשים בקניה/ יעוץ מיותרים מעבר ל2000 ש"ח אחרי ה1/1 כי לכאורה לא יקבלו מהם את הקבלה אם הרכישה/ יעוץ נעשו אחרי ה1
את ה8000 ש"ח ניתן לממש למי שקנה לפני ה1 עד ה3 וזאת כתקופת הסתגלות, וע"מ שלא יהיו טענות שלא הספיקו להגיש את הקבלה, ושוב זאת בתנאי ש:ובתנאי שתאריך הקניה/ יעוץ יהיה עד ה31/12

האם ניתן לקבל החזר על שירותים רפואיים שמועד החשבונית שלהם הוא עד 31.3.19 עד תקרה של 8,000 ₪ של סל הריון הישן?

כן. לגבי שירותים שנרכשו לאחר 31.12.2018 בכפוף למגבלות סכום ההחזר שנקבעו לחלק מהשירותים, ובין השאר יעוץ רופא, דולה, יעוץ בבית לאחר לידה. כשתקרת הסל תישאר להיריון בודד 8,000 ש"ח עד ל 31.3.19.

צלצולית

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
D I G I T A L

@צלצולית עזרה לי אמש ונתנה לי לשוחח שם עם מוכר אך הוא נתן לי מספר של המנהל, שגם כן לא עונה:(
מה עושים אם צריכים משם דחוף בירור על מוצר מסוים ולא גרים בעיר?!
מנדנדים עד שהוא עונה.

צ'פוצ'י

משתמש צעיר
לגבי שירותים שנרכשו לאחר 31.12.2018 בכפוף למגבלות סכום ההחזר שנקבעו לחלק מהשירותים, ובין השאר יעוץ רופא, דולה, יעוץ בבית לאחר לידה. כשתקרת הסל תישאר להיריון בודד 8,000 ש"ח עד ל 31.3.19
לא ברור,
נראה לך שמי שתלד אחרי ה1 או שילדה קודם ועד חודשיים מהלידה,
תוכל לממש הבראה בסכום גבוה יותר מ2000?- לדוגמא? הלוואי!
זה נשמע מבולבל מאד,

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קמד

א לְדָוִד בָּרוּךְ יְהוָה צוּרִי הַמְלַמֵּד יָדַי לַקְרָב אֶצְבְּעוֹתַי לַמִּלְחָמָה:ב חַסְדִּי וּמְצוּדָתִי מִשְׂגַּבִּי וּמְפַלְטִי לִי מָגִנִּי וּבוֹ חָסִיתִי הָרוֹדֵד עַמִּי תַחְתָּי:ג יְהוָה מָה אָדָם וַתֵּדָעֵהוּ בֶּן אֱנוֹשׁ וַתְּחַשְּׁבֵהוּ:ד אָדָם לַהֶבֶל דָּמָה יָמָיו כְּצֵל עוֹבֵר:ה יְהוָה הַט שָׁמֶיךָ וְתֵרֵד גַּע בֶּהָרִים וְיֶעֱשָׁנוּ:ו בְּרוֹק בָּרָק וּתְפִיצֵם שְׁלַח חִצֶּיךָ וּתְהֻמֵּם:ז שְׁלַח יָדֶיךָ מִמָּרוֹם פְּצֵנִי וְהַצִּילֵנִי מִמַּיִם רַבִּים מִיַּד בְּנֵי נֵכָר:ח אֲשֶׁר פִּיהֶם דִּבֶּר שָׁוְא וִימִינָם יְמִין שָׁקֶר:ט אֱלֹהִים שִׁיר חָדָשׁ אָשִׁירָה לָּךְ בְּנֵבֶל עָשׂוֹר אֲזַמְּרָה לָּךְ:י הַנּוֹתֵן תְּשׁוּעָה לַמְּלָכִים הַפּוֹצֶה אֶת דָּוִד עַבְדּוֹ מֵחֶרֶב רָעָה:יא פְּצֵנִי וְהַצִּילֵנִי מִיַּד בְּנֵי נֵכָר אֲשֶׁר פִּיהֶם דִּבֶּר שָׁוְא וִימִינָם יְמִין שָׁקֶר:יב אֲשֶׁר בָּנֵינוּ כִּנְטִעִים מְגֻדָּלִים בִּנְעוּרֵיהֶם בְּנוֹתֵינוּ כְזָוִיֹּת מְחֻטָּבוֹת תַּבְנִית הֵיכָל:יג מְזָוֵינוּ מְלֵאִים מְפִיקִים מִזַּן אֶל זַן צֹאונֵנוּ מַאֲלִיפוֹת מְרֻבָּבוֹת בְּחוּצוֹתֵינוּ:יד אַלּוּפֵינוּ מְסֻבָּלִים אֵין פֶּרֶץ וְאֵין יוֹצֵאת וְאֵין צְוָחָה בִּרְחֹבֹתֵינוּ:טו אַשְׁרֵי הָעָם שֶׁכָּכָה לּוֹ אַשְׁרֵי הָעָם שֶׁיֲהוָה אֱלֹהָיו:
נקרא  16  פעמים

ספירת העומר

לוח מודעות

למעלה