דרוש מידע שימו לב! ריקול לכל מוצרי שטראוס-עלית שיוצרו במפעל בנוף הגליל

שרה.ב

מעצבת גרפית
מנוי פרימיום
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
מה שברור שהיה מתבקש שתהיה ניראות הרבה יותר בולטת להבדל בין מוצרים בהכשר העד"ח לאלו של איגוד הרבנים.
\
מה רצית שהם יעשו?
למה שישנו את העיצוב של העטיפה?
גם למוצרים שלהם שאין עליהם הכשר מהדרין אלה רק רבנות (ומביאים אותם לסופרים באזורים חילוניים)
זה אותה עטיפה בלי שום הבדל
הם לא יעשו עכשיו אריזה חדשה רק כי ההכשר שונה
לדעתי התפקיד זה של הסופרים שיודעים שקהל הלקוחות שלהם הוא ברובו חרדי
לשים שלט במדפים עם מידע על שינוי ההכשר
ושלנו לבדוק טוב לפני קניית מוצרים
וגם ליידע קרובים שצריך לבדוק את זה

פרוגרמר

משתמש צעיר
יש רבנים שמבינים בכשרות ואומרים שכל ההכשרים של חו"ל
זה פחות מרבנות פה בארץ !
ולכן אצלנו לא נוגעים בכלל בכשרויות של חו"ל
התגובה שלך פוגענית ומתנשאת.
אתה רוצה לומר שכל אותם יהודים צדיקים ויראים שגרים בחול אוכלים בכשרות שטובה פחות מכשרות רבנות?
בארהב ואירופה וכו' יש רבנים עם סמכות הלכתית וחומרות לא פחות מבארץ.

שרה.ב

מעצבת גרפית
מנוי פרימיום
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
ח"ו לא הייתי מעז להגיד כזה דבר אם לא הייתי שומע מפורש מפי רב גדול מאוד שמבין בכשרות
לא הבנתי
עצם שרב גר בחו״ל זה גורם לו להיות פחות צדיק ומחמיר בהלכה?
יש רבנים שמחמירים שגרים בארץ
ויש בחו״ל
כנ״ל לגבי הכשרויות
ואמירות כאלה נותנות תחושה שמדובר בתחרות בין כשרויות ורצון להוריד כאלה שיכולים לגרום להפסדים לכשרויות פה בארץ
זאת אמירה מוזרה ולא הגיונית
ואם את כל כך בטוחה תרשום את השם שלו
הייתי רוצה לפנות אליו ישירות ולשאול על זה

שרה.ב

מעצבת גרפית
מנוי פרימיום
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
אתה רוצה לומר שכל אותם יהודים צדיקים ויראים שגרים בחול אוכלים בכשרות שטובה פחות מכשרות רבנות?
זה לא רק שהוא מוציא את כל החוצניקים ככאלה שאוכלים משהו שהוא פחות מרבנות
הוא מוציא את כל הרבנים של הכשרויות בחו״ל ככאלה שהם פחות מהרבנים ברבנות

A052

משתמש סופר מקצוען
אני לא בטוח שהאמירה הובאה במדויק (כי לדעתי מה שנאמר זה שהבדצים בחו"ל זה כמו רבנות בארץ).

אבל לגבי הקולות של כשרויות חו"ל זה לאו דווקא בגלל הרבנים, אלא המציאות מכתיבה שימוש בקולות מסוימות שבדצים בארץ יכולים להחמיר בהם בקלות.

כט

משתמש פעיל
אגב יש למשהו מושג למה עילית העלו את המחירים בד"כ אחרי ריקול של מוצרים יש ירידת מחירים על המוצרים ולא עליה של המחיר...

אגב לגבי הכשרות אני לא מבין איך העדה"ח הפסיקו עם הדרישה שכאשר יש כשרות שונה יש שינוי משמעותי באריזה זה דבר מאוד מכשיל
ולדוגמה שתנובה יש את פס הזהב

כוכב103

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עיצוב ואדריכלות פנים
עימוד ספרים
לגבי מה שכתבו על ההכשרים בחו"ל
ח"ו להגיד שהרבנים בחו"ל פחות יראי שמים או תושבי חו"ל פחות מחמירים
אבל יש פסיקות שנוגעות לחו"ל לגבי חלב עכו"ם ועוד
בגלל הקושי להשיג את כל המרכיבים בכשרות מהודרת, ולא בטוח שנוגעות לארץ.

ולכן- מה שנכון לחו"ל הרבה פעמים לא נכון לארץ
ואנשים שרגילים לצרוך את ההכשרים האלו לפעמים לא בודקים שוב לעומק האם גם בארץ זה נחשב לכתחילה

לא כל מה שנכון לחו"ל נכון לארץ
ואם בחו"ל הכשר אחד נחשב להכי טוב ששייך
בארץ- יש מוצרים מהודרים יותר.
זאת נקודה למחשבה, כי הרבה אנשים פתאום התוודעו להבדל בין ההכשרים ושינו את הנהגתם.

ולגבי שוני בעיצוב של המוצרים- אני מתפלאת מאוד איך הבד"ץ לא עומדים על זה שיהיה שינוי משמעותי ממש
כ"כ הרבה אנשים נכשלים וקונים מוצרים בכשרות שלא תכננו רק בגלל ההטעיה הזאת
ואני יודעת שבעבר היו מוצרים שרצו הכשר של שארית ישראל והבד"ץ לא הסכימו שבאותו מוצר יהיה בחלק מהייצור שלהם וחלק שארית ישראל בגלל שאנשים יתבלבלו
וכאן, בהבדל משמעותי כ"כ, וגם במוצרים שההכשר שלהם מפוקפק לחלוטין בשנים האחרונות כמעט ואין הבדל.

אוריגמי

משתמש סופר מקצוען
עיצוב ואדריכלות פנים
מי שאוכל שם חלב עכום זה מי שגם בארץ יאכל.
לא מדויק.
כמה משפחות של קרובי משפחה שלנו אוכלים שם חלב סתם לפי ההיתר של ר' משה פיינשטיין, ובארץ לא אוכלים.
ובאופן כללי, הרבה יהודים שסמכו על ההיתר הנ"ל בעבר כבר לא משתמשים בו כיום בגלל השפע של מוצרי חלב שהם חלב ישראל, שלא היה קיים בעבר.

אוריגמי

משתמש סופר מקצוען
עיצוב ואדריכלות פנים
והרוב לא אוכלים את זה!!
רוב מי?
יש פסק של הר' משה פיינשטיין שמתיר חלב סתם, שזה חלב נוכרי בארה"ב- ששם חלב של בע"ח אחר לא חוקי.
לפי הפסק הזה רוב שומרי תומ"צ בארה"ב אוכלים חלב סתם.
אולי לא רוב החסידים אוכלים, אבל רוב שומרי הכשרות בוודאי.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק ד

א לַמְנַצֵּחַ בִּנְגִינוֹת מִזְמוֹר לְדָוִד:ב בְּקָרְאִי עֲנֵנִי אֱלֹהֵי צִדְקִי בַּצָּר הִרְחַבְתָּ לִּי חָנֵּנִי וּשְׁמַע תְּפִלָּתִי:ג בְּנֵי אִישׁ עַד מֶה כְבוֹדִי לִכְלִמָּה תֶּאֱהָבוּן רִיק תְּבַקְשׁוּ כָזָב סֶלָה:ד וּדְעוּ כִּי הִפְלָה יְהוָה חָסִיד לוֹ יְהוָה יִשְׁמַע בְּקָרְאִי אֵלָיו:ה רִגְזוּ וְאַל תֶּחֱטָאוּ אִמְרוּ בִלְבַבְכֶם עַל מִשְׁכַּבְכֶם וְדֹמּוּ סֶלָה:ו זִבְחוּ זִבְחֵי צֶדֶק וּבִטְחוּ אֶל יְהוָה:ז רַבִּים אֹמְרִים מִי יַרְאֵנוּ טוֹב נְסָה עָלֵינוּ אוֹר פָּנֶיךָ יְהוָה:ח נָתַתָּה שִׂמְחָה בְלִבִּי מֵעֵת דְּגָנָם וְתִירוֹשָׁם רָבּוּ:ט בְּשָׁלוֹם יַחְדָּו אֶשְׁכְּבָה וְאִישָׁן כִּי אַתָּה יְהוָה לְבָדָד לָבֶטַח תּוֹשִׁיבֵנִי:
נקרא  16  פעמים

ספירת העומר

לוח מודעות

למעלה