מידע שימושי שימו לב! חיסון שפעת לתינוקות שעדין לא אכלו ביצים.

מצב
הנושא נעול.

סימפטי

משתמש פעיל
לא מבינה על מה הדיבור.
כמו בכל נושא ובמיוחד בנושא זה, תמיד יהיו את אלו שבעד ואת אלו שנגד.

אני התחסנתי וחיסנתי את כל המשפחה, וב"ה לא היו תופעות לוואי לאף אחד! (למעט אצלי שכאב לי מקום החיסון עד יום למחרת).
א"א להוכיח שמי שחלה לאחר החיסון זה מהחיסון, יתכן שהמחלה דגרה כבר קודם ורק אז התפרצה - ויתכן שלא.

העיקר בריאות לכולם!
ברור שלא כולם מגיבים אותו דבר

yonatanr

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
עריכה תורנית
הם אמרו שזן השפעת מתחדש בכל שנה, ושלכן גם החיסון משתנה, אבל אני שואלת: איך אפשר לדעת מראש לאיזה זנים להכליל את החיסון? הרי לא בודקים קודם את השפעת של השנה, ולפיה מכינים את החיסון?
בודקים את זני השפעת שהיו בחצי הכדור הדרומי [שם היה חורף כשאצלנו עדיין קיץ], ולפי זה מכינים את החיסון לבני חצי הכדור הצפוני - כמונו למשל. אם כי, לפעמים החיידק עובר מוטציה בדרכו לחצי הכדור הצפוני...

אהבת עולם

משתמש סופר מקצוען
D I G I T A L
אני התחסנתי נגד שפעת ביום ראשון
מיום ראשון בערב ועד היום השובתתי בשפעת מזעזעת, שלא היתה לי מעודי, חום גבוה, כאבי שרירים כאבי גרון וצינון מטורף
הפסדתי כמעט שבוע עבודה.
ואף אחד לא יודע מזה, כי לא תקשרתי להודיע להם
אחר כך האחות אומרת: "אף אחד לא חזר, אין שום תופעות לואי לחיסון, בהתחיבות!"
אם יש עוד אנשים שחלו בשפעת בעקבות החיסון, אני אשמח לדעת מזה, זה מענין אותי אם אני היחידה.
מה שעברת כמעט בוודאות הוא לא מהחיסון . הוא יכול להיות למרות החיסון.
למרות החיסון אפשר לחלות - כי הוא לא מחסן לכל הזנים .
למרות החיסון אפשר לחלות - כי החיסון לא 100% כמו כל חיסון
למרות החיסון , יכול להיות שנדבקת קודם ואולי זה בכלל צינון.

במחקרים , הוכח שהחיסון עוזר. כמה ? לא 100% ולא קרוב לזה.
אבל באחוזים ניכרים. וזה דבר מדהים שיכול להפחית אחוזי תמותה בקבוצות סיכון (בעיקר תינוקים , נשים בהריון , מבוגרים ומדוכאי מערכת חיסון)
הלוואי שכולם היו מתחסנים בשביל לעזור להם , זה דבר מאד יפה וחסד מדהים .
אישית לא עשיתי את זה, כי זה באמת קשה, ולא כיף להתחסן בשביל משהו שלא מסכן אותי אישית.
אגב, החיסון שניתן בקופות החולים הוא בזריקה או שיש גם דרך הפה?

ביקי

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
מה שעברת כמעט בוודאות הוא לא מהחיסון . הוא יכול להיות למרות החיסון.
תשמעי, אין לי שום דבר נגד החיסון, יתכן שהיה שווה לתחסן למרות מה שקרה לי, ואני בכלל לא באה להמליץ לאנשים לא להתחסן. רק כתבתי מה שקרה לי.
אבל ברור לי ללא צל של ספק שהשפעת שתקפה אותי היא מהחיסון
זה מגוחך כמעט כמו לא לתלות את מי שלא חלה בשפעת - בעקבות החיסון, למי שכן חלה בעקבותיו.. זה קרה כמה שעות אחרי החיסון, ואני אישית שכבר שנים רבות לא חליתי כלל בשפעת. לא הכרתי את הדבר הזה. ואני טיפונת אנטלגנטית כדי להבדיל בין צינון לשפעת.
אבל באמת אין לי ענין להתוכח.. זה לא משנה לכלום.

מלפפון

משתמש סופר מקצוען
אני גם חושבת שיש כאן משו לא הגיוני.
מצד אחד מנסים להוכיח שאין קשר בין חולי לבין החיסון,
ומצד שני הרבה מדווחים על חולי בעקבותיו.
אז מתחילים להסביר להם שזה לא בעקבות אלא למרות,
וזו לא שפעת אלא צננת,
ותכלס לאנשים שחלו אחרי שהתחסנו לא משנה ההגדרה. משנה שעד כה הם היו בריאים, ולאחר מכן- הם נאלצו לדווח על ימי מחלה בעבןדה.

יוגורט

משתמש מקצוען
גם חברה שלי חיסנה תינוק ומייד אח"כ הופיע לו שפעת הרופאה אמרה שזה דגר לפני.
יתכן שכן אבל מבחינה סטטיסטית זה נראה שזה צריך לשאוף לאפס אך מה שקורה זה שיש הרבה דיווחים.
לא הבעתי דעה נגד החיסון וגם לא בעדו , רק להעלות סימן שאלה אחד.

סימפטי

משתמש פעיל
אני גם חושבת שיש כאן משו לא הגיוני.
מצד אחד מנסים להוכיח שאין קשר בין חולי לבין החיסון,
ומצד שני הרבה מדווחים על חולי בעקבותיו.
אז מתחילים להסביר להם שזה לא בעקבות אלא למרות,
וזו לא שפעת אלא צננת,
ותכלס לאנשים שחלו אחרי שהתחסנו לא משנה ההגדרה. משנה שעד כה הם היו בריאים, ולאחר מכן- הם נאלצו לדווח על ימי מחלה בעבןדה.
איך אמר מישהו, התופעת לוואי הכי נפוץ של חיסונים זה ״צירוף מקרים״

גלבוע

משתמש סופר מקצוען
תשמעי, אין לי שום דבר נגד החיסון, יתכן שהיה שווה לתחסן למרות מה שקרה לי, ואני בכלל לא באה להמליץ לאנשים לא להתחסן. רק כתבתי מה שקרה לי.
זה מגוחך כמעט כמו לא לתלות את מי שלא חלה בשפעת - בעקבות החיסון, למי שכן חלה בעקבותיו.. זה קרה כמה שעות אחרי החיסון, ואני אישית שכבר שנים רבות לא חליתי כלל בשפעת. לא הכרתי את הדבר הזה. ואני טיפונת אנטלגנטית כדי להבדיל בין צינון לשפעת.
אבל באמת אין לי ענין להתוכח.. זה לא משנה לכלום.
סבתא שלי, כשהיתה קשישה, התחסנה פעם אחת לשפעת ומייד חטפה שפעת.
החויה שלך לא כל כך מופרכת, גם אם כל הרופאים יזעקו חמס.

גלבוע

משתמש סופר מקצוען
איך אמר מישהו, התופעת לוואי הכי נפוץ של חיסונים זה ״צירוף מקרים״
:D:D:D
חד משמעית.

מה שמערכת הבריאות לא מבינה, זה שאנשים מאבדים אמון במערכת בגלל חוסר היחס הרציני לתופעות המדווחות.

גלבוע

משתמש סופר מקצוען
אני התחסנתי נגד שפעת ביום ראשון
מיום ראשון בערב ועד היום השובתתי בשפעת מזעזעת, שלא היתה לי מעודי, חום גבוה, כאבי שרירים כאבי גרון וצינון מטורף
הפסדתי כמעט שבוע עבודה.
ואף אחד לא יודע מזה, כי לא תקשרתי להודיע להם
אחר כך האחות אומרת: "אף אחד לא חזר, אין שום תופעות לואי לחיסון, בהתחיבות!"
אם יש עוד אנשים שחלו בשפעת בעקבות החיסון, אני אשמח לדעת מזה, זה מענין אותי אם אני היחידה.
אז את לא.

גלבוע

משתמש סופר מקצוען
מתוך הכרת החשיבות בחיסון תלמידים בבתי ספר בהגנה ישירה עליהם ובהגנה עקיפה על מבוגרים נכלל חיסון נגד שפעת בכיתה ב' החל משנת הלימודים תשע"ז, ובשנת הלימודים הנוכחית התווספה שכבת כיתות ג' למקבלי החיסון. כיסוי החיסון היה גבוה בשנה שעברה בקרב תלמידי כיתות ב' פי 5.5 בהשוואה לשנים קודמות לפני הפעלת התכנית. חיסון התלמידים נותן מענה מסויים למקרים בהם יעילות החיסון נגד שפעת בבני 65 ומעלה אינה גבוהה
זה לא נראה לי הגיוני ומוסרי להזריק משהו לילדים בשביל להגן על המבוגרים.
למה דווקא ילדים בבית ספר?
כי אותם אפשר לתפוס בלי לשאול אותם?
למה שמשרד הבריאות לא ישלח ניידות לרחובות, יתפוס אנשים מקריים, יזריק להם וישלח אותם הביתה?
אה, זה נוגד את כל התפיסה של זכויות אדם? אאאההה.....

נ.ב. החתומה מטה אינה מתנגדת חיסונים.

אהבת עולם

משתמש סופר מקצוען
D I G I T A L
זה מגוחך כמעט כמו לא לתלות את מי שלא חלה בשפעת - בעקבות החיסון,
זו באמת אותה טעות. זה מאד מגוחך לחסן כי מישהי כתבה פה בפורום שהיא חיסנה ומאז היא הפסיקה לחלות.
או לחשוב שבגלל שהתחסנתי אני לא חולה. האמת היא שאי אפשר לדעת לעולם על אדם בודד.
סטטיסטית, זה אמור לקרות הצירופי מקרים האלו, כמה שזה מוזר.
אין לי מושג באמת אם יש קשר או לא, אבל רק בדיקה אמינה של דם תכריע אם זה שפעת, ורק איסוף אמין של דיווחים מאלפי מחוסנים וביקורת של הנתונים תעזור לנו לדעת אם יש קשר לחיסון או שלא.

לא קראתי מחקרים כאלו, אני בטוחה שהם ישנם, כי אחרת לא היו מאשרים אותו.
ואם לפי הרפואה אין סיבה להתפרצות שפעת , ולפי המחקרים אין . אז כנראה שאין קשר.

ואני מבינה שזה נשמע מוזר וההפך מהחשיבה ההגיונית שלנו. כמו תעתוע ראיה.
את בטוחה שאת רואה משהו ובסוף לא.
בדיוק כמו שהעינים והמח נוטים 'לעבוד' עלינו לפעמים , כך אנחנו נופלים בטעויות הקישור האלו, וזו לא רק את, זה כולנו , ולפעמים גם רופאים ומדענים .
בדיוק בשביל זה עושים מחקר ובודקים על אלפי אנשים שלא יודעים אם הם חוסנו או לא.
ואז מגלים את התעתוע , לפעמים.

נערך לאחרונה ב:

אהבת עולם

משתמש סופר מקצוען
D I G I T A L
יתכן שכן אבל מבחינה סטטיסטית זה נראה שזה צריך לשאוף לאפס אך מה שקורה זה שיש הרבה דיווחים.
מבחינה סטטיסטית זה אמור לקרות ,והרבה.
אם סטטיסטית נניח 10% מהאוכלוסיה חולים בשפעת בתקופת החורף, ובכל שבוע או שבועיים חולים 2%
2% מתוך המתחסנים (שנדבקו קודם , או למרות החיסון )יתלו זאת בחיסון , וזה בטוח בטוח בגלל זה.
הדבר היחיד שיכול לאמת או לשלול קשר זה מחקרים איכותניים , ואני מאמינה שנעשו כאלו.

סטודיו פוינט

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
עריכה והפקת סרטים
אז להתחסן או לאאא????
כבר שבועיים מתלבטת לגבי ולגבי בנותי הפעוטות (שנתיים ותשע ושנה ושלוש)
מבולבלת מכל הנ"ל.

אהבת עולם

משתמש סופר מקצוען
D I G I T A L
זה לא נראה לי הגיוני ומוסרי להזריק משהו לילדים בשביל להגן על המבוגרים.
למה דווקא ילדים בבית ספר?
כי אותם אפשר לתפוס בלי לשאול אותם?
למה שמשרד הבריאות לא ישלח ניידות לרחובות, יתפוס אנשים מקריים, יזריק להם וישלח אותם הביתה?
אה, זה נוגד את כל התפיסה של זכויות אדם? אאאההה....[.QUOTE]
לי זה נראה מאד מוסרי והוגן , שילדים מקבלים הגנה נגד שפעות וגם להגן על הדרך על כלל האוכלוסיה. למה לא ?

אם היתה אפשרות תיאורטית לחסן את כל האוכלוסיה (במים , נניח) ולמנוע מקרי מוות של 50 איש בשנה בישראל
(מבוגרים , עוברים , ומדוכאי חיסון)
האם רבנים לא היו אומרים לבצע אותה?

ובגלל זכויות אדם וכל זה, לכל אמא יש אפשרות להתנגד.
אבל הופכים את זה לדיפולטיבי כדי להציל חיים .בסך הכל.

ועכשיו נסי לדמיין משהו יותר קרוב בשביל להבין את הסיטואציה,
אחיין שלי שהיה מתחת גיל שנה קיבל חצבת , ובעקבותיו אמא שלי היתה מאושפזת שבוע + בבית חולים במצב לא פשוט.
אם נניח ילד שלך חולה בשפעת ומדביק מבוגר שקרוב אליך מאד (אמא שלך, סבתא או כל מישהו קרוב מבוגר)
ואם היתה לך אפשרות למנוע את זה , מה תרגישי ? ההורים שלך לא שווים את זה ? הסבים והסבתות ?
ואם התוצאה של זה גרועה יותר מאשפוז קל, ומסתבכת ? ואם זה מוות ? לא שווה החיסון ?

סימפטי

משתמש פעיל
מבחינה סטטיסטית זה אמור לקרות ,והרבה.
אם סטטיסטית נניח 10% מהאוכלוסיה חולים בשפעת בתקופת החורף, ובכל שבוע או שבועיים חולים 2%
2% מתוך המתחסנים (שנדבקו קודם , או למרות החיסון )יתלו זאת בחיסון , וזה בטוח בטוח בגלל זה.
הדבר היחיד שיכול לאמת או לשלול קשר זה מחקרים איכותניים , ואני מאמינה שנעשו כאלו.
אולי זה לא שפעת, אבל הסימפטומים דומים ואפילו יותר חמורים לפעמים כמו שהרבה מתארים אז מה זה משנה, וזה כתוב בעלון היצרן שזה אחת מהתופעות לוואי.

מצב
הנושא נעול.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכד

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת לְדָוִד לוּלֵי יְהוָה שֶׁהָיָה לָנוּ יֹאמַר נָא יִשְׂרָאֵל:ב לוּלֵי יְהוָה שֶׁהָיָה לָנוּ בְּקוּם עָלֵינוּ אָדָם:ג אֲזַי חַיִּים בְּלָעוּנוּ בַּחֲרוֹת אַפָּם בָּנוּ:ד אֲזַי הַמַּיִם שְׁטָפוּנוּ נַחְלָה עָבַר עַל נַפְשֵׁנוּ:ה אֲזַי עָבַר עַל נַפְשֵׁנוּ הַמַּיִם הַזֵּידוֹנִים:ו בָּרוּךְ יְהוָה שֶׁלֹּא נְתָנָנוּ טֶרֶף לְשִׁנֵּיהֶם:ז נַפְשֵׁנוּ כְּצִפּוֹר נִמְלְטָה מִפַּח יוֹקְשִׁים הַפַּח נִשְׁבָּר וַאֲנַחְנוּ נִמְלָטְנוּ:ח עֶזְרֵנוּ בְּשֵׁם יְהוָה עֹשֵׂה שָׁמַיִם וָאָרֶץ:
נקרא  13  פעמים

לוח מודעות

למעלה