דרוש מידע שיטת החדר הסגור

פנינה 99

משתמש סופר מקצוען
תוהה אם יש אנשים שבאמת מתנגדים לזה...
חוץ מכה יפי נפש שמלאנים...
כמה זה גרוע למנוע ילד מלאכול קצת ומלשתות קצת לעומת הרווח הגדול שיש לו בזה לכל החיים?...
שכשהוא יגדל הוא יוכל לדבר ולנהל חיים כאחד האדם?...
הנאה ריגעית מול רווח לכל החיים!!!
לא שוה את זה?
יש לי עוד כמה עצות ברוח זאת:
לא להחליף יום שלם לילד שלכלך או הרטיב
למנוע אוכל מילד שמן.
לא להענות לבכי של פעוט בלילה
ועוד...
כמה שבועות כאילו מה הם לכל החיים...
הכל באירוניה כמובן .

נערך לאחרונה ב:

פנינה 99

משתמש סופר מקצוען
בא נגיד את האמת. אם היא לא היתה חכי"ת מהימין היו רק מהללים אותה. וגם זה לא היה מגיע לתהודה כמו שזה הגיע כעת.
שמעתי את רוב הראיונות בתקשורת וכל הזמן ניסו למצוא ולהוציא מכל המרואיינים למה היא גרועה ואכזרית, הקצף והשנאה שיש להם לאשה הזאת פשוט בלט לעין כל.

אם היא היתה אכזרית לבן שלה היא היתה שמה אותו במוסד וזהו, יש לה מספיק כסף לזה.
אז נראה לי שצריך רק לשבח ולהלל אימא כזאת שהשקיעה את כוחה מחשבותיה ומרצה במשך 24.7 בשביל שהילד שלה יצליח בחיים ולא יהיה מסכן חסר תקשורת, שכל אלה שמדברים נגדה ינידו לעברו את מבטם ויגיד עליו איזה מסכן הוא ומוזר, ולא ירצו להתקרב אליו
ואל תשכחו גם את הכאב שהיה לה כשעשתה את זה, ואת הצער שיש לה עכשיו כשהיא שומעת את כל מה שאומרים עליה שהיא אכזרית, והיא רק רצתה לעשות טוב לילד שלה, ועל חשבונה.
ולגבי השיטה, אני לא חושב שמישהו יכול להתערב להורה איך לחנך את בנו, ובמיוחד במקרה כזה מסובך.
יש הורים מתעללים, אבל אני חושב שאלה מזניחים את הבן שלהם ולא מטפלים בו גם אם בצורה קשה כזאת.
ושכל אחד יחשוב על הצמתים שיש לו עם הילד שלו בחיים, ויגיע למסקנה האם הוא לא היה נוהג בצורה קשה לקצת זמן בשביל עתיד טוב לילד שלו.
ועוד דבר, לדעתי אי אפשר לשפוט אף הורה שרוצה לתת לבן שלו את הכי טוב שבעולם, ולא משנה איך קוראים לו ומאיפה הגיע
המטרה אינה מקדשת את כל האמצעים.
ויש עדין מרחב בין הזנחה לבין התעמרות ואכזריות.
דווקא מול בנ"א חסרי ישע/עם מוגבלות
אנו מחויבים לתת את צרכיהם הבסיסיים לפני שהם דורשים.

גם היום יש הדוגלים בשיטות חינוך אכזריות גם לילדים רגילים
כדי לחנכם בדרך מסוימת.(על כת לב טהור שמעתם?)

bracha5

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
צילום מקצועי
אוטומציה עסקית
בא נגיד את האמת. אם היא לא היתה חכי"ת מהימין היו רק מהללים אותה. וגם זה לא היה מגיע לתהודה כמו שזה הגיע כעת.
שמעתי את רוב הראיונות בתקשורת וכל הזמן ניסו למצוא ולהוציא מכל המרואיינים למה היא גרועה ואכזרית, הקצף והשנאה שיש להם לאשה הזאת פשוט בלט לעין כל.

אם היא היתה אכזרית לבן שלה היא היתה שמה אותו במוסד וזהו, יש לה מספיק כסף לזה.
אז נראה לי שצריך רק לשבח ולהלל אימא כזאת שהשקיעה את כוחה מחשבותיה ומרצה במשך 24.7 בשביל שהילד שלה יצליח בחיים ולא יהיה מסכן חסר תקשורת, שכל אלה שמדברים נגדה ינידו לעברו את מבטם ויגיד עליו איזה מסכן הוא ומוזר, ולא ירצו להתקרב אליו
ואל תשכחו גם את הכאב שהיה לה כשעשתה את זה, ואת הצער שיש לה עכשיו כשהיא שומעת את כל מה שאומרים עליה שהיא אכזרית, והיא רק רצתה לעשות טוב לילד שלה, ועל חשבונה.
ולגבי השיטה, אני לא חושב שמישהו יכול להתערב להורה איך לחנך את בנו, ובמיוחד במקרה כזה מסובך.
יש פה הורים מתעללים, אבל אני חושב שאלה מזניחים את הבן שלהם ולא מטפלים בו גם אם בצורה קשה כזאת.
ושכל אחד יחשוב על הצמתים שיש לו עם הילד שלו בחיים, ויגיע למסקנה האם הוא לא היה נוהג בצורה קשה לקצת זמן בשביל עתיד טוב לילד שלו.
ועוד דבר, לדעתי אי אפשר לשפוט אף הורה שרוצה לתת לבן שלו את הכי טוב שבעולם, ולא משנה איך קוראים לו ומאיפה הגיע
ליאיר לפיד יש בת אוטיסטית. אם אני לא טועה הוא הציב לאשתו אולטימטום, או שתרפה מטיפוח הילדה או שהוא נוטש אותה (את אשתו).
הילדה היום במוסד לילדים אוטיסטים שהוא הקים עם שי פירון.
חפשו לעג ליאיר לפיד על כך....

נערך לאחרונה ב:

אסתי 15

משתמש מקצוען
ליאיר לפיד יש בת אוטיסטית. אם אני לא טועה הוא הציב לאשתו אולטימטום, או שתרפה מטיפוח הילדה או שהוא נוטש אותה (את אשתו).
אי אפשר לדון את יאיר לפיד.
הורים שמגדלים ילדים עם צרכים מיוחדים בבית, הם המיוחדים והראויים להערצה.

סטודיו לגרפיקה

משתמש מקצוען
יש לו גם בן וגם בת אוטיסטים

bracha5

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
צילום מקצועי
אוטומציה עסקית
אי אפשר לדון את יאיר לפיד.
הורים שמגדלים ילדים עם צרכים מיוחדים בבית, הם המיוחדים והראויים להערצה.
לא לעגתי ח"ו
חיזקתי את הטענה שהביקורת היא בגלל עמדתה הפוליטית של החכי"ת המדוברת ולא בהכרח ביקורת עניינית על השיטה.

יונה יוסף

משתמש צעיר
בספר "השמיעיני קולך" מביאה אם לשני ילדים עם אוטיזם את מסע הסדיזם שבתה עברה על ידה בשל חוסר ידע במהות האוטיזם בזמנים ההם.
לא האמנתי שעשרים שנה אחרי הוצאת הספר המכונן הזה עוד יהיו הורים שישתמשו בשיטות נוראות אלו.
ומי שטוענת שכל אמא יודעת מה טוב לילד שלה ואם זה מה שהיא עשתה אז זה מה שהיה נכון לו, שתברר בשרותי הרווחה ותגלה מאות ילדים שעברו התעללות ומפריכם טענה זו
הציטוט מהרווחה ממש לא פורך את הנתון..
בלי להיכנס האם צודק או לא צודק...
היום כל רב בת"ת וכד' שירביץ יפתחו לו תיק פלילי
ואם ילד יתלונן שמקבל מכות בבית יוציאו אותו מההורים שלו!
צודק????
ממש לא כל הגישה הזאת שלכל דבר יש אבחנה ושמתערבים לנו לחיים הורסת את הדור הבא וזה ברור
רואים היום כיצד הפינוק הזה הרס את כולנו
עכשיו לגופו של ענין...
ברור שיש דברים כגון הפרעות על הרצף וכו' שבהם הדרך לטפל בהם בצורה של חינוך לבד היא עם הרבה סיכונים והרבה פעמים עם אחוזי הצלחה מאוד מאוד נמוכים...
אבל אם היא הצליחה אף אם יש ביקורת על הצורה,
היא חשבה ככה ומגיע לה ברוו ענק על האומץ הזה לאמלל ילד כי אתה יודע שזה יעזור ודבקות במטרה
וב"ה היא הצליחה.
אבל יש הרבה אבחנות היום על עשרות דברים שהופכים כל דבר לבעיה
כל ילד שטיפה נמרד יש לזה איזה שם עם "אבחנה" מעוררת חלחלה...
והרבה מקרים אומרים לקחת כדורים שגורמים לילד להרגיש סוג ב' ורק הורסים אותו יותר,
ורבות מקרים על אנשים שעברו קשיים וכו' והתגברו והיום הם אנשים מוצלחים.
כל התורה הזאת הגיעה למקומות שאנשים לא האמינו....
קחו כל ילד היום לאבחון תגלו אותו עם רשימת אבחנות ואם זה יהיה רופא מודרני אף תצאו עם רשימת קניות.......
וצריך לדעת שדווקא לפעמים החינוך והאמון בילד הם אלו שיביאות אותו למקום הכי טוב.
מסופר פעם על ישיבה שהתרחשו שם הרבה גניבות ויום אחד התקינו מצלמות בישיבה ותפסו איזה בחור שפשוט גונב מכל הבא ליד
כנסו מיד ישיבת צוות לדון בנושא וכל אחד התחיל להביא רעיונות ומחשבות מאיפה זה מגיע וכו'
נעמד הראש ישיבה ואמר כתוב בתורה שאסור לגנוב
ומי שגונב א' זה מגיע מהיצר הרע
יכול להיות שהיה דברים בחיים גרמו לו להגיע לכיוון הזה אבל היום הכל זה יצר הרע ולכל יצר הרע יש כח להתמודד מולו.
קודם כל צריך לקרוא לו ולהגיד לו בצורה עדינה שהוא מוכרח להפסיק עם ורק אח"כ יש מקום להתחיל להתפלל פסיכולוגית..
והמבין יבין............

פודרה המלך

משתמש מקצוען
צילום מקצועי
אחת מהפולטיקאיות ספרה שככה נהגה בבן שלה לא נתנה לו לאכול ולשתות עד שלא ביקש את זה בעצמו
ועוד כל מיני התנהגויות מהסוג הזה וכתוצאה מכך היום הוא מתפקד רגיל (בגרות מלאה צבא לימודים) בעיני זה סוג של התעלמות מהענין וסוג של הכחשה שלו אבל היא הכירה תילד שלה וכנראה חשבה שהוא מסוגל ויכול לזה.
מהכרות קרובה מאדד עם אנשים על הרצף האוטיסטי זו גישה שיכולה לגרום לטוב אך גם מאד לרע
ויש הרבה מאד שחולקים עליה
תוהה אם יש אנשים שבאמת מתנגדים לזה...
חוץ מכה יפי נפש שמלאנים...
כמה זה גרוע למנוע ילד מלאכול קצת ומלשתות קצת לעומת הרווח הגדול שיש לו בזה לכל החיים?...
שכשהוא יגדל הוא יוכל לדבר ולנהל חיים כאחד האדם?...
הנאה ריגעית מול רווח לכל החיים!!!
לא שוה את זה?
התעללות זה רחמנות במקום שלא צריך היא

mic003

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
כתיבה ספרותית
איור וציור מקצועי
עריכה תורנית
האמת, אני מבין את אלו שמצקצקים. מניעת אוכל זה דבר נורא, כך גם משיכה בשיער. טוענים אותם אנשים, ששום מטרה לא מקדשת את האמצעים הבזויים הללו.
ואני שואל, האם זה נכון? האם באמת אין שום דבר שמצדיק כאב וסבל נקודתיים?
מה תגידו לדוגמא על טיפולי כימותרפיה? הרי זה סבל שאין כדוגמתו, כאבים, חולשה, נשירת שיער. ודיאליזה, האם אין היא בגדר התעללות בחפים מפשע? אם באמת שום מטרה אינה משרתת גרימת סבל וכאב, יתכבדו אותם אנשים ויפסיקו את הכאב הנורא הזה.
וברצינות, כמו שברור לכולם שטיפול רפואי מציל חיים צריכים לתת ולא להתחשב בכאב ובסבל של המטופל, כך צריך להיות ברור שישנן מטרות שאינן בדווקא הצלת חיים, ששווה בשבילן לשלם את המחיר. אני חושב שאם נעשה סקר מהם הדברים הנוראיים ביותר שיכולים לקרות לאדם, אוטיזם בוודאי יהיה בעשיריה הפותחת. אם יש דרך למנוע את הסבל, את הבושה, את ההתעללות החברתית שעוברים אנשים שנמצאים על הרצף - בוודאי שמניעת אוכל ומשיכה בשיער שנעשים על ידי אם אוהבת, מתוך אהבה ורחמים ולא מתוך רצון להרע, אינם מחיר גבוה כל-כך, במיוחד כאשר התוצאות מדברות בעד עצמן.

מיכל ב'

כתבת
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
פרסום וקופי
טוב שכתבת: אם אני לא טועה.
כי זה ממש לא מדויק מה שכתבת,
וידוע לי ששנים הוא גידל אותהף ויש לו קשר מעולה.
והרבה אוטיסטים כשהם בוגרים הולכים למסגרות מחוץ לבית,
ויש גם דיור לתסמונת דאון וכו.
אין טעם להגיד דברים שגויים.

מיכל ב'

כתבת
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
פרסום וקופי
מהרשת:
"בית קינן" מתכבד להזמינכם להרצאתה של ליהיא לפיד - נשיאת עמותת שק"ל (שילוב קהילתי לאנשים עם מוגבלויות) ומדמויות המפתח בעשייה למען קבלת השונה. האירוע מתקיים במסגרת האירועים לציון יום הזכויות הבינלאומי לאנשים עם מוגבלות.

נושא ההרצאה: "המסע של חיי" - להיות אמא לילדה מיוחדת ולהמשיך להגשים חלומות

במפגש מעצים זה משתפת לפיד תובנות על המסע שלה כאמא לילדה מיוחדת, מסע שבו היא מהווה השראה למשפחות רבות. שיחה על התמודדות אבל גם על מציאת מוקדי הכוח והשמחה, על המאבקים ועל השלמה וקבלה ואהבה ללא תנאים.

אגב, גם לאביגדור ליברמן יש ילדה עם אפילפסיה.
לכן יש מצב שהממשלה הזו קידמה מאד את זכויות הנכים אחרי שכבר שנים לא העלו את הקצבאות,
ועכשיו היתה העלאה משמעותית מאד.

bracha5

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
צילום מקצועי
אוטומציה עסקית
טוב שכתבת: אם אני לא טועה.
כי זה ממש לא מדויק מה שכתבת,
וידוע לי ששנים הוא גידל אותהף ויש לו קשר מעולה.
והרבה אוטיסטים כשהם בוגרים הולכים למסגרות מחוץ לבית,
ויש גם דיור לתסמונת דאון וכו.
אין טעם להגיד דברים שגויים.
אין לי טענות על יאיר לפיד, אבל איום בגירושין על אמא של הילדה, גם אם הוא נכון, הוא לא "יפה", כמו ששיטת החדר הסגור היא לא "יפה".
התקשורת הצבועה תקפה אם שטיפלה בבנה בשיטה מסוימת. ויש מי שטענו שהתקיפה היא על רקע פוליטי, ולא ביקורת מקצועית על השיטה. הבאתי ראיה מאיר לפיד שלכאורה אם הוא לא היה מהצד ה"נכון" של המפה הפוליטית היו עושים ממנו קציצות על ההתנהגות הזאת (ברשעות, כי אל תדון וכו' )

מיכל ב'

כתבת
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
פרסום וקופי
אין לי טענות על יאיר לפיד, אבל איום בגירושין על אמא של הילדה, גם אם הוא נכון, הוא לא "יפה", כמו ששיטת החדר הסגור היא לא "יפה".
גם לאיים בקפיצה מהגג זה לא יפה.
מה הקשר ליאיר לפיד?
בגלל שהמצאת שהוא איים על אשתו בפרידה?
זה מידע מומצא, אז את יכולה להמציא מה שבא לך ולכתוב על זה אם יפה או לא.

ולגבי שיטת החדר הסגור- אני נגד שיטות באופן שיטתי.
תמיד טוב לדעת שיש דברים, ולבחון האם מתאים לילד.
כל מקרה לגופו, ואף פעם לא שיטה לפי ספר שמישהו אחר החליט.
הספר היחיד שצריך לפעול לפיו- זו התורה.
כל שיטה אחרת- דורשת בחינה עד דק האם נכונה, באיזה מצב, עד כמה,
וכיצד בדיוק לבצע.
ולדבר על זה תאורטית- זה סתם בלה בלה. אלא א"כ בודקים את זה ספציפית לפי ילד.

יוסייוסייוס

משתמש מקצוען
חושך שבטו שונא בנו - מה שנראה כהתעללות סופו רווח לכל החיים. אך כמובן שצריך לבדוק את יחס הדברים.
אגב סתם בשביל לעודד --- אילון מאסק חשף פעם שהוא על הרצף האוטיסטי (אספרגר)
אין כל הגיון להתנהג באכזריות לילד ולחשוב שזה יעשה לו טוב.
ישנם דרכים נורמליות והגיוניות.

אילון מאסק הוא לא אוטיסט !
אולי 'טיפוס' אבל לא יכול להיות אוטיסט.
יש איזה 'טרנד' בעולם לומר 'אני אוטיסט' לא ברור לי למה.
אבל אילו שטויות במיץ עגבניות.
[מכיר היטיב את הנושא...].

במבונה

משתמש מקצוען
צילום מקצועי
אין כל הגיון להתנהג באכזריות לילד ולחשוב שזה יעשה לו טוב.
ישנם דרכים נורמליות והגיוניות.

אולי 'טיפוס' אבל לא יכול להיות אוטיסט.
יש איזה 'טרנד' בעולם לומר 'אני אוטיסט' לא ברור לי למה.
אבל אילו שטויות במיץ עגבניות.
[מכיר היטיב את הנושא...].
הוא מאובחן עם תסמונת אספרגר אפשר לראות בויקי'

נערך לאחרונה ב:

korot

משתמש מקצוען
בלת"ק חלקי
ובלי להכיר מקרוב אוטיזם
אבל כן מכיר מקרוב (לא אישית, אבל עוקב אחריה בעניין זמן רב) את החכי"ת, ולא מהסערה האחרונה.
היא אישיות מדהימה!
וככזאת, השמאל רואה בה אויבת ואיום אסטרטגי.

יוסייוסייוס

משתמש מקצוען
הוא מאובחן כasd
זה שטות.
אילון מאסק לא ASD !
מהותה של הלקות היא חסר בתקשורת עם הסביבה.
כיצד אדם עם לקות כזאת יכול להיות 'סוחר' ולנהל חברת ענק אם הוא לא מבין מה אנשים רוצים ?
אחד הקריטריונים הוא

הסימפטומים גורמים ללקות משמעותית מבחינה קלינית בתפקוד החברתי, התעסוקתי , או בתפקיד עכשווי חשוב אחר.​

אילון מאסק הוא כל הזמן מחפש תשומת לב, שזה ממש ההיפך מאוטיזם.
בקיצור:

במבונה

משתמש מקצוען
צילום מקצועי
זה שטות.
אילון מאסק לא ASD !
מהותה של הלקות היא חסר בתקשורת עם הסביבה.
כיצד אדם עם לקות כזאת יכול להיות 'סוחר' ולנהל חברת ענק אם הוא לא מבין מה אנשים רוצים ?
אחד הקריטריונים הוא

הסימפטומים גורמים ללקות משמעותית מבחינה קלינית בתפקוד החברתי, התעסוקתי , או בתפקיד עכשווי חשוב אחר.​

אילון מאסק הוא כל הזמן מחפש תשומת לב, שזה ממש ההיפך מאוטיזם.
בקיצור:
תיקנתי לתסמונת אספרגר.
לא היה ענין לאף אחד להמציא אתזה.
במיוחד לא לו עצמו.
וזה באמת השפיע עליו רבות בחיים.

חוטיוטיק

משתמש פעיל
בלת"ק
חברת הכנסת דיסטל היא מהרהוטות והישרות שיש בימין האמיתי
ולכן יש אינטרס להשחיר את דמותה
א"א לשפוט אותה וא"א להאמין לתקשורת מגוייסת
מה שבטוח הוא שהיא עשתה ועושה הכל בשביל הבן שלה
והיא התחננה על נפשה שלא יהפכו את הנושא לכלי ניגוח פוליטי
עצוב שככה נראית התקשורת וככה מגיבים האנשים...

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכט

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת רַבַּת צְרָרוּנִי מִנְּעוּרַי יֹאמַר נָא יִשְׂרָאֵל:ב רַבַּת צְרָרוּנִי מִנְּעוּרָי גַּם לֹא יָכְלוּ לִי:ג עַל גַּבִּי חָרְשׁוּ חֹרְשִׁים הֶאֱרִיכוּ (למענותם) לְמַעֲנִיתָם:ד יְהוָה צַדִּיק קִצֵּץ עֲבוֹת רְשָׁעִים:ה יֵבֹשׁוּ וְיִסֹּגוּ אָחוֹר כֹּל שֹׂנְאֵי צִיּוֹן:ו יִהְיוּ כַּחֲצִיר גַּגּוֹת שֶׁקַּדְמַת שָׁלַף יָבֵשׁ:ז שֶׁלֹּא מִלֵּא כַפּוֹ קוֹצֵר וְחִצְנוֹ מְעַמֵּר:ח וְלֹא אָמְרוּ הָעֹבְרִים בִּרְכַּת יְהוָה אֲלֵיכֶם בֵּרַכְנוּ אֶתְכֶם בְּשֵׁם יְהוָה:
נקרא  20  פעמים

אתגר AI

רבי שמעון - הסיפור המלא • אתגר 15

לוח מודעות

למעלה