דרוש מידע שיבוץ לגן שפה בירושלים

אלישבע לוי

משתמש רשום
אחרי אינספור שיחות טלפון ושליחות מיילים מייגעות אני פונה אליכם
הבת שלי הולכת שנה הבאה לגן שפה בעז"ה
בשכונתינו יש מספר גני שפה. בררתי עליהם רבות, ומסתבר שישנם שני גני שפה מעולים והשלישי די נחשל
פניתי לעיריה לגב' נחמה שץ (אחראית על השיבוץ ח"מ) בבקשה לשבץ את ביתי לאחד מהגנים הטובים אך נענתי בשלילה בטענה שאין מקום. פניתי לעוד מס' גורמים במערכת אך כולם ענו אותה תשובה.
אני ממש מיואשת. כבר ניסיתי באמת את כל ההשתדלויות. למי עוד ניתן לפנות?
עסקנים? אנשי ציבור? בעלי תפקידים בעריה?
כל מידע יכול להועיל. תודה רבה

musicismylove

משתמש מקצוען
מוזיקה ונגינה
בשכונתינו יש מספר גני שפה. בררתי עליהם רבות, ומסתבר שישנם שני גני שפה מעולים והשלישי די נחשל
פניתי לעיריה לגב' נחמה שץ (אחראית על השיבוץ ח"מ) בבקשה לשבץ את ביתי לאחד מהגנים הטובים אך נענתי בשלילה בטענה שאין מקום. פניתי לעוד מס' גורמים במערכת אך כולם ענו אותה תשובה.
וואו, מתסכל ממש!
באמת כרגע המענה על הפנים....
אחותי נתקלה במריחה הזו כשהייתה צריכה סייעת לבת שלה שאלרגית לבוטנים ברמה מסכנת חיים.
סחבת.... ומרחת....
מקווה שתסתדרו ממש מהר!!!

לאהלאה

משתמש חדש
דבר ראשון, את לא יודעת מה באמת יהיה טוב יותר לבת שלך.
יכול להיות שמבחינה קוגנטיבית- שפתית-לימודית באמת בגנים שאת רוצה. אבל ייתכן מאוד שמבחינה רגשית יהיה לה טוב דווקא בגן השלישי.
דבר שני, לא נעים לומר, הורים נודניקים - מקבלים מה שם רוצים / צריכים. אם תנדנדי שוב ושוב (אפילו שזה לא נעים בכלל!), יכול מאוד להיות שתקבלי בסוף את מה שאת רוצה כי יימאס להם מהאמא הנודניקית הזו....

Sped

משתמש פעיל
בניסיון שלי, אפשר לבקש ולהיות "נודניקית" אבל רק בצורה מכבדת, רגועה ונחמדה.
תשאירי גם מכתב עם הבקשה שלך, עם סיבות מקובלות למה נראה לך שהיא צריכה דווקה את גן X - לא ששמעת שהיא גננת יותר טובה.
ותזכרי שהיא לא חייבת לשנות משהו - את מבקשת טובה.
דרך אגב, האחראית זאת בתיה שפירא, אבל נחמה יותר נגישה.

מריומה~

מהמשתמשים המובילים!
בניסיון שלי, אפשר לבקש ולהיות "נודניקית" אבל רק בצורה מכבדת, רגועה ונחמדה.
תשאירי גם מכתב עם הבקשה שלך, עם סיבות מקובלות למה נראה לך שהיא צריכה דווקה את גן X - לא ששמעת שהיא גננת יותר טובה.
ותזכרי שהיא לא חייבת לשנות משהו - את מבקשת טובה.
דרך אגב, האחראית זאת בתיה שפירא, אבל נחמה יותר נגישה.
נחמה היא אחראית על הגנים
בתיה אני חושבת על המכלול

מולטי ויטמין

משתמש צעיר
לא מכירה ולא יודעת,
אך אני לא יכולה להתאפק מלמחוא לך כפייים!
מעריכה מאוד את מאמצייך לדאוג לגן טוב לביתך,
זה כלל לא מובן מאליו,
והרבה אמהות פשוט שולחות לאיפה שהפנו אותן בלי לברר כלום.

לא משנה איזה גן הבת שלך תקבל
מה שבטוח- היא קבלה אמא מספר אחת!

5699

משתמש פעיל
כבר קיבלת תשובה איפה היא שובצה? כי גם הבת שלי תלך לגן שפה אבל לא קבלתי תשובה לאיפה .

אלישבע לוי

משתמש רשום
תודה על החיזוקים
אני באמת צריכה אותם
לבת שלי יש מורכבות של מספר לקויות.שפה .התנהגות . הבנה. וכן הפרעה מוזרה שהיא נמשכת לדברים מסכנים.
כבר פתחה את הדלת הנעולה באמצע נסיעה. ברחה מהגן מס' פעמים. בלעה כדורים וכו' זה משהו שקורה לעיתים רחוקות אבל קורה. אני חייבת מסגרת לא פחות ממעולה בשבילה. אסור לי לקחת סיכון במקרה כזה.
מישהי הלכה לעירייה לדבר עם הצוות שם?

MRF

משתמש מקצוען
מנסיון של ילדה שקצת פחות מרמת גן שפה
הם לא רוצים לקלקל את הרמה של הגן
ומקבלים ילדות באותו סוג
תלוי באיזה שכונה ואיזה רשת
אצלי לא הסכימו מסיבה זו להכניס לרשת קריית הילד, שנמצאת בשכונה
אז אחרי מאמצי על הסכימו לשכונה סמוכה לרשת פתחיה- גני שפה
אז מעל נחמה שץ יש את רות שהיא הפסיכולוגית של העירייה והיא המחליטה הראשית [אם תרצי אחפש את המייל שלה אצלי, ענתה מייד]
אצלי התקשרה אלי כדי להסביר לי למה היא לא מתאימה [קשוחה ובטוחה בעצמה] ואמרתי לה שאם לא שתשים אותה בגן רגיל עם סייעת [במקום בח"מ] ואז פתאום [אולי מרחמים על הילדה] הסכימה להכניס לגן שפה פתחיה
למרות שיש בשכונה שלנו 3 גני שפה בגלל שהיא מרכזית יש ביקוש עצום לעומת נסיעה קצרה בהסעה מהעירייה לשכונה ליד ששם אנשים פחות רוצים אז יש יותר מקום

MRF

משתמש מקצוען
עכשיו נזכרתי שרשמו אותה לגן שלא רציתי באותה שכונה ואז בכלל לא דיברתי עם נחמה שץ אלא עם הרשת עצמה
אם הגנים אצלכם הם באותה רשת את צריכה לדבר איתם, החליפו לי ברגע ולא עם העירייה

MRF

משתמש מקצוען
כן אשמח ממש לקבל את המייל או טלפון שלה!!

שוב, אם זה באותו רשת תתקשרי אל הרשת יש שם אחראית שיבוץ והיא מחליטה לאיזה גן הילדה מתאימה
מחלקים לפי סגנון בעיה, אני הסברתי את עמדתי ומיד הסכימו לי לגן שרציתי, הם הרבה פחות קשוחים מהעירייה

ינובסקי רות|סגן מנהל השרות למגזר החרדי
אגף מינהל חינוך ירושלים
טלפון:026231171
נייד:0504518515

אלישבע לוי

משתמש רשום
תודה רבה!
אם היה מדובר באותה רשת לא הייתי פונה אליכם...
יש עוד בעלי תפקידים שיכולים לעזור?
מישהו הלך פיזית ונתנו לו להכנס? אני יודעת שיש שומר בכניסה...

אמ123

משתמש צעיר
אמא יקרה,
לאור היכרות מעמיקה עם השטח וכל האנשים שהוזכרו למעלה,
א. ייתכן מאוד שהשיבוץ לגנים שאת רוצה כבר מלא. וגם את לא תרצי שהבת שלך תהיה הילדה ה- 14 בגן שפה... מה שיקשה מאוד על הצוות ועל כל הקבוצה.
ב. אם את רוצה מקום מסויים, לא מספיק שתנדנדי למחלקה בעיירה ולשרות הפסיכולוגי אלא גם לבעלות הגנים. יש להם אפשרות לקדם את הרישום של הבת שלך למסגרת שלהם. ובימים האלה זה ודאי אפשרי...
ג. והכי חשוב- מהכמה פרטים ראשונים שמסרת עולה תמונה שונה מילדה שזקוקה לגן שפה ונראה שהיא זקוקה למענה התנהגותי -רגשי הרבה יותר. תבררי אם המסגרת מסוגלת לתת לה את זה. ואם יש להם כלים לזה. המציאות בשטח היא שילדים כאלה נכנסים לגן שפה אבל המצב ההתנהגותי-רגשי שלהם מחריף ואח"כ מעבירים אותם למסגרת אחרת. ולפעמים גם הולך לאיבוד זמן יקר.
אם את צריכה מידע נוסף,
בשמחה,
ogenlahorim שטרודל גימייל...

MRF

משתמש מקצוען
אמא יקרה,
לאור היכרות מעמיקה עם השטח וכל האנשים שהוזכרו למעלה,
א. ייתכן מאוד שהשיבוץ לגנים שאת רוצה כבר מלא. וגם את לא תרצי שהבת שלך תהיה הילדה ה- 14 בגן שפה... מה שיקשה מאוד על הצוות ועל כל הקבוצה.
ב. אם את רוצה מקום מסויים, לא מספיק שתנדנדי למחלקה בעיירה ולשרות הפסיכולוגי אלא גם לבעלות הגנים. יש להם אפשרות לקדם את הרישום של הבת שלך למסגרת שלהם. ובימים האלה זה ודאי אפשרי...
ג. והכי חשוב- מהכמה פרטים ראשונים שמסרת עולה תמונה שונה מילדה שזקוקה לגן שפה ונראה שהיא זקוקה למענה התנהגותי -רגשי הרבה יותר. תבררי אם המסגרת מסוגלת לתת לה את זה. ואם יש להם כלים לזה. המציאות בשטח היא שילדים כאלה נכנסים לגן שפה אבל המצב ההתנהגותי-רגשי שלהם מחריף ואח"כ מעבירים אותם למסגרת אחרת. ולפעמים גם הולך לאיבוד זמן יקר.
אם את צריכה מידע נוסף,
בשמחה,
ogenlahorim שטרודל גימייל...
ומה השלב הבא?
חינוך מיוחד
ושם מה קורה?
מתייאשים מראש מהילד, לא מצפים ממנו שיתקדם ויהיה נורמלי [מניסיון]
אז קחי את הכל בשיקול דעתך
[אצל הבת שלי נלחמתי למרות שהייתה ברמה פחות וכולם היו נגדי, בסופי התקדמה המון וההתנהגות השתפרה המון, היא עדיין אחרי אבל אין להשוות] הווי זנב לאריות- על זה נאמר
לא מזלזלת במלאכת האחראיות שסהכ עושות מלאכתן נאמנה וצריכות בסהכ שהרמה תהיה שווה אבל בתור אמא זו הבת שלך האחת ויחידה

תודה על חיים...

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
הנדסת תוכנה
לא מכירה ולא יודעת,
אך אני לא יכולה להתאפק מלמחוא לך כפייים!
מעריכה מאוד את מאמצייך לדאוג לגן טוב לביתך,
זה כלל לא מובן מאליו,
והרבה אמהות פשוט שולחות לאיפה שהפנו אותן בלי לברר כלום.

לא משנה איזה גן הבת שלך תקבל
מה שבטוח- היא קבלה אמא מספר אחת!
חחח
בטח אני גם ברשימה שלך, כאמא ש״לא״ אכפת לה איפה הבת שלה תהיה.
רק מה, מי ידע שהתקשרתי יום יום להרבה מהשמות המוזכרים כאן, ולעוד,
יום יום, כל פעם בשעה אחרת,
מעולם לא היה מענה.
וגם אם היה מענה, מישהו אחר ענה לי ו״היא לא יכולה לגשת״
לא חזרו אלי, אם שאלתם.

התקשרה אלי איזה מזכירה בקול חלוש ומעצבן הודיעה לי איפה הבת שלי משובצת,
שאלתי אותה מה זה אומר, התשובה שלה : ״אני רק חצי שנה כאן, לא יודעת כלום״
תאמינו לי שאני קצת קצת לפני קריאת פיטורים המונים להרבה אנשים שבמקום לעזור ולתת כתף תומכת להורים שצריכים לשלוח לגן שפה מסתכלים עלייך כאילו את ״חולבת״ את המדינה ד׳ ישמור.
עוול להורים ועוול לילדונת שלי.
אני עייפתי ממאבקים, עייפתי מטלפונים אין סופיים וממערכת שלא מסתכלת על כלום חוץ מעל הכיס והשקט שלה.

מריומה~

מהמשתמשים המובילים!
סתם לידיעתך השכר בעירייה יושב על מינימום ואולי אפשר למעט את אילו ששרדו הרבה שנים וטיפסו בכמה שקלים לכל שעה. ואומרת מהיכרות קרובה.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק טז

א מִכְתָּם לְדָוִד שָׁמְרֵנִי אֵל כִּי חָסִיתִי בָךְ:ב אָמַרְתְּ לַיהוָה אֲדֹנָי אָתָּה טוֹבָתִי בַּל עָלֶיךָ:ג לִקְדוֹשִׁים אֲשֶׁר בָּאָרֶץ הֵמָּה וְאַדִּירֵי כָּל חֶפְצִי בָם:ד יִרְבּוּ עַצְּבוֹתָם אַחֵר מָהָרוּ בַּל אַסִּיךְ נִסְכֵּיהֶם מִדָּם וּבַל אֶשָּׂא אֶת שְׁמוֹתָם עַל שְׂפָתָי:ה יְהוָה מְנָת חֶלְקִי וְכוֹסִי אַתָּה תּוֹמִיךְ גּוֹרָלִי:ו חֲבָלִים נָפְלוּ לִי בַּנְּעִמִים אַף נַחֲלָת שָׁפְרָה עָלָי:ז אֲבָרֵךְ אֶת יְהוָה אֲשֶׁר יְעָצָנִי אַף לֵילוֹת יִסְּרוּנִי כִלְיוֹתָי:ח שִׁוִּיתִי יְהוָה לְנֶגְדִּי תָמִיד כִּי מִימִינִי בַּל אֶמּוֹט:ט לָכֵן שָׂמַח לִבִּי וַיָּגֶל כְּבוֹדִי אַף בְּשָׂרִי יִשְׁכֹּן לָבֶטַח:י כִּי לֹא תַעֲזֹב נַפְשִׁי לִשְׁאוֹל לֹא תִתֵּן חֲסִידְךָ לִרְאוֹת שָׁחַת:יא תּוֹדִיעֵנִי אֹרַח חַיִּים שֹׂבַע שְׂמָחוֹת אֶת פָּנֶיךָ נְעִמוֹת בִּימִינְךָ נֶצַח:
נקרא  10  פעמים

אתגר AI

האנשה • 2

לוח מודעות

למעלה