קורונה שופכי נפש / אבי מימרן

מצב
הנושא נעול.

Ruty Kepler

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
ממש בחילה מכל התגובות פה
נפטרה אשה צדיקה ואתם כבר החלטתם ואתם יודעים בוודאות שאחד מבני משפחתה אשם במיתתה
מי מינה אתכם להיות השופטים או רק "לחנך" את העולם
פשוט מזעזע

לאחרים יש בחילה מכך שנשים צדיקות וגברים צדיקים נפטרים, וגדולי הדור הורו לא להתפלל במניין בגלל הסכנה, ועדיין אנשים מיתממים וממשיכים להתגנב למניינים מחתרתיים.

כאמור, לא מעניין השם או הפרטים של ההוא שהדביק את המנוחה. לא מעניין מה רמת קרבתו אליה. העובדה הקריטית והחשובה לציבור, היא שייתכן והוא הלך להתכנסות שאסורה, על פי החוק ועל פי הוראות הרבנים, וחזר משם עם קורונה. זה אומר שההוראות הן לא משחק, ואי ציות להן - עלול לקחת חיים.

''מי מינה אותי להיות שופט'? החיים של היקרים לי, שנמצאים על כף המאזניים.
זה כמו שנראה נהג משתולל בכביש ונתקשר למשטרה, והוא יצעק לנו מהחלון: הי, יש לי בחילה, מי מינה אתכם להיות שופט ולחנך אותי...
כבודו, החינוך שלך לא מעניין לנו את קצה הזרת, מצידנו תהיה משוגע, מה שמעניין אותנו זה היקרים לנו שאתה מסכן, בהתנהגותך פורעת החוק.

אם הסיכון היה בלעדי לנדבק עצמו, היינו מנידים ראש בצער ואומרים: מתאבדים.
אבל המצב הוא שבמשך שבועיים, הנדבק מפיץ הלאה את הנגיף, ומסכן את כל מי שבא איתו במגע.

לכן אנחנו צועקים, זה הכל.

יצחק משולם

משתמש מקצוען
מוזיקה ונגינה
קיבלתי עכשיו שיחת טלפון עם הקלטה של הגאון ר' דוד מורגנשטרן (תלמידו של הרב אלישיב זצ"ל) שבו הוא אומר שמי שעושה מניינים גם ברחבה הוא לא מקיים מצווה אלא מראה לקב"ה שלא אכפת לו לסכן את הבנים שלו

זבון וזבין

משתמש מקצוען
היה פעם מאמר יפה בעלון ''אז נדברו'' שמבאר את ההבדל בין מסירות נפש להתאבדות,
לפי מה שזכור לי זה מאוד רלוונטי לתקופה זאת,
אם יש למישהו דרך להשיג את המאמר ולפרסם אותו - זכות הרבים תלויה בו !!!
(היות שראיתי את זה לפני תקופה ארוכה - אינני זוכר בדיוק מה תוכנו,
אבל זכור לי שהוא מחדד את ההבדל בין יהודי יר''ש שמוסר את נפשו למען מצוות התורה לבין מוסטפה שמתאבד למען ה''אללה'' שלו...
שורש ההבדל הוא: אם הוא יעשה ''אחורה-פנה'' אם הוא ייוודע שזה לא רצון הבורא... או שימשיך להתאבד...).
תודה רבה

nori

משתמש מקצוען
עיצוב ואדריכלות פנים
עזוב נו... אתה רוצה שאני יספר לך כמה אנשים אחרים הלכו לסופר ונדבקו...???? שזה חיוני.
לכן מה? לכן מסרתי אותו למשטרה שהוא הלך לצרכניה? מה ההיתר לכך??
יש הלכות בשולחן ערוך!

ותבינו חייבים להתעורר כבר מעכשיו להסביר למשרד הבריאות שאצלינו זה חיוני לא פחות מסופר-
כמו ששלחו לי ציטוט דלהלן:
הזוי: בכיר בממשלה אומר ל'ווינט' כי גם כשבתי הספר יחזרו ללימודים, והמשק יחזור חלקית, התקהלויות כולל בבתי כנסת, ייאסרו לפי ההערכה גם לאחר ה"שחרור" עד חודש ספטמבר (אלול).
כן, בא תספר לנו מי הלך לסופר והדביק וגרם לתמותה.
זה חשוב מאד לדעת. ורבים מאתנו יפסיקו ללכת לסופר. אפשר גם להזמין טלפונית. ואפשר לאכול פחות. אם צריך.

ועוד דבר שנראה אחרי שתכתוב לנו את כמות הנדבקים בסופרים שתפילה במנין הרבה יותר מדבקת מיציאה לסופר או שהות בחוף ים (פשוט שזה כך) ואולי יפסיקו עם ההשואות המטופשות והדמוגוגיות האלה.

אהרן שטיימן

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
סאונד והפקות אולפן
מוזיקה ונגינה
כן, בא תספר לנו מי הלך לסופר והדביק וגרם לתמותה.
זה חשוב מאד לדעת. ורבים מאתנו יפסיקו ללכת לסופר. אפשר גם להזמין טלפונית. ואפשר לאכול פחות. אם צריך.

ועוד דבר שנראה אחרי שתכתוב לנו את כמות הנדבקים בסופרים שתפילה במנין הרבה יותר מדבקת מיציאה לסופר או שהות בחוף ים (פשוט שזה כך) ואולי יפסיקו עם ההשואות המטופשות והדמוגוגיות האלה.
הוא נעלם...
כנראה באמצע לספור....

מצב
הנושא נעול.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכד

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת לְדָוִד לוּלֵי יְהוָה שֶׁהָיָה לָנוּ יֹאמַר נָא יִשְׂרָאֵל:ב לוּלֵי יְהוָה שֶׁהָיָה לָנוּ בְּקוּם עָלֵינוּ אָדָם:ג אֲזַי חַיִּים בְּלָעוּנוּ בַּחֲרוֹת אַפָּם בָּנוּ:ד אֲזַי הַמַּיִם שְׁטָפוּנוּ נַחְלָה עָבַר עַל נַפְשֵׁנוּ:ה אֲזַי עָבַר עַל נַפְשֵׁנוּ הַמַּיִם הַזֵּידוֹנִים:ו בָּרוּךְ יְהוָה שֶׁלֹּא נְתָנָנוּ טֶרֶף לְשִׁנֵּיהֶם:ז נַפְשֵׁנוּ כְּצִפּוֹר נִמְלְטָה מִפַּח יוֹקְשִׁים הַפַּח נִשְׁבָּר וַאֲנַחְנוּ נִמְלָטְנוּ:ח עֶזְרֵנוּ בְּשֵׁם יְהוָה עֹשֵׂה שָׁמַיִם וָאָרֶץ:
נקרא  10  פעמים

לוח מודעות

למעלה