מידע שימושי שוויץ לאטופיק דרמטיטיס

• פותח הנושא GRN
  • פורסם בתאריך

userit

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
נכתב ע"י mig;2044563:
זה קצת מצחיק להגיד על תינוק בן חודש שנולד שהוא יוצר את המחלה למטרות פסיכולוגיות...:)

(ואני טיפוס שמאמין בגוף נפש, ומאמין בזה שמחלות פיזיות מסוגלות לחפות על קושי רגשי/נפשי)

בגדול אני מכירה את השיטה של ד"ר סארנו ומאמינה ביכולתה לעזור, עוד לא מצאתי מישהו שזה עזר לו בתחום האלרגיות ושות' בצורת רצינית.

יש מושג של מחלות פסיכוסומטיות- הן מושפעות מהנפש, אך היא לא בהכרח המקור היחיד למחלה. ניתן לראות בעיניים כיצד דלקות פרקים, אסטמה, מחלות לב ועוד- מושפעות ממצבי לחץ, משינויים באורח החיים וכו'.
לכי תשאלי רופאים איך הם מעלים רמות של קורטיזון אצל מטופלים שמצויים בתקופות לחוצות/ לפני אירוע וכדו'.
מכירה מקרוב מקרים של דלקות פרקים- דווקא באירוע החשוב פתאום הפרקים מנופחים ולא מצליחים לתפקד…

וחוצמזה, רואים שמחלות רבות קיימות יותר אצל טיפוסי A, וכמו כן- התועלת של טיפולים כמו ביופידבק או של שינוי לאורח חיים רגוע יותר, על המחלות.

קראנצול

משתמש פעיל
נכתב ע"י mig;2044563:
זה קצת מצחיק להגיד על תינוק בן חודש שנולד שהוא יוצר את המחלה למטרות פסיכולוגיות...:)

אני מכירה אישית מישהי שעברה מקרה קשה מאד.
ומאז כל ילדיה נולדים עם אטופיק... ו ולפני כן כוולם בריאים ושלמים!
היא בררה ואכן אמרו לה שזה על רקע רגשי.

אלימלך וולו

משתמש מקצוען
עימוד ספרים
יש כאן משהו שעשה טיפולים טבעיים.כמו דיקור סיני.הומופאטיה.רפלקסולוגיה וכ'ו ועזר לו לטווח ארוך?
שכנעו אותי שכדאי.יש כאן בעלי נסיון?

mig

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עימוד ספרים
צילום מקצועי
נכתב ע"י userit;2044613:
יש מושג של מחלות פסיכוסומטיות- הן מושפעות מהנפש, אך היא לא בהכרח המקור היחיד למחלה. ניתן לראות בעיניים כיצד דלקות פרקים, אסטמה, מחלות לב ועוד- מושפעות ממצבי לחץ, משינויים באורח החיים וכו'.
לכי תשאלי רופאים איך הם מעלים רמות של קורטיזון אצל מטופלים שמצויים בתקופות לחוצות/ לפני אירוע וכדו'.
מכירה מקרוב מקרים של דלקות פרקים- דווקא באירוע החשוב פתאום הפרקים מנופחים ולא מצליחים לתפקד…

וחוצמזה, רואים שמחלות רבות קיימות יותר אצל טיפוסי A, וכמו כן- התועלת של טיפולים כמו ביופידבק או של שינוי לאורח חיים רגוע יותר, על המחלות.

את לא צריכה להסביר לי,
אני יכולה לתת לך עדות אישית אם את רוצה:)

עדיין גם אם עזרה וסיוע רגשי יכולים להועיל אי אפשר להפיל עליהם את כל האשמה...
אוטופיק דרמטיטיס, ואסטמה של ילדים הם מחלות מאד תורשתיות ניתן לראות משפחות שלמות שיש להן את זה, כולל בני דודים וכו'.

וכן, לא תמיד הגישה ההוליסטית עוזרת, אז אפשר לומר שלא טיפלו מספיק לעומק, ולהמשיך לרוץ ממטפל למטפל ומפסיכולוג לפסיכולוג שיטפלו בדבר מהשורש ואולי אז אז אחרי הכל נגיע אל המנוחה והנחלה (וזה לא כ"כ מהר קורה) ואם אחרי הכל זה לא עבר, תמיד האדם יכול להיות אשם כי הוא לא באמת רוצה, כי הוא מרוויח מזה XY ו-Z.

ואפשר להשלים עם המציאות, שאנחנו לא מושלמים, וקבלנו מה' אי אלו מתנות שמעיבות על איכות החיים אבל כנראה נחוצות להשלמת התפקיד ולחפש אמצעים קונבנציונליים להקלה וריפוי.

היוש

משתמש מקצוען
נכתב ע"י mig;2044645:
את לא צריכה להסביר לי,

אוטופיק דרמטיטיס, ואסטמה של ילדים הם מחלות מאד תורשתיות ניתן לראות משפחות שלמות שיש להן את זה, כולל בני דודים וכו'.

וכן, לא תמיד הגישה ההוליסטית עוזרת, אז אפשר לומר שלא טיפלו מספיק לעומק, ולרוץ ממטפל למטפל ומפסיכולוג לפסיכולוג שיטפלו בדבר מהשורש ואולי אז אז אחרי הכל תגיע המנוחה והנחלה (וזה לא כ"כ מהר קורה) ואם אחרי הכל לא עבר, אז האדם בעצם אשם כי הוא לא באמת רוצה, כי הוא מרוויח מזה XY ו-Z.

ואפשר להשלים עם המציאות, שאנחנו לא מושלמים, וקבלנו מה' אי אלו מתנות שמעיבות על איכות החיים אבל כנראה נחוצות להשלמת התפקיד ולחפש אמצעים קונבנציונליים להקלה וריפוי.

ומנסיון, ברגע שאת יודעת שזה יושב גם (או אולי רק...:eek:) על רקע רגשי
זה כבר מפחית את העוצמה.
כי הרי מטרת התת-מודע בעניין זה להסיט את הבן אדם ממוקד הבעיה, שלא יתעסק ברגשותיו שלדעתו הוא אינו יכול לעמוד בהם, ברגע שהבנ,ףא מודע לעצמו זה כבר פותר חצי בעיה....
ואם תעקבו אחר עצמכם תראו באילו מקומות ומצבים הכאב, הגרד או כל תסמין אחר (הרי התופעות הפסיכוסומטיות מופיעות במלא צורות ואפשרויות, כאבי גב, ראש וכו'..) מתגבר ואיפה הוא שוקט יותר, ממילא כבר העסק ירגע, כי הכאב כבר לא ממלא את "יעודו".

userit

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
נכתב ע"י mig;2044645:
את לא צריכה להסביר לי,

וכן, לא תמיד הגישה ההוליסטית עוזרת, אז אפשר לומר שלא טיפלו מספיק לעומק, ולרוץ ממטפל למטפל ומפסיכולוג לפסיכולוג שיטפלו בדבר מהשורש ואולי אז אז אחרי הכל תגיע המנוחה והנחלה (וזה לא כ"כ מהר קורה) ואם אחרי הכל לא עבר, אז האדם בעצם אשם כי הוא לא באמת רוצה, כי הוא מרוויח מזה XY ו-Z.

לא הפלתי עליהם את כל האשמה. אמרתי שהם משפיעים על המחלה, לא שהם ההתחלה, האמצע והסוף שלה.
ולגבי גנטיקה, את לא צריכה לספר לי… מכירה מקרוב.

גלבוע

משתמש סופר מקצוען
נכתב ע"י מרגלית ויסברג;2043746:
יש מרפאה במלון לוט, שמתמחה ונותנת הדרכה מדויקת לחולים שמגיעים במקום כזה.

אני לא יכולה לשבת כאן כל היום :) יום שישי קצר והמלאכה מרובה, בטלפון אוכל לענות בשמחה על כל שאלה.

קומי עורי ממליצים על המרפאה הזו למקרים מסוימים, ועל שוויץ למקרים אחרים...

כל מקרה לגופו.

גלבוע

משתמש סופר מקצוען
נכתב ע"י מרגלית ויסברג;2043944:
שבוע טוב,
לא הבנתי למה אם עיקר הפריחה היא באזור העיניים זה לא יכול לעזור?
הבעיה בגיל הזה לנסוע לים המלח, זה עצם החשיפה לשמש, שמצריכה חשיפה מירבית של אברי הגוף לשמש, ובגיל כזה זה באמת לא תמיד אפשרי(לנשים בעיקר) כשהילדים קטנים זה הרבה פחות מסובך.

לגבי בת דודתך שנסעה בקיץ, קיץ זה לא מקום להיות שם ! בטח לא בשביל לקבל חשיפה נכונה שתרפא את המחלה.

אין לי שום דבר נגד ארגון קומי עורי, מי שמחפש תרופה למחלה, ישנם אחוזים הרבה הרבה יותר גבוהים שכאלה שנרפאו מים המלח, לאומת דאבוס שיש אנשים שבאמת הביא להם הקלה, אבל לא ריפא את המחלה.

בואי נצא מנוקדת הנחה, שלבת דודתך ים המלח רק הקל, גם דאבוס רק מקל, בשביל זה להטריח משפחות עד לשם?

קיבלתי הרבה טלפונים ביום שישי, לצערי הייתי עמוסה מאוד ולא יכולתי לענות, אל תהססו להתקשר שוב.

את מכירה את המחקרים הרפואיים שנעשו בעניין?
כי אני כן.
וידוע לי שלפי הספרות הרפואית המתועדת, יש יותר אחוזים שנרפאו / זכו להקלה משמעותית בדאבוס, יותר מאשר בים המלח.

זה לא שים המלח לא עוזר, הוא עוזר למי שמתאים לפרופיל שלו.
הוא לא עוזר למשל לאלו שהשמש מחמירה את מצב האלרגיה שלהם.

engoy

משתמש פעיל
מרפאה של דר היימליך

האם עדיין קיימת המרפאה של דר היימליך? והאם יכול לעזור?

GRN

משתמש סופר מקצוען
מנהל קבוצה
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
עיצוב ואדריכלות פנים
נכתב ע"י engoy;2045486:
האם עדיין קיימת המרפאה של דר היימליך? והאם יכול לעזור?

מעולם לא הייתי אצלו. השתמשתי במשחה שלו.
ומה שכתבו ש"היה במשחה כמויות הזויות של קורטיזון" זה נכון רק לפי השמועות. לפי העובדות "משרד הבריאות, מזהיר את הציבור, כי בקרם פנים בשם; clear cream heimlich natural, "קליר קרים" לעור יבש ועדין, נמצאו סטרואידים האסורים לשימוש בתמרוקים." לא דיברו על כמויות בכלל.

גלבוע

משתמש סופר מקצוען
אני הייתי אצלו, וגם השתמשתי במשחה :(
איןמה להצטער על זה שהיא הורדה מהמדפים :mad:

mig

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עימוד ספרים
צילום מקצועי
נכתב ע"י גלבוע;2045574:
איןמה להצטער על זה שהיא הורדה מהמדפים :mad:

לאח שלי היא הועילה מאד!!

ב"ה עבר לו אחרי תקופה, אם כי הוא סובל מאד מנזלת כרונית שלא נמצא לה פתרון.

sarigold5

משתמש סופר מקצוען
צילום מקצועי
אפשר רק שאלה?
חוץ מההמלצה שקראתי פה בפורום להשתמש בשמן בלנאום, עם מה חופפים את השיער שינקה את הראש אבל לא ייבש אותו?

גלבוע

משתמש סופר מקצוען
נכתב ע"י sarigold5;2045663:
אפשר רק שאלה?
חוץ מההמלצה שקראתי פה בפורום להשתמש בשמן בלנאום, עם מה חופפים את השיער שינקה את הראש אבל לא ייבש אותו?

אני התחלתי בשלב מסוים להשתמש בסבון העדין, השקוף, של ג'ונסון & ג'ונסון, שהוא גם שמפו וגם סבון רחצה עדין.
נכון שלעור אטופי הכי מומלץ זה רק שמן אמבט וכו', אבל כשמדובר בילד גדול, הוא נשאר ממש לא נקי :(

חויד

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי DIP
עיצוב גרפי
פרסום וקופי
לפי מה ששמעתי ממקור ראשון:
בזמן של התקף - לתת משחות קורטיזון (טבע קוטן, אלוקום וכו')
העיקר - זה תחזוקה של הזנת לחות לעור, עם קרמים מתאימים שמכילים חומצות שומן ליפדיות
ואמבטיות עם שמן אמול

הקרמים של מוסטלה - הצלת נפשות!
רק בסדרה הטיפולית - מוסטלה - סטלה טופיה פורטה (ניתן לקנות בניו פארם אולי יש בעוד חנויות)

בנוסף, להימנע מכל דבר שמגרה ומייבש את העור:
הכי גרוע - מזגן חימום.
אמבטיות - לא יותר מ 37 מעלות, 5-10 דקות ולא יותר.
לא להשתמש בסבון בכלל, משום סוג, רק בשמן אמול.

שמואל גרינשטיין

יותר מעצב מגרפיקאי
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי DIP
צילום מקצועי
D I G I T A L
כבר כתבתי כמה פעמים בעבר -
הבת שלי משתמשת במשחה ע"פ מרשם שקבלנו מד"ר הראל (מנה מחלקת עור ב"דנה" איכילוב)
המשחה מורכבת אמנם גם ממשחה קורטיזונית (נרידרם) אבל מכילה בנוסף הרבה חומרים משמנים, שמועילים בשני מישורים -
א. משמנים את העור ולא ע"י משחות מבושמות שממש גורמות הרס
ב. גורמים שהמשחה עם הקורטיזון תשאר ע"ג העור ולא תחדור פנימה לתוך הגוף.
כך שלמעשה המשחה בטוחה לשימוש גם לפרקי זמן ממושכים.
ב"ה המשחה עוזרת מאד - אם היא מורחת ברגע שמופיע פצע - הוא נעלם מידית ולא מתפתח.

אגב, אם אין לכם התנגדות עקרונית לרפואה הקונבנציונאלית, אני ממליצה מאד ללכת לרופא הנ"ל, כבר שלחתי אליו כמה וכולם הודו לי מאד, כי הוא ממש היה שליח טוב לעזור להם. (אין לי אחוזים אצלו)

רפואה שלמה לכל הסובלים.
חני

נ.ב. חויד, הקרמים של מוסטלה ממש לא הועילו במקרה שלנו (ניסינו בתקופה שהיה חסר בנרידרם ולא יכולנו לקנות את המשחה הנ"ל) שמן אמול או בלנאום מסיע במניעה אך לא בטיפול כשיש התפרצות

פקאן

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
נכתב ע"י sarigold5;2045663:
אפשר רק שאלה?

יש מוצר של מוסטלה שנקרא ג'ל רחצה לגוף ולשער. הוא מעולה לילדים אטופיים. אגב זה בכלל לא מרקם של ג'ל, מרקם רגיל לגמרי של סבון, אבל מכיל אחוזים גבוהים של שומן ולא מייבש את העור. אני קונה בסופר פארם במבצעים של השני ב50 % שיש מדי פעם. מחיזק המון זמן. (משתמשת ל2 ילדות)

לפני שנים היה מוצר מעולה של ג'ונסון אבל הפסיקו להביא אותו לארץ, מאז עברתי למוסטלה.

שושי100

משתמש פעיל
למי ששאלה-ד"ר היימליך עובד באותו מקום ברחוב המ"ג בירושלים
ובאמת כמו שכתבו "נמצאו סטרואידים אסורים בשימוש"
לי באופן אישי לא משנה אם יש קורטיזון (הלכתי לרופא עור ממוחה שהסביר לי שבניגוד לכדורים שנכנסים לגוף במשחה כמעט ואין לזה משמעות ואם זה יכול להקל מעל הילד אז..)
והמשחה של היימליך עזרה ברמה שזה פשוט לא חזר!
(ולא הוא לא יושב בכלא....)

יוזמתית

משתמש פעיל
לא קראתי את כל האשכול. מקווה שהערה אקטואלית...
יש לי שכנה שלבנה יש אטופיק ברמה חמורה מאוד והיה מאושפז לפרקים.
במהלך הטיפולים הם טסו לשוויץ לתקופה קצרה. עזר נקודתית ו...חזר. ובפעם הבאה הם לא חזרו לשוויץ, הם פשוט עברו לגור בצפת למשך כ שנה. וזה עבד...
היא תמיד נהנית להראות לנו תמונות של לפני ואחרי...

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק טז

א מִכְתָּם לְדָוִד שָׁמְרֵנִי אֵל כִּי חָסִיתִי בָךְ:ב אָמַרְתְּ לַיהוָה אֲדֹנָי אָתָּה טוֹבָתִי בַּל עָלֶיךָ:ג לִקְדוֹשִׁים אֲשֶׁר בָּאָרֶץ הֵמָּה וְאַדִּירֵי כָּל חֶפְצִי בָם:ד יִרְבּוּ עַצְּבוֹתָם אַחֵר מָהָרוּ בַּל אַסִּיךְ נִסְכֵּיהֶם מִדָּם וּבַל אֶשָּׂא אֶת שְׁמוֹתָם עַל שְׂפָתָי:ה יְהוָה מְנָת חֶלְקִי וְכוֹסִי אַתָּה תּוֹמִיךְ גּוֹרָלִי:ו חֲבָלִים נָפְלוּ לִי בַּנְּעִמִים אַף נַחֲלָת שָׁפְרָה עָלָי:ז אֲבָרֵךְ אֶת יְהוָה אֲשֶׁר יְעָצָנִי אַף לֵילוֹת יִסְּרוּנִי כִלְיוֹתָי:ח שִׁוִּיתִי יְהוָה לְנֶגְדִּי תָמִיד כִּי מִימִינִי בַּל אֶמּוֹט:ט לָכֵן שָׂמַח לִבִּי וַיָּגֶל כְּבוֹדִי אַף בְּשָׂרִי יִשְׁכֹּן לָבֶטַח:י כִּי לֹא תַעֲזֹב נַפְשִׁי לִשְׁאוֹל לֹא תִתֵּן חֲסִידְךָ לִרְאוֹת שָׁחַת:יא תּוֹדִיעֵנִי אֹרַח חַיִּים שֹׂבַע שְׂמָחוֹת אֶת פָּנֶיךָ נְעִמוֹת בִּימִינְךָ נֶצַח:
נקרא  17  פעמים

אתגר AI

האנשה • 2

לוח מודעות

למעלה