דרוש מידע שוב בנושא יועצים שמעודדים פגיעה בהורים

מצב
הנושא נעול.

חנש

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
צילום מקצועי
מעבר ליועצים, הורה שמרגיש פגיעה, בדידות - צריך עוד כוח.
לכן כדאי למצוא מישהו שיהיה קשוב.
כדאי להורה לתת לעצמו הרגשה טובה.
כשיש לאדם צפייה (הגיונית ככל שתהיה)
היא שואבת אותו לתוכו,
לכן חשוב מאוד להרפות,
ההרפיה מהצפייה תיתן להורה כוח.
בנוסף, כבר ראינו אצל דויד המלך
שבנו מרד בו (פרק ג' בתהילים - אפשר לקרוא כל יום)
מה אמרו על קדוש ישראל דויד המלך?
(שמעתי צדיק שאומר שכאשר ילד נלחם בהוריו זה נגד ההיגיון האנושי,
ולכן זה רק מה')
כל פעם שהיה קושי לדויד המלך כתוב "ויתחזק דויד בה' אלוקיו"
(יועץ הוא רק שליח של ה' (טוב או רע) - וה' הוא עושה הכל)

Yerushalmit

משתמש מקצוען
מרחבית
כנראה שאת בוגר/ת החינוך החרדי - אך מה שרשום פה הוא ממש ממש לא לפי התורה בקדושה!!!
ולכן אני פשוט מוחה!!!

פרוגמטי

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
פרסום וקופי
D I G I T A L

פרוגמטי

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
פרסום וקופי
D I G I T A L
לדעתי, השיחה הזאת כבר עוברת לפסים אישיים,
לא מכיר פה אף אחד ולא התכוונתי לאף אחד באופן אישי דיברתי לגופה של הודעה נטו.

מרחבית

משתמש מקצוען
לדעתי, השיחה הזאת כבר עוברת לפסים אישיים,
ולא מתאים לה להתנהל בפומבי. שימו לב.

אני חושבת שדווקא הנקודה שכעת עלתה - מה נכלל בכיבוד הורים ובמורא הורים ועד היכן - מה לפי התורה ומה לא לפי התורה בעניין זה, זו נקודה כללית מאוד חשובה, אם כי לא בטוח שכאן הבמה.
אך יש בעניין זה טעויות רבות לשני הכיוונים.

ר.ב.ב.ש

משתמש סופר מקצוען
עריכה תורנית
המונח המקצועי זה הוא PARENTIFICATION
ילד לא אמור לקחת את התפקיד של ההורה ולהוות לו לתמיכה.
אם ההורה צריך תמיכה יש צורך לקחת עזרה מבחוץ.
על פי המינוח המקצועי אתם צודקים במאה אחוז,
השאלה היא על פי היהדות, כי אני חושב שכאן היהדות לא תסכים לזה,
זה חלק מכיבוד הורים, וכמובן על פי שאלת רב.

shimשימי

משתמש סופר מקצוען
על פי המינוח המקצועי אתם צודקים במאה אחוז,
השאלה היא על פי היהדות, כי אני חושב שכאן היהדות לא תסכים לזה,
זה חלק מכיבוד הורים, וכמובן על פי שאלת רב.
היהדות בהחלט תסכים במקרים מסויימים ולא תסכים במקרים אחרים
נניח רק כדוגמה אם נניח השויגער אלמנה והבן רוצה להביא אותה הביתה
כי היא חייבת את עזרתו

ומאידך האשה לא מסכימה לזה או שזה יכול לערער את השלום בית
זה וודאי לא פשוט
כנ"ל אם הבן עצמו לא מסוגל לעזור להוריו מסיבות כאלה ואחרות
זה גם לא פשוט

וחייבים לחזור על זה שוב ושוב
בפרוג לא תבוא הישועה לפותחת האשכול

צריך שתלך לאיש מקצוע תורני בהכוונת רב
לברר את הנושא

ר.ב.ב.ש

משתמש סופר מקצוען
עריכה תורנית
צריך שתלך לאיש מקצוע תורני בהכוונת רב
לברר את הנושא
זה בדיוק מה שכתבתי.

בעבר עזרתי לזוג שהתמודדו עם הורים שסבלו ממחלת נפש לא קלה,
ישבנו עם רב גדול בישראל, והיו הוראות ברורות על כל שאלה.
כמובן שכל שאלה צריכה להיות נידוננת לגופה.
אבל אי אפשר להתיר הכל - רק כי אסור לילד לתמוך בהורים.

RIVKAG

ציורים יהודיים וקטורים להורדה משאטרסטוק
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
נראה לי שפותחת האשכול התכוונה לצאת נגד הגישה הפרוידיאנית. שתולה כל מה שקורה כיום עם המטופל, במה שעבר בשנות ילדותו המוקדמות. וכתוצאה מכך המטופל מאשים את הוריו בכל כשלונותיו וחסרונותיו.
עד כדי סחיטה והתעללות בהוריו.
הגישה הזאת לא מכניסה את הקב"ה לתמונה. לא מציינת שהכל מושגח והכל לטובת האדם. כן גם הורים לא מושלמים זה מאת ה'!. אף הורה לא מושלם. ומעטים מאוד הם ההורים שפוגעים במודע בילדיהם. רוב ההורים רוצים להיות טובים ועושים ימים ולילות למען ילדיהם.
הגישה הזאת גם מונעת מהאדם לקחת אחריות על מעשיו. בהכל ההורים אשמים והמטופל לא יכול לשנות זאת.
איפה הבחירה החופשית שיש לפי התורה לכל אחד?
מסכימה מאוד עם פותחת האשכול. וחשוב מאוד להתריע ולדרבן אנשים ללכת רק למטפלים שיראת השמים שלהם קודמת להערצתם לשיטות פסיכולוגיות למיניהם.

אחד העורכים

משתמש פעיל
עריכה תורנית
מי אמר שבגלל זה
הגישה הפרוידיאנית. שתולה כל מה שקורה כיום עם המטופל, במה שעבר בשנות ילדותו המוקדמות
אז
כתוצאה מכך המטופל מאשים את הוריו בכל כשלונותיו וחסרונותיו.
להיפך, המטופל מבין ש
אף הורה לא מושלם. ומעטים מאוד הם ההורים שפוגעים במודע בילדיהם. רוב ההורים רוצים להיות טובים ועושים ימים ולילות למען ילדיהם.
ואם תשאלו
התשובה, לכל אחד יש בחירה, וגם קשיים, וכן, יש לכולם קשיים כתוצאה מהתנהגות הוריהם, והבעיה הוא שהרבה אנשים מתכחשים לזה ומאשימים את עצמם שהם דפוקים ונחותים, וזה מפריע להם לתפקד, גם בעבודת ה'

וברגע שהם מטופלים "בגישה הפרוידואנית" ומבינים שכל הקשיים האלה נגרמו מהתנהגות הוריהם, פתאום נהיה להם טוב על הלב, הם כבר לא אשמים בכל הקשיים שלהם [ועדיין נושאים באחריות על מה שעשו], ועכשיו כבר מבינים מה צריך לעשות כדי להתגבר על הקשיים ולאט לאט לעלות על דרך המלך ולחזור לתפקוד

RIVKAG

ציורים יהודיים וקטורים להורדה משאטרסטוק
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
מי אמר שבגלל זה

אז

להיפך, המטופל מבין ש

ואם תשאלו

התשובה, לכל אחד יש בחירה, וגם קשיים, וכן, יש לכולם קשיים כתוצאה מהתנהגות הוריהם, והבעיה הוא שהרבה אנשים מתכחשים לזה ומאשימים את עצמם שהם דפוקים ונחותים, וזה מפריע להם לתפקד, גם בעבודת ה'

וברגע שהם מטופלים "בגישה הפרוידואנית" ומבינים שכל הקשיים האלה נגרמו מהתנהגות הוריהם, פתאום נהיה להם טוב על הלב, הם כבר לא אשמים בכל הקשיים שלהם [ועדיין נושאים באחריות על מה שעשו], ועכשיו כבר מבינים מה צריך לעשות כדי להתגבר על הקשיים ולאט לאט לעלות על דרך המלך ולחזור לתפקוד
מטפל ירא שמיים מוביל לעבודת ה'.
מטפל לא ירא שמים מוביל להאשמת ההורים ולהתקרבנות.

Ruty Kepler

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
נראה לי שפותחת האשכול התכוונה לצאת נגד הגישה הפרוידיאנית. שתולה כל מה שקורה כיום עם המטופל, במה שעבר בשנות ילדותו המוקדמות. וכתוצאה מכך המטופל מאשים את הוריו בכל כשלונותיו וחסרונותיו.
עד כדי סחיטה והתעללות בהוריו.
הגישה הזאת לא מכניסה את הקב"ה לתמונה. לא מציינת שהכל מושגח והכל לטובת האדם. כן גם הורים לא מושלמים זה מאת ה'!. אף הורה לא מושלם. ומעטים מאוד הם ההורים שפוגעים במודע בילדיהם. רוב ההורים רוצים להיות טובים ועושים ימים ולילות למען ילדיהם.
הגישה הזאת גם מונעת מהאדם לקחת אחריות על מעשיו. בהכל ההורים אשמים והמטופל לא יכול לשנות זאת.
מסכימה מאוד עם פותחת האשכול. וחשוב מאוד להתריע ולדרבן אנשים ללכת רק למטפלים שיראת השמים שלהם קודמת להערצתם לשיטות פסיכולוגיות למיניהם.

אין שום גישה מקצועית כזו.

נכון שהנפש מתעצבת בילדות המוקדמת, וחוויות מאז משפיעות על האדם בבגרותו.
אבל אין שום גישה פסיכולוגית ש'מונעת מהאדם לקחת אחריות על מעשיו' או אומרת ש'בהכל ההורים אשמים והמטופל לא יכול לשנות זאת'.

זו סתם השמצה על כל עולם הטיפול המקצועי.

ההיפך. אחרי שמתבוננים בעבר ובהשפעותיו, לומדים איך להתקדם משם, איך להגיע למקום טוב ונכון יחד עם כל השריטות.

יהיה בסדר !!!!!!!

משתמש מקצוען
היה על זה אשכול שלם,

וזה מאד תלוי מי הוא זה שמורה על כך,
בימינו שכל בוגר קורס של 3 חודשים הוא מבין בנפש האדם,
ולאחר עוד קורס של חודש הוא איש מקצוע,
ואחרי חודש של עבודה הוא מבכירי המטפלים החרדיים,
ואחרי חודשיים כבר יש לו דעה על כל נושא.
אל לנו להתפלא על הוראות מוזרות והזויות.
זה נכון שיש כזה מציאות אבל ללא קשר .

כן יש מושג שצריך לנתק קשר מההורים לתקופה מסויימת ואני מכיר אישית מקרה מאחד מרבני ירושלים המקובל על רוב הציבור לפחות והוא הורה במקרה מסויים לנתק קשר מההורים !!!!!!!!!

כן !!! כי כשזה על חשבון השלום בית וכו' אז הבית קודם להכל. !!! ומישהו אמר קודם שההורים גורמים זאת לעצמם ניבא ויידע מה ניבא בהרבה מקרים זה המצב !!!

אז כמובן לא כל זוטר יחליט על כזה פעולה [ השאלה נשאלת קודם למה בכלל פניתם ליועץ זוטר למקרה כה מורכב ??????? אח''כ באים בתלונות שהוא לא שווה את ההחלטות האלו !! אז אל תפנו איליו !!! אבל כשפונים ליועץ מומחה באמת עם ניסיון וזה מה שאומר לעשות אז כן !!!! יש מקרים שזה הברירת מחדל שחייבים לעשות !!! עד כמה שזה כואב !!!!

כמובן בצורה הכי עדינה שאפשר !!!!

אבל מי שאין לו נסיון בתחום או חי במורכבות הזו חבל שיגיב כי גם כך הוא לא מבין לאמיתות את המצב והמ''י !!!!!!

יהיה בסדר !!!!!!!

משתמש מקצוען
אז למה פעם אנשים היו מאושרים יותר?

שטות מוחלטת!
ממש לא !!!!!
זה נכון לגמרי !!! שפעם אנשים היה להם יותר כח סבל והתמודדות ומסיבה פשוטה מאוד !
שכל דבר בא להם במאמץ !!!!!!!!

והיום הכל בלחיצת כפתור התרגלנו כמה שפחות לעבוד ! כמה שפחות להתאמץ !!!

לכן כל מה שמעבר לנורמה הרבה יותר קשה ומהווה התמודדות שלא מורגלים לכך ויכול להקשות על תפקוד ושמחת חיים.

מרחבית

משתמש מקצוען
מרחבית
כנראה שאת בוגר/ת החינוך החרדי - אך מה שרשום פה הוא ממש ממש לא לפי התורה בקדושה!!!
ולכן אני פשוט מוחה!!!
אני רוצה להדגיש כמה דברים.
לכל מצווה בתורה יש את הגדרים שלה, וצריך לברר אותם היטב. גם מצוות כיבוד הורים.
יש את הגדרים הרגילים של כל מצווה ומצווה - וצריך לדעת אותם, ויש בנוסף בכל מצב ומצב - מה קודם למה, מה נדחה מפני מה, וכו'.
כשהבנים שלי התחתנו - אמרתי להם שאם תקרה פעם איזו תקרית ביני לבין נשותיהם - שיהיו בבקשה לצד נשותיהם, ולא ירגישו צורך להגן עלי...

מעבר לכל זה, הבנתי שהינך מציגה באשכול זה את הכאב והתלונות של הורים שנפגעים מנתק, ומה הם מצפים מילדיהם הנשואים. התגובות שלי היו בהתאם לזה.
אם היה אשכול שבו זוג נשוי מציג את הכאב והתלונות של זוגות נשואים על ההורים והציפיות הגדולות שלהם מההורים, הייתי עונה להם בהתאם להם. ודאי שגם להם הייתי ממליצה על ניסיון לפיתוח קשר טוב ככל הניתן בתנאים הקיימים.

בעיקר ניסיתי להיות פרקטית. מה יכול אולי לעזור במצב כאוב כזה.
כוח לעניות דעתי לא יעזור, רק יזיק. כולל כוח בשם התורה.
האם מישהו יכול לדוגמא לתת הקשבה ותמיכה רגשית באילוץ?

אני חושבת שעדיף לנסות להיות 'חכם' מאשר 'צודק'. והחכמה בייחסי אנוש - היא קודם כל להבין מה יוצר קשר טוב בין בני אדם ומה להיפך.
האם מצוות כיבוד הורים איננה קיימת בגלל זה? - חס ושלום. היא קיימת לגמרי, כאמור לפי הגדרים שלה בכל מצב נתון. וידוע שזו מצווה שגדולים התאמצו בה באופן מיוחד.
מכיוון שזו מצווה של הילדים ולא של ההורים, בתור הורה לילדים בוגרים ונשואים, חושבני - ואפשר לחלוק עלי - שאין מהחכמה שהורה ינופף בה כל הזמן כדי להכריח את הילדים לציית לו.

ואחרי הכל, כפי שכתבו, ודאי כל מקרה לגופו, ואין משהו כללי שנכון או לא נכון.

נערך לאחרונה ב:

אבא ל6

משתמש סופר מקצוען
היה על זה אשכול שלם,
.
וזה מאד תלוי מי הוא זה שמורה על כך,
בימינו שכל בוגר קורס של 3 חודשים הוא מבין בנפש האדם,
ולאחר עוד קורס של חודש הוא איש מקצוע,
ואחרי חודש של עבודה הוא מבכירי המטפלים החרדיים,
ואחרי חודשיים כבר יש לו דעה על כל נושא.
אל לנו להתפלא על הוראות מוזרות והזויות.
מקריאה מאוד חלקית של האשכול,
אני חושב שבמה שכתב @ר.ב.ב.ש שם צריך להתקיים הדיון,
מיהו יועץ??
ואחרי שנבין מי הוא יועץ אמיתי לא היה לנו כ"כ הרבה ביקורת.

מצב
הנושא נעול.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכח

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת אַשְׁרֵי כָּל יְרֵא יְהוָה הַהֹלֵךְ בִּדְרָכָיו:ב יְגִיעַ כַּפֶּיךָ כִּי תֹאכֵל אַשְׁרֶיךָ וְטוֹב לָךְ:ג אֶשְׁתְּךָ כְּגֶפֶן פֹּרִיָּה בְּיַרְכְּתֵי בֵיתֶךָ בָּנֶיךָ כִּשְׁתִלֵי זֵיתִים סָבִיב לְשֻׁלְחָנֶךָ:ד הִנֵּה כִי כֵן יְבֹרַךְ גָּבֶר יְרֵא יְהוָה:ה יְבָרֶכְךָ יְהוָה מִצִּיּוֹן וּרְאֵה בְּטוּב יְרוּשָׁלִָם כֹּל יְמֵי חַיֶּיךָ:ו וּרְאֵה בָנִים לְבָנֶיךָ שָׁלוֹם עַל יִשְׂרָאֵל:
נקרא  21  פעמים

לוח מודעות

למעלה