מידע שימושי שבירת רגל בעבודה, למה זכאים

lotr

משתמש מקצוען
אשתי שברה את הרגל בעבודה
מישהו יודע אם אמורה לקבל על כך פיצוי חוץ מימי מחלה בגלל שזה אירע לה בעבודה
וסתם בכללי האם זכאים למשהו מסוים מהביטוח הלאומי?

הקה

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
יש פיצויים או משהו, לא ברור לי

אוריגמי

משתמש סופר מקצוען
עיצוב ואדריכלות פנים
מה שלא הבנתי שם זה האם צריך בטוח מיוחד לנפגעי עבודה או שזה משהו שכל אחד מקבל
כל עובד שמשלם ביטוח לאומי רגיל.

זה אומר שימי ההיעדרות מהעבודה בגין הרגל השבורה לא נחשבים ימי מחלה (שאז המעסיק משלם, לפי חשבון של יום ראשון-0 שני ושלישי- 50% מהיום הרביעי והלאה 100% עד לסכום הימים הצבורים)
אלא משולם ע"י הביטוח הלאומי, לפי 75% מהמשכורת, החל מהיום למחרת הפגיעה ועד ל13 שבועות.

צריך להגיש בקשה לקבלת התשלום הנ"ל.

כל הנ"ל מאתר כל זכות.

lotr

משתמש מקצוען
כל עובד שמשלם ביטוח לאומי רגיל.

זה אומר שימי ההיעדרות מהעבודה בגין הרגל השבורה לא נחשבים ימי מחלה (שאז המעסיק משלם, לפי חשבון של יום ראשון-0 שני ושלישי- 50% מהיום הרביעי והלאה 100% עד לסכום הימים הצבורים)
אלא משולם ע"י הביטוח הלאומי, לפי 75% מהמשכורת, החל מהיום למחרת הפגיעה ועד ל13 שבועות.

צריך להגיש בקשה לקבלת התשלום הנ"ל.

כל הנ"ל מאתר כל זכות.
אז יוצא שמקבלים פחות כסף כיון שבשביל סתם מחלה מקבלים מהיום הרביעי 100% ואילו עכשיו נקבל רק 75%!!

אוריגמי

משתמש סופר מקצוען
עיצוב ואדריכלות פנים
אז יוצא שמקבלים פחות כסף כיון שבשביל סתם מחלה מקבלים מהיום הרביעי 100% ואילו עכשיו נקבל רק 75%!!
תלוי כמה ימי מחלה צבורים יש לה
וכן ה75% מחושב לפי ממוצע 3 החודשים המלאים הקודמים לפגיעה, כולל מענקים, דמי הבראה, וכדו'. לעומת ימי מחלה שמחושבים לפי הנטו.
וכמובן יש הבדל שהכסף מגיע מביטוח לאומי ולא מכיסו של המעסיק.
נשמע שכדאי להתייעץ עם מנה"ח.

פישל שלום

משתמש פעיל
אני יודע חבר שלי שיבר כתף
חוץ מהימים שחסר שקיבל, קיבל גם פיצוים לכמה חדשים טובים מביטוח לאומי רק צריכים לדעת למלאות הטפסים מהמדיוקים
אל תזניח את זה

lotr

משתמש מקצוען
אני יודע חבר שלי שיבר כתף
חוץ מהימים שחסר שקיבל, קיבל גם פיצוים לכמה חדשים טובים מביטוח לאומי רק צריכים לדעת למלאות הטפסים מהמדיוקים
אל תזניח את זה
הוא עשה את זה לבד או התעזר בשירותים של ’זכותי’ וכאלה?

נועה ב

משתמש מקצוען
זו ממש שאלה האם זה היה בשטח העבודה או רק בזמן העבודה
אם זה בשטח העבודה יכול להיות עורך דין טוב שיוכל להוכיח שזה קרה עקב הזנחה/כשל של מקום העבודה
כמו מכשול על הרצפה, מים רטובים ועוד
ואז בנוסף לימי ההפסד היא מרויחה גם פיצויים
אך אם מדובר בשבר נטו או שזו תאונת עבודה אך נניח לא בשטח העבודה רוב הסיכויים להוציא מעבר לסכום ההפסד הם מועטים
בכל אופן נכון שבעיקרון ביטוח לאומי אמור לשלם את זה לאחר שהמעסיק חותם על טופס 250
אבל קחו בחשבון שביטוח לאומי לא ממש מתפקד עכשיו עקב המלחמה וכל דבר יכול לקחת הרבה זמן
יתכן - וכדאי להתיעץ עם עורך דן שאם קריטי לכם המשכורת החודש ואין דרך לחכות לדווח על ימי מחלה

lotr

משתמש מקצוען
אם זה בשטח העבודה יכול להיות עורך דין טוב שיוכל להוכיח שזה קרה עקב הזנחה/כשל של מקום העבודה
כמו מכשול על הרצפה, מים רטובים ועוד
לא היה שמה שום הזנחה ולא מים, היא החילקה לא יודע למה

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק טו

א מִזְמוֹר לְדָוִד יְהוָֹה מִי יָגוּר בְּאָהֳלֶךָ מִי יִשְׁכֹּן בְּהַר קָדְשֶׁךָ:ב הוֹלֵךְ תָּמִים וּפֹעֵל צֶדֶק וְדֹבֵר אֱמֶת בִּלְבָבוֹ:ג לֹא רָגַל עַל לְשֹׁנוֹ לֹא עָשָׂה לְרֵעֵהוּ רָעָה וְחֶרְפָּה לֹא נָשָׂא עַל קְרֹבוֹ:ד נִבְזֶה בְּעֵינָיו נִמְאָס וְאֶת יִרְאֵי יְהוָה יְכַבֵּד נִשְׁבַּע לְהָרַע וְלֹא יָמִר:ה כַּסְפּוֹ לֹא נָתַן בְּנֶשֶׁךְ וְשֹׁחַד עַל נָקִי לֹא לָקָח עֹשֵׂה אֵלֶּה לֹא יִמּוֹט לְעוֹלָם:
נקרא  21  פעמים

אתגר AI

האנשה • 2

לוח מודעות

למעלה