שאלון מחירים למאיירים- השתתפו וכתבו את דעתכם

ג'קי ירחי

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
כבר לא כדאי לעבוד עם לקוח שמשתמש במילים כאילו. הדיבור משקף פנימיות של בן-אדם. אם כבר האיור המקסים שלך של ילדה מול השער הייתי מבקש 800 ש"ח

פייזלי

משתמש צעיר
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
נכתב ע"י הני p;n4958866:
אבל משום מה פה - כשאני אומרת ללקוח מחיר הוא אומר לי ''מה פתאום כ''כ יקר,'' . קיצור , תעזרו לי :eek:

תמיד יאמרו שהמחיר יקר.... אנשים לא קולטים כמה עבודה עומדת מאחורי ציור קטן...
אז זה מה שעונים: "לך תחפש את אותה תוצאה במחיר זול יותר, ותעדכן אותי כשתמצא..."

מרים יעל

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
איור וציור מקצועי
נכתב ע"י פייזלי;n4960201:
תמיד יאמרו שהמחיר יקר.... אנשים לא קולטים כמה עבודה עומדת מאחורי ציור קטן...
אז זה מה שעונים: "לך תחפש את אותה תוצאה במחיר זול יותר, ותעדכן אותי כשתמצא..."

יש מצב שהוא ימצא- לא את אותה תוצאה, אלא מאייר אחד שיוכל לתת לו את מה שהוא חיפש במחיר זול יותר. זה אולי לא יהיה באותה רמה, אבל לא לכל הלקוחות אכפת. לפי ההתרשמות שלי, לא הרבה לקוחות מעריכים את העבודה והאיכות של האיור, אלא מחפשים זול ומהר. בסופו של דבר שיקולים מסחריים הם אלו שלוקחים את הכף למטה.

פייזלי

משתמש צעיר
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
נכתב ע"י מרים יעל;n4960282:
יש מצב שהוא ימצא- לא את אותה תוצאה, אלא מאייר אחד שיוכל לתת לו את מה שהוא חיפש במחיר זול יותר. זה אולי לא יהיה באותה רמה, אבל לא לכל הלקוחות אכפת. לפי ההתרשמות שלי, לא הרבה לקוחות מעריכים את העבודה והאיכות של האיור, אלא מחפשים זול ומהר. בסופו של דבר שיקולים מסחריים הם אלו שלוקחים את הכף למטה.

נכון... אין מה לעשות...

arielnaaman

משתמש חדש
נכתב ע"י מרים יעל;n4960282:

כמה שזה נכון. כל מילה בסלע.

מרים יעל

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
איור וציור מקצועי
זה לא דבר רע, אגב. השוק הוא דבר מסחרי, הרווח שלנו הוא שהוא מסחרי, כי אם לא כן, היינו עובדים בהתנדבות או משהו.
זה רק אומר משהו על ההתייחסות של השוק למאיירים:
מצד אחד הם בעלי מקצוע לכל דבר והלקוח ידרוש מהם את הזול ביותר.
מצד שני הם אומנים, אז הלקוח רוצה מהם את הכי יפה והכי מקורי.
זו התנגשות בלתי נמנעת.
מאייר צריך לדעת שהוא בעל מקצוע לכל דבר והוא צריך לדרוש את התמורה המגיעה לו, לא משנה מה הלקוח חושב על זה. וכל עוד אתם לא נואשים לעבודה, בבקשה אל תיקחו הצעות במחירים משפילים. זה לא טוב לא לכם, לא לי ולא לשוק.

למה_לא

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
איור וציור מקצועי
הדמיות בתלת מימד
עיצוב ואדריכלות פנים
מה קורה?

שירהראל

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
איור וציור מקצועי
צילום מקצועי
ואוו, ברצינות אתם לוקחים כאלו מחירים?!
בטח אתם גרים במרכז או משו....
אצלנו ברכסים הקטנה לא מכירים כאלו דברים, לא יודעים להעריך עבודה!
גננת בחיים לא תשלם לי יותר מ-30 ש"ח לדמות!
יש אנשים שחושבים שמה הבעיה לשרבט כמה קווים...?, בסך הכל ציור קטן...
ניסיתי פעם לעלות מחירים וישבתי מחוסרת עבודה להרבה זמן, רק הורדתי בחזרה למחירים ה'רגילים', וכבר נהייתי מוצפת!
מצד אחד אני צריכה עבודה, אבל...
גננת אחת 'העזה' להגיד לי שעל ציור במחשב אני צריכה לקחת לפחות חצי מחיר כי זה לוקח חצי מהזמן מציור ביד.... אולי יש צדק בדבריה לגבי הזמן אבל זה לא אומרת שעכשיו אני אקח 10 ש"ח לציור!
מה עושים?

Ammo

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
D I G I T A L
אענה על השאלות לפי סדר. כל תשובה ליד מספר השאלה.
אקווה שציירים נוספים יביעו רצון טוב וישתפו, זה ממש פותח את העיניים. כל הכבוד על היוזמה.

אם אתה צייר מתחיל עדיף שתצא מנקודת הנחה שכל ציור שלך הוא מה שאני מכנה "פשטני", גם אם השקעתם בה.

1. סגנון פשטני (קו צבע אור וצל בסיסי) 25 - 50 ש"ח. סגנון מושקע (אור וצל מקצועיים) 100 - 200 ש"ח.
2.סגנון קומיקס פשוט (קו וצבע בסיסי) 500 ש"ח בגנון מורכב (קו מושקע מקצועי, רקעים מפורטים) 700 ש"ח
3. א. סגנון פשוט (קו פשוט צביעה אור וצל פשוט) 250 ש"ח סגנון מקצועי (צביעה אור וצל מורכב) 500 ש"ח
3. ב. 500 ש"ח. עם רקע מושקע במיוחד (סגנון וקסברגר) 700 ש"ח
4. פשוט באמת (יוצא מהשרוול, בלי רעיון) 100 - 200 ש"ח, השקעה ברעיון ועיצוב (סוג פישל, קרלו, טיגר וכו') 200-400 ש"ח
5.עד עכשיו לא ביקשתי בכלל תשלום על תיקונים. תודה שהארתם את עיני.

אגב, יש כאן תשובה מפורטת על נושא התשלום בתגובה מספר 6.

שולמית באואר

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
איור וציור מקצועי
הנושא שהעלתי נמחק לצערי כנראה שהיו תמונות בעיתיות שלא ראיתי כי יש לי חסימה בכל מקרה לפי מה שהיה כתוב שם בציבור הכללי 50 ₪ לאיור לוקחים אולי בסין אצלם איור זה לפחות 3 ספרות וראוי שאצלינו שהספרים תופסים מקום נכבד הרבה יותר שגם ישלמו בהתאם...

אפרת 10

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
צילום מקצועי
אני חושבת שלא בדיוק מדויק לשאול "כמה לוקחים על..?"
אלא "כמה ציור כזה שווה?"

הרי לא הגיוני שציירת קטנה תקח סכום כמו ילקב, גדי פולק וכו' - כי אף אחד לא יתנדב לקחת אותה..
לכן הבחינה העיקרית היא כמה הלקוחות נלחמים עליך, רק ככה אפשר לדעת כמה את "שווה" וכמה את יכולה להעיז להעלות ועוד ישלמו לך.
ברגע שציירת רואה שמוכנים לשלם לה (ולא רק ציירת, כל בעל מקצוע אחר) ואפילו נלחמים כדי לקבל אותה בסכומים גדולים יותר - היא יכולה להעלות את רף המחירים בבטחון עם קהל שמשלם.

וכאן נכנס לתמונה הענין של איזה קהל לקוחות אני רוצה - גננות שאין להן תקציב של לא יותר מ-2 שח או חברות גדולות יותר :D

הצלחות לכולם!

שירהראל

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
איור וציור מקצועי
צילום מקצועי

יכול להיות צייר מתחיל בשוק העבודה, אבל מצייר לא פחות מהרמה של הציירים הגדולים ומשקיע שעות על ציור וזה שעדיין אין לו שם, לא אומר שהוא צריך לקחת בהתאם, אני גם לא אומרת שייקח סכומים מופרזים.
לכן אני חושבת שלא נכון לשאול "כמה שווה"
למשל הציור שנקרא "הצעקה", לא זוכרת את שם הצייר אבל מכרו אותו באיזה 2 מליון דולר! פעם העתקתי אותו עד הפרט הכי קטן וכמעט לא ראו הבדל, אבל אני בטח לא אמכור אותו בסכום שכזה, לדעתי הציור הזה מכוער לגמרי, אבל מישהו היה מוכן לשלם עליו רק בגלל השם של הצייר המפורסם, ולא שהוא צוייר לפני 200 שנה.
לכן לדעתי 2 השאלות לא רלוונטיות.
לסיכום: כל בעל מקצוע חייב להכיר בערכו ולדעת כמה הוא שווה ומה הרמה שלו ולפי זה לתת מחיר! מי שלא רוצה, לא צריך!

אפרת 10

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
צילום מקצועי
נכתב ע"י שירהראל;n5075894:
יכול להיות צייר מתחיל בשוק העבודה, אבל מצייר לא פחות מהרמה של הציירים הגדולים ומשקיע שעות על ציור וזה שעדיין אין לו שם, לא אומר שהוא צריך לקחת בהתאם, אני גם לא אומרת שייקח סכומים מופרזים.
לכן אני חושבת שלא נכון לשאול "כמה שווה"
למשל הציור שנקרא "הצעקה", לא זוכרת את שם הצייר אבל מכרו אותו באיזה 2 מליון דולר! פעם העתקתי אותו עד הפרט הכי קטן וכמעט לא ראו הבדל, אבל אני בטח לא אמכור אותו בסכום שכזה, לדעתי הציור הזה מכוער לגמרי, אבל מישהו היה מוכן לשלם עליו רק בגלל השם של הצייר המפורסם, ולא שהוא צוייר לפני 200 שנה.
לכן לדעתי 2 השאלות לא רלוונטיות.
לסיכום: כל בעל מקצוע חייב להכיר בערכו ולדעת כמה הוא שווה ומה הרמה שלו ולפי זה לתת מחיר! מי שלא רוצה, לא צריך!

להעתיק זה לא חכמה גדולה :D (בלי לזלזל כמובן)
כל הגאונות זה להגיע לציור הספציפי עם כל הסקיצות שהלכו וכל הדמיונות שנרקמו עד לתוצר המוגמר

שירהראל

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
איור וציור מקצועי
צילום מקצועי
נכתב ע"י אפרת 10;n5075912:
להעתיק זה לא חכמה גדולה :D (בלי לזלזל כמובן)
כל הגאונות זה להגיע לציור הספציפי עם כל הסקיצות שהלכו וכל הדמיונות שנרקמו עד לתוצר המוגמר

ברור! אבל 2 מליון???????

מרים יעל

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
איור וציור מקצועי
כבר מכרו ב300 מליון...
בד"כ המחירים עולים מאד בגלל שהצייר כבר לא בין החיים, ויש מספר מוגבל של ציורים שלו, וגם ההערכה כלפיהם גודלת בגלל הסמנטיקה והמשמעות שהם צוברים. ציורים של צייר חי לא יגיעו לכאלה מחירים בקלות.

Pencil

משתמש מקצוען
איור וציור מקצועי
צילום מקצועי
עריכה והפקת סרטים
נכתב ע"י מרים יעל;n5076042:
כבר מכרו ב300 מליון...
בד"כ המחירים עולים מאד בגלל שהצייר כבר לא בין החיים, ויש מספר מוגבל של ציורים שלו, וגם ההערכה כלפיהם גודלת בגלל הסמנטיקה והמשמעות שהם צוברים. ציורים של צייר חי לא יגיעו לכאלה מחירים בקלות.

הצחקת אותי, אבל זה לגמרי נכון יש כאלו שמתו בבקתה דולפת וזנוחה בפאתי כפר נידח...

רעיון:
אולי תציירו הרבה ציורים ותעטפו אותם באיזה נייר עם מודעת אבל
ואיש קשר יעביר את הכספים לחשבון שלכם בשוויץ...

שירהראל

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
איור וציור מקצועי
צילום מקצועי
ולמי הלך הכסף?;)

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קלד

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת הִנֵּה בָּרְכוּ אֶת יְהוָה כָּל עַבְדֵי יְהוָה הָעֹמְדִים בְּבֵית יְהוָה בַּלֵּילוֹת:ב שְׂאוּ יְדֵכֶם קֹדֶשׁ וּבָרְכוּ אֶת יְהוָה:ג יְבָרֶכְךָ יְהוָה מִצִּיּוֹן עֹשֵׂה שָׁמַיִם וָאָרֶץ:
נקרא  10  פעמים

אתגר AI

השילוב המנצח • אתגר 19

לוח מודעות

למעלה