התייעצות שאלה קצת מורכבת על דולה או שתיים

.Etti G

משתמש פעיל
כתיבה ספרותית
אשמח להיעזר, מי שלקחה דולה ולא ממש ידעה איפה תלד לבסוף, מה עשיתן?
אני גרה באזור ירושלים, אבל באזור תאריך הלידה המשוער אהיה בצפון, והתכנון הוא לניאדו.
האם זה הגיוני לשריין 2 דולות?
ומה עושים במידה ולא הזמנתי אותן לבסוף, האם גובות על עצם הרישום גם אם לא קראתי להן?

אשמח לתשובה וכן להמלצות באזור נתניה ובאזור ירושלים.

BIZZARC- עשירה

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
הדמיות בתלת מימד
עיצוב ואדריכלות פנים
לא לקחתי אבל הבנתי שהרבה גובות כסף על שריון.

mklj

משתמש צעיר
הייתי מציעה להתקשר ולהסביר את המצב- יתכן שהן תסכמנה להתגמש או לסכם סופית קרוב יותר למועד וכו'
אצלי- לקחה 1000 כשסגרנו והשאר אחרי הלידה (אפילו שהיא לא היתה כי כשהגיעה כבר הייתי בניתוח...)

פרוזן

משתמש מקצוען
אשמח להיעזר, מי שלקחה דולה ולא ממש ידעה איפה תלד לבסוף, מה עשיתן?
אני גרה באזור ירושלים, אבל באזור תאריך הלידה המשוער אהיה בצפון, והתכנון הוא לניאדו.
האם זה הגיוני לשריין 2 דולות?
ומה עושים במידה ולא הזמנתי אותן לבסוף, האם גובות על עצם הרישום גם אם לא קראתי להן?

אשמח לתשובה וכן להמלצות באזור נתניה ובאזור ירושלים.
בואי למייל srm9755
אולי אוכל לעזור לך

.Etti G

משתמש פעיל
כתיבה ספרותית
מתלבטת אם בכלל להיכנס לטירוף הזה...
כמובן שאהיה עם אמא, השאלה היא מניסיונכן כמה דולה באמת שווה את זה.

יעל.ב.

משתמש פעיל
תתקשרי ותשאלי אותן, הכי פשוט :)

איך אפשר לגבות כסף ל"שריון" ?
הרי אם תהיה לה יולדת אחרת באותה שעה, היא לא תגיע
וכמו שמשהי כתבה שהיתה בדיוק באותו זמן כבר בניתוח,
למה מגיע לה על זה תשלום ?
(הדולה שלי גם לא עובדת בשבתות)...

בכל מקרה, אני ממליצה על דולה :)
אבל צריך משהי שאת מתחברת אליה ...
מאוד עוזר כל מיני תנוחות ולחיצות ושמנים ועיסויים שמקלים על הצירים,

אגב, שמעתי שיש היום קורס הכנה ללידה לאימהות של היולדות,
אולי מלמדים את זה שם ?

סשה

משתמש רשום
אני סגרתי עם דולה כמה ימים לפני כי ממש התלבטתי (לא בטוח שתמיד תיהיה פנויה)
היא ספציפית לוקחת נראה לי חצי או סכום מסוים
לא משנה אם באה או לא או שהיא כבר יצאה מהבית או שיעצה הרבה בטלפון באותו רגע
בסופו של דבר בלידה אמא שלי וחמותי ישבו בצד ולא היה להם מה לעשות(גם לא הסכמתי שיגעו בי) עד שהגיע הדולה וממש "הצילה את המצב" בזכותה ילדתי נכון וגם לא הייתי צריכה אפידורל ולא גז צחוק ב"ה וגם נשארה שעתים אחרי
בעז"ה בלידה הבאה אני אקח אותה עוד פעם שווה את הכסף גם אם לא היה השתתפות מקופ"ח
באמת שאלה איזה דולה ואיך היא שמעתי על מקרים שזה לא עזר

mklj

משתמש צעיר
תלוי מאוד במי את ומי אמא שלך- יש כאלה שצריכות משהי שתתפקד קצת כמו אמא, ויש כאלה שצריכות רק את העיסויים וכו'. ויש כאלה שמסתדרות..
ואם זו לידה ראשונה באמת יותר קשה לצפות מה יהיה (אף פעם אי אפשר לדעת כמובן, אבל לפני לידה ראשונה עוד יותר) ומה יהיה הצורך שלך בלידה.

עד מתי

משתמש מקצוען
במילה אחת - תלוי!!
תלוי איך הלידה מתקדמת
איך את מגיבה לכאב
איך את משתפת פעולה
כמה זמן הלידה
כמה כואב לך
ועוד ועוד ועוד
אני בלידה האחרונה ( טרי ממש ) הגעתי בזמן וקבלתי אפידורל בזמן, תוך קצת זמן בחסדי ה' הייתי אחרי הלידה כמעט בלי להרגיש כאב
במקרה כזה אין לדולה שום צורך
אבל יש הרבה מאד לידות שזה עוזר ונצרך ויכול לחסוך הרבה קושי

EfratHL

משתמש פעיל
בלי קשר אני הרבה יותר ממליצה על מיילדת פרטית מאשר על דולה, הפער במחיר לא גדול ולפעמים זהה, מיילדת פרטית טובה מעבר לזה שהיא יודעת לעשות את כל הדברים שהדולה עושה, יש לה גם מילה בבית החולים, וגם הבית חולים מרוויח מזה קצת והיחס אלייך ממש שונה וזה מאד משמעותי

מיכל ויס

משתמש סופר מקצוען
בלי קשר אני הרבה יותר ממליצה על מיילדת פרטית מאשר על דולה, הפער במחיר לא גדול ולפעמים זהה, מיילדת פרטית טובה מעבר לזה שהיא יודעת לעשות את כל הדברים שהדולה עושה, יש לה גם מילה בבית החולים, וגם הבית חולים מרוויח מזה קצת והיחס אלייך ממש שונה וזה מאד משמעותי
@EfratHL
איפה בירושלים יש כזה דבר?

ד' תודה!

משתמש צעיר
אני גם ממליצה יותר על מיילדת פרטית, אבל שימי לב מה שכתבת, זה בתנאי שהמיילדת היא גם דולה (למדה שיטות לעזור בלידה ועושה את זה) לא כולן כאלה, צריך לברר מראש.
החיסרון של מיילדת לעומת דולה זה שמיילדת לא מגיעה בד"כ לא מגיעה לפני השלב הפעיל ודולה כן. (כמובן הכל לפי הסיכום מראש, דיברתי עם כמה מיילדות פרטיות וכולן מגיעות רק כאשר התחיל השלב הפעיל)
היתרון של מיילדת זה גם הצד המקצועי וגם היחס מהבי"ח שונה לחלוטין כאשר מדובר בלידה פרטית (מנסיון רב בכמה מקומות, גם אלו שהיחס אצלם מצוין)
לסיכום אני עדיין יותר ממליצה על מיילדת פרטית (שהיא גם דולה) אבל זה לגמרי שיקול אישי.

עריכה:
כתבת שהפער לא גדול... תלוי מאד איזה מיילדת מכירה גם כאלו שלוקחות 7-8 אל"ש

נערך לאחרונה ב:

EfratHL

משתמש פעיל
אני גם ממליצה יותר על מיילדת פרטית, אבל שימי לב מה שכתבת, זה בתנאי שהמיילדת היא גם דולה (למדה שיטות לעזור בלידה ועושה את זה) לא כולן כאלה, צריך לברר מראש.
החיסרון של מיילדת לעומת דולה זה שמיילדת לא מגיעה בד"כ לא מגיעה לפני השלב הפעיל ודולה כן. (כמובן הכל לפי הסיכום מראש, דיברתי עם כמה מיילדות פרטיות וכולן מגיעות רק כאשר התחיל השלב הפעיל)
היתרון של מיילדת זה גם הצד המקצועי וגם היחס מהבי"ח שונה לחלוטין כאשר מדובר בלידה פרטית (מנסיון רב בכמה מקומות, גם אלו שהיחס אצלם מצוין)
לסיכום אני עדיין יותר ממליצה על מיילדת פרטית (שהיא גם דולה) אבל זה לגמרי שיקול אישי.

עריכה:
כתבת שהפער לא גדול... תלוי מאד איזה מיילדת מכירה גם כאלו שלוקחות 7-8 אל"ש
נכון, ולכן צריך לברר על מיילדת פרטית טובה שיש לה גם הסמכה של דולה (לפי מה שביררתי, לרובן יש), לגבי המחיר זה תלוי בבית חולים, התעריפים במעייני הישועה ובלניאדו הם לא גבוהים (במעייני הישועה זה קצת פחות מ4000 ובלניאדו אני לא זוכרת בדיוק אבל משהו דומה)
אני מכירה דולות שלוקחות גם 5000
7-8 אלש זה כבר רופא או מרדים שזה תעריף של כל אחד בפני עצמו
מיילדת אומנם מגיעה רק לקראת שלב של לידה פעילה (פתיחה 2-3) אבל בדר"כ גם לא מקבלים חדר קודם כך שלדולה אין בדיוק איפה לעבוד (אא"כ היא מגיעה הביתה)
בכל מקרה כמובן שצריך לקחת הכל בחשבון ומה שמתאים לכל אחת באופן אישי, אני רק מעלה את זה למודעות כי הרבה לא יודעות שזה קיים/חושבות שזה מאד מאד יקר וחבל

shani123

משתמש מקצוען
איך אפשר לגבות כסף ל"שריון" ?
הרי אם תהיה לה יולדת אחרת באותה שעה, היא לא תגיע
וכמו שמשהי כתבה שהיתה בדיוק באותו זמן כבר בניתוח,
למה מגיע לה על זה תשלום ?
(הדולה שלי גם לא עובדת בשבתות)...
ממש לא
רובן לוקחות תשלום על "שריון" על "פגישה /שיחה מקדימה" ואפילו תשלום מלא גם אם לא נכחה בלידה.
(למרות שהרבה פעמים התשלום לא מוצדק בכלל)
חשוב לבדוק את כל התנאים מראש.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכח

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת אַשְׁרֵי כָּל יְרֵא יְהוָה הַהֹלֵךְ בִּדְרָכָיו:ב יְגִיעַ כַּפֶּיךָ כִּי תֹאכֵל אַשְׁרֶיךָ וְטוֹב לָךְ:ג אֶשְׁתְּךָ כְּגֶפֶן פֹּרִיָּה בְּיַרְכְּתֵי בֵיתֶךָ בָּנֶיךָ כִּשְׁתִלֵי זֵיתִים סָבִיב לְשֻׁלְחָנֶךָ:ד הִנֵּה כִי כֵן יְבֹרַךְ גָּבֶר יְרֵא יְהוָה:ה יְבָרֶכְךָ יְהוָה מִצִּיּוֹן וּרְאֵה בְּטוּב יְרוּשָׁלִָם כֹּל יְמֵי חַיֶּיךָ:ו וּרְאֵה בָנִים לְבָנֶיךָ שָׁלוֹם עַל יִשְׂרָאֵל:
נקרא  42  פעמים

לוח מודעות

למעלה