שאלה ע''פ

אייזיק

משתמש מקצוען
מוזיקה ונגינה
אני אברך ורוצה לפתוח תיק במס הכנסה ובמע''מ. (כעוסק פטור, ענייני מוזיקה)
שעות העבודה יהיו מחוץ לשעות הלימוד בכולל, כלו' כ 3 שעות שבועיות.
שאלתי-
א. מה יהיה מעמדי בבטו''ל וכמה אם בכלל אצטרך להוסיף על התשלום כאברך ?
ב. מה יהיה מעמדי בשאר העניינים כגון דתות, הנחה בארנונה, דרגה במעון תמ''ת ?
תודה

דייד

משתמש מקצוען
זה תלו מאוד כמה אתה צופה להרויח בשנה
אם זה פחות מ כ 30 אלף אתה יכול להיו מוגדר בביטוח לאומי כעצמאי לא עונה להגדרה ואז אתה לא משלם על ההכנסה כלום לביטוח לאומי ר מה שאתה משלם כאברך
אם אתה צופה יותר אז ה כבר תלוי בגובה ההכנסה
אותו דבר לגבי ארנונה ותמ"ת זה תלוי כמה אתה מרוויח ומספר ילדים וכו' וכמה אשתך מרוויחה

אייזיק

משתמש מקצוען
מוזיקה ונגינה
זה תלו מאוד כמה אתה צופה להרויח בשנה
אם זה פחות מ כ 30 אלף אתה יכול להיו מוגדר בביטוח לאומי כעצמאי לא עונה להגדרה ואז אתה לא משלם על ההכנסה כלום לביטוח לאומי ר מה שאתה משלם כאברך
אם אתה צופה יותר אז ה כבר תלוי בגובה ההכנסה
אותו דבר לגבי ארנונה ותמ"ת זה תלוי כמה אתה מרוויח ומספר ילדים וכו' וכמה אשתך מרוויחה
כן, כרגע מדובר על פחות.
לגבי הארנונה תמ''ת וכו' אני צריך להצהיר שאני 'עובד' 3 ש''ש ומרוויח פחות מ30 א''ש ?

דייד

משתמש מקצוען
בביטוח לאומי אתה צריך אבל לפתוח תיק ולהצהיר שאתה עובד 3 שעות שבועיות ומרויח כ 500 ש"ח בחודש
לגבי הארנונה והתמ"ת תצטרך אישור רואה חשבון או יועץ מס

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכח

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת אַשְׁרֵי כָּל יְרֵא יְהוָה הַהֹלֵךְ בִּדְרָכָיו:ב יְגִיעַ כַּפֶּיךָ כִּי תֹאכֵל אַשְׁרֶיךָ וְטוֹב לָךְ:ג אֶשְׁתְּךָ כְּגֶפֶן פֹּרִיָּה בְּיַרְכְּתֵי בֵיתֶךָ בָּנֶיךָ כִּשְׁתִלֵי זֵיתִים סָבִיב לְשֻׁלְחָנֶךָ:ד הִנֵּה כִי כֵן יְבֹרַךְ גָּבֶר יְרֵא יְהוָה:ה יְבָרֶכְךָ יְהוָה מִצִּיּוֹן וּרְאֵה בְּטוּב יְרוּשָׁלִָם כֹּל יְמֵי חַיֶּיךָ:ו וּרְאֵה בָנִים לְבָנֶיךָ שָׁלוֹם עַל יִשְׂרָאֵל:
נקרא  27  פעמים

לוח מודעות

למעלה