שאלה מצפונית - אשמח לשמוע את דעתכן

מצב
הנושא נעול.

הני מושקוביץ

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
בזמנו, שאלתי משאבה חשמלית מגמ"ח, היתה אפשרות לקנות את החלקים של המשאבה יד-שניה במחיר מצחיק, בעלי לא הבין מה מגעיל אותי כ"כ ולמה אני מזדעזעת...

בטטה 1

משתמש רשום
דווקא אני לא חושבת שזה כל כך נורא להשאיל... כן גם ידנית...
אבל - חסד צריך לתת לך הרגשה טובה של שמחה וסיפוק ואם את לא שמחה שהצלחת להתגבר ולתת אלא מצטערת על כך עדיף בהחלט שתבקשי בחזרה. כמו שאמרו תגידי שאת צריכה את זה וזהו.

למדן בגן

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
נכתב ע"י שושיה;2133446:
אני אומר פה משהו שלמדתי ממש לאחרונה
אני כמוך, לא יודעת לומר לא, מכל מיני סיבות,
הגעתי למקומות ותחושות שממש לא רציתי להגיע אליהם, וכן, התחלתי פשוט לומר "לא" לאנשים, והחלטתי שלא אכפת לי מה יחשבו (קמצנית, רעה, אכזרית, לא בעלת חסד, אנוכית וכו' וכו')
כי הגיע אצלי למצב שכל היום הרגשתי שסוחטים אותי שאני פראיירית, כי אם שלושה אנשים שונים מבקשים ממך כל יום שלושה דברים שונים, ואת אמא, ואישה לבעל, ואישה עובדת, אז את קורסת, מה שקרה לי.

והחלטתי שאם אני רוצה להיות טובה באמת, לעצמי, ולכל הסובבים, עם כל הקושי, של לצאת ממשבצת ה"עוזרת תמיד" עם כל הכתרים שנקשרים לראשי, העדפתי להתחיל לחיות חיים שמחים, ואני כבר לא נרמזת!!!
(סתם לשם הדוגמא, הייתי בסוף שלושה חודשים ראשונים, אחותי ילדה, התינוק שלה היה צהוב מאוד בשחרור, הורו לה להביא אותו לבי"ח לבדיקת צהבת, בגלל פשלה בלידה היא נזקקה לכיסא גלגלים, לבעלה לא היה כח לנסוע איתה, ומי נרתמה לעזרה? כמובן האחות ה"צדיקה" שהחזיקה ביד אחת סלקל עם תינוק ששוקל 3 ק"ג והסלקל שוקל עוד 4 ק"ג וביד השניה דחפה כיסא גלגלים ששוקל לא מעט+אישה בוגרת!!! נכון צדיקה? וואו!!! וזה עוד אחרי שהיתה איתה שבת שלימה בלי לישון\לאכול\לשתות! שבת שלימה! ועוד בשלושה חודשים ראשונים! לא חשבתי אז שאני פשוט תינוקית שיורה לעצמה ברגליים ראיתי עצמי הרואית! פשוט חלום)
זה מה שאני מתכוונת לומר לך, ממש אתמול, התקשרה אלי אישה וביקשה שאשאיל לה חולצת בסיס, מבחינתי מדובר בבגד שנלבש ישירות על הגוף, ולכן לעולם לא אשאיל, אמרתי לה בצורה ברורה "זה בגד אישי, אני איסטניסטית, אני לא משאילה, גם אם את מאוד מאוד מאוד נקעה, מצטערת, יש לי בעיה"
היא השיגה בסוף חולצה-לא ממני
מותר לך לומר לא!!! מותר לך, את לא הופכת לרעה, גם אם כועסים עלייך!
תצליחי!

אווהוו.
עבודה עצמית לא פשוטה בכלל.....
עלי והצליחי!!!!

שיפי פוקסמן

תיכנון ועיצוב פנים
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב ואדריכלות פנים
נכתב ע"י pinati;2133619:
אם כבר מדברים על הנושא.
יש משהו שהרבה לא יודעות וזה-
שמשאבה ידנית חמורה מאוד בשבת!! ועדיף ורצוי משאבה חשמלית.

וכל אחד ישאל את רבותיו.

מעניין לשמוע ולברר. תודה על תשומת הלב.

רק להדגיש שבהרבה מהמשאבות החשמליות (מדברת בעיקר על מדלה - שאותן אני מכירה) אין אפשרות בכלל להשתמש בשבת כי מעבר לחיבור לחשמל צריך גם ללחוץ על כפתור הפעלה

וכבר שמעתי כמה וכמה סיפורים על נשים שנתקעו בשבת כי לא שמו לב לזה...

א-ירושלמית

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי DIP
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
פרסום וקופי
UX UI
D I G I T A L
מי שלא יודעת לומר "לא", כמובן לצערה ולדאבונה - כדאי לה ללכת לטיפול רגשי.
שווה.

הייתי במצב כזה, של טובה לכל העולם ומתאכזרת לעצמי, ולמדתי איפה הגבולות שלי; גם כלפי עצמי, גם כלפי הסובבים אותי. מי שלא מתאים לו - שיקפוץ ויסתדר בעצמו ויחרוק שיניים ויקלל. אני מקיפה את עצמי בהילה ששום קללה לא עוברת אותה... אני לא חושבת שאני צריכה להקריב מעצמי יותר ממה שאני מסוגלת לתת בגלל שמישהו אחר חושב שזה חסד ועוטף את המעשה - שאחר כך אוכל את עצמי בגללו - בהילה קדושה.

ואני מדברת בכל המישורים: להלוות חפץ כלשהו (פריט/דירה/לא משנה מה), לתת שירות שאני עובדת בתחום שלו (ציור בהתנדבות/עיצוב גרפי בחינם - אפילו ש"זה רק משהו קטן"/כתיבה/הקלדה), לפנות זמן מעצמי (אם לך אין, לי יש כן?), לצאת עם נשים תמהוניות (שאחרות תצאנה ותחנקנה איתן... גם אם הן קרובות משפחה, ובמיוחד אם לא! אני לא צריכה לחנוק את עצמי עם טיפוסים, חלקם תמהוניים לחלוטין!) וכו'.
אפשר להוסיף דוגמאות בלי סוף.

66666664

משתמש רשום
כלל בחיים:
בחיים אל תיתן משהו שלא בא לך בכיף,
אתה לא עושה טוב לו לך ולא לשני- תמיד זה יבוא על חשבון משהו

mila

משתמש רשום
נכתב ע"י דודוס;2133691:
מעניין לשמוע ולברר. תודה על תשומת הלב.

רק להדגיש שבהרבה מהמשאבות החשמליות (מדברת בעיקר על מדלה - שאותן אני מכירה) אין אפשרות בכלל להשתמש בשבת כי מעבר לחיבור לחשמל צריך גם ללחוץ על כפתור הפעלה

וכבר שמעתי כמה וכמה סיפורים על נשים שנתקעו בשבת כי לא שמו לב לזה...

מחברים לשעון שבת עם מתג מופעל כל הזמן , לא מכירה את המדלה אבל באחרות - עם מתג זה עובד , נדלק ונכבה עם שעון שבת

yosle

משתמש רשום
דווקא לי אמרו שאין כלל צורך להכין משאבה חשמלית ע"י שעון שבת, אלא לעשות במשאבה ידנית באופן שפוסלים את החלב.
כל אחת תתייעץ עם המו"צ שלהם.

אני לי

משתמש סופר מקצוען
הנדסת תוכנה
נכתב ע"י yosle;2133895:
דווקא לי אמרו שאין כלל צורך להכין משאבה חשמלית ע"י שעון שבת, אלא לעשות במשאבה ידנית באופן שפוסלים את החלב.

וגם על הפסילה הזו צריך להתיייעץ עם רב. כשלי היה תינוק קטן שלא קיבל עדין תחליף חלב מימיו, אמר לי הרב שאין בעיה לשאוב בעבורו (הוא לא הצליח לינוק, חי רק על חלב שאוב באותה תקופה) ולא צריך לתת לו מטרנה במקום.

בקיצור, חשוב תמיד לשאול, כי אין דומה מקרה למישנהו.

שיפי פוקסמן

תיכנון ועיצוב פנים
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב ואדריכלות פנים
נכתב ע"י mila;2133869:
מחברים לשעון שבת עם מתג מופעל כל הזמן , לא מכירה את המדלה אבל באחרות - עם מתג זה עובד , נדלק ונכבה עם שעון שבת

במדלה אין אפשרות כזו - אחרי החיבור לחשמל חייבים ללחוץ גם על כפתור הפעלה

IE

משתמש צעיר
עימוד ספרים
נכתב ע"י RUTYVE;2133401:
בגמחים יש משאבות ידניות ? עד כמה שידוע לי יש רק חשמליות
אני מדברת על אוונט ידנית ( שאגב אצלה בשימוש כבר בילד רביעי )

זה עולה ס"ה 280 ש"ח לא 28000
מטרנה לחודשיים כבר אותו מחיר להזין תינוק לא תמיד בחינם אפי למניקה

טוב לדעת

משתמש צעיר
קודם כל- כל הכבוד

עצם זה שאת מעלה את הנושא לדיון, מזהה את הרגש הלא נעים הזה ודנה עליו- מראה על מודעות ובגרות- שלא תמיד אנחנו מוצאות בעצמינו.
נראה לי שהדיון על הזוי לא הזוי- הזוי בעצמו.זה כל כך אינדודואלי- ובכלל לא משנה מה "נורמלי" ברגע שלך זה מפריע.
מפריעים לך למעשה שני דברים - גם הגועל (אני מבינה אותך לגמרי! בטוח הייתי זורקת את זה אח"כ) וגם תחושת הניצול.

מזדהה מאד עם ששושיה החמודה שהסבירה כ"כ יפה את הסוגיה- גם אני עברתי תהליך מייגע מ"צדיקת השכונה/משפחה/צוות/חברות" (אין מיותר למחוק) לאשה שפויה שמחוברת לעצמה ולכוחות שלה ומשתדלת לעשות הרבה חסד עם בני ביתה.
למדתי על בשרי או על גופתי יותר נכון, שהמחיר של ה"חסדים" האלו הוא גבוהה מידי.
אם אחרי שנתתי אני אוכלת את הלב, ומרגישה מנוצלת, ומבטיחה ש"זו פעם אחרונה שאני כזאת פריירית" ושואלת את עצמי "מענין מאד מה היה קורה אם אני הייתי מבקשת את זה ממנה" אז יותר נכון ויותר רצון ה' שלא אתן לה בכלל. וה' ימלא חסרונה. או שתקח ממשהי אחרת או שתיגאל מקמצנותה, זה באמת לא הענין שלי.

וכל הצדיקות פה, ואני לא צינית, שיכולות לתת בכיף ובלב שלם- אם זה אכן כך אשריהן וטוב חלקן.
רק שתבנה שלא כל מי לא מעפילה לפסגות הנתינה האלו היא רעה וצרת עין.
נתתי הכל - זמן, פניות, חפצים, שירותי כתיבה, ביביסיטר, עוגות לשמחות, דירה, מה לא, נתתי בלי הבחנה.
וכיום ב"ה אחרי עבודת פרך למדתי למיין- לבדוק היטב את היכולות שלי, לבדוק מה מניע אותי לנתינה (זה לשם ה' או לשם ה"שם"?) וכשאני נותנת זה בלב שלם ובנפש חפצה- ואז הסיפוק הוא אמיתי ועמוק.
רק טוב יצא לי ולמשפחתי מהתהליך הזה, זה לא ביום אחד, ועדיין לפעמים הטייס האוטומטי של "כן, בכיף, מה הבעיה!" מקדים אותי - אבל בגדול למדתי להגיד "לא" להיות שלמה עם זה - ולמרבה הפלא עמ"י המשיך להחזיק מעמד גם ללא חסדי המופלגים.

במקרה זה הייתי פונה אליה (אולי במייל יותר קל לך) ואומרת שאני זקוקה לזה- כמו שרבות אמרו לך לפני.

יש ענין בחסד- של "ויכולת עמוד" כמו שיתרו אמר למשה. זה לא רצון ה' הנתינות הבלתי מושכלות האלו.

בהצלחה רבה!
(מקווה שזה נאבד לה והיא תקנה לך חדש....;)

Dvori B

משתמש סופר מקצוען
אחות של rutyve
זה לא משנה פה התגובות של מה אכפת לך והגמחים משאילים וכולן משאילות,
לך זה מפריע וזהו, תבקשי ממנה כמה שיותר מהר (אם נגמרה העבודה, תתקשרי אליה שמחר תחזיר לך את זה כי... (נתנו פה כבר עצות מה להגיד, אלא אם כבר בקשת ממנה)
מצד שני אם לא אכפת לך לתת לה זמן לקנות חדש, אז תגידי לה שאת צריכה את זה ליום... שתספיק להשיג את החלק או משאבה אחרת...
כי כל יום זה סבל נוסף בשבילך וחבל. (אני יודעת שזה סבל כי גם לי אם אני צריכה לעשות משהו כזה נגד רצוני ורק כי לא נעים זה עומד לי כל היום בראש ואני מתחרטת כל שניה מחדש...)
גם ממני בקשו את המשאבה שלי (רק לנסות שניה ואז אולי גם ישיגו כזאת...), ולא היה לי נעים ובכל אופן הצלחתי ואמרתי לא(:)), (כן כי זה מגעיל אותי, ובהחלט יכול להיות שלאחותי הייתי נותנת, זכותי להחליט למי מתאים לי לתת)

A JERBI

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
הדמיות בתלת מימד
עיצוב ואדריכלות פנים
נכתב ע"י yosle;2133895:

לא מבחינת החלב.
אלא הפעולה עצמה, לעומת החשמלית שזה פעם אחת.

שלג צח

משתמש רשום
עושה לך רע???
תבקשי חזרה וזהו, למה להסתבך? היא השאילה רק לכמה ימים, לא? זה יפה מאוד לתת, אבל יש גם גבולות בריאים לנתינה. כך דעתי.

שיפי פוקסמן

תיכנון ועיצוב פנים
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב ואדריכלות פנים
נכתב ע"י yudb;2134217:
איך המדלה סוינג? מומלצת?

ממליצה מאד! אני ממש נהנתי ממנה
וכל מי שלוקחת מהגמח שלי גם מרוצה ממש.

כמובן שיש חזקות ממנה - אבל היא קומפקטית ושקטה ועדין נותנת תפוקה מצוינת ומהירה יחסית

yudb

משתמש סופר מקצוען
נכתב ע"י דודוס;2134234:
ממליצה מאד! אני ממש נהנתי ממנה
וכל מי שלוקחת מהגמח שלי גם מרוצה ממש.

כמובן שיש חזקות ממנה - אבל היא קומפקטית ושקטה ועדין נותנת תפוקה מצוינת ומהירה יחסית

אז אולי לא כדאי לקנות ועדיף ללוות.
איפה הגמ"ח שלכם ממוקם בארץ?

מצב
הנושא נעול.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קל

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת מִמַּעֲמַקִּים קְרָאתִיךָ יְהוָה:ב אֲדֹנָי שִׁמְעָה בְקוֹלִי תִּהְיֶינָה אָזְנֶיךָ קַשֻּׁבוֹת לְקוֹל תַּחֲנוּנָי:ג אִם עֲוֹנוֹת תִּשְׁמָר יָהּ אֲדֹנָי מִי יַעֲמֹד:ד כִּי עִמְּךָ הַסְּלִיחָה לְמַעַן תִּוָּרֵא:ה קִוִּיתִי יְהוָה קִוְּתָה נַפְשִׁי וְלִדְבָרוֹ הוֹחָלְתִּי:ו נַפְשִׁי לַאדֹנָי מִשֹּׁמְרִים לַבֹּקֶר שֹׁמְרִים לַבֹּקֶר:ז יַחֵל יִשְׂרָאֵל אֶל יְהוָה כִּי עִם יְהוָה הַחֶסֶד וְהַרְבֵּה עִמּוֹ פְדוּת:ח וְהוּא יִפְדֶּה אֶת יִשְׂרָאֵל מִכֹּל עֲוֹנֹתָיו:
נקרא  42  פעמים

אתגר AI

ממה זה עשוי...? • אתגר 16

לוח מודעות

למעלה