דרוש מידע שאלה למתכנתים/ות לגבי סכסוך כספי

גדול מרבן שמו

משתמש מקצוען
המשתמש נחסם
תודה רבה גדולה מאד לכל העונים והעונות
התשובות עוזרות לי מאד.

ובהודעה זו, אני מנסה לחדד את הדברים ולברר אותם לאשורם, לא להתנצח או משהו.

אני לא יודעת מה סיכמתם מדויק.
אבל המחיר שהיא דרשה לא הגיוני בכלל.
הוא זול מידי..
רק להקים פרויקט הכי בסיסי בתכנות לוקח כמה שבועות.
אני לא מבינה מלכתחילה איך דרשה רק מחיר כזה.
לאחר מעשה, כנראה שגם היא יודעת זה, אך זוהי ההתחייבות שלה.
ולאור הנתונים- יתכן ששוה לכם ללכת למישהו אחר מקצועי ומנוסה שיסיים את העבודה
ותגיעו איתה להסכם שיניח את דעתה לאור העובדה שלא סיפקה את המוצר.
בכל מקרה, הסכום שסיכמתם נשמע נמוך מאוד מאוד ביחס לציפיות שלכם.
גם אני חשבתי כך, אך כפי שמשתמע מדברייך אף אחד מקצועי ומנוסה לא יבצע את הפרוייקט במחיר שישאיר לה משהו.
מי שמקבל את התוכנה חייב לדעת את זה, שהזול הוא היקר, והיקר כאן הוא לאו דווקא בהיבט של כסף, אלא כמו בדוגמא שציינת, בהביט של פיתוח שהוא לא סטנדרטי לכל סוגי המחשבים
הסיכום היה במפורש שתהיה התאמה לכל סוגי המחשבים, זו לא תוכנה שמיועדת עבורי בלבד, אלא להמון אנשים, שאף אחד מהם לא הולך להתקין VB כדי שהתוכנה תעבוד.
וזו אחת מהסיבות שהיא המליצה לפתח באנגולר, (ולא winform) כך התוכנה רצה על הכרום, ללא תלות במערכת ההפעלה, ודברים מסוג זה, (עד כאן דבריה) רק שבסוף התברר לה שכדי שהתוכנה תרוץ על הכרום זה חייב להיות עם שרת, ולא יכול להיות מקומי, מה שלא בא בחשבון מבחינתי, וגם זה נאמר במפורש מראש, אפשרות שניה שהיא הציעה לסגור אותה בצורה אחרת עם תוסף מסויים שעולה לי עוד כסף (ששילמתי, רק שעכשיו היא רוצה עוד ועוד)
איזה שהיא רמת שביעות רצון ממוצעת
הבעיה היא שאין אופציה כזו, הצורך הבסיסי שלי הוא קובץ שמעוצב בדיוק מירבי, זה לא תלוי בי ואינני יכול לוותר על פסיק
המלצה קטנה אחרונה, להיות תמיד אדיבים ונעימים
משתדל מאד, תודה על התזכורת.

שמיט

משתמש מקצוען
עוד משהו:
פעם הגיע אלינו גנן בשביל לקצץ עצים בחצר, ושילמנו לו סכום מסויים.
תוך כדי עבודה נשבר לו המסור החשמלי.
הוא שאל רב והרב אמר לו שראוי שנשתתף במחיר מסור חדש כדי שהעבודה שהוא טרח וביצע לנו לא תצא לו בהפסד.
פסק די מוזר:
מה ההגיון שהמסור שנשבר כתוצאה מעבודה אצל 100 לקוחות קודמים שהגנן קיבל עליהם שכר מלא, יצטרכו לשלם עליו ולהשתתף הלקוחות האחרונים? מה הם יצאו בגורל? הכל בגלל שהשבירה הסופית נפלה בחצר שלהם? אתמהה!
אני לא דיין אבל בהחלט שראוי להבין פסק כזה, בדרך כלל יש הגיון בכל פסק, בפרט בחו"מ.

קצרה

משתמש מקצוען
הסיכום היה במפורש שתהיה התאמה לכל סוגי המחשבים, זו לא תוכנה שמיועדת עבורי בלבד, אלא להמון אנשים, שאף אחד מהם לא הולך להתקין VB כדי שהתוכנה תעבוד.
וזו אחת מהסיבות שהיא המליצה לפתח באנגולר, (ולא winform) כך התוכנה רצה על הכרום, ללא תלות במערכת ההפעלה, ודברים מסוג זה, (עד כאן דבריה) רק שבסוף התברר לה שכדי שהתוכנה תרוץ על הכרום זה חייב להיות עם שרת, ולא יכול להיות מקומי, מה שלא בא בחשבון מבחינתי, וגם זה נאמר במפורש מראש, אפשרות שניה שהיא הציעה לסגור אותה בצורה אחרת עם תוסף מסויים שעולה לי עוד כסף (ששילמתי, רק שעכשיו היא רוצה עוד ועוד)

סיכמתם על משהו לא אפשרי .
יש 2 אופציות - או תוכנה שמותאמת למערכות הפעלה ספיציפיות (לא צריך להתקין VB .. היא פשוט לא תתאים לכל מחשב בעולם. לכל תוכנה יש את הגירסאות שהיא תומכת בה ופשוט הייתם אמורים לסכם מהן דרישות הבסיס שלה נגיד windows 10...)
או פיתוח של תוכנה על גבי מחשב אחד שהיא מותאמת לו וכולם יגשו אליו (לא חייב שרת מספיק מחשב ברשת הפנימית שהופך לצורך הענין ל"שרת").

אנגולר אכן יכול לרוץ לוקלית גם על כל מחשב אבל ידרוש התקנות על כל מחשב - או את התוסף ....

בהתחשב במחיר הבדיחתי ששילמת ובחוסר הידע של המתכנתת מראש לדברים הנ"ל -
נראה שפנית למישהי מתחילה וחסרת הבנה מספקת בתחום שלא התעסקה עם כאלו דברים לפני.
כשמחפשים את הזול באופן קיצוני צריכים להבין שמתפשרים על איכות...

זו שאלה מורכבת בהחלט.
כי המתכנתת עבדה שעות רבות (אני בטוחה שאין לך שמץ של מושג כמה - אבל זה המון...) . סיכמתם מראש שמדובר באנגולר שרץ על שרת וברגע הסיכום שתיכם לא ידעתם שזה לא יעבוד פשוט וללא תוספת תשלום כך שאף אחד לא רימה פה.
והיתה פה את המודעות שלך מלכתחילה שלא פנית למישהו בעל ניסיון רב. ושהמחיר הוא מעורר גיחוך ביחס למחיר אפילו של תוכנה קיימת ללא התאמה אישית.

לומר "אני משאיר את התוכנה אצלה ולא משלם" - זה בכלל גלגול עיניים כיון שהתוכנה פותחה עבורך והיא לא מתאימה לאף אחד בעולם חוץ ממך.

אף אחד פה לא פוסק הלכה ולכן - גשו לרב. הוא לא צריך להבין בתכנות כי העובדות הפשוטות הן שסיכמתם על משהו לא אפשרי מתוך מודעות שמדובר בחסרת ניסיון וידע בהתאם למחיר - ועכשיו כדי שזה יעבוד יש צורך להתאים קצת יותר את המחיר כלפי מעלה לכיוון המחיר המציאותי - ואם אתה לא מוכן השאלה היא מי אמור להשאר עם התוכנה הלא גמורה ועם הנזק הכספי - אתה או היא.
כלומר : מאיזה צד היה המקח טעות - האם אתה טעית בזה שהסכמת לכזו תוכנה בלי להבין או שהיא טעתה בכך שנתנה מחיר שיגרום לה לשלם עבור התוכנה שלך וגם לעבוד....
ובהתאם לכך מי אמור לשלם.

נערך לאחרונה ב:

dem

משתמש מקצוען
D I G I T A L
לא נכנסת בכלל לפן ההלכתי
אבל מעניין אותי הקטע המקצועי. למה התוכנה צריכה לרוץ דווקא לוקאלית? על אילו נתונים היא רצה? את הנתונים ודאי שצריך לייבא לכל מחשב...
נשמע שהדרישות פה לא מספיק ברורות, ואולי לכן נכנסתם לכזו תסבוכת.
אשמח לעזור אם אוכל באישי.

גדול מרבן שמו

משתמש מקצוען
המשתמש נחסם
תודה ענקית על התשובה המפורטת
ובכן,

תוכנה שמותאמת למערכות הפעלה ספיציפיות
כמובן לא הייתה כוונה כל מחשב ממש אל מווינדוס 7 ומעלה.
או פיתוח של תוכנה על גבי מחשב אחד שהיא מותאמת לו וכולם יגשו אליו
לא מדובר על מקום עבודה אחד עם רשת מחשבים אלא על עשרות משתמשים שאין שום קשר ביניהם
אנגולר אכן יכול לרוץ לוקלית גם על כל מחשב אבל ידרוש התקנות על כל מחשב - או את התוסף
אשמח מאד לשמוע בנוגע לזה
סיכמתם מראש שמדובר באנגולר שרץ על שרת וברגע הסיכום שתיכם לא ידעתם שזה לא יעבוד פשוט וללא תוספת תשלום כך שאף אחד לא רימה פה
לא.
סיכמנו שהוא ירוץ על המחשב לוקאלי ללא שרת
הדגשתי שזה נתונים חסויים במידת מה ואסור שיהיה שום חיבור לרשת היא הבינה זאת היטב ואמרה אתה תראה שמנתקים את הכבל רשת והכל ממשיך לעבוד פרפקט
ואני לא חושד ברמאות כלל וכלל השאלה מי סופג כת הטעות.
והיתה פה את המודעות שלך מלכתחילה שלא פנית למישהו בעל ניסיון רב. ושהמחיר הוא מעורר גיחוך ביחס למחיר אפילו של תוכנה קיימת ללא התאמה אישית
לא היתה לי כל מודעות כזו היא אומרת שיש לה שנה וחצי או שנתיים נסיון עשה רושם מספק, והסיבה שבחרתי בה הייתה בגלל ההבטחה למהירות (הבטחה שגם היא התבדתה בסוף) וביחס למחיר קיבלתי הצעה זהה מאדם עם הרבה מאד שנות ניסיון אז אני לא בטוח שנתתי לי את כל הנתונים ויתכן שהוא היה יורד מזה אבל לרמת ההבנה שלי זה היה נשמע מחיר הגיוני
לומר "אני משאיר את התוכנה אצלה ולא משלם" - זה בכלל גלגול עיניים כיון שהתוכנה פותחה עבורך והיא לא מתאימה לאף אחד בעולם חוץ ממך
לא זה הנושא
שילמתי לה כבר מעבר למה שסיכמנו, וכעת היא דורשת עוד ואני לא מוכן.

גלבוע

משתמש סופר מקצוען
זהו, שהיא טוענת שהוא צריך לדעת את מנהג המדינה, שלטענתה, אם היא לא מצאה ספריה מסויימת וכדו' אני אמור לספוג זאת.
השאלה, האם אכן יש מנהג מדינה כזה.
או שיש בזה חילוקים בין אחינו התועים, לאחינו החרדים לדבר ה'.
זה בטח לא קשור לחילונים ולחרדים.
בשביל לדעת אם שייך בזה מנהג מדינה או לא, אולי כן צריך בשביל זה רב שקצת כן מבין גם במחשבים...

C

משתמש מקצוען
1. אם באמת יש לך דרישות מאוד ספציפיות בייצוא לאקסל, בכל מקרה היית כנראה צריך את הספריה ההיא, וממילא לשלם עליה.
2. אם היא מתכנתת עם שנתיים נסיון - היא אמורה להצליח להתמודד עם אלקטרון. יש על זה הרבה תיעוד באינטרנט. למה צריך ללכת בשביל זה למתכנת אחר?
אבל זה לא נשמע שהיא עם נסיון של שנתיים, לפי זה שהיא דרשה רק 5000 ש"ח. זה נשמע סכום מאוד נמוך לאפליקציית אנגולר שאמורה להתממשק עם עוד כמה ספריות...
3. גם נתונים חסויים (כמו פרטי אשראי לדוגמה) עוברים כיום באינטרנט, כמובן עם אבטחה מתאימה. אם זה לא סודות אטום לא בטוח שיש סיבה לא להעביר את הנתונים באינטרנט.
4. ברור שכל עוד האפליקציה לא רצה במחשב שלך היא לא סיפקה את הסחורה, אא"כ יש משהו מיוחד במחשב שלך. התוכנה אמורה לרוץ במחשב של הלקוח, ולא של המפתח. ואין שום הגיון להתקין את סביבת פיתוח.
מצד שני - אין כזה דבר תוכנה לוקאלית שלא דורשת התקנה. ברור שיהיה צריך באיזשהוא קובץ התקנה - וזה מה שאלקטרון עושה.

גדול מרבן שמו

משתמש מקצוען
המשתמש נחסם
זה בטח לא קשור לחילונים ולחרדים.
בשביל לדעת אם שייך בזה מנהג מדינה או לא, אולי כן צריך בשביל זה רב שקצת כן מבין גם במחשבים...
כן עשוי לביות בזה חילוקים
כי למשל בגרפיקה אצל החרדים עושים דרמה מלשחרר קבצים פתוחים ואצל החילונים ממש לא

rivkic

App.Up.Go! -פיתוח תוכנות / אתרים מורכבים / קורסים
מנוי פרימיום
צילום מקצועי
D I G I T A L
פסק די מוזר:
מה ההגיון שהמסור שנשבר כתוצאה מעבודה אצל 100 לקוחות קודמים שהגנן קיבל עליהם שכר מלא, יצטרכו לשלם עליו ולהשתתף הלקוחות האחרונים? מה הם יצאו בגורל? הכל בגלל שהשבירה הסופית נפלה בחצר שלהם? אתמהה!
אני לא דיין אבל בהחלט שראוי להבין פסק כזה, בדרך כלל יש הגיון בכל פסק, בפרט בחו"מ.
אין לי מושג,
יכול להיות שמשהו בחצר שלנו גרם לשבירה
בכל מקרה הרב לא אמר שאנחנו חייבים לשלם, רק שראוי כדי שלא יצא בהפסד

גדול מרבן שמו

משתמש מקצוען
המשתמש נחסם
אין לי מושג,
יכול להיות שמשהו בחצר שלנו גרם לשבירה
בכל מקרה הרב לא אמר שאנחנו חייבים לשלם, רק שראוי כדי שלא יצא בהפסד
זו באמת הזיה.
איך מודדים את ההפסד הזה בדיוק?
מקזזים את הרווחים של השנה האחרונה ממחיר המסור?

אברהם

מהמשתמשים המובילים!
עיצוב גרפי DIP
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
עריכה תורנית
D I G I T A L
עימוד ספרים
כלפי מה הדברים אמורים, של החרדים? או של החילונים?
אני התנסיתי עם שניהם יותר מפעם אחת
כלפי שניהם

יש חוק שקובע שזכויות היוצרים שייכות ליוצר, ולכן הקבצים הפתוחים שייכים ליוצר, ולא למזמין העבודה. זאת אומרת שאם הוא לא רוצה לשלוח קובץ פתוח, זכותו.

יש חילונים שלא אכפת להם לשחרר את הקבצים הפתוחים בכל זאת, ויש גם חרדים כאלה.
יש חילונים שמתעקשים לשמור על הקבצים הפתוחים אצלם, ויש גם חרדים כאלה.

דוד אי

משתמש פעיל
פסק די מוזר:
זה נשמע פשרה של לפנים משורת הדין.

גדול מרבן שמו

משתמש מקצוען
המשתמש נחסם
כלפי שניהם

יש חוק שקובע שזכויות היוצרים שייכות ליוצר, ולכן הקבצים הפתוחים שייכים ליוצר, ולא למזמין העבודה. זאת אומרת שאם הוא לא רוצה לשלוח קובץ פתוח, זכותו.

דבר ראשון אודה לך מאד אם אתה יודע היכן החוק הזה אשמח לקישור, כי שמעתי שמועות רבות ביחס לחוק הזה, אבל לא מצאתי שום קישור או הפניה אליו.
מעבר לזה, כפי שאמרתי, מהנסיון שלי כל החרדים שהתעסקתי איתם עשו דראמות ברמה זו או אחרת חלק הסכימו בסוף וחלק לא.
החילונים הסכימו חלקם אף הסבירו לי שזה החוק, שהם חייבים להעביר לי את כל התיקייה שנוצרת בשמירת הקובץ כולל הפונטים, אך הדגישו שאסור לי לעשות שום שינוי.

דוד אי

משתמש פעיל
אני לא מבין מה הנידון בכלל, לפי הנתונים שכתבת (כמובן שמנסיון בחו"מ תמיד צריך לשמוע שני צדדים) ברור שאין שום חיוב מעיקר הדין.
זה כן נכון שהמחיר יחסית נמוך (אם כי עבודה פרטית של פרילנסרים זה כן מצוי, ואף יותר נמוך), ויש מקום לדון לפנים משורת הדין לפי הענין כמובן [תלוי בעשיר ועני ועוד פרמטרים].
אבל הבקשה של לפנים משורת הדין יכולה להיות גם משאר המפתחים פה בפורום, מי שחושב שיכול לעזור לשני הצדדים לסיים את הפרויקט או בהתקנה על כל המחשבים.
אני חלש באנגולר, אבל אם זה דרישות לא מורכבות אני מוכן לבחון להקים זאת מחדש בשפות אחרות במחיר סמלי.

דוד אי

משתמש פעיל
כלפי שניהם

דוקא אני שמעתי מדיין לגבי עריכה תורנית שאם עובדים בשכר עבור לקוח, כל החומר שייך לו, והעורך אינו יכול להשתמש בזה ללקוחות אחרים ללא רשותו. אם יש מנהג ברור בתחומים אחרים יתכן והדין שונה.

אברהם

מהמשתמשים המובילים!
עיצוב גרפי DIP
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
עריכה תורנית
D I G I T A L
עימוד ספרים
דבר ראשון אודה לך מאד אם אתה יודע היכן החוק הזה אשמח לקישור, כי שמעתי שמועות רבות ביחס לחוק הזה, אבל לא מצאתי שום קישור או הפניה אליו.
מעבר לזה, כפי שאמרתי, מהנסיון שלי כל החרדים שהתעסקתי איתם עשו דראמות ברמה זו או אחרת חלק הסכימו בסוף וחלק לא.
החילונים הסכימו חלקם אף הסבירו לי שזה החוק, שהם חייבים להעביר לי את כל התיקייה שנוצרת בשמירת הקובץ כולל הפונטים, אך הדגישו שאסור לי לעשות שום שינוי.

חוק זכויות היוצרים
סעיף 35 עוסק ביצירה מוזמנת וקובע שהיוצר הוא הבעלים, למעט בצילום אירוע משפחתי / ציור דיוקן שבו מזמין העבודה הוא הבעלים

ראה גם מאמר בנושא באתר מכללת מנטור ("החילונית")

אלו ששלחו לך את הפונטים עברו על החוק ועשו משהו שהיה אסור להם לעשות.

קבצים מצורפים

• upload_2020-1-15_10-45-0.png
    upload_2020-1-15_10-45-0.png
    KB 14.2 · צפיות: 41

אברהם

מהמשתמשים המובילים!
עיצוב גרפי DIP
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
עריכה תורנית
D I G I T A L
עימוד ספרים
דוקא אני שמעתי מדיין לגבי עריכה תורנית שאם עובדים בשכר עבור לקוח, כל החומר שייך לו, והעורך אינו יכול להשתמש בזה ללקוחות אחרים ללא רשותו. אם יש מנהג ברור בתחומים אחרים יתכן והדין שונה.
זה משהו אחר לגמרי
אתה מדבר על עורך שקיבל קובץ טקסט והתבקש לערוך אותו (או לנקד וכו')
במקרה כזה ברור שהזכויות הם של מזמין העבודה

גדול מרבן שמו

משתמש מקצוען
המשתמש נחסם
חוק זכויות היוצרים
סעיף 35 עוסק ביצירה מוזמנת וקובע שהיוצר הוא הבעלים, למעט בצילום אירוע משפחתי / ציור דיוקן שבו מזמין העבודה הוא הבעלים

ראה גם מאמר בנושא באתר מכללת מנטור ("החילונית")

אלו ששלחו לך את הפונטים עברו על החוק ועשו משהו שהיה אסור להם לעשות.
תודה רבה.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכד

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת לְדָוִד לוּלֵי יְהוָה שֶׁהָיָה לָנוּ יֹאמַר נָא יִשְׂרָאֵל:ב לוּלֵי יְהוָה שֶׁהָיָה לָנוּ בְּקוּם עָלֵינוּ אָדָם:ג אֲזַי חַיִּים בְּלָעוּנוּ בַּחֲרוֹת אַפָּם בָּנוּ:ד אֲזַי הַמַּיִם שְׁטָפוּנוּ נַחְלָה עָבַר עַל נַפְשֵׁנוּ:ה אֲזַי עָבַר עַל נַפְשֵׁנוּ הַמַּיִם הַזֵּידוֹנִים:ו בָּרוּךְ יְהוָה שֶׁלֹּא נְתָנָנוּ טֶרֶף לְשִׁנֵּיהֶם:ז נַפְשֵׁנוּ כְּצִפּוֹר נִמְלְטָה מִפַּח יוֹקְשִׁים הַפַּח נִשְׁבָּר וַאֲנַחְנוּ נִמְלָטְנוּ:ח עֶזְרֵנוּ בְּשֵׁם יְהוָה עֹשֵׂה שָׁמַיִם וָאָרֶץ:
נקרא  5  פעמים

לוח מודעות

למעלה