כללי שאלה למומחי האינדזיין

Ayelet Maimon

משתמש צעיר
עיצוב גרפי
D I G I T A L
לאחרונה, יצא לי להתמודד עם אינדזיין ברמות הקשות שלה. לאור אחת מדרישות הלקוח, יש לי שאלה: יש לי חוברת עבודה עם מסגרות טקסט למילוי ע"י התלמיד. הלקוח מעוניין בעיצוב מסויים שיופיע כרקע לTEXT FRAME. אני מעוניינת (היות ומדובר במאות עמודים) שזה יהיה כ-TEXT FRAME, ע"מ לשלוט במסגרות אלו אם אני רוצה לחתוך משם, ליצור זיחים משני הצדדים וכו'. מה שקורה שלטקסט פריים יש עיצוב מסגרות לא רע בכלל. אבל הוא לא מספק את הלקוח, והביא לי דוגמא מאוד מסויימת בה הוא מעוניין. השאלה היא, האם אפשר ליצור (חוץ ממצב של אובייקט מעוגן) שתמונה (PSD' TIFF' AI' PDF וכו') תבוא כרקע לטקסט פריים ותכיל בתוכה את הטקסט עם הגדרות הזיחים והכל. כמו הרקע המובנה של הטקסט פריים.

אני מקווה שהצלחתי להסביר את הבעיה.

שאלה נוספת: אלו חוברות שצריכות להיות מודפסות בשני צבעים.
הגדרתי ספריות צבעים ועירבובי צבעים משני פנטונים ספציפיים. והכל בסדר, הבעיה היא שמשום מה הקווים התחתיים למילוי ע"י התלמיד צבעם לא השתנה אלא נשאר שחור. (למרות שעשיתי לטקסט הרץ הגדרת צבע והוא אכן השתנה)
אלו שורות שיובאו מוורד. יכול להיות שאני צריכה לסמן אותן אחרת? (האם להגדירן כ-UNDERLINE או סתם לסמן SHIFT ופס. ?)
מה יכולה להיות הבעיה?

בתודה מראש לעוזרים.

עפרה

משתמש מקצוען
איור וציור מקצועי
בקשר לשאלה השנייה - אולי השורות שהובאו מוורד מוגדרות כקו תחתי, ולכן שינוי שלהן ייעשה בהגדרות ה-UNDERLINE?

מירית

משתמש רשום
לא הצלחתי להבין את השאלה הראשונה.
לגבי השניה-
הקוים להשלמה נוצרו באינדיזיין? כי אם לא, יתכן ואלו קווים רגילים שאינדיזיין מזהה אותם כקווי פסקה (pargraph rules).

Ayelet Maimon

משתמש צעיר
עיצוב גרפי
D I G I T A L
ניסיתי לעשות PARAGRAPH RULE זה לא השפיע.
לגבי הקו התחתיזה גם לא הזיז לו. עד שלא שירטטתי באינדזיין קווים חדשים עם השיפט + קו תחתי הוא לא שינה את הצבע.
ואז עשיתי סיגנון מיוחד לטקסט+קו תחתי ושם הגדרתי צבע לקו התחתי.
הבעיה היתה שאם לטקסט הרץ הגדרתי קו תחתי הוא היה עושה קו תחתי לכל הטקסט.
ככה עקפתי את הבעיה אבל זה מסורבל. מפליא אותי שאינדזיין לא מתייחסת לקו התחתי של וורד כטקסט לכל דבר, למרות שהוא נוצר באותו אופן.

לגבי הבעיה הראשונה:
יש לי מסגרת טקסט שאמורה להיות בתוך טקסט שוטף עם הגדרות וסיגנונות משלה. אני רוצה לשים לה מסגרת/רקע תמונה ולא להשתמש בהגדרות של הטקסט פריים שם הם גם מאפשרים לתת מסגרות עם פינות נחמדות, קו ומילוי וגרדיאנטים וגם אפקטים למיניהם. זה לא מספיק ללקוח. הוא רוצה תמונה מסויימת. יש דרך לגרום לתמונה להפוך לטקסט פריים שיוכל להכיל טקסט?
תודה על העזרה.

ונתנו10

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי DIP
D I G I T A L
באינדיזיין, מסגרת הוא או מסגרת טקסט, או מסגרת גרפיקה.
כדי להתגבר על זה, אתה עושה מסגרת גרפיקה עם איזה מילוי שתרצה,
עליו אתה שם מסגרת טקסט,
אתה מאחד אותם ביחד כגרופ, ומכניס את זה בתוך תיבת אובייקט נוספת
(גזור, בחר באובייקט החדש, וקונטרול+אלט+V).
ואז אפשר להקליד בתוך התיבה הפנימית ונשאר לך גם המילוי שתרצה.

בקשר לבעיה עם הקו תחתי,
זה נשמע כאילו שיש כאן סגנון תו שהוא מתגבר על סגנון הפסקה
צריך לראות את הקובץ כדי להבין יותר טוב

Ayelet Maimon

משתמש צעיר
עיצוב גרפי
D I G I T A L
נשמע רעיון מעניין אני אנסה אותו.
לגבי הקו התחתי, אני אבדוק את זה ג"כ
תודה רבה!

Ayelet Maimon

משתמש צעיר
עיצוב גרפי
D I G I T A L
עובד פשוט מצויין!
רעיון גאוני!!
אין לך מושג כמה בעיות פתרת לי עם הפתרון הלכאורה פשוט הזה
תודה רבה!!

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק טו

א מִזְמוֹר לְדָוִד יְהוָֹה מִי יָגוּר בְּאָהֳלֶךָ מִי יִשְׁכֹּן בְּהַר קָדְשֶׁךָ:ב הוֹלֵךְ תָּמִים וּפֹעֵל צֶדֶק וְדֹבֵר אֱמֶת בִּלְבָבוֹ:ג לֹא רָגַל עַל לְשֹׁנוֹ לֹא עָשָׂה לְרֵעֵהוּ רָעָה וְחֶרְפָּה לֹא נָשָׂא עַל קְרֹבוֹ:ד נִבְזֶה בְּעֵינָיו נִמְאָס וְאֶת יִרְאֵי יְהוָה יְכַבֵּד נִשְׁבַּע לְהָרַע וְלֹא יָמִר:ה כַּסְפּוֹ לֹא נָתַן בְּנֶשֶׁךְ וְשֹׁחַד עַל נָקִי לֹא לָקָח עֹשֵׂה אֵלֶּה לֹא יִמּוֹט לְעוֹלָם:
נקרא  12  פעמים

אתגר AI

האנשה • 2

לוח מודעות

למעלה