שאלה שאלה למבינים באינסטלציה

חני204

משתמש צעיר
העברנו יחידת הורים למיקום מרוחק כ-4 מטר מצינור 4 צול,
לגבי האסלה הם הסתדרו עם זה והריחוק גרם להגבהה קטנה בלבד של הבית - משהו כמו 1.5 ס"מ בלבד.
הענין הוא שהיום ראו שביחידת הורים עצמה, הניקוז מצריך הגבהת ריצוף של 5 או 6 ס"מ... בגלל הניקוז - קופסת ביקורת, שצריכה להיות בשיפוע מצינור ה-4 צול שהם העבירו לאסלה.
יש אופציה להגביה את כל הבית, אופציה שאנחנו לא רוצים בכל מחיר... ויש כמובן אופציה להגביה רק את חדר הרחצה ב5 ס"מ ולעשות מדרגה.
השאלה שלי - האם גם ביחידת הורים יש דרך להימנע מזה?
אם מגביהים נקודתית איזור מסויים כמו למשל אמבטיה אז בעצם אין לאן לגרוף מים? האם יש הבדל בין תעלה לבין פתח עגול?
יש למישהו פיתרון או שכדאי להגביה את כל היחידה וזהו?
אני חשבתי שהם יכולים להעביר צינור אחר של 2 צול מתחילת המרחק, ואז זה יפתור את זה, אבל הקבלן הסביר משהו שלא כל כך הבנתי, על זה שהם הנמיכו את ההתחלה של הצינור 4 צול ולכן אם יוציאו משם 2 צול זה לא יעזור.

פוניבז'-וולף

משתמש פעיל
לגבי האסלה הם הסתדרו עם זה והריחוק גרם להגבהה קטנה בלבד של הבית - משהו כמו 1.5 ס"מ בלבד.
הענין הוא שהיום ראו שביחידת הורים עצמה, הניקוז מצריך הגבהת ריצוף של 5 או 6 ס"מ... בגלל הניקוז - קופסת ביקורת, שצריכה להיות בשיפוע מצינור ה-4 צול שהם העבירו לאסלה.
יש אופציה להגביה את כל הבית, אופציה שאנחנו לא רוצים בכל מחיר... ויש כמובן אופציה להגביה רק את חדר הרחצה ב5 ס"מ ולעשות מדרגה.
אם מגביהים נקודתית איזור מסויים כמו למשל אמבטיה אז בעצם אין לאן לגרוף מים? האם יש הבדל בין תעלה לבין פתח עגול?
אני חשבתי שהם יכולים להעביר צינור אחר של 2 צול מתחילת המרחק, ואז זה יפתור את זה, אבל הקבלן הסביר משהו שלא כל כך הבנתי, על זה שהם הנמיכו את ההתחלה של הצינור 4 צול ולכן אם יוציאו משם 2 צול זה לא יעזור.
אם הבנתי היטב את הקבלן, אם תעשו 2 צול, זה לא ימנע מהארבע להציף מים, לכן צריך הגבהה.

הנקודת ביקורת למה היא? לאמבטיה? אז גם עלול להיות הצפה, כי אם האמבטיה תהיה גבוהה יותר הנקודה תציף שוב [כלים שלובים].
גם ככה הרבה קבלנים נכשלים בזה באמבטיות רגילות עד כדי כך שיש עושים סתימה חזקה לנקודת ביקורת שלא תציף.
אולי ניתן לגרד קצת מהיציקה? או אם השכנים מסכימים להוציא את ה4 מחוץ לבנין ואז הוא יהיה נמוך יותר מהיציקה ואז הנקודה תתאזן.
בהצלחה.

חני204

משתמש צעיר
לא, הוא לא התכוון להצפה. למה אמורה להיות בעיה של הצפה?
הנקודת ביקורת היא עבור ניקוז לאמבטיה ולכיור, ונראה לי גם תעלה כללית ששוטפים מים אז הם ירדו לשם.

פוניבז'-וולף

משתמש פעיל
לא, הוא לא התכוון להצפה. למה אמורה להיות בעיה של הצפה?
הסברתי, אם הנקודה נמוכה יותר מגובה המים באמבטיה, לפני שיורדים כל המים, או גובה המים ב4 צול, אז היא מעלה את המים שלה ושל הצינורות האחרים.
כלים שלובים, פשוט.

חני204

משתמש צעיר
אם זה חייב להיות גבוה מה4 צול, אז לכאורה הוא לא היה צריך 5 - 6 ס"מ אלא מספיק מעט. כנראה שיש לו בעיה אחרת שבגללה הוא לא יכול/רוצה להוציא צינור חדש של 2 צול מהמיקום המרוחק ועד לאמבטיה (4+ מטר).
השאלה אם יש פתרון להגבהה נקודתית בחלק מהיחידת הורים (למשל איזור האמבטיה/מקלחון/מתחת כיור) שתשתלב טוב ועדיין יהיה אפשרי לגרוף מים לניקוז?

חני204

משתמש צעיר
ואגב, הם אכן גירדו כמה שיכלו מהיציקה.. לכן הבית עצמו אמור להיות מוגבה רק ב1.5 ס"מ בערך.

יעקב נוימן

משתמש פעיל
אנחנו העדפנו להתקין משאבת ניקוז לאסלה כדי למנוע הגבהה. ההתקנה פשוטה למדי. מצורף תרשים ששלחו לנו-
b5e56dd0086c3ea1a4a0c9c5a721ce40.png

חני204

משתמש צעיר
זה סילוקית? חשבנו על זה דיי ברצינות, אבל הקבלן לא המליץ לנו, אמר שיכול לעשות בעיות בהמשך

יעקב נוימן

משתמש פעיל
זה סילוקית? חשבנו על זה דיי ברצינות, אבל הקבלן לא המליץ לנו, אמר שיכול לעשות בעיות בהמשך
כן.
יש באיכות טובה, ויש כאלו העלולים להזמין בעיות.
יש התקנה טובה, ויש התקנה העלולה להזמין בעיות.

לדעתנו הגבהת הרצפה היתה הפתרון הרע מכולם.

113570

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
יש משהו אחד שאפשרי זה לחפור קצת ללמטה לשכן ואחכ לעשות איטום סיכה.
ככה אנחנו עשינו ועשינו בדיקת שיפוע עם לייזר שיהיה לפחות שיפוע של כ8 ס"מ עד הסוף.

אם אתם רוצים פיתרון לא כ"כ תיקני ניתן לעשות מעבר לצינור 3 צול

חני204

משתמש צעיר
יש משהו אחד שאפשרי זה לחפור קצת ללמטה לשכן ואחכ לעשות איטום סיכה.
הם באמת עשו ככה, המפקח בניה אמר את זה לקבלן, אבל נראה שבנקודת ביקורת הם חצבו ממש עד הסוף (מתחת יש רק גינה של שכן, אין בניה) האם זה תקני?? איך הוא יאטום את זה עכשיו מלמטה?
זה רלסים ששמו עליהם רצפת בטון - הרלסים לפי תכנית מהנדס כמובן.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכח

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת אַשְׁרֵי כָּל יְרֵא יְהוָה הַהֹלֵךְ בִּדְרָכָיו:ב יְגִיעַ כַּפֶּיךָ כִּי תֹאכֵל אַשְׁרֶיךָ וְטוֹב לָךְ:ג אֶשְׁתְּךָ כְּגֶפֶן פֹּרִיָּה בְּיַרְכְּתֵי בֵיתֶךָ בָּנֶיךָ כִּשְׁתִלֵי זֵיתִים סָבִיב לְשֻׁלְחָנֶךָ:ד הִנֵּה כִי כֵן יְבֹרַךְ גָּבֶר יְרֵא יְהוָה:ה יְבָרֶכְךָ יְהוָה מִצִּיּוֹן וּרְאֵה בְּטוּב יְרוּשָׁלִָם כֹּל יְמֵי חַיֶּיךָ:ו וּרְאֵה בָנִים לְבָנֶיךָ שָׁלוֹם עַל יִשְׂרָאֵל:
נקרא  25  פעמים

לוח מודעות

למעלה