שאלה לגיטריסטים על נגינת סולו

קוד

משתמש מקצוען
מוזיקה ונגינה
חחחחחחח...... (בלי לזלזל באף אחד חס ושלום!!!! אבל אני מדבר על גיטריסטים בז'אנר הספציפי הזה...)
תכיר את טומי עמנואל......
בעצם למה אני הולך כ"כ רחוק... תכיר את ארי אטינגר..... https://www.kikar.co.il/392788.html
ואגב פתאום שמתי לב בעקבות האשכול הזה שגם אטינגר מנגם עם זרת מונחת על הגיטרה לפחות ברוב הביצוע הזה.....
אחינו.. לא הבנתי למה חחח.. אולי העייפות שלי?
וגם לא הבנתי- אז מה באת לומר???

קוד

משתמש מקצוען
מוזיקה ונגינה
מה שבאתי לומר שיש ז'אנר שלם ומופלא בתוך עולם הגיטרות שנקרא "פינגרסטייל" ואצלנו אין לזה כ"כ מקום וחבל....
וגלאנץ הוא לא גם כזה? הבן אדם אוכל גיטרות לארוחת בוקר, בהחלט גם בפינגרסטייל..

פשטות ותמימות

משתמש פעיל
מוזיקה ונגינה
וגלאנץ הוא לא גם כזה? הבן אדם אוכל גיטרות לארוחת בוקר, בהחלט גם בפינגרסטייל..
באחד האשכולות המפוארים ביותר בפורום הנכבד הזה..... דיברנו על סגנון מוזיקה מסוים וגם אני הקטנטן הבאתי שם של אומן מסוים שאני מאוד אוהב והיה שם פחות או יותר את אותו שיח שאנו מנהלים כרגע.....
קבל עצה ששמעתי וקיבלתי מחברנו @קלאסיקה
"עצה כללית כשניגשים לבחון ז'אנר של מוזיקה: מעטים המוזיקאים (אם בכלל קיימים) שמתמחים בכל סוגי המוזיקה. ישנם פסנתרנים קלאסיים אדירים שלא יודעים לנגן ג'אז, ויש פסנתרני ג'אז וירטואוזים שמנגנים קלאסי בצורה בינונית להחריד. כשיש מישהו שהוא גם וגם וגם - בעיני זה מעיד על רמה סבירה בהכל. זה נחמד, אבל רחוק מלהיות מיוחד." עכלה"ק......
אותו הדבר בפינגרסטייל גיטרה ברגע שהנגן לא מתמקד אך ורק בסגנון הנגינה הספציפי הזה אז כמה שהוא מוכשר בדברים אחרים בז'אנר הספציפי הזה יהיו חבר'ה הרבה הרבה יותר טובים.... ולכן כמה שהוא מוצלח אני אעדיף לשמוע את האומנים המומלצים יותר שזה מה שהם עושים כל החיים... טומי עמנואל הוציא מלא דיסקים וכן הוא ממלא אולמות בעשרות אלפי איש בתור גיטריסט לבד ללא להקה.....

קוד

משתמש מקצוען
מוזיקה ונגינה
באחד האשכולות המפוארים ביותר בפורום הנכבד הזה..... דיברנו על סגנון מוזיקה מסוים וגם אני הקטנטן הבאתי שם של אומן מסוים שאני מאוד אוהב והיה שם פחות או יותר את אותו שיח שאנו מנהלים כרגע.....
קבל עצה ששמעתי וקיבלתי מחברנו @קלאסיקה
"עצה כללית כשניגשים לבחון ז'אנר של מוזיקה: מעטים המוזיקאים (אם בכלל קיימים) שמתמחים בכל סוגי המוזיקה. ישנם פסנתרנים קלאסיים אדירים שלא יודעים לנגן ג'אז, ויש פסנתרני ג'אז וירטואוזים שמנגנים קלאסי בצורה בינונית להחריד. כשיש מישהו שהוא גם וגם וגם - בעיני זה מעיד על רמה סבירה בהכל. זה נחמד, אבל רחוק מלהיות מיוחד." עכלה"ק......
אותו הדבר בפינגרסטייל גיטרה ברגע שהנגן לא מתמקד אך ורק בסגנון הנגינה הספציפי הזה אז כמה שהוא מוכשר בדברים אחרים בז'אנר הספציפי הזה יהיו חבר'ה הרבה הרבה יותר טובים.... ולכן כמה שהוא מוצלח אני אעדיף לשמוע את האומנים המומלצים יותר שזה מה שהם עושים כל החיים... טומי עמנואל הוציא מלא דיסקים וכן הוא ממלא אולמות בעשרות אלפי איש בתור גיטריסט לבד ללא להקה.....
תודה רבה. מאוד החכמתני.
אבל זה לא מוריד מערכו של הנ"ל, כי אני הוא זה שלא מכיר אותו מספיק ולא יודע מה עיקר כוחו ובאיזה ז'אנר.

משולם לוי

משתמש פעיל
מוזיקה ונגינה
נראה לי שענית כאן על נגינת סולו באצבעות ללא מפרט, אולם שם באמת פחות יש לי את הבעיה הזו. אכן שכחתי לציים בשאלה שאני שואל על הישענות בעת נגינת מפרט. יש לך תרגיל גם לזה? תודה רבה.
למיטב ידיעתי מנגינה עם מפרט נשענים עם הזרת (ככה עכ"פ אני עושה)

קוד

משתמש מקצוען
מוזיקה ונגינה

קוד

משתמש מקצוען
מוזיקה ונגינה
חשוב מאד לא להישען!!!!
צריך לחזק את שרירי שורש כף היד כדי שלא יהיה צורך בכך
כף היד הימנית אמורה לשמש כ"רמקול" טבעי להגברת הצליל וליצירת צליל מלא ועמוק
הזרת היא חלק ממבנה ה"רמקול" , סוגרת את כף היד ומביאה את שאר האצבעות לעצמה גבוהה יותר.
זה דורש תרגיל שנקרא פריטה נשענת הפוכה
מעוניינים בהסבר?
אבל, אחרי הכל- אני חייב לציין שמכמה פעמים שניסיתי את השיטה של @גיטרה מקצועית , זה באמת לא מוריד כלל מהנוחות, ודווקא נותן יציבה נוחה על הגיטרה. נשמע ונראה הזוי, אבל תכלס, גם זה עובד טוב.

גיטרה מקצועית

משתמש פעיל
מוזיקה ונגינה
הפקות ואירועים
תודה על המשוב
כשבונים את יד ימין כמו שצריך
יש גם יציבות וגם גמישות ביד מבחינת יכולת טכנית
הנגינה נעימה ולא מעייפת.
מעבר לזה- מתפתחים השרירים באצבעות ואז הצליל יוצא עוצמתי אבל לא "צובט"
הקרדיט- ליוסי ירושלמי שחקר את הנושא שנים ארוכות.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכג

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת אֵלֶיךָ נָשָׂאתִי אֶת עֵינַי הַיֹּשְׁבִי בַּשָּׁמָיִם:ב הִנֵּה כְעֵינֵי עֲבָדִים אֶל יַד אֲדוֹנֵיהֶם כְּעֵינֵי שִׁפְחָה אֶל יַד גְּבִרְתָּהּ כֵּן עֵינֵינוּ אֶל יְהוָה אֱלֹהֵינוּ עַד שֶׁיְּחָנֵּנוּ:ג חָנֵּנוּ יְהוָה חָנֵּנוּ כִּי רַב שָׂבַעְנוּ בוּז:ד רַבַּת שָׂבְעָה לָּהּ נַפְשֵׁנוּ הַלַּעַג הַשַּׁאֲנַנִּים הַבּוּז לִגְאֵיוֹנִים:
נקרא  9  פעמים

לוח מודעות

למעלה