שאלה לגיטריסטים על נגינת סולו

קוד

משתמש מקצוען
מוזיקה ונגינה
כשאתם מנגנים את הסולו, האם אתם נשענים על הגיטרה, עם היד הפורטת, באיזושהי צורה? האם זה מפריע לכם?
אני נוטה להישען עם הזרת ורוצה להיגמל מזה. האם לדעתכם יש הישענות שלא מפריעה?

גיטרה מקצועית

משתמש פעיל
מוזיקה ונגינה
הפקות ואירועים
חשוב מאד לא להישען!!!!
צריך לחזק את שרירי שורש כף היד כדי שלא יהיה צורך בכך
כף היד הימנית אמורה לשמש כ"רמקול" טבעי להגברת הצליל וליצירת צליל מלא ועמוק
הזרת היא חלק ממבנה ה"רמקול" , סוגרת את כף היד ומביאה את שאר האצבעות לעצמה גבוהה יותר.
זה דורש תרגיל שנקרא פריטה נשענת הפוכה
מעוניינים בהסבר?

גיטרה מקצועית

משתמש פעיל
מוזיקה ונגינה
הפקות ואירועים
התרגיל המתואר הוא תרגיל התעמלות בלבד ואין מנגנים כך.
מטרת התרגיל: חיזוק שורש כף יד ימין.
חשוב לבצע יום יום במשך דקה- שתיים.
רגל שמאל על רגלית והגיטרה מונחת באלכסון.
מניחים אגודל ימין על מיתר 6 לתמיכה . חשוב שהאגודל יישען היטב על המיתר אך לא ללחוץ בחזקה.
מיישרים את שאר האצבעות במקביל למיתר 3
האצבעות באוויר סמוך מאד למיתר 3
ואז פורטים הפוך מכיוון מיתר 3 למיתר 2 ונשענים עליו. כל פעם באצבע אחרת.
אפשר ובמיוחד במקרה המתואר כדאי גם עם הזרת לפרוט כך.
לא לפרוט מס' פעמים באותה האצבע אלא לעבור- זרת, i , m , a
תזכורת- בכל זמן התרגיל האגודל נתמך במיתר 6
האצבעות כפופות וצמודות זו לזו כמה שניתן.
מניסיון- כעבור שבוע מרגישים הבדל
וכעבור שבועיים כבר אפשר לשכוח מההרגל של ההישענות עם הזרת. בעז"ה.
אשמח לשמוע אם אכן זה עזר.

קוד

משתמש מקצוען
מוזיקה ונגינה
מניחים אגודל ימין על מיתר 6 לתמיכה . חשוב שהאגודל יישען היטב על המיתר אך לא ללחוץ בחזקה.
וואו, ממש ממש תודה רבה. אילו לא נברא פורום פרוג אלא בשביל הסבר זה וכו' (שם, שם).

ממש תודה רבה. א גרוסע דאנק!

קוד

משתמש מקצוען
מוזיקה ונגינה
נראה לי שענית כאן על נגינת סולו באצבעות ללא מפרט, אולם שם באמת פחות יש לי את הבעיה הזו. אכן שכחתי לציים בשאלה שאני שואל על הישענות בעת נגינת מפרט. יש לך תרגיל גם לזה? תודה רבה.

תמיר שרעבי

משתמש פעיל
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
סאונד והפקות אולפן
מוזיקה ונגינה
כשאתם מנגנים את הסולו, האם אתם נשענים על הגיטרה, עם היד הפורטת, באיזושהי צורה? האם זה מפריע לכם?
אני נוטה להישען עם הזרת ורוצה להיגמל מזה. האם לדעתכם יש הישענות שלא מפריעה?
למה להיגמל מהרגלים נכונים? נגני הסולו המהירים בעולם נשענים עם הזרת. עיין בסרטונים של John Petrucci, Steve Vai, Guthrie Govan ועוד..
ויותר מזה, בלי להניח את הזרת (ואפילו את כל כף היד בנגינה עם דיסטורשן) אתה לא תוכל להגיע לנגינה מדוייקת ומהירויות גבוהות.

קוד

משתמש מקצוען
מוזיקה ונגינה
למה להיגמל מהרגלים נכונים? נגני הסולו המהירים בעולם נשענים עם הזרת. עיין בסרטונים של John Petrucci, Steve Vai, Guthrie Govan ועוד..
ויותר מזה, בלי להניח את הזרת (ואפילו את כל כף היד בנגינה עם דיסטורשן) אתה לא תוכל להגיע לנגינה מדוייקת ומהירויות גבוהות.
תודה על התגובה, אבל אני לא בטוח שהבאת דוגמאות נכונות ושעצם הטענה נכונה.
הגיטריסטים האלה נשענים על דוושת היד... ברור שהם יגעו בה כמעט כל הזמן!
ונגינה שלהם אינה הוכה לנכונות. יש הרבה מקצוענים שיש להם אחיזה לא נכונה=פחות נוחה וקצת מגבילה. אבל זה לא אורמ שאי אפשר להתגבר עליה ולהחזיק כך בכ"ז.
אתה גיטריסט?
דיברת על נגני הסולו המהירים בעולם- מייקל אנג'לו לא נשען על כלום, ונראה לי מאוד שגם לא הרמן לי וסאם טוטמן, ובטח לא מרטי פרידמן הענק...

תמיר שרעבי

משתמש פעיל
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
סאונד והפקות אולפן
מוזיקה ונגינה
תודה על התגובה, אבל אני לא בטוח שהבאת דוגמאות נכונות ושעצם הטענה נכונה.
הגיטריסטים האלה נשענים על דוושת היד... ברור שהם יגעו בה כמעט כל הזמן!
ונגינה שלהם אינה הוכה לנכונות. יש הרבה מקצוענים שיש להם אחיזה לא נכונה=פחות נוחה וקצת מגבילה. אבל זה לא אורמ שאי אפשר להתגבר עליה ולהחזיק כך בכ"ז.
א. לא הבנתי מה זה דוושת היד.
ב. אם אתה לא מכיר את הגיטריסטים האלה, ושמעת סולואים שלהם, אז לא נכון מצדך לומר שיש להם אחיזה לא נכונה. (אם אתה רוצה שאני אעלה סרטונים שלהם לדרייב כדי שתוכל להתרשם תגיד לי). מספיק לראות את כמות סרטוני ההדרכה לטכניקת נגינה נכונה (וכמות הצפיות), חוברות לימוד, קורסים לגיטריסטים מתקדמים, והמגזינים הנחשבים ביותר בעולם שמדרגים אותם בתור הגיטריסטים הטובים ביותר בעולם, כדי לדעת שיש להם אחיזה מושלמת. ומבחן התוצאה קובע.

אתה גיטריסט?
20 שנה וגם מורה לגיטרה.

דיברת על נגני הסולו המהירים בעולם- מייקל אנג'לו לא נשען על כלום, ונראה לי מאוד שגם לא הרמן לי וסאם טוטמן, ובטח לא מרטי פרידמן הענק...
מחילה, אך יש לי סרטון שניסו לנתח את הנגינה המהירה של מייקל אנג'לו ושמו לו מצלמות על הגיטרה ושם רואים צבעוני על
גבי צבעוני שהוא מניח את האצבעות על הגיטרה בזמן נגינת הקטעים המהירים. וכן שאר הגיטריסטים שאמרת ועוד אחרים רבים וטובים מהם מנגנים עם הזרת (או שאר האצבעות) על הגיטרה בקטעים המהירים ודו"ק.

קוד

משתמש מקצוען
מוזיקה ונגינה
א. לא הבנתי מה זה דוושת היד.
ב. אם אתה לא מכיר את הגיטריסטים האלה, ושמעת סולואים שלהם, אז לא נכון מצדך לומר שיש להם אחיזה לא נכונה. (אם אתה רוצה שאני אעלה סרטונים שלהם לדרייב כדי שתוכל להתרשם תגיד לי). מספיק לראות את כמות סרטוני ההדרכה לטכניקת נגינה נכונה (וכמות הצפיות), חוברות לימוד, קורסים לגיטריסטים מתקדמים, והמגזינים הנחשבים ביותר בעולם שמדרגים אותם בתור הגיטריסטים הטובים ביותר בעולם, כדי לדעת שיש להם אחיזה מושלמת. ומבחן התוצאה קובע.

20 שנה וגם מורה לגיטרה.

מחילה, אך יש לי סרטון שניסו לנתח את הנגינה המהירה של מייקל אנג'לו ושמו לו מצלמות על הגיטרה ושם רואים צבעוני על
גבי צבעוני שהוא מניח את האצבעות על הגיטרה בזמן נגינת הקטעים המהירים. וכן שאר הגיטריסטים שאמרת ועוד אחרים רבים וטובים מהם מנגנים עם הזרת (או שאר האצבעות) על הגיטרה בקטעים המהירים ודו"ק.
דוושת היד זו זו שמותחת או מרפה את המיתרים באופן ידני. אנלא זוכר את השם המקצועי שלה.
אני לא קבעתי אם היא נכונה. אלא אמרתי שזה שמישהו עושה משהו ומצליח זה לא הופך את זה ל'נכון' מבחינת הנוחות ויצירת חופש התנועה על הכלי (הרי ההגדרה של 'אחיזה נכונה' מתבססת על זה, ובוודאי שהיא לא באמת הקובעת).
אני ראיתי סרטון של כנר וירטואוז שניגן מוסיקה טורקית מאוד מורכבת, והאחיזה שלו היתה לחלוטין לא נכונה. זה לא גורע כלום מהמצוינות שלו.
אתה לא צריך לבקש מחילה, לא באתי להתנגח בך וגם לא לקבוע מה נכון (סוף סוף אני שאלתי מה נכון..), ואין בעיה עם זה שטעיתי. אנג'לו מנגן כ"כ הרבה על הצד העליון/אחורי של הצוואר, שאני לא יודע כמה הוא באמת נזקק להחזקה זו, ובתכלס- ההישענות על הזרת מאוד מגבילה אותי ויוצרת תלות בכך.
ואני לא דיברתי על קטעי שרדינג שבהם מנגנים בשתי הידיים על הצוואר עצמו.

בכל מקרה, טוב לדעת שיש אסכולה נוספת לגבי האחיזה. לא ידעתי שיש הבדל אחיזה בין רוק לקלאסי. כנראה שאני התרגלתי לרוק..
אתה חושב ששייך לנסות לנגן רוק ולהתאמן בלא להישען על הזרת?

קוד

משתמש מקצוען
מוזיקה ונגינה
המורה שלי, יהודה גלאנץ, לא נשען כלל ומגיע למהירויות מאוד גבוהות..

תמיר שרעבי

משתמש פעיל
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
סאונד והפקות אולפן
מוזיקה ונגינה
המורה שלי, יהודה גלאנץ, לא נשען כלל ומגיע למהירויות מאוד גבוהות..
גם אני יכול לנגן במהירות גבוהה בלי להישען, אבל אם אני אשען אני אוכל לנגן במהירות גבוהה יותר. לכן זה לא המדד.
אתה חושב ששייך לנסות לנגן רוק ולהתאמן בלא להישען על הזרת?
אני לא באתי להחליף את המורה שלך, הוא יודע יותר טוב מה יקדם אותך.
רק עניתי לשאלתך שלא צריך להיגמל מטכניקה שרוב הגיטריסטים הטובים בעולם משתמשים בה.
אבל אם בכל זאת אתה מעוניין לשמוע מה דעתי...
על איזו גיטרה אתה והמורה שלך מנגנים? חשמלית או קלאסית/אקוסטית?
אם אתם מנגנים על חשמלית, האם אתם מנגנים עם אפקט אוברדרייב/דיסטורשן?
אם כן, הייתי ממליץ לך להתרגל לנגן עם הזרת, כי רק בצורה הזאת אתה תוכל לנגן נקי בלי רעשים מלוכלכים.
ואם לא, אז זה פחות נפקא מינה עבורך כרגע, ואתה יכול לנגן גם בלי להישען.
שיהיה המון בהצלחה! והכי חשוב, תהנה מהנגינה! (אבל אחרי ט' באב :))

נערך לאחרונה ב:

קוד

משתמש מקצוען
מוזיקה ונגינה
גם אם יכול לנגן במהירות גבוהה בלי להישען, אבל אם אני אשען אני אוכל לנגן במהירות גבוהה יותר. לכן זה לא המדד.
מעולה! תודה על הבירור וההסבר!!

אני לא באתי להחליף את המורה שלך, הוא יודע יותר טוב מה יקדם אותך.
רק עניתי לשאלתך שלא צריך להיגמל מטכניקה שרוב הגיטריסטים הטובים בעולם משתמשים בה.
אבל אם בכל זאת אתה מעוניין לשמוע מה דעתי...
על איזו גיטרה אתה והמורה שלך מנגנים? חשמלית או קלאסית/אקוסטית?
אם אתם מנגנים על חשמלית, האם אתם מנגנים עם אפקט אוברדרייב/דיסטורשן?
אם כן, הייתי ממליץ לך להתרגל לנגן עם הזרת, כי רק בצורה הזאת אתה תוכל לנגן נקי בלי רעשים מלוכלכים.
ואם לא, אז זה פחות נפקא מינה עבורך כרגע, ואתה יכול לנגן גם בלי להישען.
שיהיה המון בהצלחה! והכי חשוב, תהנה מהנגינה! (אבל אחרי ט' באב :))
אני עדיין לא מנגן חשמלית...
אני גם לא זוכר בוודאות אם הוא שאמר לי לא להישען, היה לי מורה אחר שכן יעץ כך, אבל יול להיות שהם סתם יעצו כך כדי לאמן אותי, ולאו דווקא כי זה 'לא נכון'.
סימנתי אותך..
אתה חושב שהאתר של עומר ושדי יכול לתת תי התקדמות טובה בחשמלית? אני שולט בהרמוניה ומנגן בקלאסית היטב, אבל לגמרי לא בחשמלית, וחלש בסולואים..

תמיר שרעבי

משתמש פעיל
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
סאונד והפקות אולפן
מוזיקה ונגינה
מעולה! תודה על הבירור וההסבר!!
בכיף!
אני עדיין לא מנגן חשמלית...
הייתה לי הרגשה
אתה חושב שהאתר של עומר ושדי יכול לתת תי התקדמות טובה בחשמלית? אני שולט בהרמוניה ומנגן בקלאסית היטב, אבל לגמרי לא בחשמלית, וחלש בסולואים..
מצטער אבל אני לא מכיר את האתר שלהם, רק עשיתי חיפוש של סרטונים בשבילך ובמקרה ראיתי שהוא קיבץ את כל הגיטריסטים האלה ביחד. אם אתה מעוניין ללמוד לנגן סולואים אז כדאי לך לקחת שיעורים ממורה שיודע לנגן סולואים.
בהמשך תוכל גם להעשיר את הידע עם כל מיני סרטונים ואתרים, אך אין תחליף למורה שיעזור לך עם הטכניקה בשלבים הראשונים.

קוד

משתמש מקצוען
מוזיקה ונגינה
בכיף!

הייתה לי הרגשה

מצטער אבל אני לא מכיר את האתר שלהם, רק עשיתי חיפוש של סרטונים בשבילך ובמקרה ראיתי שהוא קיבץ את כל הגיטריסטים האלה ביחד. אם אתה מעוניין ללמוד לנגן סולואים אז כדאי לך לקחת שיעורים ממורה שיודע לנגן סולואים.
בהמשך תוכל גם להעשיר את הידע עם כל מיני סרטונים ואתרים, אך אין תחליף למורה שיעזור לך עם הטכניקה בשלבים הראשונים.
תבורך!
ושתזכה להחזיר את מרטי פרידמן ליהדות.. (אם כבר הזכרנו אותו..)

פשטות ותמימות

משתמש פעיל
מוזיקה ונגינה
תגידו ראבייסאיי מה יהיה עם פינגרסטייל אצל הדויסים זה פחות הולך משום מה וחבל!!!

פשטות ותמימות

משתמש פעיל
מוזיקה ונגינה
תכיר את יהודה גלאנץ
חחחחחחח...... (בלי לזלזל באף אחד חס ושלום!!!! אבל אני מדבר על גיטריסטים בז'אנר הספציפי הזה...)
תכיר את טומי עמנואל......
בעצם למה אני הולך כ"כ רחוק... תכיר את ארי אטינגר..... https://www.kikar.co.il/392788.html
ואגב פתאום שמתי לב בעקבות האשכול הזה שגם אטינגר מנגם עם זרת מונחת על הגיטרה לפחות ברוב הביצוע הזה.....

נערך לאחרונה ב:

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קיט א'

א אַשְׁרֵי תְמִימֵי דָרֶךְ הַהֹלְכִים בְּתוֹרַת יְהוָה:ב אַשְׁרֵי נֹצְרֵי עֵדֹתָיו בְּכָל לֵב יִדְרְשׁוּהוּ:ג אַף לֹא פָעֲלוּ עַוְלָה בִּדְרָכָיו הָלָכוּ:ד אַתָּה צִוִּיתָה פִקֻּדֶיךָ לִשְׁמֹר מְאֹד:ה אַחֲלַי יִכֹּנוּ דְרָכָי לִשְׁמֹר חֻקֶּיךָ:ו אָז לֹא אֵבוֹשׁ בְּהַבִּיטִי אֶל כָּל מִצְוֹתֶיךָ:ז אוֹדְךָ בְּיֹשֶׁר לֵבָב בְּלָמְדִי מִשְׁפְּטֵי צִדְקֶךָ:ח אֶת חֻקֶּיךָ אֶשְׁמֹר אַל תַּעַזְבֵנִי עַד מְאֹד:
נקרא  32  פעמים

לוח מודעות

למעלה