התייעצות שאלה טיפשית לקהל הרחב: איך אתם קוראים לחמות?

תמי אחת

משתמש סופר מקצוען
אם כבר, איך באמת קוראים לשוויגער חורגת?
אני הגעתי אל המוכן :)
היא מצאה כינוי, וביקשה שיקראו לה כך (כולם הכירו את חמותי, חוץ ממני, ואני היחידה שנכנסתי למשפחה לאחר נישואיה עם חמי). וזה זורם.
אבל כל מקרה לגופו. כך זה אצלינו. מכירה חברות שאצלם זה אחרת.

מרובע

משתמש מקצוען
עריכה תורנית
D I G I T A L
לא יודע, מי שיודע שיגיד סתם ניחשתי.
זה בטח תלוי בהרבה דברים

א.ש. אמיתי

משתמש מקצוען
בדקתי בשבת בספר שערי תורת הבית חלק ב' (עמוד צז - כבוד חמיו וחמותו) של הרב טשזנר וכך כתוב שם:
אין לקרוא לחמיו ולחמותו בשם הפרטי משום שגם זה כבוד להם (הגרי"ש אליישיב)
ואף אם הם מבקשים ממנו לקוראם בשמם הפרטי, אין לעשות כן.
ואם אינם מסכימים שיקראם "אבא" "אמא" ידבר עמם בלי לקראם בשם, כגון: סליחה, אפשר וכו' וכל כיוצא בזה.
וראוי לקראם "אבא" "אמא" כמו שדוד קרא לשאול "אבי" (גם מהספר הנ"ל)
תודה רבה,
אם יש מקור שמרחיב על כך, אשמח מאוד (לפי דברי הנו''כ בשו''ע על כבוד חמיו משמע שחייב לכבדו כדין זקן, א''כ יוצא שלפי דברי הרב אלישיב לכאורה אסור לקרוא לזקנים בשמם הפרטי).

• תודה
Reactions: mum

MT אדריכלות ועיצוב

משתמש פעיל
עיצוב ואדריכלות פנים
כשמדברים עם הגיסים והגיסות, כבר יותר לגיטימי לומר ״אמא שלכם״, אבל לחמי אני לא אגיד ״אשתך ביקשה״:p

ואז באותה שניה אני מקבלת איזה גיחוך מהגיסה בת 14 שאומרת "... אמא שלכם... היא גם שלך..."
לא נחמד כזה......:rolleyes:

MT אדריכלות ועיצוב

משתמש פעיל
עיצוב ואדריכלות פנים
אז לה ספציפית תגידי אמא, שתהנה...

האמת אני תמיד משתדלת בעניין גם אם זה קשה...
אבל את יודעת.. לפעמים זה נפלט..
קיצור לא נעים.. במיוחד שזה קורה ליד גיסים וגיסות נוספים או אפילו ליד אם/אב המשפחה.

ברוך ר

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
מוזיקה ונגינה
עימוד ספרים
תודה רבה,
אם יש מקור שמרחיב על כך, אשמח מאוד (לפי דברי הנו''כ בשו''ע על כבוד חמיו משמע שחייב לכבדו כדין זקן, א''כ יוצא שלפי דברי הרב אלישיב לכאורה אסור לקרוא לזקנים בשמם הפרטי).
בדיני כבוד חמיו וחמותו הספר הנ"ל מסביר הרבה בנושא רק אני ציטטתי קטע קטן לנידון המדובר באשכול
בנוסף, תוכל לעיין עוד בספר 'פסקים ותשובות' (נדמה לי שכך קוראים לו) זה של חתן של הרב רבינוביץ שחיבר את הפסקי תשובות על המשנה ברורה וזה בנוי אותו דבר רק שזה על חלק יורה דעה (עד כמה שזכור לי) הוא גם מדבר בענין

Honey36

משתמש מקצוען
מנהל קבוצה
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
איור וציור מקצועי
רק אצלנו קוראים דודה?
וכשיש ילדים - סבתא

לב מרגיש

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
פרסום וקופי
D I G I T A L
זה תלוי בקשר ,נקודה.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכג

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת אֵלֶיךָ נָשָׂאתִי אֶת עֵינַי הַיֹּשְׁבִי בַּשָּׁמָיִם:ב הִנֵּה כְעֵינֵי עֲבָדִים אֶל יַד אֲדוֹנֵיהֶם כְּעֵינֵי שִׁפְחָה אֶל יַד גְּבִרְתָּהּ כֵּן עֵינֵינוּ אֶל יְהוָה אֱלֹהֵינוּ עַד שֶׁיְּחָנֵּנוּ:ג חָנֵּנוּ יְהוָה חָנֵּנוּ כִּי רַב שָׂבַעְנוּ בוּז:ד רַבַּת שָׂבְעָה לָּהּ נַפְשֵׁנוּ הַלַּעַג הַשַּׁאֲנַנִּים הַבּוּז לִגְאֵיוֹנִים:
נקרא  16  פעמים

לוח מודעות

למעלה