מידע שימושי שאלה/ התייעצות לגבי טיפול פסיכולוגי. דחוף!!

מצב
הנושא נעול.

בילי שילי

משתמש חדש
מחפ
מחפשים מטפלים באזור אשדוד?
אשמח לעזור
יש לי מאגר רחב של שמות שאני מכירה אישית
מחפשת בירושלים - אם את מכירה. תודה
כמטפלת ( עוס קלינית. מטפלת בנוסף בEMDR) ממליצה לך לפנות לקופות החולים יש להם מטפלים בהסדר וכולם אנשי.שות מקצוע. מסכימה עם הנאמר שטיפול הוא כמו שידוך וצריכה להיות כימיה
לכן צריך לקחת תקופה של כ5 מפגשים לבדיקת ולבחינת כימיה ואימון
מומלץ גם שתשתפי את המטפלת בחוויה שעברת עם הטיפול הקודם
מגן/בית חם/עזר מציון/נפשי בשאלתי מבית הידברות, יוכלו לתת רשימת שמות ורצוי לבדוק באתר של משרד הבריאות
יצא לי להיפגש עם מי שכנתה עצמה כפסיכולוגית כללית ומשום מה לא הופיעה באתר של משרד הבריאות..
נורות אזהרה לטיפול שאינו מקצועי-
*סיכום מראש על כמות מפגשים והתחייבות מצד המטופלת לX מפגשים
*חוסר בסטינג מסודר- התכתבויות, מיילים ותקשורת שאינה קונקרטית סביב קיום המפגש
התקשורת עם המטפלת אמורה להיות בשעת הטיפול בלבד לא כולל מקרי חירום. זהו הסטינג הטיפולי שאמור להסדיר את גבולות הקשר בינכם. קשר שנהפך לחברי/הורי אינו נכון
* מטפלת המספרת על עצמה וחייה
* מגע ( למעט בטיפולים המוגדרים מראש כטיפול גופונפש אך אלו ממילא אינם מבוצעים על ידי פסיכולוגים/עו"סים )
ככלל הטיפול הוא שלך ואת אמורה לחוש בו בנח
תחושת לחץ/פחד/חוסר נעימות מצד המטופלת כלפי הטיפול והמטפלת אמורים להעלות לשיח בינכן, אם אינך מרגישה נח מכל סיבה כל שהיא ( ולא כי הטיפול פתח כאב אישי אלא מפאת התחושה הכללית ובעיקר בקשר בינכן) אות היא כי משהו אינו תקין
עיקר הטיפול מתבסס ועובד על הקשר בין המטפל- למטופל, דרכו מתקיים התיקון והטיפול ולכן כל פגיעה או חוויה שלילית בהקשר לכך אמור לעורר מקום לחשיבה ודיון
הרבה הצלחה וס"ד בכל
שאי תפילה וברכה שיעזור לך השית למצוא את המטפלת הטובה עבורך
תודה! הלוואי ונזכור את הנקודות האלה שציינת - גם כשנמצאים באמצע טיפול.. תקופה של 5 פגישות זה לא מידי הרבה? אני חושבת שיש קטע שאחרי 5 פגישות כבר קשה לעזוב - גם אם דברים חורקים כבר פחות שמים לב אליהם.
ולגבי נורות אזהרה - הייתי מוסיפה - שאם המטפלת עונה לטלפונים, מאחרת, יוצאת באמצע מהחדר לאיזה סידורון קטן וכו' - זה גם סימן שהיא כבר מיצתה אצלה - ושתקום להמשיך הלאה. (מניסיון..) . תודה לכולם!!

בילי שילי

משתמש חדש
תודה!
כמטפלת ( עוס קלינית. מטפלת בנוסף בEMDR) ממליצה לך לפנות לקופות החולים יש להם מטפלים בהסדר וכולם אנשי.שות מקצוע. מסכימה עם הנאמר שטיפול הוא כמו שידוך וצריכה להיות כימיה
לכן צריך לקחת תקופה של כ5 מפגשים לבדיקת ולבחינת כימיה ואימון
מומלץ גם שתשתפי את המטפלת בחוויה שעברת עם הטיפול הקודם
מגן/בית חם/עזר מציון/נפשי בשאלתי מבית הידברות, יוכלו לתת רשימת שמות ורצוי לבדוק באתר של משרד הבריאות
יצא לי להיפגש עם מי שכנתה עצמה כפסיכולוגית כללית ומשום מה לא הופיעה באתר של משרד הבריאות..
נורות אזהרה לטיפול שאינו מקצועי-
*סיכום מראש על כמות מפגשים והתחייבות מצד המטופלת לX מפגשים
*חוסר בסטינג מסודר- התכתבויות, מיילים ותקשורת שאינה קונקרטית סביב קיום המפגש
התקשורת עם המטפלת אמורה להיות בשעת הטיפול בלבד לא כולל מקרי חירום. זהו הסטינג הטיפולי שאמור להסדיר את גבולות הקשר בינכם. קשר שנהפך לחברי/הורי אינו נכון
* מטפלת המספרת על עצמה וחייה
* מגע ( למעט בטיפולים המוגדרים מראש כטיפול גופונפש אך אלו ממילא אינם מבוצעים על ידי פסיכולוגים/עו"סים )
ככלל הטיפול הוא שלך ואת אמורה לחוש בו בנח
תחושת לחץ/פחד/חוסר נעימות מצד המטופלת כלפי הטיפול והמטפלת אמורים להעלות לשיח בינכן, אם אינך מרגישה נח מכל סיבה כל שהיא ( ולא כי הטיפול פתח כאב אישי אלא מפאת התחושה הכללית ובעיקר בקשר בינכן) אות היא כי משהו אינו תקין
עיקר הטיפול מתבסס ועובד על הקשר בין המטפל- למטופל, דרכו מתקיים התיקון והטיפול ולכן כל פגיעה או חוויה שלילית בהקשר לכך אמור לעורר מקום לחשיבה ודיון
הרבה הצלחה וס"ד בכל
שאי תפילה וברכה שיעזור לך השית למצוא את המטפלת הטובה עבורך
תודה! לגבי ה5 פגישות - זה לא הרבה מידי חמש? כי אני חושבת שאחרי חמש כבר קשה לקום ולעזוב.. זה שלב שכבר אמורים להיות עמוק בטיפול...
ולגבי הנורות אזהרה - הייתי מוסיפה גם - שאם המטפלת מתחילה אחרי תקופה פתאום לזלזל - עונה לטלפונים באמצע, יוצאת לסידורים קטנים מהחדר, מאחרת וכדו' - זה אומר הרבה..

חופש

משתמש רשום
לא הבנתי את המשפט, תוכלי שוב לנסח אותו מחדש? אני רוצה להבין במה המטפלת היתה רשלנית.
התבלבלתי ...המטופלת אחרי הרבה זמן עצרה את הפגישות עקב התלות החזקה שנוצרה .אבל הסיפור מושתק ,אף אחת לא יודעת. והיא ממשיכה להיות מטפלת בעלת שם ומומלצת

חופש

משתמש רשום
ולגבי הנורות אזהרה - הייתי מוסיפה גם - שאם המטפלת מתחילה אחרי תקופה פתאום לזלזל - עונה לטלפונים באמצע, יוצאת לסידורים קטנים מהחדר, מאחרת וכדו' - זה אומר הרבה
המטפלת ההיא יצרה קשר מחוץ לטיפול עם המטופלת ,נסיעות ביחד, קורסים שמסרה וביקשה שהמטופלת תישתתף, טלפונים מחוץ לטיפול על כל נושא, מיילים, כעיין חברה ,וזה יצר בילבול......עונה לטלפונים באמצע!!!! מאחרת פגישות , קמה באמצע ,שרה שירים ,חיבוק , ויתור על כספים, מספרת הרבה על עצמה ומשפחתה ,מראה סימניועוד. מה שגרם לתלות

פלאפונית

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
התבלבלתי ...המטופלת אחרי הרבה זמן עצרה את הפגישות עקב התלות החזקה שנוצרה .אבל הסיפור מושתק ,אף אחת לא יודעת. והיא ממשיכה להיות מטפלת בעלת שם ומומלצת
זה הבעיתיות שבתחום הזה אנשים מעדיפים שלא לפרט או לא לספר בכלל שהלכו לטיפול ובצדק! ולכן גם אם רוצים לנסות לעצור את 'המסחר' בנפשות זה קצת בעייתי וחבל...

ועוד נקודה שהעלו זה שנוצר מצב שמטפלים טובים שמומלצים כבר אין להם תורים פנויים ואנשים ככ נואשים לאיזשהו פיתרון ותקווה שפונים גם לכאלה שלא מספיק מוסמכים ..
בקיצור שהקב"ה ידריך את כולם בדרך הנכונה למטפל הנכון , ולהתפלל שיהיה שליח טוב בעז"ה.
רק בריאות בגופנפש לכולם.

rechi0548486536

משתמש פעיל
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
איור וציור מקצועי
אם תפני אלי בפרטי אני אוכל לעזור לך או בפלפון המספר שלי הוא 0548486536

תמר ה.

משתמש מקצוען
רוצה להוסיף נתון מורכב:
ציינו כאן מקרים הזויים של התנהגויות אתיות לא הולמות כלל ופריצת גבולות בטיפול. זה נורא.
זה אסור, זה פוגעני, וכל האחריות כולה מוטלת על המטפלת שאמורה לשמור!

לצד זה רוצה להוסיף נתון אחר:
לפעמים יש פנטזיה להגיע לטיפול ושיהיה בו טוב, נעים, מאפשר, מקבל.
אבל - האדם מגיע לטיפול עם כל עצמו. עם כל האובייקטים אותם הפנים, עם הצורות של הקשרים אותם הכיר, עם הכמיהות שהוא מנסה לממש בקשר הטיפולי ועם אכזבות. פרויד מכנה את זה "גלופה" או "כפיית החזרה" וויניקוט ידבר על הרצון לשחזר כדי לתקן, אבל כולם מכירים בכך שטיפול שכולל יחסי העברה, יכלול חזרה על חוויות פנימיות מהעבר, איתן האדם ייפגש בקשר הטיפולי.
נניח המושג "תלות" אדם שלא קיבל תלות טובה מימיו, יגיע לטיפול עם אותה תלות בדיוק. זה לא הטיפול שמייצר אותה.
השאלה הגדולה והענקית תהיה: האם המטפל הוכשר ויודע כיצד לא לממש את אותם יחסי העברה, אלא לעבוד איתם בצורה כזו שהקונפליקט הפנימי יותר, יקבל מילים והאדם יוכל לבחור לממש את עצמו במלואו בעולם שמחוץ לחדר הטיפולים.

אסתי בראון

משתמש מקצוען
תודה!

תודה! לגבי ה5 פגישות - זה לא הרבה מידי חמש? כי אני חושבת שאחרי חמש כבר קשה לקום ולעזוב.. זה שלב שכבר אמורים להיות עמוק בטיפול...
ולגבי הנורות אזהרה - הייתי מוסיפה גם - שאם המטפלת מתחילה אחרי תקופה פתאום לזלזל - עונה לטלפונים באמצע, יוצאת לסידורים קטנים מהחדר, מאחרת וכדו' - זה אומר הרבה..
נתחיל מהסייפא
בחיים
בחיים
מטפלת לא קמה באמצע טיפול, לא מרימה טלפונים, לא נרדמת ולא לועסת מסטיק באמצע
גם אם יש טלפון חשוב אני מבקשת רשות מהמטופלת טרם המפגש לכך שאני אמורה לענות לשיחה חשובה ואם היא מסכימה ( קרה לי פעם אחת כשידעתי שאחי מתארס וחיכיתי לשמוע ששתו לחיים ואגב גם לא ביטלתי את המטופלת ולא נסעתי ללחיים כי אמרתי שאם הבחורה לא תמצא חן בעיניו חבל על הנסיעה הארוכה ולבטל פגישה:))
מטפלת שומרת על שעת הטיפול כמו קודש ועל זה משלמים לה
קורה מקרי חירום, קורה כולנו אנשים אבל כשזה נהיה דפוס או משהו מעין מה שתיארת ללא הסבר אלא התנהלות של מטפלת שיש לה עניינים חשובים לפני הטיפול , זה ממש לא מקצועי

5 מפגשים לדעתי זהו תחילת תהליך יתכן וזה מצב שכבר תצרי קשר עם המטפלת ותתקשי לעזוב ומנגד למה לעזוב אם יצרתן אימון וקשר והיא מוצאת חן בעינייך
ואם לא, אז אולי פחות יקשה לעזוב
יש הרבה סיבות למה אנשים עוזבים טיפול וזה לא קשור רק לכימיה עם המטפל. זה כי הם רוצים ללכת אבל קשה להם מבפנים, זה כי מתחילים להרגיש הטבה קלה ואז למה להמשיך בטיפול אנחנו מסתדרים לבד
זה כי הפחד מההצפה של הטיפול וממה שנגע בו מרתיע מאד אז משליכים על המטפל שהוא לא מצא חן בעיננו וממשיכים במסע לחיפוש המטפל המושלם
לכן מטפל מקצועי אמור לתת מקום בטוח לשוחח על האפשרות להפסיק את הטיפול והרצון שעומד מאחורי זה ולא לשכנע ולהכריח
אם רוצים לעזוב מטפלת כמובן עורכים שיחת סיכום ופרידה ומסכמים את התהליך, גם אם הקצר
טיפול בטוח אמור לאפשר לשוחח על אלו גם אם המטפל פחות בסגנון שחיפשנו. זה בסדר לומר שאין כימיה ומחפשים משהו שונה

אסתי בראון

משתמש מקצוען
חייבת להוסיף תגובה נפרדת
אני שומעת הרבה על פסיכותרפיה ועל בוגרי קורס פסיכותרפיה המכנים עצמם פסיכותרפיסטים
פסיכותרפיה היא מטריה רחבה מאד שאינה מעוגנת בחוק כמו פסיכולוגים ועו"סים שחייבים רשיון
כל אחד יכול לפתוח הכשרה לפסיכותרפיה וכל אחד יכול להציג עצמו ככזה עם תעודה מטעם מכון עננים כחולים או ורודים על הקיר.
פסיכותרפיה אקדמית ניתנת ללמידה באוניברסיטה או במכונים מורשים רק לאחר תואר שני טיפולי.
לכן אם מצאתם מטפל.ת פסיכותרפיסט תבדקו שיש לו 2 תארים קודמים ולא כמו שאמרה לי פסיכותרפיסטית שהיא עשתה קיתצורי דרך וישר התקבלה ללימודי פסיכותרפיה במכון לא מוכר ללא צורך בתנאים מקדימים

אסתי בראון

משתמש מקצוען
המטפלת ההיא יצרה קשר מחוץ לטיפול עם המטופלת ,נסיעות ביחד, קורסים שמסרה וביקשה שהמטופלת תישתתף, טלפונים מחוץ לטיפול על כל נושא, מיילים, כעיין חברה ,וזה יצר בילבול......עונה לטלפונים באמצע!!!! מאחרת פגישות , קמה באמצע ,שרה שירים ,חיבוק , ויתור על כספים, מספרת הרבה על עצמה ומשפחתה ,מראה סימניועוד. מה שגרם לתלות
מה שמראה לא רק על פיתוח תלות אלא על חוסר מקצועיות מוחלט!
הקשר אמרו להיות אך ורק בסטינג הטיפולי ולא שום דבר מעבר למעט שיחות במקרי חירום
אם מטופלת מרגישה שהיא זקוקה לסיוע דחוף- קובעים פגישה חדשה
פירטת מצויין איך מתנהל קשר טיפול כ"כ לא מקצועי ובמה הוא מתבטא

חיוך

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
UX UI
D I G I T A L
חייבת להוסיף תגובה נפרדת
אני שומעת הרבה על פסיכותרפיה ועל בוגרי קורס פסיכותרפיה המכנים עצמם פסיכותרפיסטים
פסיכותרפיה היא מטריה רחבה מאד שאינה מעוגנת בחוק כמו פסיכולוגים ועו"סים שחייבים רשיון
כל אחד יכול לפתוח הכשרה לפסיכותרפיה וכל אחד יכול להציג עצמו ככזה עם תעודה מטעם מכון עננים כחולים או ורודים על הקיר.
פסיכותרפיה אקדמית ניתנת ללמידה באוניברסיטה או במכונים מורשים רק לאחר תואר שני טיפולי.
לכן אם מצאתם מטפל.ת פסיכותרפיסט תבדקו שיש לו 2 תארים קודמים ולא כמו שאמרה לי פסיכותרפיסטית שהיא עשתה קיתצורי דרך וישר התקבלה ללימודי פסיכותרפיה במכון לא מוכר ללא צורך בתנאים מקדימים

מבחר - תרפיה באומנות - זה תואר שני, ולאחריו מורשים לטפל בלי לימודים נוספים, לא?

חיוך

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
UX UI
D I G I T A L
סליחה, אבל זה על גבול הפשע.
לא רק "לא מקצועי".

חיוך

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
UX UI
D I G I T A L
גם מי שעשו תואר שני בתרפיה באומנות מורשים לטפל
והם גם לא מופיעים באתר של משרד הבריאות.
איפה ניתן לראות את הרשימה הזו?
מישו? משו?

פרק שירה

משתמש מקצוען
מוזיקה ונגינה
נניח המושג "תלות" אדם שלא קיבל תלות טובה מימיו, יגיע לטיפול עם אותה תלות בדיוק. זה לא הטיפול שמייצר אותה.
השאלה הגדולה והענקית תהיה: האם המטפל הוכשר ויודע כיצד לא לממש את אותם יחסי העברה, אלא לעבוד איתם בצורה כזו שהקונפליקט הפנימי יותר, יקבל מילים והאדם יוכל לבחור לממש את עצמו במלואו בעולם שמחוץ לחדר הטיפולים.
תודה תמר.
אוסיף גם שמבחינתי אם נוצרה תלות בטיפול. והיא כ"כ משמעותית למטופל
(ברמה שמעסיקה אותו מידי),
הייתי מצפה מאד שהנושא יעלה בטיפול. מבחינתי זה ממש חלק מהטיפול
(מה זה תלות, הקושי להיות בקשר קרוב וכו'..)
שהמטופל ירגיש בנוח מספיק לדבר על מה שעולה בטיפול עצמו בין היחסים שלו עם המטפל.

תמר ה.

משתמש מקצוען
שהמטופל ירגיש בנוח מספיק לדבר על מה שעולה בטיפול עצמו בין היחסים שלו עם המטפל.
את כל כך צודקת.
וכאן השאלה: איך ירגיש בנח? איך יפסעו צעד צעד, לא מידי מהר ולא מידי לאט, לא יחשפו מה שעדיין לא הגיע הזמן ולא יתעלמו... זו עבודה עדינה מאין כמותה.
מתי האחריות של המטפל לפתוח ומתי אם הוא יפתח הוא יחדור? מתי אם הוא לא יפתח הוא יזניח?

פרק שירה

משתמש מקצוען
מוזיקה ונגינה
את כל כך צודקת.
וכאן השאלה: איך ירגיש בנח? איך יפסעו צעד צעד, לא מידי מהר ולא מידי לאט, לא יחשפו מה שעדיין לא הגיע הזמן ולא יתעלמו... זו עבודה עדינה מאין כמותה.
מתי האחריות של המטפל לפתוח ומתי אם הוא יפתח הוא יחדור? מתי אם הוא לא יפתח הוא יזניח?
בדיוק לכן חשובה כ"כ המקצועיות של המטפל, כמה אחריות הוא צריך לקחת.
והמטופל אמור להרגיש בנוח יחסית בטיפול.
מאמינה שעם הזמן אם נושא כזה מציק כ"כ (כמובן לא אחרי 5 פגישות) הנושא הזה יעלה בטיפול באיזשהו אופן.
(אם דרך המטפל ואולי אולי דרך המטופל..)

shalva

משתמש צעיר
אני גם אשמח מאוד לשמוע מה לעשות בשביל שיפסק הרשלנות שקוראת ,בחוסר המיקצועיות וחוסר שמירה על אתיקה . המטפלת ממשיכה לעבוד ,מאוד נחמדה ומפורסמת ,וממנים אותה רבני הקהילה לקהילה ( היא לא פסיכולוגית בהכשרתה)
מה שאת מתארת זה חמור לא פחות מפשע, ה"מטפלת" שאת מתארת פשוט פוגעת בנפשות, לדעתי מצוה גדולה לנסות לעצור את זה ע"י פניה לרבני הקהילה שמפנים אליה, ולספר להם דברים כהווייתם, ואם יש ארגון שמפנה אליה-לפנות גם אליהם.

מצב
הנושא נעול.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק כ

א לַמְנַצֵּחַ מִזְמוֹר לְדָוִד:ב יַעַנְךָ יְהוָה בְּיוֹם צָרָה יְשַׂגֶּבְךָ שֵׁם אֱלֹהֵי יַעֲקֹב:ג יִשְׁלַח עֶזְרְךָ מִקֹּדֶשׁ וּמִצִּיּוֹן יִסְעָדֶךָּ:ד יִזְכֹּר כָּל מִנְחֹתֶךָ וְעוֹלָתְךָ יְדַשְּׁנֶה סֶלָה:ה יִתֶּן לְךָ כִלְבָבֶךָ וְכָל עֲצָתְךָ יְמַלֵּא:ו נְרַנְּנָה בִּישׁוּעָתֶךָ וּבְשֵׁם אֱלֹהֵינוּ נִדְגֹּל יְמַלֵּא יְהוָה כָּל מִשְׁאֲלוֹתֶיךָ:ז עַתָּה יָדַעְתִּי כִּי הוֹשִׁיעַ יְהוָה מְשִׁיחוֹ יַעֲנֵהוּ מִשְּׁמֵי קָדְשׁוֹ בִּגְבֻרוֹת יֵשַׁע יְמִינוֹ:ח אֵלֶּה בָרֶכֶב וְאֵלֶּה בַסּוּסִים וַאֲנַחְנוּ בְּשֵׁם יְהוָה אֱלֹהֵינוּ נַזְכִּיר:ט הֵמָּה כָּרְעוּ וְנָפָלוּ וַאֲנַחְנוּ קַּמְנוּ וַנִּתְעוֹדָד:י יְהוָה הוֹשִׁיעָה הַמֶּלֶךְ יַעֲנֵנוּ בְיוֹם קָרְאֵנוּ:
נקרא  5  פעמים

אתגר AI

אשליה אופטית • אתגר 48

לוח מודעות

למעלה