שאלה בעניין ותק שאיפסו לי! דחוף

MIRIBZ00

משתמש מקצוען
צילום מקצועי
שלום וברכה,
אני מורה במקצועי ועובדת דרך עמותה, היום כשקיבלתי את התלוש התברר לי שאיפסו לי את כל הנתונים. הכולל את הוותק שהיה של 5 שנים ושעות המחלה הצבורות (היו לי 50) הכל התאפס!!!.
לשאלתי הם טוענים כי יצא טופס 161 סיום העסקה, בגלל התחדשות המכרז של העמותה לכן היתה העסקה חדשה לכל העובדים.
שאלותי:
1. האם זה חוקי?
2. אני לאחר חופשת לידה, האם זה עדיין חוקי?
3. מה לגבי הפיצויים של 5 שנות וותק, האם הן התאפסו? האם אפשר למשוך אותם?
אשמח למענה בדחיפות.
תודה רבה, ותזכו למצוות.

MIRIBZ00

משתמש מקצוען
צילום מקצועי
הבנתי שאני יכולה למשוך פיצויים,
מה הדין אם בחודש לפני האחרון הייתי בחופשת לידה איך ישקללו את הפיצויים?

שמואל גרינשטיין

יותר מעצב מגרפיקאי
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי DIP
צילום מקצועי
D I G I T A L
בלתי חוקי בעליל.

גם אם נחשיב את המקרה כחילופי בעלים (וזה לא!), קיים רצף של העסקה באותו מקום עבודה, ולא ניתן לפגוע בזכויות. (אא"כ היתה הסכמה מפורשת מצד העובד. הסכמה שבשתיקה אינה נחשבת הסכמה להרעת תנאים).

מה שברור, שאם מדובר בחוזה עבודה חדש, מגיעים לך פיצויים, ואת לאחר חופשת לידה וחלה חובת הודעה מוקדמת... ואם זה נחשב להמשך העסקה, אז אין דבר כזה "איפוס".

אני ממליץ לך לפנות לייעוץ משפטי (אפשר אפי' דרך שי"ל), כי הנושאים האלה עדינים מאד, ויכולים בקלות להשתנות ממקרה למקרה, (כאן מדובר בעמותה. ומה זה התחדשות המכרז?).

בהצלחה.

MIRIBZ00

משתמש מקצוען
צילום מקצועי
ש.ג. תודה רבה.

אני ממליץ לך לפנות לייעוץ משפטי (אפשר אפי' דרך שי"ל), כי הנושאים האלה עדינים מאד, ויכולים בקלות להשתנות ממקרה למקרה, (כאן מדובר בעמותה. ומה זה התחדשות המכרז?).

מה זה אומר שי"ל? ואיך אפשר לקבל יעוץ?
אני חושבת שהמכרז שלהם עם משרד החינוך התחדש, זה מה שהבנתי, העמותה נשארה אותו הדבר, מדובר בהעסקה של עשרות עובדים...
מה עלי לעשות??
אולי עדיף לי באמת לקחת פיצויים מלאים ולהמשיך לעבוד דרכם?
מה אני מפסידה כשהכל מתאפס?
ושוב תודה.

נוכחות לעסקים

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
פרסום וקופי
עריכה תורנית
D I G I T A L
אם את מקבלת את הפיצויים עכשיו ומתאפס, היום החוק לעניין פיצוים לפי סעיף 14 אומרת שמה שנצבר לך זה מה שיש בין אם התפטרת ובין אם לא, כלומר, את מפסידה!!
דמי הבראה, ימי חופשה הצבירה בחודש קטנה יותר. וכמורה תבדקי אילו עוד דברים יש בהסכם ממשרד החינוך.

MIRIBZ00

משתמש מקצוען
צילום מקצועי
נכתב ע"י אחד פלוס;1422536:
אם את מקבלת את הפיצויים עכשיו ומתאפס, היום החוק לעניין פיצוים לפי סעיף 14 אומרת שמה שנצבר לך זה מה שיש בין אם התפטרת ובין אם לא, כלומר, את מפסידה!!
דמי הבראה, ימי חופשה הצבירה בחודש קטנה יותר. וכמורה תבדקי אילו עוד דברים יש בהסכם ממשרד החינוך.

ממתי החוק כי ידוע לי שפיצויים זה חודשי עבודה אחרונים * מספר שנות הוותק?
תודה

רות 10

משתמש רשום
קודם כל אם לא חתמת על הסכמה לסעיף 14 כשהתחלת להפריש לחברת הביטוח אז כן מגיע לך את כל הפיצויים.
אבל כמובן שאת מפסידה בגלל שהזכאות לימי החופשה וכן דמי ההבראה עולים במשך השנים.
בכל אופן אם את מחליטה לקחת פיצויים על תוותרי גם על יתרת ההבראה שלך וגם על פדיון ימי חופשה אם היו לך.

MIRIBZ00

משתמש מקצוען
צילום מקצועי
איפה מופיע החוק שאסור לאפס נתונים? אני רוצה לציין להם ואין לי מקור.

ch3

משתמש פעיל
נכתב ע"י MIRIBZ00;1424102:
איפה מופיע החוק שאסור לאפס נתונים? אני רוצה לציין להם ואין לי מקור.
המעביד שלך התחלף? דע את זכויותייך!

דרגו אותנו:
(3) דירוגים | דירוג ממוצע (5)
שוק העבודה בתזוזה מתמדת. הפתיחות והחיבור של המשק הישראלי לעולמי משנים את פניו ומבנהו. חברות קטנות נרכשות על ידי הגדולות.
מזומנים ומניות מחליפים ידיים. גם המעסיקים של פעם מתחלפים בחדשים מתוצרת מקומית או בינלאומית. מרכזי פיתוח לעיתים נשארים בארץ ולעיתים נודדים ליבשת אחרת. כל שינוי בבעלות על עסק יכול להשפיע על עובדיו.
לפי ההלכות הפסוקות והחוק, זכויות העובדים לא אמורות להיפגע אם המעבידים התחלפו. רצף הזכויות והתנאים נשמר. החוזה הקיים תקף אצל המעסיק החדש.
מעביד חדש כישן, לא מחוייב בחוק להמשיך העסקתו של עובד ורשאי הוא לפטרו משיקולים כלכליים ואי התאמה מקצועית. כל עוד שהליך הפיטורין מתבצע לפי הוראות החוק, אין מקום להתגולל על המעביד החדש שהחליט לפטר עובד שנקלט על ידי המעביד הקודם.
זאת בתנאי שהעובד המיועד לפיטורין יקבל הודעה מוקדמת לפיטוריו, יפוצה על תקופה זו, סכום הפיצויים יחושב מיום תחילת העסקתו אצל המעביד הקודם. אותו דבר בנוגע לדמי הבראה, דמי מחלה וחופשה שנתית. בסיס החישוב דומה.

---
ולא מצאתי כעת את לשון החוק, אבל אם אין רצף של שלוש חודשים בין הפסקת עבודה לחזרה. [אפילו אם פוטר והוחזר בפחות משלש חודשים] זה נקרא רצף עבודה.
אולי תתבקשי כל יום להעביר כרטיס, ואת מפוטרת אבל מחר תבואי... זה אותו דבר.

MIRIBZ00

משתמש מקצוען
צילום מקצועי
רב תודות
דיברתי איתם.
הם טוענים שכיון שאני חתומה על סעיף 14 בעניין הפיצויים,
וכיוון ששילמו לי בשנה שעברה את כל דמי החופשה וההבראה.
וכיוון שדמי החופשה מחושבים לפי אחוז משרה כי אני עובדת שעתית, וזה לא קשור לוותק??.
והגעתי אתם למסקנה שאת שעות המחלה הצבורות הם כן ישמרו לי.
המשכורת לא עולה עם הוותק אלא רק עם ההשכלה
אז הם טוענים שלכאורה אין לי שום משמעות לוותק,
זה נכוןןןןןןןןןןן?
מה להגיב?
תודה.

א.ד.

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
ותק מעלה במשכורת מידי שנה בערך 90- 100 ש"ח נוספים.

MIRIBZ00

משתמש מקצוען
צילום מקצועי
נכתב ע"י א.ד.;1426693:
ותק מעלה במשכורת מידי שנה בערך 90- 100 ש"ח נוספים.

לא במקום שאני עובדת. שכל שנה חוזה חדש והשכר קבוע תמיד.

ch3

משתמש פעיל
הימי חופשה נצברים יותר כשהוותק עולה. כך שטענתם לא נכונה. [ואם כך, מה כ"כ משנה להם, שהיו חייבים לאפס את הוותק?!]

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכח

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת אַשְׁרֵי כָּל יְרֵא יְהוָה הַהֹלֵךְ בִּדְרָכָיו:ב יְגִיעַ כַּפֶּיךָ כִּי תֹאכֵל אַשְׁרֶיךָ וְטוֹב לָךְ:ג אֶשְׁתְּךָ כְּגֶפֶן פֹּרִיָּה בְּיַרְכְּתֵי בֵיתֶךָ בָּנֶיךָ כִּשְׁתִלֵי זֵיתִים סָבִיב לְשֻׁלְחָנֶךָ:ד הִנֵּה כִי כֵן יְבֹרַךְ גָּבֶר יְרֵא יְהוָה:ה יְבָרֶכְךָ יְהוָה מִצִּיּוֹן וּרְאֵה בְּטוּב יְרוּשָׁלִָם כֹּל יְמֵי חַיֶּיךָ:ו וּרְאֵה בָנִים לְבָנֶיךָ שָׁלוֹם עַל יִשְׂרָאֵל:
נקרא  21  פעמים

לוח מודעות

למעלה