שאלה בנוגע לזרימת מידע באתר

שלדג

משתמש פעיל
מנוי פרימיום
מרצה בבית פרוג
אני מעצבת, ובונה לעצמי אתר חדש.
העבודות שאני רוצה להציג יהיו מחולקות בגדול לפי קטגוריות עיקריות (מיתוג, אינטרנט ודפוס), וחלוקה נוספת לפי הלקוחות.

עכשיו הסתבכתי עם עצמי בשאלות לגבי זרימת המידע בין הדפים-
יש לי דף קטגוריית מיתוג (לדוגמא), ובה הרבה דוגמאות.
ההגיון אומר- בלחיצה על הדוגמית, נפתחת העבודה בהגדלה, ויש אפשרות דפדוף בין העבודות בקטגוריה.

אני תכננתי בהתחלה, שבלחיצה על דוגמית ייפתח דף נפרד שמוקדש כולו לאותו לקוח, אבל זה יוצר לי בעיה:
1- כדי להמשיך לראות עבודות בקטגוריית מיתוג, צריך לחזור לשם דרך התפריט. זה כאילו לצאת מהקטגוריה ולהכנס חזרה. נראה לי סיבוב מיותר.
בנוסף, במצב כזה הגולש בעצם עובר לקטגוריות אחרות, כי בדף הלקוח יש גם אתר, ופליירים ועוד, כשהוא בסך הכל רצה לעבור על הלוגואים...
2- נניח שהגולש לוחץ על לוגו שמופיע בקטגוריית מיתוג ועובר לדף הלקוח- כמובן שהלוגו מופיע ראשון. אבל אם הדוגמית נמצאת בדף "ווב"- בלחיצה הגולש יגיע לדף הלקוח, ושוב הלוגו יהיה העבודה הראשונה שתוצג. זה עלול לבלבל את הגולש (אפשר כמובן ליצור קישור עם עוגן, אבל זה נראה לי סתם מתוסבך).
3- יש לקוחות שעשיתי עבורם רק עבודה אחת, כך שלמעשה אין להם "דף לקוח", ואם הלחיצה תעביר את הגולש לדף שיש בו רק עבודה אחת, זה ייראה מגוחך.

בקיצור, מה שחשבתי לעשות, אבל אני לא יודעת אם זה הגיוני-
בלחיצה על הדוגמית, נפתחת העבודה בהגדלה, ויש אפשרות דפדוף בין העבודות בקטגוריה.
בתוך העבודה בהגדלה יש אפשרות לעבור לדף הלקוח.
בנוסף, בכל דף קטגוריה יופיע תפריט ימני ובו רשימת לקוחות, למקרה שהגולש ירצה לדפדף לפי לקוחות.

ואז אני חוזרת לבעיה הקודמת:
שוב, אם ללקוח יש רק עבודה אחת, חבל לי ליצור לו דף לקוח (ואז- איך הוא יופיע ברשימת הלקוחות מימין, ובדף הלקוחות הכללי?).

הסתבכתי לגמרי.
למישהו אולי יש רעיון איך לפתור את זה?

s976

משתמש סופר מקצוען
הנדסת תוכנה
D I G I T A L
הדרך הראשונה שכתבת היא באמת לא הגיונית, מהסיבות שכתבת. ואילו הדרך השנייה, היא דווקא הגיונית מאוד. אבל מה שכתבת "בנוסף, בכל דף קטגוריה יופיע תפריט ימני ובו רשימת לקוחות, למקרה שהגולש ירצה לדפדף לפי לקוחות." זה נראה לי מיותר. אלא כדאי לעשות רק כפתור אחד בלבד בתפריט שבלחיצתו עוברים לדף הלקוחות, בו יוצגו מספר קטעים לפי מספר הלקוחות, שבכל אחד יהיה רשום מה הם העבודות שנעשו עבור אותו הלקוח (עדיף אם תמונות ממוזערות). בלחיצה על כל קטע עוברים לדף הלקוח. אם יש לקוח שאין הרבה מה לכתוב עליו, ואין צורך לעשות בשבילו דף בפני עצמו - אז פשוט לא עושים בשבילו דף, ולא תהיה אפשרות לעבור מדף הלקוחות לשום מקום בלחיצה על הקטע שלו.

שלדג

משתמש פעיל
מנוי פרימיום
מרצה בבית פרוג
תודה, אבל

אני לא רוצה שבדף שמרכז את הלקוחות יהיו דוגמאות של עבודות.
זה יהיה פשוט דף עם רשימת לקוחות (טקסטואלי, ללא תמונות), וקישורים לכל דפי הלקוח.

הבעיה בפתרון שהצעת-
אם אין לי אפשרות לעבור מדוגמית לדף לקוח, הגולש לא יודע שללקוח מסויים עשיתי המון עבודות, שמקיפות פרוייקט מיתוג שלם. הוא רואה רק לוגו. ואחר כך במדור דפוס הוא רואה עוד חלקים מהפרוייקט שעשיתי ללקוח, ואחר כך במדור אינטרנט הוא רואה את האתר שעשיתי ללקוח.
אני לא רוצה שזה יקרה-
אני רוצה שהגולש יבין שלקחתי לקוח ו"עטפתי" אותו מכל הכיוונים, ועיצבתי לו הרבה דברים. אני לא רוצה לשלוח את הגולש לקושש עבודות ברחבי האתר.

זה נשמע כאילו אין מנוס אלא ליצור דפי-לקוח גם ללקוחות של עבודה אחת (או לחילופין- להשיג עוד לקוחות שעושים הרבה עבודות :) ).

s976

משתמש סופר מקצוען
הנדסת תוכנה
D I G I T A L
ומה אם תעשי שבדף הדוגמית תהיה אפשרות לעבור לדף של אותו הלקוח, ואם אין יותר עבודות שנעשו עבור אותו הלקוח, לא יהיה דף מיוחד ללקוח, וממילא בדף הדוגמית לא יהיה מעבר לשום מקום.

שלדג

משתמש פעיל
מנוי פרימיום
מרצה בבית פרוג
כן, זה בערך מה שחשבתי לעשות

(תמונה מצורפת)
כשלוחצים להגדלה על הדוגמית, יש מין פס אפרפר כזה, שעליו פרטי הלקוח.
אם יש ללקוח עוד עבודות, אפשר לעבור משם לדף הלקוח (שימי לב לכפתור בצד שמאל).
ואם ללקוח הזה אין עוד עבודות, לא יופיע הכפתור.

זה הגיוני?
ואם הגולש יפספס את הכפתור הזה?

קבצים מצורפים

• shaldag_categoryB.jpg
    KB 103.3 · צפיות: 0

s976

משתמש סופר מקצוען
הנדסת תוכנה
D I G I T A L
אני חושב שזה מצוין.
אין צריך לחשוש שהגולש יפספס, כי נראה שזה מספיק בולט, ותמיד יהיו כאלה שלא יראו אפילו את מה שמתחת לאף שלהם.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קמא

א מִזְמוֹר לְדָוִד יְהוָה קְרָאתִיךָ חוּשָׁה לִּי הַאֲזִינָה קוֹלִי בְּקָרְאִי לָךְ:ב תִּכּוֹן תְּפִלָּתִי קְטֹרֶת לְפָנֶיךָ מַשְׂאַת כַּפַּי מִנְחַת עָרֶב:ג שִׁיתָה יְהוָה שָׁמְרָה לְפִי נִצְּרָה עַל דַּל שְׂפָתָי:ד אַל תַּט לִבִּי לְדָבָר רָע לְהִתְעוֹלֵל עֲלִלוֹת בְּרֶשַׁע אֶת אִישִׁים פֹּעֲלֵי אָוֶן וּבַל אֶלְחַם בְּמַנְעַמֵּיהֶם:ה יֶהֶלְמֵנִי צַדִּיק חֶסֶד וְיוֹכִיחֵנִי שֶׁמֶן רֹאשׁ אַל יָנִי רֹאשִׁי כִּי עוֹד וּתְפִלָּתִי בְּרָעוֹתֵיהֶם:ו נִשְׁמְטוּ בִידֵי סֶלַע שֹׁפְטֵיהֶם וְשָׁמְעוּ אֲמָרַי כִּי נָעֵמוּ:ז כְּמוֹ פֹלֵחַ וּבֹקֵעַ בָּאָרֶץ נִפְזְרוּ עֲצָמֵינוּ לְפִי שְׁאוֹל:ח כִּי אֵלֶיךָ יְהוִה אֲדֹנָי עֵינָי בְּכָה חָסִיתִי אַל תְּעַר נַפְשִׁי:ט שָׁמְרֵנִי מִידֵי פַח יָקְשׁוּ לִי וּמֹקְשׁוֹת פֹּעֲלֵי אָוֶן:י יִפְּלוּ בְמַכְמֹרָיו רְשָׁעִים יַחַד אָנֹכִי עַד אֶעֱבוֹר:
נקרא  5  פעמים

ספירת העומר

לוח מודעות

למעלה