חגים ר"ה תשפ"ד מה אפשר כבר להקפיא?

אופססס ;)

משתמש מקצוען
רק אני לא מתחברת לרעיון של הקפאה מראש?
גם אני לא מאד התחברתי אבל עם השנים למדתי יותר טוב מה מתאים ומה פחות(חלק מהשנים היו מורכבות יותר-אחרי/ לפני לידה היו שנים גם של שמירה שלא היה רלוונטי לעמוד על הרגליים בימים האחרונים וככה כל אלול הכנתי לאט לאט והקפאתי. ותאמיני לי שגם עם זה יש מה לעשות בימים האחרונים אבל בלי השוואה ללעמוד ולהכין הכל טרי)
ואם תראי בהודעה שכתבתי קודם רוב הדברים שאני מכינה זה סוג של הכנות ולא בישול קומפלט
סלטים-
מטבוחה,
קוביות חציל מטוגנות ,
חציל קלוי בלי תוספות,
טחינה,
זיתים ברוטב אדום

סימנים-
אני מכינה עלי סלק ממולאים בבשר (ברעיון של עלי גפן) מעולה בהקפאה מראש.(- זה חלק מהמנה העיקרית ליד בשר ראש, אורז וצימעס)
קציצות קרעא וכרתי
צימעס מגזר גמדי

עוגות כל מיני

הכנה לבישולים-
הרבה בצל מטוגן בקופסאות
עוף- אני קונה קרטון טרי מחולק ומחלקת בקופסאות לפי מנות מטובל ואז רק להפשיר, להעביר לתבנית ולאפות.
שניצלים- החזות מהקרטון של העוף- מצפה בביצה ופרורי לחם ומקפיאה לפי כמות ממוצעת שאנחנו משתמשים
בשר- אחרי בישול ראשוני או מבושל לגמרי בנפרד מהרוטב
אם אני משיגה- בישול ראשון לקורקבנים ובערב חג מוסיפה קוביות כבד, בשר בקר מבושל, פטריות ותבלינים ויש לי רוטב מעולה לבלינצ'עס או כל בסיס מבצק עלים- כוסות וכו'
בצל מטוגן עם פטריות כבסיס להרבה דברים- רוטב פטריות, פרגיות, בשר, כשאני צריכה אני רק מרתיחה ומוסיפה מים לפי הצורך

לא הקפאה אבל כבר עכשיו אני בוררת הרבה אורז, שומשום ושאר קטניות שיהיה לי בשלוף
כמובן שיש משפחות שאצלם זה לא עובר בכלל. אם לא ניסית אולי תופתעי ותראי שזה יכול ממש להקל

saralulu

משתמש מקצוען
גם אני לא מאד התחברתי אבל עם השנים למדתי יותר טוב מה מתאים ומה פחות(חלק מהשנים היו מורכבות יותר-אחרי/ לפני לידה היו שנים גם של שמירה שלא היה רלוונטי לעמוד על הרגליים בימים האחרונים וככה כל אלול הכנתי לאט לאט והקפאתי. ותאמיני לי שגם עם זה יש מה לעשות בימים האחרונים אבל בלי השוואה ללעמוד ולהכין הכל טרי)
ואם תראי בהודעה שכתבתי קודם רוב הדברים שאני מכינה זה סוג של הכנות ולא בישול קומפלט

כמובן שיש משפחות שאצלם זה לא עובר בכלל. אם לא ניסית אולי תופתעי ותראי שזה יכול ממש להקל
ברור שזה שזו הקלה, אבל לא עובר את החיך שלי...
אין כמו טרי בעולם!

אופססס ;)

משתמש מקצוען
ברור שזה שזו הקלה, אבל לא עובר את החיך שלי...
אין כמו טרי בעולם!
גם לא לטגן המון בצל שיהיה לבישולים?
גם לא לקנות עוף טרי, לתבל, להקפיא, להפשיר וישר לתנור?
גם לא בישול ראשון לבשרים?
אם ככה אז את ממש אנינת טעם ובאמת אין לי מה להגיד.

וכמו שכתבתי למעלה- לפעמים זה מגיע ממש מהצורך.
אם אני בשמירת הריון והאופציה כל יום להכין משהו קטן ולהקפיא או לעמוד לבשל הכל בערב חג ולבלות את החג במחלקת הריון בסיכון (כשזה קרה לי אז תפסתי את עצמי...) אז ברור שהאופציה הראשונה עדיפה גם עלי כי בביה"ח האוכל לא יותר טוב ממה שיצא מההקפאה (או לחילופין לשלם המון על אוכל מקיטרינג שגם זה לא מושלם)

saralulu

משתמש מקצוען
גם לא לקנות עוף טרי, לתבל, להקפיא, להפשיר וישר לתנור?
גם לא בישול ראשון לבשרים?
אם ככה אז את ממש אנינת טעם ובאמת אין לי מה להגיד.

וכמו שכתבתי למעלה- לפעמים זה מגיע ממש מהצורך.
אם אני בשמירת הריון והאופציה כל יום להכין משהו קטן ולהקפיא או לעמוד לבשל הכל בערב חג ולבלות את החג במחלקת הריון בסיכון (כשזה קרה לי אז תפסתי את עצמי...) אז ברור שהאופציה הראשונה עדיפה גם עלי כי בביה"ח האוכל לא יותר טוב ממה שיצא מההקפאה (או לחילופין לשלם המון על אוכל מקיטרינג שגם זה לא מושלם)
זה עניין של מיומנות במטבח וגם של אילוצים, אני כן מבינה שיש אילוצים.
אם אני מקפיאה זה רק כי הכנתי הרבה, ומאד מהר אני משתמשת בזה.

Sara led

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
בעיני בצל זה הדבר שהכי הורס תבשילים שמשתמשים בבצל מטוגן קפוא.
חלק מהטעם של התבשיל זה מהסיר שספג את כל תהליך הטיגון.

אני מצד אחד ממש אוהבת את הפרקטיות של להקפיא מראש, מצד שני לא עובר אצלי...
מעדיפה פחות אוכל או אוכל יותר פשוט מאשר אוכל מושקע מופשר

CooKiss

משתמש סופר מקצוען
עיצוב ואדריכלות פנים
הכל ז"א חוץ מתפוחי אדמה שלא טובים בהקפאה
סימנים כבר בהקפאה
עוגות דבש, עוגיות, דובשניות עוגות שמרים
חלות בהקפאה
דגים קרפיונים, פורל, וטחונים מוקפא
בשרים חתוך ומוקפא
כרוב ממולא לשמחת תורה מוקפא
נשארו פחות משבועיים לר"ה נשתדל להרבות בתפילה לישועת הכלל והפרט ולבנין בית המקדש
שנה טובה!
באיזה שלב אאת מקפיאה את הכרוב? אחרי המילוי? או שאת גם מבשלת אותו ברוטב ומקפיאה בסוף?

אולי מעניין אותך גם...